Článek

Jednání lékařů s ministrem Válkem o změnách v odměňování se neposunulo ani o píď

 
Zástupci lékařů se dnes s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09) nedohodli na změně odměňování. Zástupci ministerstva podle nich zopakovali stejný návrh jako minulý týden. Po jednání to novinářům řekl viceprezident České lékařské komory (ČLK) Jan Přáda. Další jednání je podle Válka naplánované na příští úterý.
13.11.2023 21:55 |

podobné články

Podobné články

Ministryně Marksová: Rozdíl v odměňování žen a mužů v České republice je jeden z největších v EU

 
Evropský den rovného odměňování žen a mužů letos připadá na 3. listopadu. Znamená to, že od tohoto dne až do konce roku pracují ženy v průměru Evropské unie bez odměny za práci. Průměrný rozdíl v odměňování žen a mužů činí totiž v rámci Unie 16,1 procenta. V ČR je rozdíl třetí nejvyšší z celé EU, konkrétně 22,1 procenta. Den rovného odměňování u nás tak letos připadl dokonce už na 11. října.
03.11.2016 08:35 |

podobné články

Primátor Hřib: Dlouhodobým cílem je, aby aplikace PID Lítačka byla náhradou za plastovou kartičku

 
Uživatelé mobilní aplikace PID Lítačka si nově mohou zakoupit dlouhodobé časové kupóny přímo z mobilního telefonu. Jedná se o další krok k tomu, aby se aplikace PID Lítačka stala kompletním průvodcem a pomocníkem Pražanů a Středočechů při jejich cestách veřejnou dopravou.
13.02.2020 15:36 |

podobné články

Pecková (STAN): Na kosmetickou změnu barev vozidel PID není vhodná doba

 
Neschopnost komunikace současného vedení Středočeského kraje měla způsobit, že pražští radní chtějí schválit nový design vozidel PID i samotné logo PID bez dohody se Středočeským krajem. In
28.07.2020 06:45 |

podobné články

Velké změny v pražské dopravě: Některé příměstské spoje přibudou, další zaniknou

 
Cestující v pražské integrované dopravě (PID) čekají od neděle 12. prosince změny. Týkají se zejména příměstských spojů, kdy vzniknou nové linky, některé změní trasu a další naopak zaniknou. V Praze pak budou nově na Zahradním Městě zastavovat rychlíky, uvedl ve čtvrtek Filip Drápal, mluvčí pražské organizace Ropid, která plánuje PID. V systému PID je integrována pražská a středočeská veřejná doprava, které tak fungují jako jeden celek.
09.12.2021 14:50 |

podobné články

Pražská integrovaná doprava se rozšiřuje. Součástí bude i okolí Vlašimi a Posázaví

 
Do systému pražské integrované dopravy (PID) se od pátku zapojí okolí Vlašimi a Posázaví. Jednodušší spojení na jednu jízdenku budou mít lidé z 80 obcí ve středních Čechách, nově bude zavedeno 26 autobusových linek PID včetně nové páteřní linky 406 na trase Praha-Vlašim-Čechtice-Pelhřimov. Díky tarifu PID ušetří cestující zejména při pravidelném dojíždění.
30.03.2022 20:05 |

podobné články

Hřib (Piráti): V aplikaci PID Lítačka lze nově platit i za parkování

 
Městská společnost Operátor ICT (OICT) rozšířila ve spolupráci s Technickou správou komunikací hl. m. Prahy (TSK) aplikaci PID Lítačka o další funkcionality. V posledním lednovém týdnu si uživatelé aplikace PID Lítačka mohli v ostrém provozu vyzkoušet funkci přímé platby za parkování v zónách placeného stání.
13.02.2023 17:05 |

podobné články

Fiala s Válkem na první "inspekci": Otevřeli centrum a navštívili ARO

 
Brněnská nemocnice SurGal Clinic zahájila provoz zmodernizované kliniky zobrazovacích metod. Přístroje magnetické rezonance a počítačové tomografie tam nyní disponují integrovanou umělou inteligencí. Jednu z prvních inspekcí tu vykonal i premiér Petr Fiala s ministerm zdravotnictví Vlastimilem Válkem a primátorkou Brna Markétou Vaňkovou.
10.01.2022 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5929 článků)

