Článek

Jedno velké tržiště. Praha zvažuje přesunout prodej na chodníky

 
Obchodníci v hlavním městě by mohli k prodeji bezplatně využít prostor před svými provozovnami. Opatření zvažuje vedení Prahy s tím, že by obchodníkům stačilo pouze podat žádost o zábor prostranství. Musel by být zachován volný průchod a chodník by musel být následně uklizen. Návrh v úterý prezentovalo uskupení Praha sobě, které vede magistrát spolu s Piráty a Spojenými silami pro Prahu.
07.04.2020 14:20 |

podobné články

Podobné články

Česká pošta spouští e-tržiště

 
Česká pošta od 1. listopadu spustila do ostrého provozu Centrum veřejných zakázek, tzv. e-tržiště, které umožňuje elektronické zadávání veřejných zakázek ve stanovených zadávacích řízeních. E-tržiště je plně elektronický systém, všechny úkony v zadávacím řízení provádí zadavatel i dodavatel v elektronické podobě.
01.11.2012 13:10 |

podobné články

Plány na opětovné zprovoznění tržiště na Smíchově: Tvořit ho mají lodní kontejnery

 
Spolek, který provozuje v Praze 5 „Kavárnu, co hledá jméno“, plánuje znovu zprovoznit nedaleké tržiště v Ostrovského ulici. Podle Lukáše Žďárského ze společnosti Dudes & Barbies by nové tržiště mělo být sestaveno z lodních kontejnerů a kromě trhů by mělo zahrnovat kulturní prostory. Pozemky však vlastní městská část, která by je musela sdružení pronajmout.
03.11.2018 10:05 |

podobné články

Zničené chodníky na Vinohradech: Praha 2 letos na jejich opravu dá 10 milionů

 
Některé chodníky v Praze 2 se nacházejí v žalostném stavu. Radnice proto chystá jejich postupné opravy. A to ještě v letošním roce. Z radniční kasy na to padne 10 milionů korun. Rekonstrukce se dočkají chodníky hlavně v ulici Kladská, Moravská a Lužická.
17.06.2016 11:50 |

podobné články

Zábranský (Piráti): Firma postavila černou stavbu, Praha 1 jí přesto odpustila nájemné

 
Pražský zastupitel za Piráty Adam Zábranský podal trestní oznámení na členy rady městské části Praha 1 kvůli porušení povinnosti jednat s péčí řádného hospodáře. Rada Prahy 1 totiž odpustila nájemné ve výši 1,2 milionu Kč provozovateli tržiště Dlouhá 14 za dobu, kdy nebyl schopný tržiště provozovat v důsledku rekonstrukce objektu.
26.10.2016 05:30 |

podobné články

Havelské tržiště po téměř 800 letech zavřelo: Skončí definitivně? Jednání o budoucnosti brzdí covid

 
Legendární Havelské tržiště, na kterém Pražané nakupovali už takřka před 800 lety, na konci září loňského roku muselo zavřít. Vaz mu zlomila jednak pandemie koronaviru, jednak nový tržní řád, který zakázal prodej suvenýrů. V současné době se jedná o jeho budoucnosti. Definitivní konec ho snad nečeká, vše ale záleží na jednáních mezi magistrátem, Prahou 1 a provozovatelem Františkem Soukupem. Všechna jednání navíc prodlužuje koronavirová pandemie.
12.03.2021 06:45 |

podobné články

Osobnosti: František Soukup (71 článků)

Praha chce přesunout tramvajovou smyčku ze Špejcharu k ministerstvu vnitra: Má pomoci při výlukách

 
Pražský magistrát zvažuje přesunout tramvajovou smyčku ze Špejcharu za budovu ministerstva vnitra na opačném konci Letné. O přesunu a kudy přesně by koleje vedly, zatím není rozhodnuto. Nové umístění smyčky má zlepšit obslužnost tramvajemi při výluce na Letné. Vyplývá to z materiálu, který pro hlavní město vytvořil Institut plánování a rozvoje (IPR). Dopravní podnik (DPP) v současné době chystá výstavbu dvou nových smyček.
16.09.2018 12:20 |

podobné články

Farmářské trhy se vrací do Prahy: Postupně se otevřou na náplavce, Kubánském náměstí i Heřmaňáku

