Článek

Jeden ze třiceti miliónů! Bojovník Patrik (11) trpí vzácnou genetickou poruchou

 
Když se malý Patrik Zorychta (11) z Karviné narodil, nevypadal jako jiná miminka. Měl hrubé rysy v obličeji, nemocné srdíčko a další potíže. Diagnózu se maminka Michaela (41) dozvěděla až po roce neustálých testů a vyšetření. A to se teprve na synka chystala další pohroma, rakovina!
31.05.2021 13:55 |

podobné články

Podobné články

Filípek (8) s vzácnou genetickou nemocí: V Česku jí trpí jen čtyři kluci! Většina umírá před porodem

 
Je mu osm, ale neumí mluvit, sám sedět ani chodit. Filípek z Prahy se narodil s velmi vzácnou genetickou poruchou nazvanou Rettův syndrom. Aktuálně je u nás zaznamenáno zhruba 94 případů, 90 z nich jsou dívky. U chlapců se nemoc objevuje jen výjimečně.
09.11.2018 13:00 |

podobné články

Clara (2) má vzácnou genetickou poruchu. Matka jí sepsala dojemný seznam přání

 
Nemohla se dočkat narození své holčičky a už na začátku sepsala seznam věcí, které chce, aby její dcera v životě podnikla. Jenže Britka Sara Garden (38) se zle přepočítala. Malá Clara se totiž narodila s vzácnou genetickou poruchou, která jí brání standardnímu vývoji. Žena se proto rozhodla, že pro své nemocné dítě sepíše úplně nový list plný přání a nadějí.
07.02.2017 21:45 |

podobné články

Případ Benjamina Buttona: Sourozenci trpí genetickou poruchou, narodili se staří

 
Sourozenci z Indie trpí velmi vzácnou poruchou, jejich životní příběh nápadně připomíná film Podivuhodný případ Benjamina Buttona z roku 2008, ve kterém ztvárnil hlavní roli krasavec Brad Pitt. Tentokrát se ovšem nejedná o film, ale o krutou realitu, která je každodenním chlebem pro chudou indickou rodinu.
06.02.2016 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1896 článků)

Oliver (4) se kvůli genetické vadě pořád směje: Rodiče „šťastné loutky“ dávají naději i dalším pacientům

 
Malý Oliver (4) nikdy nebude samostatný a nenaučí se mluvit. Trpí totiž vzácnou genetickou poruchou známou jako syndrom šťastného dítěte nebo syndrom andělských dětí. Mentální vývoj takových dětí se zastavuje kolem tří let. O Olivera se budou muset jeho rodiče už navždy starat, skepsi ale rozhodně nepropadli. Právě naopak. Díky Asociaci genové terapie, kterou založili, navíc dávají naději na zlepšení Oliverovi i mnoha dalším lidem s genetickou vadou.
15.02.2020 05:25 |

podobné články

Patrik (7) trpí vzácnou vývojovou vadou: Má hladký mozek bez závitů

 
Sedmiletý Patrik Chovančík se narodil se vzácnou vývojovou vadou, která ho měla upoutat na lůžko. Vzácná choroba spočívá v tom, že jeho mozek je naprosto hladký, bez obvyklých zvrásnění do závitů. Právě kvůli této vadě měl být ležák, ale malý bojovník lékaře překvapil…
04.05.2016 23:05 |

podobné články

Hladová holčička trpí vzácnou poruchou! Má nepřekonatelnou chuť na koberce a plyšáky!

 
Malá Charlotte Cook trpí vzácnou "poruchou":http://www.extra.cz/tema/porucha zvanou Pica, kvůli které má nutkavou chuť pojídat nejedlé věci. Čtyřletá holčička je tak závislá na požívání například pohovky, televizního ovladače nebo koberce.
14.03.2014 19:45 |

podobné články

Dominiček (5) se narodil se vzácnou genetickou poruchou: Maminka samoživitelka prosí veřejnost o pomoc

 
Osud připravil malému Dominikovi v útlém věku takové trápení, jaké většina lidí nezakusí za celý život. Hoch trpí vzácnou mutací genu GRIN1, která u něj způsobuje těžkou mentální retardaci, poruchy zraku i sluchu a celkově více než deset diagnóz! Maminka se o něj navíc stará úplně sama a péče je velmi náročná. Zuzana proto prosí o pomoc veřejnost.
23.05.2020 20:00 |

podobné články

Vychrtlý Tom trpí vzácnou genetickou poruchou: Nemůže přibrat ani gram!

 
Ať dělá, co dělá, nemůže ztloustnout! Brit Tom Staniford (23) je sice vychrtlý na kost, avšak vzácná choroba, kterou trpí, mu neumožňuje přibrat ani gram!
27.06.2013 05:20 |

podobné články

Dívenka z Londýna trpí bolestivou nemocí kůže: Proti šikaně bojuje boxem!

