Článek

Jednání s dlužníkem prostřednictvím videokonference? V budoucnu možná ano

 
Ministerstvo spravedlnosti bude iniciovat legislativní změnu, která stanoví podmínky, za jakých by mělo být v budoucnu umožněno konat osobní jednání s dlužníkem i prostřednictvím videokonference tak, aby byl zachován účel tohoto jednání.
19.07.2021 15:25 |

podobné články

Podobné články

Přezkumné jednání v oddlužení on-line? Ministerstvo spravedlnosti je pro

 
Ministerstvo spravedlnosti bude iniciovat legislativní změnu, která stanoví podmínky, za jakých by mělo být v budoucnu umožněno konat osobní jednání s dlužníkem i prostřednictvím videokonference tak, aby byl zachován účel tohoto jednání.
20.07.2021 12:15 |

podobné články

Elektrárna přešla do útoku: Dlužníkem jsou těžaři

 
Po oznámení z minulého týdne, že severočeská těžební skupina Czech Coal ukončila smlouvu na dodávky uhlí opatovické elektrárně, se karta obrací. Elektrárna se postavila do útoku a tvrdí, že dlužníkem jsou naopak těžaři.
12.06.2012 17:45 |

podobné články

Kdo je největším dlužníkem? Schwarzenberg

 
Ze všech poslanců, kteří odevzdali majetková přiznání za minulý rok, se ukázal být největším dlužníkem ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Ten měl na hypotéce dlužit 13,2 milionů korun, za minulý rok si ale podle přiznání i hodně přilepšil.
09.07.2012 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4018 článků)

Home office a videokonference – jak na pracovní porady z domova

 
Obrovský počet zaměstnanců začal v poslední době vykonávat svou práci z domova a díky tomu výrazně vzrostly i počty porad prostřednictvím internetu. Některé aplikace pro videokonference, kterých je celá řada, vyžadují přihlášení, jiné fungují online, některé jsou zdarma, u dalších aplikací zejména pro firmy hraje roli cena.
09.04.2020 16:10 |

podobné články

Asociace krajů ČR: Hejtmani dnes jednali o zásobování ochrannými prostředky a o odběrných místech

 
Zásobování regionálních nemocnic a vybraných profesních skupin respirátory a rouškami i zřizování dalších odběrných míst v souvislosti s nákazou koronavirem – taková byla témata dnešní společné videokonference hejtmanek a hejtmanů českých a moravských krajů. Hostem videokonference byl náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula.
16.03.2020 18:11 |

podobné články

Zuckerberg přišel s inovací v Messengeru: Videokonference nově nebudou problém

 
Pandemie koronavirem prakticky uvěznila mnoho lidí doma, odkud někteří musí pracovat. Spoustu zaměstnanců spolu musí denně komunikovat a řešit pracovní záležitosti. Nejoblíbenější jsou v současné době videokonference a aby nezůstaly sociální sítě pozadu, v pátek byla na Messengeru, který spadá pod Facebook a Marka Zuckeberga, spuštěna funkce s názvem Messenger Rooms.
24.04.2020 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Mark Zuckerberg (211 článků)

Experti upozorňují na daň za časté videokonference: I Češi se ženou na plastiky

 
Kvůli pandemii covidu-19 začali lidé více pracovat z domova a často používat videokonference. Pomocí různých online platforem se neřešila jen práce, ale také online výuka, mnohdy i běžná komunikace mezi členy rodiny, kteří se nemohli vídat.  Kvůli tomu vznikl nový fenomén: Zoom Dysmorphia. Lidé nikdy tak často nevídali svoji tvář na monitorech a na mnoho z nich to má negativní psychický dopad kvůli zevnějšku. V USA tak narostl počet návštěv plastických chirurgů. Začínají poruše vnímání sebe sama propadat i Češi?
24.05.2021 05:20 |

podobné články

Vláda má dnes v plánu jednání ke koronaviru odložené ze středy

 
Vláda ANO a ČSSD dnes prostřednictvím videokonference absolvuje další mimořádné jednání kvůli epidemii nového typu koronaviru. Zasedání bylo na dnešní poledne přesunuto ze středy, pravděpodobně především kvůli pokračující schůzi Sněmovny. Ministři by mohli prodloužit nouzový stav, který platí v ČR od 12. března. Zabývat by se mohli i návrhem ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD), aby stát zmírnil dopady koronavirové krize na kulturu částkou 1,16 miliardy korun.
09.04.2020 06:51 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2806 článků)

Uvidíte obývák Václava Moravce? Prý je to možné

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) ani další lidé z úřadu vlády, kteří se účastnili úterní schůzky s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou, do karantény nemusí. Babiš dnes ČTK řekl, že podle rozhodnutí ředitelky pražské hygienické stanice Zdeňky Jágrové se jich žádná omezení týkat nebudou, protože při jednání seděli v dostatečné vzdálenosti a dodrželi další preventivní opatření. Babiš svůj další program nemění, uskuteční se i dnešní mimořádné jednání kabinetu prostřednictvím videokonference. U Rážové potvrdily testy nákazu koronavirem, nyní je v domácí izolaci.
02.09.2020 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22494 článků)

