Článek

Jihočeská radní pro školství Baborová (KSČM) rezignovala

 
Jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) obdržel od radní pro školství Vítězslavy Baborové (KSČM) písemnou rezignaci. O jejím nástupci rozhodne na nejbližším zasedání zastupitelstvo. Baborová svou rezignaci vysvětlila přetrvávajícími zdravotními problémy, řekl dnes novinářům Zimola. V kraji se loni v listopadu zvedla vlna nevole kvůli tomu, že radním pro školství je člen KSČM. Studenti s dalšími nejen mladými lidmi kvůli tomu uspořádali několik protestních akcí.
30.01.2013 16:55 |

podobné články

Podobné články

Komunistická radní Baborová odstoupila

 
Jihočeská radní pro školství Vítězslava Baborová z KSČM rezignovala. Dlouhodobě čelila protestům studentů i učitelů. Stalo se tak prý ze zdravotních důvodů. O jejím nástupci rozhodně zastupitelstvo. Informuje o tom Česká televize.
30.01.2013 16:35 |

podobné články

Radní za KSČM Baborová rezignovala

 
Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola (ČSSD) ve středu potvrdil, že obdržel písemnou rezignaci Vítězslavy Baborové (KSČM) na post radní pro oblast školství mládeže a tělovýchovy. V kraji se loni zvedla vlna nevole proto, že radním pro školství je člen KSČM. Studenti kvůli tomu uspořádali několik protestních akcí.
30.01.2013 17:40 |

podobné články

Rudá radní Baborová hlásí policii: Studenti chtějí bivakovat před mým domem

 
Minulý týden se radní Jihočeského kraje pro školství a kulturu stala členka KSČM Vítězslava Baborová. To záhy vyvolalo silnou vlnu nevole, iniciaci petice, demonstraci i stávku. Strakonická učitelka matematiky a fyziky musela dokonce oznámit na policii, že se chystá bivakování před jejím domem. Proč a kdo za organizací stojí, říct nechce.
21.11.2012 10:05 |

podobné články

Bivakovat před domem rudé učitelky? Svinstvo! nadávají studentům pravičáci

 
Kauza jihočeské radní za školství a kulturu Vítězslavy Baborové (KSČM) nabírá na obrátkách a stává se nechutnou. Shodují se na tom i příznivci pravice, ale také mnozí studenti, které „soudružka Baborová“ učila. Za radní, na kterou jsou tlaky, aby opustila resort, do něhož byla před dvěma týdny krajským zastupitelstvem řádně a demokraticky zvolena, se nepřímo postavil i starosta Radomyšle, kde Baborová bydlí, Luboš Peterka (bez politické příslušnosti).
21.11.2012 22:05 |

podobné články

Syn radní, kterou vyštvali studenti, účtuje

 
Josef Babor se v příspěvku na serveru Britské listy zastává své matky Vítězslavy Baborové (KSČM) a odráží kritiku, která je podle něj vedena v osobní rovině. Baborová byla zvolena radní pro oblast školství mládeže a tělovýchovy v Jihočeském kraji. Od začátku kvůli tomu čelila obrovskému tlaku na odstoupení ze strany veřejnosti a vlnám nevole, které vyústily v několik protestních demonstrací. Nakonec na post rezignovala kvůli zdravotním problémům.
14.02.2013 16:15 |

podobné články

Braný (KSČM): Útoky na naši radní jsou nesmyslné, šlo jí vždy o prospěch žáků

 
Radní pro školství a kulturu v Jihočeském kraji se stala zastupitelka za KSČM Vítězslava Baborová. Protesty, které se objevily proti tomu, aby komunistka vedla školství, považuji za naprosto nesmyslné
11.11.2012 16:40 |

podobné články

Braný (KSČM): Útoky na naši radní jsou nesmyslné, šlo jí vždy o prospěch žáků

 
Radní pro školství a kulturu v Jihočeském kraji se stala zastupitelka za KSČM Vítězslava Baborová.
09.11.2012 15:45 |

podobné články

Jihočeská ČSSD nechce v radě bývalého spolupracovníka StB

 
Jihočeská sociální demokracie a její krajský klub zastupitelů dnes vyzvaly komunistického radního Václava Kučeru, aby zvážil své další setrvání v krajské radě. Kučera na funkci nerezignoval, i když se objevila informace o tom, že byl před rokem 1989 evidován jako rezident Státní bezpečnosti (StB). V koalici s KSČM chce ale jihočeská ČSSD setrvat. Píše to v dnešním prohlášení zaslaném ČTK. Kučeru ve funkci radního pro rozvoj venkova a zemědělství ve středu podržel krajský výbor KSČM.
21.02.2013 19:40 |

podobné články

Jandák nasekal zadek mladým za protesty proti KSČM. Raději nečíst

 
Protest studentů, z nichž většina je z Třeboňska, proti tomu, že resort školství a kultury vede nově na kraji radní za KSČM Vítězslava Baborová, nabírá na síle. Pod petici, aby radní odstoupila nebo byla odvolána, se podepsalo 6.700 lidí, nejen z jižních Čech. K protestu se přidali i někteří herci Jihočeského divadla. ParlamentniListy.cz se zeptaly na názor poslance za ČSSD, obyvatele Třeboňska, herce Vítězslava Jandáka. A ten si nebral servítky.
15.11.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (385 článků)

Naše generace má tah na bránu. Na rozdíl od těch starších, říká vůdce jihočeských protestů