 
Mahfuza Salamová trpí vzácnou genetickou poruchou kůže, která jí znatelně komplikuje život. Nedovolí však, aby si ho nemohla užít naplno. Svým přístupem k životu může inspirovat mnohé z nás.
15.03.2021 05:30 |

podobné články

Péťa (6) trpí vážnou poruchou a potřebuje terénní kočárek. Pomoci mu chtějí sportovci i Jitka Boho

 
Malý Péťa (6) trpí metabolickou poruchou a středně těžkou mentální retardací. S oporou udělá pár kroků, jinak se ale plazí. Přesto je velký bojovník a on i jeho rodina se s nepřízní osudu perou, jak to jen jde. Pomoci se jim rozhodli lidé z uskupení, které si říká Darujeme milion. Cílem je během třiceti dnů udělat milion dřepů a vybrat pro Péťu peníze na terénní kočárek.
29.05.2021 17:10 |

podobné články

Patrik (7) trpí vzácnou nemocí! Jenže malý bojovník dělá zázraky…

 
Zdravý lidský mozek připomíná svým tvarem ořech, na povrchu je zvrásněný do závitů. Patrik Chovančík (7) se však narodil s mozkem prakticky vyhlazeným. Kvůli vzácné vývojové vadě měl být ležák, ale lékaře překvapil...
04.05.2016 05:15 |

podobné články

Lilianka (3) trpí velmi vzácnou nemocí, ale pořád statečně bojuje... Každých pět týdnů dostává novou krev!

 
Lilianka Pořízková (3) z Valteřic u České Lípy je velká bojovnice. Od narození trpí vzácnou poruchou krvetvorby, za kterou může její špatně fungující kostní dřeň. Holčička tak co pět týdnů dostává transfuzi krve, bez které by se neobešla.
26.09.2011 05:20 |

podobné články

Sedmiletá Esterka trpí vzácnou nemocí. Transplantovali jí játra i ledviny zároveň

 
Sedmiletá Esterka trpí vzácnou nemocí - metabolickou poruchou. Dívenka potřebovala nové orgány, proto se musela podrobit složité transplantaci jater i ledvin zároveň.
20.01.2014 21:05 |

podobné články

Žena trpí vzácnou sexuální poruchou, při které prožívá nekontrolovatelné orgasmy! Uhodnete, kolikrát za den dokázala vyvrcholit?

 
Některé ženy neprožijí "orgasmus":http://www.extra.cz/tema/orgasmus za celý život a jiné jsou zas na druhém břehu extrému. Prožívají jich několik denně. To byl případ i ženy jménem Liz, která trpí takzvaně "multiorgasmickou poruchou":http://www.extra.cz/tema/multiorgasmus, její tělo dokázalo vyvrcholit až 12krát za den.
14.03.2014 14:15 |

podobné články

Žena (44) trpí unikátní poruchou: Nesmí se smát, jinak zkolabuje!

 
Záchvaty smíchu ani sledování komedií jí nic neříká. Má je zakázané! Tracy Harring (44) totiž trpí vzácnou poruchou – nesmí se smát, jinak hrozí, že zkolabuje.
13.07.2015 12:05 |

podobné články

Mareček (5,5) : Chodí díky Blesku

 
V pěti a půl letech je na úrovni ani ne ročního dítěte. Mareček Förster z Nové Vsi u Kolína trpí vzácnou genetickou poruchou. Robinowův syndrom mu nedovoluje vzpřímit se ani postavit se na vlastní nožičky.
19.10.2009 05:15 |

podobné články

Tři britské matky: Mají společnou dceru!

 
Britce Katy Sladeové (31) v dětství zjistili, že trpí vzácnou genetickou poruchou – chybí jí reprodukční orgány a nikdy proto nebude mít vlastní děti. Po svatbě s Davidem (33) po miminku ale velmi toužili a na pomoc zoufalé dvojici přispěchala rodina. Sestra Lucy (27) darovala Katy vajíčko a Davidova sestra Jamie (35) jim odnosila a porodila zdravou dcerku Beatrix Eileen.
01.03.2013 05:15 |

podobné články

Tři britské matky: Mají společnou dceru!

 
Britce Katy Sladeové (31) v dětství zjistili, že trpí vzácnou genetickou poruchou – chybí jí reprodukční orgány a nikdy proto nebude mít vlastní děti. Po svatbě s Davidem (33) po miminku ale velmi toužili a na pomoc zoufalé dvojici přispěchala rodina. Sestra Lucy (27) darovala Katy vajíčko a Davidova sestra Jamie (35) jim odnosila a porodila zdravou dcerku Beatrix Eileen.
01.03.2013 13:10 |

podobné články

Hrůza: Neuvěříte, kolik let je tomuto muži se zdeformovanou tváří!

 
Čtrnáctiletý Ali Hussain z Indie trpí extrémně vzácnou "genetickou poruchou":http://www.extra.cz/kruta-geneticka-porucha-tento-muz-je-kvuli-ni-velky-jako-trilete-dite, kvůli které jeho tělo stárne osmkrát rychleji, než je obvyklé. Pět jeho sourozenců na tuto zákeřnou chorobu již zemřelo.
27.08.2013 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Ali Ali (197 článků)