Vláda přijala informaci z Babišova ministerstva o odměňování manažerů ve státních firmách

 
Vláda dnes schválila informaci ministerstva financí o vyhodnocování plnění zásad k odměňování manažerů ve státních firmách. Vyplývá to z informací na internetových stránkách vlády. MF ovšem už před dnešním jednáním upozornilo, že neobdrželo od ostatních rezortů, s výjimkou ministerstva obrany, k odměňování jednotlivých státních firem informace.
09.06.2014 17:10 |

podobné články

Evropské ženy pracují ode dneška „zdarma“

 
Evropský den rovného odměňování žen a mužů letos připadá na 3. listopadu. Znamená to, že od tohoto dne až do konce roku pracují ženy v průměru Evropské unie bez odměny za práci. Průměrný rozdíl v odměňování žen a mužů činí totiž v rámci Unie 16,1 procenta. V ČR je rozdíl třetí nejvyšší z celé EU, konkrétně 22,1 procenta. Den rovného odměňování u nás tak letos připadl dokonce už na 11. října.
03.11.2016 09:15 |

podobné články

Ombudsman: Ministerstvo odmítlo výhrady k novému systému odměňování pěstounské péče

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí nepřijalo některé zásadní připomínky veřejného ochránce práv k novele zákona o důchodovém pojištění. V obecné připomínce ombudsman upozornil na negativní dopady nového systému odměňování pěstounské péče na takzvané nezprostředkované pěstouny. Předložená novela zákona o důchodovém pojištění jejich postavení sice částečně zlepší, ale podle ombudsmana by bylo vhodnější novelizovat přímo zákon o sociálně-právní ochraně dětí a zajistit rovné podmínky pro odměňování všech pěstounů, kteří nemají ke svěřenému dítěti vyživovací povinnost.
20.05.2022 16:35 |

podobné články

Nemocnicím hrozí personální kolaps. Protest lékařů zamává s jejich chodem, ve velkém se odkládají i operace

 
Lékaři nadále pokračují v přípravách protestní akce, která bude během prosince mít zásadní vliv na fungování českých nemocnic. Pokud nedojde k dohodě s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09), odmítají lékaři od příštího měsíce nastoupit do přesčasových služeb v nemocnicích. Podle České lékařské komory (ČLK) se do protestů zapojí více než 6100 lékařů. Lidé by se tak měli připravit na omezení plánované péče a zřejmě i delší čekací doby na akutní ošetření. Redakce eXtra.cz o krizové situaci ve zdravotnictví hovořila s vedoucím tiskového oddělení ČLK Michalem Sojkou.
22.11.2023 05:10 |

podobné články

Senát bude řešit daňové změny i odměňování vojáků

 
Senát dnes čeká rozhodování o daňových změnách včetně zvýšení daňových slev na děti a o zavedení nové desetiprocentní sazby DPH na literaturu, kojeneckou výživu a léky. Horní komora má na programu také změnu systému odměňování vojáků z povolání. Potvrdit by měla roční odklad zavedení automobilových registračních značek na přání.
23.10.2014 06:45 |

podobné články

Lékařské odbory chtějí, aby vláda do července vyřešila problém s přesčasy

 
Lékařské odbory vyzvaly vládu, aby do 30. června přišla s návrhem řešení problému nadměrných přesčasů lékařů. Žádají i stanovení minimálního odměňování doktorů. Po jednání sněmu Lékařského odborového klubu - Svazu českých lékařů (LOK) to novinářům řekl šéf odborů Martin Engel. Podle náměstka ministra zdravotnictví Toma Philippa se na návrzích pracuje, část práce lékařů by například mohl převzít zdravotnický personál.
28.04.2014 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Tom Martin (27 článků) , Tom Martin (33 článků)