 
ROZHOVOR Jihočeští studenti se proti komunistům ve vedení kraje postavili s plnou vervou a nyní se šikují k celonárodním protestům s rebely z ostatních regionů. Dokonce drží hladovku. Co den, to jeden hladovějící. Ostatně dílčí úspěch se už dostavil. To když tamní komunistická radní pro školství Vítězslava Baborová rezignovala. Za příslušnou iniciativu Komunisté nepatří ke kormidlu nám sdělil budoucí záměry její mluvčí Dominik Hořejší. A tento gymnazista si opravdu neklade malé cíle.
26.02.2013 17:25 |

podobné články

Rudá radní, kterou vyštvali studenti: Nemám se za co stydět

 
Vítězslava Baborová (KSČM) byla v Jihočeském kraji zvolena zastupitelkou a poté se z rozhodnutí zastupitelstva stala radní pro školství. Studenti třeboňského gymnázia, kteří učitelku Baborovou, na rozdíl od jejích strakonických žáků, ani neznali, na ni uspořádali doslova štvanici. Odstoupila. Jak vnímá situaci nyní a zda je pád pravicové vlády pro ni alespoň částečnou satisfakcí, s tím se svěřila ParlamentnímListům.cz.
26.06.2013 08:50 |

podobné články

Přehodnoťte koaliční smlouvu s KSČM, vyzývá v petici učitel z Třeboně

 
Učitel Martin Rosocha z Třeboně je autorem petice, ve které požaduje, aby jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) přehodnotil koaliční smlouvu s komunisty. Nelíbí se mu, že nová krajská radní Vítězslava Baborová z KSČM dostala na starost resort školství.
09.11.2012 11:45 |

podobné články

Jandák si vyřizuje účty kvůli studentským protestům proti KSČM

 
Hodinovou stávkou vyjádřili ve čtvrtek svůj protest proti koaliční vládě Jihočeského kraje někteří studenti středních škol a Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity. Nelíbí se jim, že sociální demokracie se dala dohromady s komunisty, a že resort školství a kultury vede radní právě za KSČM Vítězslava Baborová.
22.11.2012 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (385 článků)

Jihočeská ČSSD chce jednat o návratu Zimoly na kandidátku

 
Jihočeská ČSSD chce opět otevřít otázku návratu Jiřího Zimoly na kandidátní listinu pro podzimní volby do sněmovny. Bývalého hejtmana by ráda viděla na 22. místě. O této možnosti bude jednat na sobotním výkonném výboru sociální demokracie současná jihočeská hejtmanka Ivana Stráská. ČTK to řekl lídr kandidátky ČSSD na jihu Čech Ondřej Veselý.
12.06.2017 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Veselý (67 článků) , Ondřej Veselý (67 článků) , Jiří Veselý (167 článků) , Jiří Veselý (167 článků) , Jiří Veselý (167 článků)

Jihočeská hejtmanka Stráská odstoupila z kandidátky ČSSD. Kvůli Zimolovi

 
Jihočeská hejtmanka Ivana Stráská odstoupila z kandidátky ČSSD pro říjnové parlamentní volby. „Ano, je to pravda,“ potvrdila na dotaz ČTK svůj dlouho avizovaný krok. Za jeden z důvodů označila, že nesouhlasí s vyškrtnutím bývalého hejtmana Jiřího Zimoly z kandidátky. Stráská dnes ČTK řekla, že ve straně zůstává a bude pomáhat při volební kampani. Připomněla, že jihočeská ČSSD byla kromě Vysočiny jedinou z krajských organizací, která vyhrála krajské volby. Přesto má nyní z postojů vedení strany spíše pocit, jako by se volebním vítězstvím ČSSD na jihu provinila.
23.06.2017 15:55 |

podobné články

Nemocnice Písek: O titul Jihočeská sestřička se utká šestnáct týmů

 
Čtyřiašedesát budoucích zdravotních sester, porodních asistentek a záchranářů ze škol v Jihočeském kraji se letos na podzim utká o titul Jihočeská sestřička 2017. Ve třetím ročníku stejnojmenné soutěže změří své vědomosti, zručnost a fyzické dovednosti. „Jihočeská sestřička roku 2017“ se bude konat 30. září v Nemocnici Písek, a. s.
18.07.2017 14:55 |

podobné články

KSČM posílá do boje o Senát bývalou radní Baborovou, kterou vypudili demonstranti

 
V senátním obvodě Strakonice bude za komunisty do Senátu kandidovat Vítězslava Baborová, která byla ústřední postavou konfliktu mezi koalicí tvořenou ČSSD a KSČM a opoziční TOP 09, lidovci a Jihočechy po krajských volbách 2012. Právo připomíná, že k její rezignaci vedla řada demonstrací studentů a občanů na českobudějovickém náměstí.
13.06.2014 10:15 |

podobné články

Baborová (KSČM): Mým cílem je poklidný rozvoj krajského školství

 
Nabídka převzít odpovědnost za školství v Jihočeském kraji je velmi zavazující a, přiznávám, dělá mi vrásky na čele. Je to zároveň důkaz důvěry těch, kteří o tom rozhodují, ať již z vítězné krajské ČSSD či z řad mých kolegů z Komunistické strany Čech a Moravy, a to nejen v mou osobu, ale i v poctivost a pracovitost nás, komunistů v Jihočeském kraji.
15.11.2012 20:45 |

podobné články

Zimola je opilý mocí, říká organizátor petice proti KSČM ve vedení kraje

 
Mladý učitel zeměpisu z Třebíče Martin Rosocha má velký problém s komunisty ve vedení Jihočeského kraje. Školství bude mít na starosti členka KSČM Vítězslava Baborová. Pro server Lidovky.cz Rosocha vysvětlil, proč zorganizoval petici proti takovému postupu hejtmana Jiřího Zimoly z ČSSD.
11.11.2012 15:45 |

podobné články