Článek

Jen počkejte, až se Fiala skamarádí se Zemanem. Bartoš a Pekarová zpláčou

 
VHLED MICHALA BOKA Kdo si od prezidentova vánočního poselství sliboval pohled nad nemocí zkroušenou hlavu státu, musel být zklamán. A je to dobře. Prezident po kúře v Ústřední vojenské nemocnici je ve viditelně lepší formě a znát to bylo i na obsahu jeho poselství, všímá si politolog Michal Bok. Ukazuje, že Zeman zatím k nové vládě přistupuje vstřícně. To by mohlo být špatnou zprávou pro některé progesivnější elementy ve Fialově kabinetu. Ano, je jasné, o kom zde mluvíme.
29.12.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Zeman (18 článků)
Podobné články

Fiala a Bartoš budou se Zemanem řešit sestavování vlády a Babiše

 
Předseda ODS Petr Fiala a předseda Pirátů Ivan Bartoš se dnes odpoledne postupně setkají s prezidentem Milošem Zemanem. Obě jednání na Hradě se budou týkat sestavování vlády. Bartoš se chce s prezidentem bavit o tom, zda nepověří sestavením vlády někoho jiného než premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). Zprávu přinesla ČTK.
17.04.2018 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24613 článků) , Petr Fiala (3893 článků) , Miloš Zeman (27376 článků) , Ivan Ivan (2457 článků)

„A syn toho tlumočníka znásilnil...“ Pekarová jela na SPD, schytala to. Veselo. Augustová zasáhla

 
Situace ohledně afghánských tlumočníků se probírala i v úterních Událostech, komentářích, kde se spolu tvrdě střetli předsedkyně TOP 09 Adamová Pekarová a místopředseda SPD Radim Fiala, za účasti ministra kultury Lubomíra Zaorálka. Předsedkyně TOP 09 trvala na tom, že Česko musí tlumočníky přijmout, jinak by s ním nikdo nechtěl spolupracovat na dalších misích. Radim Fiala se ovšem obává radikalizace. Pekarová Adamová mu vyčetla „teroristu“ Baldu, místopředseda Fiala jí zase znásilněnou zdravotní sestru. Na sociální sítě se ovšem dostala jen jedna verze. A o spolupracovnících spojeneckých vojsk se objevilo zajímavé svědectví.
19.08.2021 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (396 článků) , Lubomír Zaorálek (2839 článků) , Radim Fiala (396 článků)

Šéf Pirátů Bartoš je marod a zalehnul: Naordinoval si bylinný čaj, kapky na kašel a klid

 
Na sněmu TOP 09 vystoupili kromě členů strany ve formě zdravice i předsedové partnerských koaličních stran. Předseda ODS Petr Fiala vyzval TOP 09, aby spolupráce obou stran s KDU-ČSL v rámci koalice Spolu pokračovala i příští rok v obecních a senátních volbách. Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová to podpořila. Zájem o užší spolupráci s TOP 09 projevil také předseda STAN Vít Rakušan, kteří ve sněmovních volbách kandidovali v koalici s Piráty. Za ty zdravici pronesla 1. místopředsedkyně strany Olga Richterová, neboť jejich stranický šéf Ivan Bartoš je nemocný. Detaily o svém stavu Bartoš prozradil pro Blesk Zprávy.
20.11.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3893 článků) , Vít Rakušan (496 článků) , Markéta Richterová (26 článků) , Ivan Ivan (2457 článků)

Fiala: Pekarová myslí na dobro občanů. Mimořádně schopná

 
Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) je prokletí české politiky, řekl prezident Miloš Zeman v Partii, která byla dnes odvysílaná na CNN Prima NEWS. „Potrefená husa se ozvala,“ zareagovala Pekarová Adamová. „Možná by bylo dobré, kdyby pan prezident se překonal a setkal se s paní předsedkyní Poslanecké sněmovny. To je demokraticky smýšlející politička, mimořádně schopná, která myslí na občany, na dobro České republiky,“ zastal se Pekarové premiér Fiala.
01.05.2022 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27376 článků)

