Článek

Ji.hlavu zahájí film o českých volbách a proruských trollech

 
Začíná festival dokumentárních filmů Ji.hlava. Zahájení patří českému snímku Máme na víc, který sleduje zákulisí českých prezidentských voleb.
25.10.2018 16:55 |

podobné články

Podobné články

ČPS: Patentový troll

 
Dobrý večer děti. Posaďte se a nehlučte. Uslyšíte pravdivý příběh o patentových trollech. Piráti nedávno zahájili další diskuzi o patentových trollech. Nejčerstvějším podnětem byl článek o tom, že Microsoft vybírá peníze za patenty k Androidu (root.cz).
11.07.2011 10:00 |

podobné články

Blue Valentine zahájí Fresh Film Fest

 
Americký film Blue Valentine zahájí 24.8. večer 8. ročník Mezinárodního festivalu debutů a studentských filmů Fresh Film Fest. Jde o druhý snímek režiséra Dereka Cianfrance, který v něm vypráví příběh manželského páru Deana a Cindy v podání Ryana Goslinga a Michelle Williamsové. Ta byla za roli Cindy nominována na Oscara.
24.08.2011 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Michelle Williams (58 článků) , Michelle Williams (58 článků) , Ryan Gosling (151 článků) , Michelle Dean (1 článek)

V Doněcku vybuchují granáty a zápalné lahve, demonstranti vtrhli do sídla vlády

 
Ve východoukrajinském Doněcku dnes dav proruských demonstrantů přemohl policejní kordon a násilím vtrhl do budovy gubernátora. Na místě zasahuje policie s pomocí vodních děl. V centru města podle serveru Novosti Donbassa vybuchují granáty a lahve se zápalnou směsí. Před incidentem proběhla dvoutisícová demonstrace proruských organizací, které požadují referendum o připojení místní oblasti k Rusku.
06.04.2014 16:05 |

podobné články

Bitva na Ukrajině: Zatkli už 70 proruských separatistů v Charkově!

 
Bitva, nebo protiteroristická akce? V Charkově na východě Ukrajiny se právě odehrává velká operace, policie zatkla asi 70 proruských separatistů.
08.04.2014 08:15 |

podobné články

Střelba na východě Ukrajiny. Zemřelo údajně pět proruských separatistů

 
Při útoku neznámých ozbrojenců na kontrolní stanoviště proruských separatistů u ukrajinského města Slavjansk zemřelo pět lidí. Oznámila to ruská státní televize Rossija 24 s odvoláním na svého zpravodaje v oblasti. Zprávu nebylo možné nezávisle ověřit, uvedla agentura Reuters. Není ani jasné, kdo za útokem mohl stát.
20.04.2014 08:50 |

podobné články

Z bojů o Slavjansk na východě Ukrajiny hlášeno až pět mrtvých

 
Až pět mrtvých z řad proruských separatistů si podle ukrajinského ministerstva vnitra vyžádaly boje o Slavjansk na východě Ukrajiny. Tuto baštu proruských vzbouřenců se nyní snaží ovládnout ukrajinské jednotky za podpory obrněných vozidel.
24.04.2014 12:40 |

podobné články

Boje na Ukrajině pokračují. Mírové rozhovory jsou k ničemu

 
Na východě Ukrajiny dnes pokračovaly potyčky, které provázely ozbrojené povstání proruských separatistů. Asi 50 proruských aktivistů vyšlo v Charkově demonstrovat proti zasedání druhého kulatého stolu, které mělo přispět k řešení krize a k obnově národní jednoty. Opět ale skončilo bezvýsledně.
17.05.2014 18:15 |

podobné články

Ukrajina je začátkem třetí světové války! Pořadatel proruských demonstrací zuří

 
ROZHOVOR Z UKRAJINY Spojené státy americké vydaly licenci na zabíjení lidí na Ukrajině a nelegitimní prezidentské volby daly americkému slouhovi Petru Porošenkovi mandát tuto vojnu prodlužovat. Tak hovoří pořadatel proruských demonstrací v Charkově Alexandr Petruňko. Jako člen Strany regionů považuje bývalý režim Viktora Janukovyče za legitimní. Také říká, že je velkým patriotem Sovětského svazu, ve kterém se před pětačtyřiceti lety narodil.
13.06.2014 14:51 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (383 článků)

Bitva o Krasnyj Lyman si vyžádala 300 životů proruských separatistů

 
Celkem 300 proruských separatistů údajně zabila ukrajinská armáda od čtvrtka na východě Ukrajiny u obce Krasnyj Lyman, řekl armádní mluvčí Vladislav Selezňov. V bojích rovněž padlo sedm ukrajinských vojáků a 30 dalších utrpělo zranění. Informaci ale nebylo možné potvrdit z nezávislých zdrojů. 
20.06.2014 19:00 |

podobné články

VIDEO Ukrajina: Poslouchejte, vy tupé a hloupé kreatury, vy fašisté. Takto promluvil vůdce proruských rebelů

