Článek

Jedovatá stonožka se šíří Českem: Může kousnout, „sprintovat“ a být i užitečná

 
Stále exotičtější druhy živočichů můžeme poslední roky vídat v Česku. Po teplomilných komárech či klíšťatech se na našem území rozšířila i stonožka původem z jihu nazvaná strašník dalmatský. Ta díky svému vzhledu již vyděsila nejednoho Čecha, na první pohled vypadá skutečně velmi cizokrajně. Nepomáhá, že je stejně ostatní stonožky mírně jedovatá. A když chce, dokáže „sprintovat“. Pro lidi však nepředstavuje nebezpečí, dokonce se doporučuje si ji doma nechávat, protože dokáže pomoci s kontrolou škůdců.
15.09.2020 05:35 |

podobné články

Podobné články

Pozdvižení v letadle: Pasažérce lezla po noze 10centimetrová stonožka

 
Pasažéři letu ze Samoy na Nový Zéland si během cesty „užili“ nečekanou zábavu. Na palubě se totiž objevila zhruba deseticentimetrová jedovatá stonožka, která mezi cestujícími vyvolala velký rozruch. Nouzově se však přistávat nemuselo, napsal v pondělí server New Zealand Herald.
10.09.2014 18:25 |

podobné články

JEDOVATÁ STONOŽKA V ČESKU: Jak moc je nebezpečná?

 
Černé pruhy, dlouhatánské nohy a celková velikost až 10 centimetrů! Tak vypadá cizokrajná stonožka strašník dalmatský. Jedovatý druh pocházející z jižní Evropy se už zabydlel i v Česku. Máme se bát?
15.09.2020 05:15 |

podobné články

Zemřela hvězda nechutného hororu Lidská stonožka: Smrt Lasera (†78) je záhadou

 
Žaludek zvedal milionům diváků po celém světě. Jeho ztvárnění odporného doktora Josefa Heitera v nechvalně proslulém hororu Lidská stonožka bylo natolik přesvědčivé a odporné. Svůj herecký um však už bohužel nikdy více nepředvede. Dieter Laser (†78) bohužel zemřel.
11.04.2020 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Dieter Laser (2 články)

Zemřela hvězda hororu pro fajnšmekry Lidská stonožka: Smrt Dietera Lasera (†78) je záhadou

 
Dieter Laser zemřel v osmasedmdesáti letech za záhadných okolností. Herec proslul hlavně rolí nechutného doktora Josefa Heitera ve filmu Lidská stonožka z roku 2009. Dodnes někteří lidé považují tento snímek co to nejodpornější, co kdy viděli. Herec zemřel na konci února a jeho smrt byla oznámena na Facebooku.
11.04.2020 20:11 |

podobné články

Osobnosti: Dieter Laser (2 články)

Nebojte se samoty, může být užitečná pro vnitřní život

 
Samota, tak často obávaná, může být přínosem pro náš vnitřní život. Mezi rodinou, přáteli, v zaměstnání a na sociálních sítích od nás stále někdo něco chce a my máme jen málo času věnovat se sobě samým, máme málo času být sami. Samota je často považována za špatnou věc, ale v mnoha směrech může být užitečná.
06.12.2020 19:45 |

podobné články

Evropa bude muset kousnout do kyselého jablka, varoval Chovanec. A přidal počty běženců ze Slovinska, které vyděsí

 
Řecko má posledních pár týdnů na to, aby dokázalo, že to s hotspoty myslí vážně, varoval v dnešních Dvaceti minutách Radiožurnálu ministr vnitra Milan Chovanec. Upozornil, že Evropa bude muset „kousnout do kyselého jablka“ a uznat, že hotspot je v podstatě detenčním zařízením.
20.01.2016 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1425 článků)

TENHLE LEV UMÍ KOUSNOUT! Oba nadupaní borci vědí, jak zacílit na české teenagerky!

 
David Bisek, který se proslavil jako finalista Hlasu, ví, jak zacílit na mladé publikum. Zvlášť když mu záda jistí Marek Donát. Holky, už jste viděly jejich LVA? A necháte se kousnout?
27.09.2016 14:20 |

podobné články

Osobnosti: David Bisek (33 článků)

Expert na hady se v přímém přenosu nechal kousnout černou mambou: Manželka si teď vyčítá, že je to její vina

