Článek

Jeden svět na školách: Pavel mezi středoškoláky dostal 86 procent

 
Druhé kolo studentských prezidentských voleb jednoznačně vyhrál generál Petr Pavel, volilo by ho téměř 86 % středoškoláků, Andreji Babišovi by dalo svůj hlas zhruba 14 % studentů. V prvním kole si školáci zvolili za hlavu státu Danuši Nerudovou, dnes již neúspěšnou prezidentskou kandidátku. „Studentské hlasování znovu ukázalo, že Andrej Babiš se přízni nejmladší generace netěší,“ uvádí organizátoři voleb.
20.01.2023 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25658 článků) , Petr Pavel (1588 článků)
Podobné články

Počet cizinců ve školách v Česku roste, nejvíce v mateřských

 
V českých školách přibývá cizinců. Od školního roku 2008/2009 se jejich počet v mateřských školách zvýšil zhruba na trojnásobek, v základních školách vzrostl o dvě třetiny a ve středních školách o třetinu. Celkem bylo ve školkách a školách loni 41 656 dětí s cizím občanstvím, před deseti lety to bylo 24 252. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
29.11.2018 21:10 |

podobné články

Jeden svět na školách nabízí učitelům filmy k výuce

 
Učitelé mohou zdarma stahovat dokumentární filmy o lidských právech, ekologii či moderních dějinách na novém portále Jeden svět na školách. Materiály pak mohou využívat při výuce, zároveň zde najdou návod, jak s dětmi v hodinách na dané téma pracovat, informovala Bohumila Beranová z programu Jeden svět na školách organizovaného společností Člověk v tísni.
20.02.2013 09:00 |

podobné články

Královéhradecký kraj: Začal další ročník STUDOKA, mezi středoškoláky je o něho zájem

 
Centrum podpory uměleckých aktivit Impuls ve spolupráci s Královéhradeckým krajem vyhlásilo již třetí ročník video soutěže pro středoškoláky s názvem STUDOKO aneb Škola očima studentů. Středoškoláci natočí soutěžní snímek, ve kterém prezentují svoji školu a pohled na studium. Videa hodnotí odborná porota a autory nejlepších snímků čeká zajímavá odměna.
18.10.2021 17:30 |

podobné články

Vdaná učitelka (42) svedla dva středoškoláky: Líbala se s nimi a uspokojovala je

 
Chlípná 42letá učitelka svedla dva středoškoláky! Matka dvou dětí Sheri Maufort z Pensylvánie s jedním z nich provozovala orální sex a pak ho posadila manželovi do auta, aby ho odvezl domů.
18.11.2016 21:55 |

podobné články

Ministr Robert Plaga ocenil vynikající středoškoláky

 
Úspěšné středoškoláky, kteří zabodovali v mezinárodních soutěžích, 13. prosince v Karolinu ocenil ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga.
28.12.2018 07:40 |

podobné články

Bývalá první dáma ukázala fotku z maturáku. Naláká Obamová k volbám středoškoláky?

 
Někdejší první dáma Spojených států Michelle Obamová na svých sociálních sítích zveřejnila snímek ze svého maturitního plesu. Jejím záměrem nebylo jen zavzpomínat a pobavit své fanoušky, Obamová se zapojila do kampaně #PromChallenge, v češtině #MaturákováVýzva, pomocí které chce vyzvat středoškoláky, aby šli k volbám, informovala stanice CNN.
19.02.2020 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Michelle Obama (247 článků)

Blatný chystá pracovní povinnost i pro středoškoláky

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ve čtvrtek při interpelacích prohlásil, že spolu s ministerstvem školství připravuje pracovní povinnost v souvislosti s epidemií koronaviru i pro středoškoláky a vysokoškoláky z určitých oborů. Rozhodnout by se mělo v pátek.
04.03.2021 17:40 |

podobné články

Blatný chce povolat do nemocnic středoškoláky. Měli by to povinně

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný hledá cesty, jak do boje s koronaviurem zapojit další občany. I jedny z těch nejmladších. Ve Sněmovně oznámil, že s ministrem školství za hnutí ANO Robertem Plagou uvažují o nařízení pracovní povinnosti pro některé středoškoláky. Je to jedna z cest, jak ulevit extrémně přetíženému zdravotnímu systému.
05.03.2021 07:35 |

podobné články

Hajnová (Piráti): První hybridní český hackathon pro středoškoláky si vyzkoušeli v Pelhřimově

