Článek

Jednoduchá mramorová bábovka na plech

 
Dostali jste chuť na bábovku? Tak to by vás od ní neměl odradit ani fakt, že pro ni nemáte formu. Na bábovce si můžete pochutnat i přesto, že vám bábovková forma chybí. Skvěle si vystačíte s obyčejným plechem či jinou formou, například na biskupský chlebíček.
10.12.2021 13:05 |

podobné články

Podobné články

Tradiční mramorová bábovka

 
Dnešní doba je plná hledání nových cest a zkoušení nových postupů. Občas je však dobré se zastavit a vrátit se k původnímu a tradičnímu receptu. Pojďte si připomenout, jak se peče tradiční mramorová bábovka.
14.11.2021 15:00 |

podobné články

Třená bábovka – jednoduchá na přípravu, přesto okouzlí chuťové buňky

 
Třená bábovka z másla není na přípravu o nic složitější než klasická olejová bábovka. Jediné, co vás může při její přípravě zdržet, je zapomenuté máslo v lednici. Tato třená bábovka vás potěší svou jednoduchou přípravou a výjimečnou chutí.
30.12.2021 17:10 |

podobné články

Velmi snadná a velmi chutná bábovka na plech

 
Kdo říká, že si nemůžete pochutnat na skvělé bábovce, když nemáte formu na pečení? Chutná bábovka opravdu není podmíněna žádnou formou. Těsto můžete bez rozpaků vylít na jakýkoliv plech. Výsledek bude na oko sice jiný, v puse rozdíl ale ani nepoznáte!
03.12.2021 14:05 |

podobné články

Jak na babiččinu mramorovou bábovku?

 
Není nic lepšího než bábovka jako od babičky. Každý si jistě pamatuje babiččinu teplem vonící kuchyň a pečení. Mramorová bábovka s čajem v klasickém hrnečku a milé slovo vždy potěšilo.
19.11.2021 14:00 |

podobné články

Výjimečná kynutá bábovka pro všední dny

 
Pro těsto na bábovku je typický prášek do pečiva. Někdy ale při jejím pečení můžete udělat výjimku a do bábovky použít droždí. Kynutá bábovka vás překvapí svou výjimečnou chutí. Pamatovat byste měli na to, že vám bábovka bude kynout tři čtvrtě hodiny předtím, než ji dáte péct.
09.11.2021 10:30 |

podobné články

Rumová bábovka nejen pro sváteční chvilky

 
Víte, že bábovka může být upečená přímo vám na míru? Samozřejmě. Pokud tedy milujete příchuť rumu, přidejte do vaší běžné bábovky rum. S chutí bábovky si určitě může vyhrát i ten, pro kterého není pečení nejsilnější stránkou. Rumová bábovka je velmi rychle hotová!
15.11.2021 15:05 |

podobné články

Vláčná banánová bábovka, která vám vykouzlí úsměv

 
Tato banánová bábovka je stejná, ale přesto jiná než tradiční bábovka, kterou všichni známe. Pokud máte doma přezrálé banány a nevíte co s nimi, pak se rozhodněte zakomponovat je do této výjimečné bábovky.
09.12.2021 08:55 |

podobné články

Originální bábovka z pudinku s datlemi

 
Bábovku jako sladký dezert mnoho lidí miluje proto, že je nikdy neomrzí. Vždyť do bábovkového těsta můžete přidat pokaždé jiné ingredience a pokaždé bude stát bábovka za to. Určitě vám zachutná také bábovka z pudinku s datlemi.
10.12.2021 08:50 |

podobné články

Bábovka bez oleje, bez vajec a bez cukru, může pořád chutnat?

 
Představte si, že bábovka bez oleje, bez vajec, a dokonce také bez cukru může pořád chutnat jako bábovka. Připravíte ji jen z několika ingrediencí a návštěva ani nepozná, že v ní to zásadní chybí.
22.12.2021 16:25 |

podobné články

Žirafí bábovka. Víte, co má se žirafou společné?

