Článek

Jedna hrůza neospravedlňuje druhou, řekl šéf unijní diplomacie Borrell v Izraeli

 
Šéf diplomacie EU Josep Borrell dnes při své návštěvy Izraele židovský stát vyzval, aby se v reakci na krvavý říjnový útok Hamásu nenechal pohltit hněvem, a v souvislosti s izraelskou vojenskou operací v Pásmu Gazy prohlásil, že „jedna hrůza neospravedlňuje druhou“. Palestinské hnutí Hamás Borrell vyzval k okamžitému a bezpodmínečnému propuštění zadržovaných rukojmí.
16.11.2023 15:25 |

podobné články

Podobné články

Šéf unijní diplomacie Borrell slibuje: S migranty z Afghánistánu EU pomůže

 
Afghánistán se vrací pod vládu Tálibánu a strach panuje na všech frontách. Tamní obyvatelé, ale i okolní země se zmítají ve strachu z dalšího vývoje. Šéf unijní diplomacie Josep Borrell v úterý slíbil pomoc EU okolním státům s proudy migrace, kterou lze v souvislosti se zvýšeným proudem uprchlíků a migrantů očekávat. Řekl to po mimořádné schůzce ministrů zahraničí zemí EU.
17.08.2021 22:55 |

podobné články

EU by měla zabrat ruské devizové rezervy a použít je na obnovu Ukrajiny, řekl Borrell

 
Země Evropské unie by měly zvážit zabavení ruských devizových rezerv a jejich použití na obnovu Ukrajiny. V rozhovoru s listem Financial Times (FT) to řekl šéf unijní diplomacie Josep Borrell.
09.05.2022 13:05 |

podobné články

Stojíme za Českem, pravil šéf diplomatů EU Borrell. Ale vyhoštování ruských diplomatů „není na programu“

 
Evropská unie sice nadále jednoznačně stojí za Českem v jeho sporu s Moskvou, vyvolaném kauzou Vrbětice, nechce však zvyšovat napětí ve vztazích s Moskvou vyhošťováním dalších ruských diplomatů. Po jednání ministrů zahraničí členských zemí to uvedl šéf unijní diplomacie Josep Borrell, informuje na svém webu ČT24.
10.05.2021 22:55 |

podobné články

Podpora Ukrajiny je pevná, EU se nezalekne ruských raket, řekl v Kyjevě Borrell

 
Dnešní jednání unijních ministrů zahraničí v Kyjevě ukázalo, že odhodlání Evropské unie stát při Ukrajině je pevné. Zároveň jde o vzkaz Rusku, že EU se nenechá zastrašit ruskými raketami a drony. Na závěrečné tiskové konferenci v ukrajinské metropoli to uvedl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Oznámil rovněž, že navrhne pro Ukrajinu další finance z Evropského mírového nástroje (EPF). Mělo by jít až o pět miliard eur pro příští rok. „Doufám, že se nám podaří (ohledně těchto peněz) dosáhnout dohody do konce letošního roku,“ dodal.
02.10.2023 12:15 |

podobné články

Většina států EU podpořila další spolupráci s palestinskými úřady

 
Většina států Evropské unie podpořila další spolupráci s palestinskými úřady, řekl šéf unijní diplomacie Josep Borrell po dnešním mimořádném neformálním jednání ministrů zahraničí EU. Izraelský ani palestinský ministr zahraničí, které Borrell rovněž pozval, se schůzky nezúčastnili.
10.10.2023 21:30 |

podobné články

Ten balík sankcí Rusko zabolí, slibuje bruselský zahraničář Borrell. Tlačilo prý hlavně Pobaltí

 
Členské státy Evropské unie se dnes jednomyslně shodly na přijetí sankcí proti Rusku kvůli porušení svrchovanosti Ukrajiny, oznámil po jednání ministrů zahraničí členských zemí šéf unijní diplomacie Josep Borrell, informují Novinky.
22.02.2022 23:00 |

podobné články

Merkelová: Podpis asociační dohody mezi EU a Ukrajinou nijak neospravedlňuje ruskou anexi Krymu

 
Podpis asociační dohody mezi Evropskou unií a Ukrajinou nijak neospravedlňuje ruskou anexi Krymu ani ruské zapojení do bojů na východě Ukrajiny. Ve Spolkovém sněmu to řekla německá kancléřka Angela Merkelová. Zachování sankcí proti Rusku je podle ní nevyhnutelné.
26.11.2014 11:01 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2847 článků)

Ruské omezení letů působí závažné potíže. Eskalaci nelze vyloučit, říká Borrell

 
Šéf diplomacie Evropské unie Josep Borrell se obává možné eskalace sporu okolo běloruského vzdušného prostoru, do něhož se ve čtvrtek vložila Moskva.
28.05.2021 13:45 |

podobné články

Blokáda pšenice je válečný zločin Ruska, vyhlásil šéf diplomacie EU

 
Vysoký představitel EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josep Borrell označuje ruskou blokádu vývozu milionů tun ukrajinského obilí jako válečný zločin. „Miliony tun pšenice zůstávají na Ukrajině zablokovány, zatímco ve zbytku světa lidé trpí hladem,“ uvedl Borrell.
20.06.2022 16:25 |

podobné články

Hrůza má kvůli rvačce poškozený mozek, tady je 10 VIP, kteří se také dostali do bitky