 
Arslan Valeev byl expert na hady, který neunesl rozpad svého manželství. Proto se rozhodl k naprosto šílenému činu. Nechal se dobrovolně kousnout svojí černou mambou a vše pak natáčel online. Jeho bývalá manželka je nyní zdrcena a cítí pocit viny.
08.10.2017 20:00 |

podobné články

Hadí sebevražda! Muž neunesl rozchod s manželkou a nechal se kousnout mambou

 
Po Praze kolují spekulace, že žena z Hlubočep se nechala kousnout zelenou mambou úmyslně. Nebyl by to první případ, kdy by se chovatel hadů nechal úmyslně uštknout. Expert na hady Arslan Valejev k odchodu z tohoto světa použil černou mambu. Udělal tak poté, co byl v depresi ze svého rozpadlého manželství.
04.10.2018 15:50 |

podobné články

Hadí sebevražda! Muž neunesl rozchod a nechal se kousnout mambou: VIDEO

 
Po Praze kolují spekulace, že žena z Hlubočep se nechala kousnout zelenou mambou úmyslně. Nebyl by to první případ, kdy by se chovatel hadů nechal úmyslně uštknout. Expert na hady Arslan Valejev k odchodu z tohoto světa použil černou mambu. Udělal tak poté, co byl v depresi ze svého rozpadlého manželství.
04.10.2018 17:00 |

podobné články

Staněk (ČSSD): Čím může být užitečná zpráva o nenávisti pana Novotného k paní Schillerové

 
I sprostota může být užitečná, odkryje obzory, které jsme dosud neviděli.
23.11.2020 14:41 |

podobné články

Tři chlapci se nechali kousnout jedovatým pavoukem! Doufali, že budou jako Spider-Man!

 
Tři sourozenci ve věku 8, 10 a 12 let byli v Bolívii hospitalizováni poté, co je všechny uštknula smrtelně jedovatá černá vdova, jeden z nejnebezpečnějších pavouků na celém světě. Všichni tři už jsou mimo ohrožení života. Toužili být jako Spider-Man.
27.05.2020 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Man Man (211 článků)

Ve Středozemním moři se šíří jedovatá tropická ryba, lidé o nebezpečí nevědí

 
Elegantní stavba těla, stříbřitě se lesknoucí záda s černými skvrnami a bílé břicho. Tenhle úlovek by mohl jít rovnou na gril. Takový oběd by byl ale smrtelný, protože tropická ryba čtverzubec stříbropásý je prudce jedovatá. Do Středozemního moře se rozšířila přes Suezský průplav a otrávilo se jí už několik lidí, napsala agentura DPA.
28.08.2015 10:20 |

podobné články

Video, které se šíří internetem jako lavina: Tahle zrůda má 32 nohou a 8 ocasů! Poznáte, co to je?

 
Na první pohled toho moc nerozeznáte. Dlouhý černý had? Nebo snad zmutovaná stonožka? Na videu je ve skutečnosti úplně něco jiného.
25.03.2015 17:01 |

podobné články

Strach ze zmije na severu Čech: Jaká další jedovatá zvířata nás můžou ohrozit?

 
Zpráva o výskytu zmije na hřbitově ve Velkém Šenově na Děčínsku opět lidem připomněla, že i v Česku žijí jedovatá zvířata. Tedy tvorové, se kterými může setkání skončit hodně nepříjemně. Zatímco zmíněná zmije obecná je známější, o dalších hrozbách většina obyvatel ani neví. Možná je to i lepší, jinak by vznikla zbytečná panika. Nicméně ani jeden z těchto tvorů neútočí bezdůvodně a člověka nezvládne usmrtit. Některé jedovaté druhy jsou dokonce kriticky ohrožené a manipulace s nimi je zakázaná.
08.07.2020 05:40 |

podobné články

Chudák Demi Morre: Tak utíkala před paparazzi, až ztratila své dioptrické brýle

 
Stále značně pohublá Demi Moore  (49) se v posledních týdnech vehementně vyhýbá fotografům a dokonce před nimi neváhá vzít nohy na ramena. Přestože ve středu opouštěla salon krásy ve West Hollywoodu a velice jí to slušelo, když spatřila, že na ni venku čekají paparazzi, začala sprintovat k autu. Mezitím však vytratila i své dioptrické brýle, které upadly na zem, ale Demi už chtěla být z místa pryč a ani se pro ně nevrátila.
16.12.2011 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Demi Moore (596 článků)

Agáta Hanychová na dovolené: Pobodala ji jedovatá ryba!

 
Smůla se Agáty Hanychové (25) ne a ne pustit. Poté, co si svou nešikovností popálila při žehlení nohu žehličkou, na čtyřdenní dovolené v Řecku, kam vycestovala se svým partnerem Honzou Brabcem (27), ji zase během rybaření popíchala jedovatá ryba...
10.10.2010 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Agáta Hanychová (2862 článků)

Chovatele uštkla smrtelně jedovatá mamba černá

 
Smrtelně jedovatá mamba černá uštkla v pátek večer chovatele (30) hadů z Krnova. Muž do nemocnice v Krnově dojel sám. Zde ho ošetřili a po desáté hodině připravili na letecký transport do Prahy.
26.02.2011 19:15 |

podobné články

Každá osmá láhev byla jedovatá, odhalily testy na metanol

 
Při bezplatném testování sedmi tisíc vzorků alkoholu byla každá osmá láhev jedovatá. Nebezpečná dávka metanolu, která by mohla zabít při vypití jediného panáku, byla ve čtyřiceti vzorcích. Novinářům to dnes řekl hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta.
28.02.2013 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Valenta (69 článků)