Článek

Jeho život visel na vlásku! Pacient v Motole dobral Remdesivir, po týdnu už covid-19 nemá

 
Byl připojen na umělé plicní ventilaci na specializované jednotce v Motole a jeho život visel na vlásku! Nakaženému pacientovi pak lékaři začali podávat experimentální lék remdesivir. Týden poté, co dostal poslední dávku, už má test na covid-19 negativní a podle ošetřujícího lékaře a přednosty oddělení KARIM 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Motol Tomáše Vymazala je v dobrém stavu.
07.05.2020 16:45 |

podobné články

Podobné články

Remdesivir už taxikář dobral. Vítězství je na dohled

 
Pražský taxikář (53), jediný český pacient, kterému americký výrobce poslal experimentální lék Remdesivir, se po deseti dnech jeho podávání i nadále lepší. Ve čtvrtek dostal poslední, desátou dávku léku.
03.04.2020 06:05 |

podobné články

Druhý pacient v Česku se dočkal Remdesiviru. Osobu v kritickém stavu léčí v pražském Motole

 
Zatímco ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze čekají na dávky experimentálního léku Remdesivir pro 10 nakažených chorobou covid-19, v motolské nemocnici leží pacient, který se vzácného léku dočkal. Podle informací serveru iDnes.cz je ve vážném stavu na umělé plicní ventilaci.
22.04.2020 21:00 |

podobné články

Epidemiolog Prymula: Přenos koronaviru hrozí u pečiva, remdesivir určitě nebude pro všechny

 
Do České republiky před pár dny dorazil experimentální lék Remdesivir, který lékaři dali pacientovi s těžkým průběhem nemoci Covid-19. Ukázalo se, že jde o silnou zbraň proti koronaviru. Ale dostatek ho pro všechny podle epidemiologa Romana Prymuly nebude... "Remdesivir je cesta, ale jen pro nejzávažnější případy," řekl pro eXtra v rozhovoru, ve kterém odhalil i přenos koronaviru v obchodech s potravinami.
27.03.2020 11:20 |

podobné články

Na remdesivir čekají tři české nemocnice

 
Čeští pacienti ohrožení na životě nemocí covid-19 by se měli dočkat léčby experimentálním lékem remdesivir v pražské Nemocnici na Bulovce, ve FN v Motole a FN Brno. Všechna pracoviště redakci Práva svou účast na programu potvrdila s tím, že počítají s dodáním léku pro indikované pacienty.
09.04.2020 05:25 |

podobné články

Remdesivir dostává druhý Čech

 
Už druhý Čech s covid-19 je léčen přípravkem remdesivir. Jedná se o pacienta nemocnice Fakultní nemocnice v Motole, který je ve vážném stavu a je připojený na plicní ventilaci. Uvedl to ve středu server iDnes.cz na základě vyjádření přednosty motolské kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Tomáše Vymazala.
22.04.2020 22:15 |

podobné články

Jsou to andělé. Taxikář, který dostával remdesivir, poděkoval na videu zdravotníkům

 
První český pacient s covid-19, který dostal experimentální lék remdesivir, poděkoval zdravotníkům. „Moc si vážím, že mě z toho dostali, že to nevzdali, že jsem tady,” říká se slzami v očích ve videu, které s ním natočili přímo na lůžku ve Všeobecné fakultní nemocnici.
14.04.2020 21:10 |

podobné články

Nehoda jako z akčního filmu. Kamión visel přes okraj mostu

 
Doslova na vlásku visel v sobotu život Aguinalda Da Silvy, který s nákladním vozem prorazil zábradlí mostu Chavantes v brazilském státě Paraná. Návěs soupravy se zaklínil o most tak šťastně, že zabránil, aby auto spadlo do vody. Svědci nehody pak vytáhli nezraněného řidiče pomocí lana.
26.09.2012 20:05 |

podobné články

Chlapec visel z okna domu, o vlas unikl hrozivému pádu

 
Život pětiletého chlapce visel doslova na vlásku. Před pádem z více než desetimetrové výšky ho zachránil rychlý zásah místních hasičů.
20.07.2013 16:30 |

podobné články

Remdesivir virologa Cihláře v USA úspěšně prošel testem. Fandí mu i Trumpův epidemiolog

 
Experimentální lék remdesivir americké společnosti Gilead úspěšně prošel testem a může být účinný už po pěti dnech podávání. Informoval o tom ve středu zpravodajský web Politico s odvoláním na tiskové prohlášení firmy. Pozitivní výsledky testu ve středu přivítal prezident Donald Trump. Remdesivir byl pokusně použit při léčbě pacientů s covidem-19 v řadě zemí včetně České republiky.
29.04.2020 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4976 článků)