 
Zpěvák "Michal Hrůza":http://www.extra.cz/tema/michal-hruza (43) "utrpěl včera vážné zranění":http://www.extra.cz/zpevak-michal-hruza-je-v-nemocnici-po-rvacce-ve-stodolni-zustal-tezce-zranen. Během rvačky na Stodolní ulici dostal ránu a "skončil v bezvědomí":http://www.extra.cz/hruzu-po-vaznem-krvaceni-do-mozku-operovali-co-bude-dal. V nemocnici se kvůli krvácení do mozku podrobil operaci a momentálně ho lékaři udržují v umělém spánku. Rozhodující jsou následující čtyři dny. Hrůza ale není jediný slavný, kdo se dostal do rvačky ať už vlastní vinou, nebo na něho někdo zaútočil.
18.07.2014 20:15 |

podobné články

Ruská blokáda ukrajinského obilí je válečný zločin, řekl Borrell

 
Ruská blokáda vývozu ukrajinského obilí je válečný zločin, za který ponese Moskva následky, řekl Josep Borrell.
20.06.2022 12:15 |

podobné články

Petříček: Je třeba zamezit eskalaci konfliktu na Blízkém východě

 
Je třeba zamezit eskalaci konfliktu na Blízkém východě a přimět Írán, aby upustil od podpory teroristických skupin, které destabilizují řadu zemí v regionu. Po schůzce se saúdskoarabským státním ministrem pro zahraniční záležitosti Ádilem Džubajrem to dnes řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Situací v regionu se budou dnes odpoledne zabývat i ministři zahraničí zemí Evropské unie na mimořádném jednání v Bruselu. Podle Petříčka zatím není jisté, zda na setkání dorazí i íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf, kterého pozval šéf unijní diplomacie Josep Borrell.
10.01.2020 10:30 |

podobné články

Takto podpořila Evropská unie Česko: Stojíme za vámi, ale vyhostit ruské diplomaty? To ne!

 
Evropská unie stojí jednotně a solidárně za Českem, společnou reakci proti Rusku ale nechystá, řekl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Česko to podle něj ani nežádalo. To však vyvrací ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).
19.04.2021 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků)

Dalšího téměř půl bilionu korun na zbraně pro Ukrajinu?

 
Evropská unie by měla až o 20 miliard eur (480 miliard Kč) posílit fond, z něhož financuje zbraně poskytované členskými zeměmi Ukrajině. Po dnešním jednáním ministrů zahraničí to řekl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Peníze by měly být určeny na období příštích čtyř let a členské státy by se podle diplomatů na jejich uvolnění měly shodnout do podzimu.
20.07.2023 19:55 |

podobné články

Promluvil o „syndromu Grety“ a schytal to. Šéf diplomacie EU se za výrok omluvil

 
Šéf diplomacie EU Josep Borrell dnes na svém twitterovém účtu zveřejnil omluvu po výroku, kterým zpochybňoval upřímnost mládežnických protestů za razantnější boj proti změnám klimatu. Při debatě v Bruselu mimo jiné naznačoval, že mladí aktivisté si neuvědomují dopady opatření, po kterých volají, a zmínil se o „syndromu Grety“ v odkaze na Švédku Gretu Thunbergovou. Po vlně kritiky toto vyjádření hodnotil jako nevhodné.
08.02.2020 22:10 |

podobné články

Šéf diplomacie EU napsal, že Rusko nechce dialog. Moskva reaguje údivem

 
Šéf diplomacie Evropské unie Josep Borrell po návratu z Ruska ve svém blogu napsal, že Moskva nestojí o „ konstruktivnější dialog s EU “ a evropská sedmadvacítka z toho bude muset vyvodit důsledky. Nevyloučil ani sankce.
08.02.2021 14:10 |

podobné články

Lipavský po návratu z Kyjeva dorazil do ČT. Je třeba se stále navzájem utvrzovat, že chceme bránit svobodný svět

 
Poprvé v historii se zástupci všech 27 členských států setkali v pondělí mimo Evropskou unii, a sice v Kyjevě, kam je svolal šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Jak neochvějná jsou ujištění západních vlád o podpoře Ukrajiny, popsal v pořadu Interview český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti), který Česko na jednání o podpoře Ukrajině v Kyjevě zastupoval. „Procházíme fázemi nadšení, někdy úzkosti nebo pochybování, jestli to má celé smysl,“ uvedl šéf české diplomacie, který věří, že cestou je vytrvalost. Hovořil také o tom, jak zamíchají se středoevropskou politikou slovenské volby.
03.10.2023 21:20 |

podobné články

Fiala (ODS): Česká vláda hraje hru na řešení krize, ale...

 
Podle posledních zpráv česká vláda nepožádala evropské partnery o koordinovaný postup při vypovězení ruských diplomatů. Uvedl to šéf unijní diplomacie Josep Borrell.
19.04.2021 17:10 |

podobné články

Tálibán? EU chce posílat víc peněz. Musíme pomoct i urychleným azylem a ochranou, zní

 
Evropská unie hodlá posílat Afgháncům po zabrání země islamisty z radikálního hnutí Tálibán až čtyřikrát větší objem financí než dříve. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová avizovala, že v příštích týdnech země EU do Afghánistánu pošlou první část podpory ve výši 100 milionů eur, a šéf unijní diplomacie Josep Borrell za podpory mnohých europoslanců doplnil, že nutné bude pomoci i tamním uprchlíkům či hovořit s Tálibánem „o lidských právech“. Činitelé EU nejsou sami. OSN žádá, aby do Afghánistánu proudily stamiliony dolarů. Okamžitá pomoc má být nutná pro 93 procent obyvatel Afghánistánu. Informace je na serveru Euractiv.
15.09.2021 20:45 |

podobné články