Maximálně 120 korun za den: Praha zastropuje cenu jízdenek na MHD koupených přes aplikaci

 
Cestující v pražské MHD, kteří si kupují jednotlivé jízdenky v mobilní aplikaci PID lítačka, zaplatí za den maximálně 120 korun, což odpovídá ceně celodenní jízdenky. Cílem je zatraktivnit MHD. Do budoucna město zvažuje toto zastropování ceny rozšířit na další jízdenky či kupony. Novinářům v pondělí po jednání radních řekli primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a jeho náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě). Lidé si mohou kupony koupit kromě stánků ve vestibulu metra mimo jiné právě v aplikaci PID lítačka.
04.04.2022 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (567 článků) , Adam Adam (567 článků)

Koalice se shodla na částečných změnách v rozdělování daní obcím

 
Koaliční špičky se dnes dohodly na částečných změnách v rozpočtovém určení daní, které by měly obcím přinést víc peněz. Na dalších změnách se nedohodly a jednání bude pokračovat. "Dohodli jsme se na tom, že posílíme rozpočty měst a obcí o 8,5 miliardy, na to jsme našli i zdroje," řekl ČTK předseda klubu ODS Zbyněk Stanjura. Tuto informaci potvrdil i předseda poslanců TOP 09 a Starostů Petr Gazdík.
15.11.2011 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1211 článků) , Petr Gazdík (1200 článků) , Zbyněk Stanjura (522 článků)

Nový viceprezident ČLK Přáda: Mé zvolení dává protestu lékařů větší legitimitu

 
Zvolení do funkce viceprezidenta České lékařské komory (ČLK) dává podle Jana Přády protestu části lékařů za změny v pracovních podmínkách a odměňování, v jejichž čele stojí, větší legitimitu. Podporu delegátů bere i jako potvrzení důvěry komory v tuto aktivitu, řekl dosavadní předseda Sekce mladých lékařů ČLK, kterému zvolení viceprezidentem v prvním kolem uniklo o jediný hlas. Komora by podle něj měla být důraznější v prosazování svých požadavků. Rád by k aktivní účasti na její činnosti nalákal další mladé lékaře.
04.11.2023 23:20 |

podobné články

Krize českého zdravotnictví: Když měl někdo ostrou tužku, dodnes dostává víc, říká Sojka

 
Poté, co odbory podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) odmítly navýšení odměn pracovníků ve zdravotnictví příští rok o 8,5 miliardy korun a pětiprocentní růst platových tarifů, stále trvá plán části lékařů přestat od prosince sloužit přesčasy. Chtějí tím podpořit své požadavky na změny v odměňování a přesčasové práci. V nemocnicích proto může být omezená plánovaná péče, na akutní ošetření se navíc podle lékařů může déle čekat. Dochází i k odkladům operací. O příčinách krize ve zdravotnictví a požadavcích lékařů mluvila redakce eXtra.cz s vedoucím tiskového oddělení České lékařské komory (ČLK), Michalem Sojkou.
28.11.2023 09:40 |

podobné články

Pražská integrovaná doprava rozšiřuje svou síť až do Poděbrad a Kutné Hory

 
Systém Pražské integrované dopravy (PID) se rozšíří do Poděbrad, Kutné Hory, Uhlířských Janovic a Milovic. Na rozšíření se dnes Praha dohodla se Středočeským krajem. Dnes o tom informoval náměstek pražského primátora Josef Nosek (ODS). Linky PID budou do těchto měst a obcí zajíždět od 10. června.
25.05.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Josef Hora (11 článků)

DPP: Trvalé změny PID od 5. ledna 2015

 
Od pondělí 5. ledna 2015 dochází v provozu PID k několika trvalým změnám a úpravám. Jedná se zejména o následující změny v provozu autobusů.
05.01.2015 11:42 |

podobné články