Remdesivir dostal druhý Čech náhodou, od těhotné

 
Dospělý pacient hospitalizovaný ve FN Motol dostal šanci zabojovat o život s pomocí léku Remdesivir jen šťastnou náhodou. Výrobce Gilead Sciences totiž nyní dodá lék pouze v programu soucitu, tedy těhotným ženám a dětem.
27.04.2020 09:15 |

podobné články

Dvě nemocnice v Praze dostaly lék na koronavirus remdesivir pro deset pacientů: Na příděl čeká Motol

 
Pražské Nemocnice na Bulovce a Všeobecná fakultní nemocnice dostaly lék remdesivir, každá pro deset pacientů. Podle ředitelky Státního ústavu pro kontrolu léčiv Ireny Storové čeká na dodávku ve čtvrtek nebo o víkendu také Fakultní nemocnice v Motole a Fakultní nemocnice svaté Anny v Brně. Do nemocnic, které mají pacienty s covidem-19, se rozváží i japonský lék favipiravir. Dostala ho pražská Thomayerova nemocnice, nemocnice v Opavě a požádáno má i Bulovka, Fakultní nemocnice v Ostravě a Hradci Králové.
30.04.2020 11:05 |

podobné články

Remdesivir vyléčil další dva Čechy

 
Remdesivir už mají lékárny čtyř vybraných českých nemocnic, vždy dávky pro deset pacientů. Tedy maximum možného. Po vyléčeném a propuštěném pražském taxikáři dobrali lék další dva pacienti v pražském Motole a Všeobecné fakultní nemocnici (VFN).
16.05.2020 05:15 |

podobné články

Zatím nelze říci, zda zvítězíme, uvedli lékaři k pacientovi, který dostal experimentální lék

 
Do České republiky dorazil experimentální lék Remdesivir, který dostane pacient s těžkým průběhem nemoci Covid-19, který je hospitalizován v pražské Všeobecné fakultní nemocnici (VFN). Pacient je stabilizovaný, ale další vývoj si lékaři neodvažují predikovat.
24.03.2020 10:10 |

podobné články

Roman Prymula: Léčba remdesivirem trvá 10 dní. Uvidíme, jak to zvládne pacient

 
Do České republiky dorazil experimentální lék remdesivir, který lékaři dali pacientovi s těžkým průběhem nemoci Covid-19. Ten je hospitalizován v pražské Všeobecné fakultní nemocnici. Pacient je stabilizovaný, ale další vývoj se lékaři neodvažují predikovat. Pro eXtra promluvil epidemiolog Roman Prymula, který věří v úspěch léku, ale upozornil, že na závěry je hodně brzy. Vyhodnotit efekt léčby se dá až po několika dnech...
24.03.2020 15:51 |

podobné články

Ve VFN leží pacientka, která by mohla dostat remdesivir, nemocnice lék zatím nemá

 
V péči lékařů Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) je pacientka s nemocí covid-19, pro kterou by byla vhodná léčba experimentálním lékem remdesivir. Nemocnice zatím podle mluvčí Marie Heřmánkové čeká na dodávku léku.
23.04.2020 19:00 |

podobné články

Remdesivir nepomohl! V Brně zemřela těžce nemocná žena, měla koronavirus

 
Ani deset dávek amerického léku remdesivir nepomohlo ženě (†51) z Ostravska, jejíž život se snažili zachránit lékaři ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně. Žena neumřela přímo na koronavirus covid-19, byť jím byla také nakažena.
25.05.2020 11:25 |

podobné články

Skvělá zpráva: Nakaženému taxikáři zabral remdesivir, mohl být odpojen od přístroje

 
Remdesivir je podáván těm, kteří jsou ve velmi vážném stavu při nákaze koronavirem. Experimentální lék, který k nám dorazil až z Ameriky a nějaký čas se na něj čekalo, přinesl pozitivní výsledky. Zda se pacient úplně vyléčí, se zatím neví, ale podle lékařů se pražskému taxikáři, kterému byl lék podán, udělalo lépe a byl odpojen od přístroje.
27.03.2020 10:40 |

podobné články

Měl štěstí: Druhý Čech dostal Remdesivir, původně byl pro těhotnou

 
Minulý týden začal dostávat Remdesivir už druhý dospělý pacient v Česku. Leží v pražské FN Motol, experimentální lék se k němu ale dostal jen díky šťastné náhodě. Původně byl totiž určen dospělé pacientce, jejíž stav se ještě před dodávkou léčiva zlepšil.
27.04.2020 13:00 |

podobné články

Život Michaela Schumachera je na vlásku: Stále je v kritickém stavu po nehodě na lyžích

 
Legendární pilot Formule 1 Michael Schumacher měl vážnou nehodu na lyžích. Jeho příbuzní a přátelé prožívají před koncem roku příšerná muka, neboť podle lékařů je v kritickém stavu a jeho život visí na vlásku. Podle vyšetřovatelů se německý sportovec udeřil do hlavy při pádu na skálu.
02.01.2014 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Schumacher (489 článků)