Publicista „pohřbil“ protibabišovské koalice: Fiala? Moderní Hácha. Pekarová? Žádná nabídka. Bartoš? Charismatický leda pro nestabilní třídu, prekariát

 
Je to jak u politického snědeného krámu. Tak hodnotí volební nabídku publicista Václav Vlk starší. Z hlediska nynějšího stavu světa je Petr Fiala z ODS takový slušný chlapec z maloměstské rodiny, se slušným vzděláním, takový moderní Emil Hácha. Hácha však byl vzdělanější, a pokud mu sloužil mozek, i statečnější. A od pohledu i lidštější. U šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové a spol. nelze hovořit o žádné nabídce, to je neuvěřitelný spolek. A předseda Pirátů Ivan Bartoš může být charismatický jen pro někoho, kdo nemá všech pět pohromadě.
13.08.2021 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Emil Hácha (52 článků) , Petr Fiala (3893 článků) , Václav Fiala (137 článků) , Ivan Ivan (2457 článků)

Bartoš po setkání se Zemanem za plexisklem: Schůzka byla zajímavá, řekl

 
Předseda Pirátů a kandidát na ministra pro místní rozvoj Ivan Bartoš mluvil na dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem o digitalizaci, stavebním zákoně nebo dostupnosti bydlení. "Neměli jsme žádný zásadní rozporů," řekl Bartoš po jednání novinářům. Jejich setkáním začalo dvoutýdenní jednání prezidenta s uchazeči o místo v nové vládě premiéra Petra Fialy. O zprávě informovala ČTK.
29.11.2021 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3893 článků) , Miloš Zeman (27376 článků) , Ivan Ivan (2457 článků)

„Vlády se nemají starat o lidi,“ vysvětlila Pekarová Schillerové. A myšlenku dále rozvedla

 
V první hodině Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News se střetly předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a předsedkyně poslanců ANO Alena Schillerová. Tvrdě se pohádaly o to, komu všemu se má pomáhat. Schillerová zdůraznila, že v Česku se musí pomáhat všem – i ukrajinským uprchlíkům, i Čechům. Pekarová nabídla zcela jiný pohled. „Víte, podle mě se vlády nemají starat o lidi,“ prohlásila Pekarová. A hned svou myšlenku rozvedla. A zasadila tvrdou ránu Andreji Babišovi, který vyjel do Polska.
27.03.2022 12:45 |

podobné články

Pekarová: Fiala je příjemný a vtipný. Snížit rozpočet Zemanovi? To můžeme

 
Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) prozradila, jaký je premiér Petr Fiala (ODS) jako člověk. Naznačila také, co se mohlo odehrát mezi předsedou vlády Petrem Fialou (ODS) a prezidentem Milošem Zemanem, když spolu jednali o jmenování či nejmenování Jana Lipavského (Piráti) ministrem zahraničí.
23.12.2021 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3893 článků) , Miloš Zeman (27376 článků) , Jan Fiala (329 článků) , Jan Fiala (329 článků)

Fiala vyrazí za Zemanem. Dojde na klání před soudem?

 
Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) dnes probere s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech ustavení nové vlády. Koalice je s hlavou státu ve sporu kvůli jmenování Jana Lipavského (Piráti) ministrem zahraničí, mluví o kompetenční žalobě. Závěry jednání se Zemanem a další postup Fiala představí po schůzce s prezidentem společně s lídry čtyř dalších koaličních stran.
13.12.2021 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3893 článků) , Miloš Zeman (27376 článků) , Jan Fiala (329 článků) , Jan Fiala (329 článků)

Ivan Bartoš se v euforii po volbách pustil do ODS, je to prý „SPD pro lepší lidi“. Fiala reaguje na své poměry velmi ostře