 
Internetem se začalo šířit prohlášení vůdce proruských rebelů v Doněcku Pavla Gubareva z pátku čtvrtého července. Ač tehdy měli proruští separatisté ještě v rukou svou baštu Slavjansk, už bylo v té době jasné, že jej budou muset kvůli vojenské převaze ukrajinských vládních sil opustit. Jeho slova snad i s vědomím blížící se vojenské porážky nejsou vůbec diplomatická.
07.07.2014 14:25 |

podobné články

Evropská unie umístila předáky proruských radikálů na 'černou listinu'

 
Hlavní předáci proruských separatistů z Doněcké a Luhanské oblasti se v sobotu nově ocitli na sankčním seznamu Evropské unie. V čele potrestaných radikálů je ruský premiér samozvané Doněcké lidové republiky Alexandr Borodaj. Mezi nově přidanými jmény ale "není ani jeden ruský představitel". 
12.07.2014 12:20 |

podobné články

EU dala předáky proruských separatistů na „černou listinu"

 
Hlavní předáci proruských separatistů z Doněcké a Luhanské oblasti na východě Ukrajiny se dnes ocitli na sankčním seznamu Evropské unie. V čele potrestaných rebelů je ruský premiér samozvané Doněcké lidové republiky Alexandr Borodaj. Agentura ITAR-TASS zdůraznila, že mezi nově přidanými jmény „není ani jeden ruský představitel".
12.07.2014 12:40 |

podobné články

Při útoku proruských rebelů na Ukrajině zahynulo 20 výsadkářů

 
Ukrajinská armáda při nočním útoku proruských rebelů na východě Ukrajiny na ztratila 20 mužů. Armáda počet obětí nepotvrdila, takže může být i nižší. K útoku došlo nedaleko místa, kde bylo sestřeleno malajsijské letadlo s 298 lidmi na palubě. 
01.08.2014 09:31 |

podobné články

Schwarzenberg: Hysterie komunistů a proruských iniciativ je kocourkovina

 
Hysterie komunistů a dalších proruských iniciativ kolem přejezdu amerického konvoje přes Česko je kocourkovština, říká v rozhovoru bývalý ministr zahraničí a předseda Topky Karel Schwarzenberg. Česko je podle něj jedinou alianční zemí, kde se z něčeho takového "dělá tyjátr".  
24.03.2015 12:46 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3802 článků) , Karel Schwarzenberg (574 článků)

Velitele proruských povstalců zabila nastražená bomba v autě

 
Alexej Mozgovoj, velitel proruských povstalců bojujících v Luhanské oblasti na východě Ukrajiny, byl zabit. Neznámí atentátníci dali do jeho vozu bombu, která explodovala. Útočníci pak ještě vůz zasypali dávkou z automatických zbraní. Společně s ním zahynulo dalších šest lidí. Atentát se odehrál kousek od města Alčesvk. 
24.05.2015 09:06 |

podobné články

V řadách proruských povstalců na Donbasu prý bojuje Čech

 
Na straně proruských separatistů, kteří bojují na východě Ukrajiny je údajně i český občan. Působí zde jako dobrovolník a mluví o tom, že čeština je slyšet i na straně vládních jednotek. Informoval o tom server Aktuálně.cz, kterému se muž prezentoval jak Pavel Botka, přezdívaný Kavkaz. 
27.07.2015 15:56 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Čech (135 článků)

Bojují tady Češi proti Čechům, říká muž, který dobrovolně bojuje na straně proruských separatistů

 
Na východní Ukrajině proti sobě občas bojují i Češi proti Čechům, říká Čech Pavel Botka, který v Donbasu bojuje proti ukrajinské vládě, na straně proruských separatistů. Rozhovor s ním přináší server Aktuálně.cz.
28.07.2015 14:16 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Čech (135 článků)

Policie obvinila prvního Čecha kvůli teroru na straně proruských separatistů

 
Prvního Čecha, který se účastnil bojů na straně proruských separatistů na východní Ukrajině, obvinila policie. Píše to v aktuálním vydání týdeník Respekt. Muž je podle týdeníku podezřelý z teroristického útoku ve fázi přípravy.
11.06.2017 19:45 |

podobné články

Šéfa doněckých separatistů zabila bomba v lustru nebo lampě. Rusové: Provokace

 
Bomba, která v pátek v restauraci v centru Doněcka zabila vůdce proruských separatistů Alexandra Zacharčenka, byla umístěna v jedné ze stojacích lamp nebo lustru. Nemohla tam ale být nastražena bez přispění lidí z řad separatistů. Uvedl to v sobotu ruský list Kommersant. Podle Kremlu je zabití vůdce proruských separatistů „provokace“.
01.09.2018 13:50 |

podobné články