 
Pokud si myslíte, že je bábovka tím nejnudnějším dezertem pod sluncem, tak to vám při jejím pečení chybí představivost. Zejména děti může upoutat tak zvaná žirafí bábovka, která je raz dva hotová, ale vypadá, jako byste nad ní strávili věčnost.
25.12.2021 15:50 |

podobné články

Vláčná olejová bábovka rodinku stmelí u jednoho stolu

 
Marně přemýšlíte nad tím, jak stmelit rodinu? Upečte bábovku! Vláčná olejová bábovka vás u sporáku nijak nezdrží. Aktivní čas její přípravy je pouhých 20 minut a v troubě už se bábovka upeče sama. Víte, jak ohlídat její vláčnost?
27.12.2021 09:50 |

podobné články

Nejpopulárnější bábovka? Víte, která to je a jak si jí připravíte?

 
Bábovka z Hery je asi ta nejvíce populární bábovka, se kterou se můžeme v našich kuchyních setkat. Znají jí všichni a existuje několik způsobů, jak bábovku upéct.
28.12.2021 14:30 |

podobné články

Lahodná a sladká exotická bábovka s ananasem. Už se vám sbíhají sliny?

 
Bábovka je oblíbený sladký dezert mnoha chutí. Použít do ní můžete nejrůznější suroviny a sáhnout můžete i po exotice v podobě ananasu. Když se ananas dává i na pizzu, proč by nemohl být v bábovce? Exotická ananasová bábovka vám jistě bude chutnat!
15.01.2022 12:00 |

podobné články

Nejenom sladká bábovka ke kávě, výborná je i slaná bábovka z brambor

 
Pokud dáváte přednost slaným buchtám, je tento recept přímo pro vás. Bramborová bábovka překvapí svou chutí a zároveň nabízí mnoho možností servírování.
16.06.2022 13:45 |

podobné články

Hrnková tvarohová bábovka

 
Tuto situaci asi každý dobře známe – po výborném obědě přichází chuť na sladkou tečku, ale není čas ani chuť vymýšlet složité recepty. A co zkusit klasiku? Hrnková tvarohová bábovka je rychlá, jednoduchá a spolehlivě uspokojí chuťové pohárky celé rodiny. Prostě jak se říká, sázka na jistotu.
02.10.2021 11:20 |

podobné články

Jak to udělat, aby se hrníčková bábovka povedla?

 
Hrníčkové nebo hrnkové bábovky patřily a stále patří mezi nejvyhledávanější recepty u nás. Vždyť stačí jenom nasypat a smíchat suroviny v míse, vylít do formy, upéct a je hotovo. Ovšem pozor, i taková obyčejná a jednoduchá hrnková bábovka se může zkazit. Na co byste si měli dát pozor?
12.10.2021 11:55 |

podobné články

Rychlá, jednoduchá a zároveň vynikající domácí bábovka

 
Je neděle a k ní už tak nějak všeobecně patří odpolední káva, čaj a něco dobrého k zakousnutí. Ať už čekáte návštěvu nebo si jen s rodinou chcete hýčkat chuťové pohárky – ideální volbou pro vás je domácí bábovka. Moučník, který má v tradiční české kuchyni nezastupitelné místo.
28.11.2021 14:45 |

podobné články

Luxusní prezidentská bábovka pro nejnáročnější gurmány

 
Po dni plném spěchu a stresu si zasloužíte chvíli klidu a něco dobrého k zakousnutí. Prezidentská bábovka, jak název napovídá, dokáže uspokojit i ty nejvyšší vrstvy, a přitom je na přípravu velmi jednoduchá. Vyzkoušejte ji také.
04.12.2021 12:30 |

podobné články

Jednoduchá a zdravá hrníčková bábovka ze špaldové mouky

 
Chtěli byste si upéct něco sladkého, co zvládnete i vy a čím potěšíte každou návštěvu a zároveň byste chtěli zdravější variantu vašeho moučníku? Není nic snazšího než hrníčková bábovka! Navíc pro její odlehčenou variantu můžete využít špaldovou mouku!
22.12.2021 14:30 |

podobné články