 
Předsedu ODS Petra Fialu podle serveru Echo24.cz rozzlobila slova šéfa Pirátů Ivana Bartoše směřující na adresu ODS. Bartoš v rozhovoru pro deník Právo mluvil o kampani ODS jako o „SPD pro lepší lidi“. Předseda Pirátů kromě toho také uvedl, že ODS se vůbec nezměnila a její předseda představuje pouze fíkový list. Na tato slova Petr Fiala ostře zareagoval na svém twitterovém účtu. „Ivan Bartoš by měl vážit slova,“ napsal.
08.10.2018 21:46 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3893 článků) , Ivan Ivan (2457 článků)

Dominik Feri na Hrad nejde, ale šéf Pirátů Bartoš za Zemanem míří a bere i svůdnou manželku

 
Opakuje se to každý rok. Někdo se na Hrad těší, někdo za Zemanem nepůjde. Dnes prezident předá státní vyznamenání. Dominik Feri z TOP 09 Zemanem opovrhuje, šéf Pirátů Ivan Bartoš na Hrad bere i manželku Lydii.
28.10.2017 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (371 článků) , Ivan Ivan (2457 článků)

Rakovina: Chcete léčit? Počkejte si, až někdo zemře!

 
Máte rakovinu? Litujeme, léčba se odkládá, přijďte příští rok! Anebo si počkejte, až někdo umře, zapíšeme vás do pořadníku. Tohle prý slyšeli lidé v některých nemocnicích s tím, že na nové pacienty nejsou peníze a pojišťovny přivřely kohouty. Lékaři, ministerstvo i zdravotní pojišťovny se však dušují, že jsou to jen fámy...
10.11.2010 10:40 |

podobné články

„Počkejte, počkejte. Tak pozor.“ Redaktorka ČRo pořádně nadzvedla Vojtěcha Filipa, když došla řeč na Nikulina

 
Po loňských sněmovních volbách se zdálo, že jsou komunisté na kolenou, získali totiž nejméně hlasů v novodobé historii. Svolali proto mimořádný sjezd a rozhodli si vybrat nové vedení, jenže pak začali spolupracovat s hnutím ANO a situace se otočila. Komunisté by se tak poprvé od revoluce mohli podílet na vládě, byť jen formou její tolerance. O tom, co za to budou chtít, a zda budou spolurozhodovat o ministrech, promluvil ve Dvaceti minutách na Radiožurnálu staronový předseda KSČM Vojtěch Filip.
23.04.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1556 článků)

Bartoš: Když padne Babiš, je ohrožen Koudelka z BIS

 
V Událostech, komentářích České televize se sešli předseda Pirátů Ivan Bartoš, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a poslanec ANO Jaroslav Bžoch. Shodli se na tom, že prezident Zeman v neděli ve svém vystoupení neřekl pravdu. Miloš Zeman to před kamerami pořádně schytal. Bartoš projevil obavy o osud šéfa BIS plukovníka Michala Koudelky.
27.04.2021 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27376 článků) , Ivan Ivan (2457 článků)

Fiala a Bartoš byli u Zemana. „Chce vládu bez extremistů,“ řekl po schůzce Pirát

 
Předseda ODS Petr Fiala se v úterý odpoledne setkal s Milošem Zemanem, poté na něj navázal předseda Pirátů Ivan Bartoš. Šéf ODS na schůzce zjistil, že Zeman považuje za pravděpodobné, že se ANO s ČSSD domluví na vládní spolupráci. Trvá také na tom, že vládu má i nadále domlouvat šéf hnutí ANO a premiér v demisi Andrej Babiš. Podle Bartoše prezident nevidí reálně variantu úřednické vlády.
17.04.2018 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24613 článků) , Petr Fiala (3893 článků) , Miloš Zeman (27376 článků) , Ivan Ivan (2457 článků)

Fiala dostal od Zemana termín jmenování. V seznamu ministrů má ale i první zádrhel: Lipavský?