 
Spolek Archetyp, který v Praze provozuje farmářská tržiště, v reakci na uvolnění vládních opatření opět zahájí v sobotu 25. dubna na náplavce na Rašínově nábřeží a na Kubánském náměstí. Následovat budou 2. května trhy Heřmaňák na Řezáčově náměstí. Spolek o tom informoval v tiskové zprávě.  Už v pondělí se otevřou trhy na Tylově náměstí, uvedla Praha 2. Vláda rozhodla, že trhy budou moci znovu fungovat od pondělí 20. dubna. Tržiště jsou podobně jako jiné obchody kvůli koronaviru zavřená vládním nařízením od poloviny března.
16.04.2020 11:10 |

podobné články

Nové hřiště, chodníky, parkovací místa i stromy: Praha nechá rekonstruovat vnitroblok na sídlišti Černý Most

 
Vnitroblok ve Vybíralově ulici na sídlišti Černý Most v Praze 14 bude rekonstruován. Vzniknou tam místa pro vyžití ve volném čase a hřiště, rozšířeny budou chodníky a přibudou parkovací místa. Pražští radní dnes zadali Technické správě komunikací (TSK), aby vytvořila projekt a lokalitu proměnila. Novinářům to v pondělí po jednání rady řekl primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě). Proměna vnitrobloku je naplánována na pět let.
15.06.2020 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (210 článků) , Adam Adam (210 článků)

Česká obchodní inspekce zaznamenala další prodej padělků, tentokrát přes sociální sítě

 
Internetový prodej a sociální sítě se stávají frekventovanou obchodní platformou pro nabízení a prodej zboží. Ne vždy je však spotřebiteli doručeno v požadované kvalitě. Na základě podnětů spotřebitelů provedli inspektoři ČOI Středočeského kraje a Hlavního města Prahy kontrolu zaměřenou na nabídku a prodej zboží přes internet a sociální sítě Facebook a LetGo. Na začátku května prověřili čtyři prodávající a ve třech případech zjistili nezákonný prodej padělků.
04.06.2017 20:40 |

podobné články

Jak řešit hypotéku po rozvodu

 
Jste zamilovaní, plánujete rodinu a samozřejmě i vlastní bydlení. Je naprosto přirozené, že si zažádáte o hypotéku, abyste si mohli pořídit dům snů či byteček jako z katalogu. Jenže pak se něco zvrtne, už nejste zamilovaní, dokonce se už ani nemůžete vidět, aniž byste se pohádali, takže je jediné řešení rozvod. Ale co s hypotékou? Jak vyřešit ten společný dluh dřív, než vás to semele? Řešení existuje. Vlastně jsou hned tři a je dobré je zvážit všechny, konečné slovo má ale hypoteční banka. Hypotéka zůstává jen jednomu z manželů Zůstat v bytě a dál ho platit je dobré řešení v případě, že máte dost peněz na to, abyste druhého partner vyplatili. To ale nebývá až tak obvyklé, většinou máte co dělat už jen s těmi splátkami. Navíc musí souhlasit nejen “ex”, ale i banka, kde jste si hypotéku zařídili. Nestačí totiž jen věřiit, že měsíční splátku hypotéky dáte nějak dohromady, banka vaši schopnost hypotéku splácet znovu posoudí a může, ale také nemusí s převzetím hypotéky souhlasit. Pokud nebudete sami bance dostačovat, může teoreticky přistoupit další spoludlužník (například rodiče), stále ovšem zůstává otázka vypořádání s bývalým partnerem. Prodej nemovitosti a vyplacení hypotéky Druhou a asi jednodušší variantou je prodej společného domu či bytu, z jehož výtěžku se doplatí zbytek hypotéky. Pokud ještě nějaké peníze zbydou, manželé si je rozdělí a začne každý znovu a jinde. Tato varianta se nabízí, když už je velká část hypotéky splacená, takže nehrozí, že ani prodejem domu nezaplatíte vše, co jste si půjčili včetně úroku. Ideální je načasovat prodej na konec fixace úrokové sazby a hypotéku bance splatit ve výročí fixace.Tak se vyhnete sankcím za předčasné splacení, které bývají dost vysoké. Prodej s hypotékou Říká se tomu také přenechání hypotéky a je to rozumná varianta v případě, že jste zatím jen na začátku splácení a prodej... Čtěte více Příspěvek Jak řešit hypotéku po rozvodu pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
01.08.2018 05:25 |

podobné články

Pouliční prodej v Praze? Město chce obchodníkům zdarma poskytnout chodníky, aby mohli nabízet své zboží