Vláda na mimořádném jednání prodloužila opatření v nemocnicích

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) na páteční osmnáctou hodinu večerní svolal mimořádné jednání vlády. Kabinet prostřednictvím videokonference řešil usnesení z 8. října, které se týká například zákaz návštěv v nemocnicích či sociálních zařízeních. Usnesení platí do 25. října, vláda ho prodloužila do 3. listopadu, tedy do konce nouzového stavu.
23.10.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22494 článků)

Exekutoři: Typickým dlužníkem je muž ve věku 37 let z Ostravy

 
Nejvyšší počet exekucí v ČR se dotýká mužů ve středních letech, průměrnému dlužníkovi je 37 let, žije v Ostravě a dluží kolem 45 tisíc korun. Ve středu o tom prostřednictvím svých statistik informoval Exekutorský úřad Přerov.
03.10.2012 20:00 |

podobné články

Exekutoři: Typickým dlužníkem je muž ve věku 37 let z Ostravy

 
Nejvyšší počet exekucí v ČR se dotýká mužů ve středních letech, průměrnému dlužníkovi je 37 let, žije v Ostravě a dluží kolem 45 tisíc korun. Ve středu o tom prostřednictvím svých statistik informoval Exekutorský úřad Přerov.
03.10.2012 20:50 |

podobné články

Vláda potřetí tento týden projedná opatření ke koronaviru

 
Potřetí v tomto týdnu se dnes uskuteční jednání vlády. Na mimořádném zasedání by měli ministři probírat další možná mimořádná opatření k omezení dopadů šíření nového typu koronaviru v České republice. O epidemii dnes bude prostřednictvím videokonference jednat také Ústřední krizový štáb.
26.03.2020 06:55 |

podobné články

Tisková konference po jednání Ústředního krizového štábu

 
Vedení Ústředního krizového štábu v pátek jednalo prostřednictvím videokonference s hejtmany o koronaviru. Jedním z témat schůze byla i tzv. chytrá karanténa. Tisková konference po jednání je naplánovaná na 17:30.
03.04.2020 17:30 |

podobné články

Vláda: Tripartita jednala o příspěvku zaměstnanci při nařízené karanténě

 
Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 1. února 2021 sešli prostřednictvím videokonference na mimořádném jednání Rady hospodářské a sociální dohody. Tématem společného jednání byl mimořádný příspěvek zaměstnanci při nařízené karanténě.
01.02.2021 13:40 |

podobné články

Hlavní hygienička Svrčinová zkolabovala při jednání vlády

 
Hlavní hygienička ČR Pavla Svrčinová zkolabovala během úterního jednání vlády; uvedl to server Seznam Zprávy. Schůze kabinetu se účastnila prostřednictvím videokonference z budovy ministerstva zdravotnictví, informuje iDNES.cz.
06.04.2021 22:10 |

podobné články

Babiš přál Monice a vyrazil osobně na vládu. Maláčová slaví úspěch s výživným

 
Po více než třech měsících se ministři potkali na jednání vlády, která dosud zasedala kvůli koronaviru online. Na jednání tváří v tvář se prý těšila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Videokonference si naopak pochvaloval premiér Andrej Babiš (ANO), který před pondělní vládou pogratuloval již na videu bez roušky k narozeninám manželce Monice, jenž slavila narozeniny v neděli. Babišova parta se však ve Strakově akademii sešla v rouškách. Maláčová měla hned po prvním jednání důvod slavit, po dlouhých měsících sporů a řešení prošel její návrh na náhradní výživné.
15.06.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22494 článků)

Truhlář Karel se stal z věřitele dlužníkem. Jak donutit zákazníka, aby vám zaplatil?

 
Devětatřicetiletý truhlář Karel už měl dost neustálých výmluv svého zákazníka, kterými se snažil ospravedlnit, proč mu ani po několika výzvách nezaslal platbu za vyrobený nábytek. Rozhodl se proto bránit – požádal soud o platební příkaz. Nevědomky ale tak rozšířil řady věřitelů, kteří se jen obtížně brání proti neochotě dlužníků pohledávky splácet. Naděje mu svitla, když exekutor zákazníkovi pohrozil mobiliární exekucí. I o tuto páku ale možná pan Karel v důsledku navrhovaných legislativních změn brzy přijde.
22.10.2020 11:35 |

podobné články

Česká republika na jednání ministrů vnitra EU opět odmítla povinné kvóty

 
Dnes, 7. července 2020, se uskutečnilo neformální jednání ministrů vnitra EU. Místo původního plánovaného jednání v Drážďanech se kvůli koronavirové krizi zasedání uskutečnilo formou videokonference.
08.07.2020 18:55 |

podobné články