 
Prvním místopředsedou vlády a ministrem vnitra v nové vládě má být předseda STAN Vít Rakušan, vicepremiérem a ministrem práce a sociálních věcí lidovecký šéf Marian Jurečka. Ministerstvo pro místní rozvoj by měl vést ministr pro digitalizaci, předseda Pirátů Ivan Bartoš. Zdravotnictví má připadnout Vlastimilu Válkovi (TOP 09), jenž má být též vicepremiérem. Po dnešním setkání s prezidentem Milošem Zemanem v Ústřední vojenské nemocnici to oznámil předseda ODS a kandidát na premiéra Petr Fiala. S jedním jménem má ale prezident Miloš Zeman problém, přiznal šéf ODS. MF DNES s odkazem na své zdroje tvrdí, že se jedná o adepta na post ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti), což potvrzuje i zdroj Blesk Zpráv. Zeman kandidáta Pirátů odmítá kvůli názorům na zahraniční politiku. Šéf Pirátské strany Ivan Bartoš Blesk Zprávám ale vzkázal: „Nic o tom nevím.“
17.11.2021 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3893 článků) , Miloš Zeman (27376 článků) , Marian Jurečka (966 článků) , Vít Rakušan (496 článků) , Ivan Ivan (2457 článků)

„Nechtěný“ Lipavský u Zemana: Prezident ho tlačí ke konci? Bartoš i Fiala na jménu trvají

 
Za prezidentem Milošem Zemanem do Lán v úterý dopoledne dorazil kandidát na ministra zahraničí Jan Lipavský (Piráti). O bývalém poslanci se spekuluje jako o nominantovi, u nějž hlava státu předem pohrozila, že jej členem vlády nejmenuje, on to nicméně na tiskové konferenci přímo nepotvrdil. Zato Frekvence 1 po jednání uvedla, že prezident mu doporučil odstoupit. Šéf Pirátů Ivan Bartoš v reakci pro Blesk Zprávy sdělil, že si za Lipavským stále stojí a stejně se vyjádřil čerstvý premiér Petr Fiala (ODS).
07.12.2021 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27376 článků)

Nevěříme jim ani slovo, rozčílil se v ČT Fiala, když šlo o důvody k úderu v Sýrii. Vondráček zakročil

 
V Žižkovské věži u Václava Moravce proti sobě v neděli usedli předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO), předseda Pirátů Ivan Bartoš a místopředseda SPD Radim Fiala. Fiala odsoudil spojenecký útok v Sýrii, Bartoš se vysmál hradnímu mluvčímu Jiřímu Ovčáčkovi, Vondráček se věnoval také sestavování vlády s důvěrou. Hnutí ANO to prý pořádně schytalo za to, že se znovu pokouší sestavit vládu s ČSSD.
15.04.2018 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (396 článků) , Radim Fiala (396 článků) , Jiří Fiala (297 článků) , Jiří Vondráček (114 článků) , Jiří Fiala (297 článků) , Radek Bartoš (26 článků) , Ivan Ivan (2457 článků)

Au. To si Bartoš odnese: Pláč a ztracené hlasy, ač to myslel dobře

 
Slova předsedy Pirátů Ivana Bartoše o muslimské Evropě se stala terčem posměšků. Herní vývojář Daniel Vávra si rýpl, že teď Bartoš zní jako Okamura a politici a komentátoři na internetu se shodovali, že u voličů Pirátů tyto výroky nebudou přijaty s povděkem. „Tohle je větší salto mortale, než Jurečkova omluva. Jestli on to Bartoš s tou středovostí už kapku nepřehnal?“ trefoval se do Bartoše publicista David Petrla. Youtuber Bratříček se přidal, že Bartoš teď používá termíny, které on raději nevyslovoval. A dle arabisty Singera bylo přistoupit na termín „muslimská Evropa“ Bartošovou chybou.
23.09.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: David Vávra (38 článků) , Ivana Bartošová (48 článků) , David Daniel (14 článků) , David Singer (1 článek) , Daniel David (4 články) , Daniel Daniel (833 článků) , David David (1323 článků) , Daniel Daniel (833 článků) , Daniel Daniel (833 článků) , David David (990 článků) , Daniel Daniel (472 článků) , Daniel Daniel (833 článků) , Daniel Daniel (833 článků) , Daniel Daniel (833 článků) , Daniel Daniel (833 článků) , David Daniel (4 články)