 
Vedení Prahy zamýšlí poskytnout obchodníkům bezplatně chodníky před provozovnami, aby na nich mohli prodávat. Zachovat by museli bezpečný průchod po chodníku a místo po sobě uklidit a vyčistit. Obchodníci by pouze odeslali žádost o zábor prostranství, která by okamžikem odeslání byla schválena. Restauračních zahrádek by se opatření netýkalo, uvedla Julie Kochová, mluvčí Prahy Sobě, která v Praze vládne spolu s Piráty a Spojenými silami pro Prahu (TOP 09 a STAN).
07.04.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Julie Julie (113 článků)

Farmářská tržiště v Praze: živé ryby a české jahody

 
Farmářské trhy se rozrůstají, v Praze na nábřeží Vltavy přibude tržiště Náplavka. A bude mít co nabídnout.
12.06.2010 09:55 |

podobné články

BOMBA NA ZASTÁVCE! Výbuch u tržiště zabil nejméně 6 lidí

 
Bomba umístěná v blízkosti tržiště v Matani asi 20 kilometrů od Péšávaru na severozápadě Pákistánu dnes zabila nejméně šest lidí a 11 dalších zranila. Oznámily to tiskové agentury s odvoláním na místní policii. Exploze se odehrála na autobusové zastávce.
05.06.2011 08:35 |

podobné články

Izrael zaútočil v Gaze během příměří. Na tržišti zabily rakety 15 lidí

 
Izrael podnikl letecký nálet na tržiště během příměří, které sám vyhlásil. Rakety z Židovského státu dopadly také na školu plnou uprchlíků, která je pod záštitou OSN. Izrael tvrdí, že pouze opětoval palbu. Hamas totiž používá civilní budovy jako úkryt. Dokládají to rakety nalezené ve škole, nebo ostřelovač v budově Červeného kříže. Civilisté v Pásmu Gazy vyrazili po vyhlášení příměří na tržiště. Na to vzápětí dopadly rakety a zabily několik lidí. Klid zbraní se totiž nevztahoval na místa, kde boje již zuří. Proto tento krok označili Palestinci za čistě mediální gesto.
30.07.2014 18:25 |

podobné články

V Praze otevřou tržiště s lahůdkami: Po vzoru Paříže a Mnichova

 
Nápad s gurmánským palácem v Praze na Václavském náměstí nevyšel. Pražanům se však již brzy naskytne jiná možnost, kam vyrazit pro lahůdky! Lidovější a příjemnější. 14. listopadu otevře své brány tržiště v Dlouhé ulici. Co v něm zákazníci najdou?
07.11.2014 09:05 |

podobné články

Desetiletá teroristka zmasakrovala tržiště. Zabila 19 lidí, přes 40 zranila!

 
Devatenáct mrtvých, sedmačtyřicet zraněných. Taková je bilance nedělního atentátu na tržiště v nigerijském městě Damaturu ve státě Yobe. Vraždit prý měla teprve desetiletá dívka.
27.07.2015 11:56 |

podobné články

Kam pro ovoce a zeleninu? Už tradičně na Havelák!

 
Vážení a milí zákazníci Havelského tržiště a Havelské koruny, u příležitosti vydání přílohy deníku Blesk zaměřené na Prahu 1 bych vás chtěl blíže seznámit s historií Havelského tržiště, popsat vám, co mě k němu váže, odkrýt jeho zázemí a také vám přiblížit naše plány do budoucna.
09.10.2015 14:10 |

podobné články

Výbuch v Mexiku smetl tržiště s pyrotechnikou. Zemřelo 36 lidí, desítky mají popáleniny po celém těle!

 
Jižním předměstím metropole Mexika v úterý otřásl mohutný výbuch, který smetl tržiště s pyrotechnikou. Vyžádal si nejméně 36 mrtvých a desítky zraněných. Informoval o tom prokurátor federálního státu Mexiko Alejandro Gómez.
21.12.2016 10:55 |

podobné články

Petice proti záměru rozhodnutí o výstavbě klidové zóny v prostoru bývalého tržiště

 
My, níže podepsaní občané, tímto žádáme v souladu se zákonem č. 85/1990 Sb., o právu petičním, ve znění pozdějších předpisů, zastupitele města, aby upustilo od záměru vybudovat z bývalého prostoru tržiště klidovou zónu.
04.02.2018 07:35 |

podobné články