 
51 hackerů, čtyři zadané výzvy a 24 hodin intenzivního programování. Pelhřimovská průmyslovka kývla na pořádání historicky prvního hybridního českého hackathonu pro středoškoláky.
19.12.2021 10:30 |

podobné články

Výsledky testování ve školách: Pozitivních je hrstka

 
Výsledky testování ve školách podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) ukázaly, že záchyty případů ve školách nerostou, naopak někde klesaly, což označil za pozitivní. Z dat vyplývá, že se celkem covid vyskytl na 326 školách, celkem se potvrdilo metodou PCR 438 nakažených, horší je situace na středních školách.
15.09.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1784 článků)

Plošné testování odhalilo tisíce nakažených školáků. Covid se šíří hlavně na základkách

 
Druhé kolo testování na covid-19 ve školách v pondělí 8. listopadu odhalilo 3423 pozitivních případů. Na základních školách to bylo 2716 případů, nejvíc v okresech Olomouc, Šumperk a Strakonice a nejméně v Praze a Českých Budějovicích. Na středních školách a vyšších odborných školách to bylo 707 nakažených, nejvyšší podíl v okresech Vyškov, Přerov a Český Krumlov, nejméně v okresech Praha-západ a bez záchytu v okrese Rokycany. V tiskové zprávě o tom v úterý informovalo ministerstvo zdravotnictví, výsledky má z 93 procent testovaných škol.
16.11.2021 11:05 |

podobné články

Jediný (povolený) svět na školách

 
V jedné rozhlasové debatě jsem se vyjádřil v tom smyslu, že by na školách měli působit učitelé, a nikoli aktivisté z neziskovek. Narážel jsem samozřejmě na dlouhodobé a systematické působení organizace Člověk v tísni a jejího podprogramu Jeden svět ve školách (JSNS). Ten figuruje v mnoha aktivitách podporovaných ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) a je přímým nástrojem indoktrinace školní mládeže PRO povolené a žádoucí myšlenky a interpretace a PROTI těm nežádoucím, protože polemizujícím s oficiálními interpretacemi a tezemi.
27.12.2022 20:45 |

podobné články

CVVM: Prezidentovi teď věří víc než polovina lidí

 
Prezidentovi Miloši Zemanovi nyní důvěřuje 55 procent lidí, což je o pět procentních bodů víc než v listopadu. Polepšila si i obecní zastupitelstva, která jsou dlouhodobě nejdůvěryhodnější ústavní institucí. Nyní jim věří 67 procent Čechů, starostům 66 procent, vyplývá z prosincového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Na opačném konci žebříčku je Poslanecká sněmovna, která je důvěryhodná pro 32 procent oslovených, Senátu věří 34 procent lidí. Vláda má momentálně důvěru 42 procent respondentů, krajským zastupitelům důvěřuje 47 procent veřejnosti a hejtmanům 46 procent oslovených.
21.12.2018 14:10 |

podobné články

Třetinu žáků ve zvláštních školách tvoří romské děti, zjistil ombudsman

 
Počet romských dětí ve speciálních školách je podle zjištění ombudsmana mnohonásobně vyšší než zastoupení romské populace ve společnosti. Ombudsman Pavel Varvařovský to považuje za nepřímou diskriminaci a navrhne ministerstvu školství nápravná opatření. Výzkum ukázal, že ve speciálních školách je 32 až 35 procent Romů. Toto procento podle veřejného ochránce práv ukazuje, že romské děti jsou do zvláštních škol zařazovány bez relevantního důvodu. Českou republiku za tuto praxi kritizoval Evropský soud pro lidská práva.
06.06.2012 14:20 |

podobné články

Politické školení mužstva, jako za bolševika. Klaus mladší se rozčílil, co provádějí neziskovky na školách

 
Václav Klaus mladší v rozhovoru varoval před „politickým školením mužstva“, ke kterému dochází na českých školách. „To bývalo za bolševika především na vojně, ale i ve školách, takové ty dvouhodinovky, co si mají děti myslet. Nyní to, co si mají lidé myslet, je v těch školách taky,“ pověděl. Lyžařské areály by se měly otevřít.
10.12.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10871 článků)

Testování ve školách odhalilo jen zlomek nakažených. I tak má smysl, tvrdí šéf statistiků

 
Od 12. dubna, kdy začalo testování ve školách, bylo v Česku zaznamenáno 2998 pozitivních testů u dětí ve věku pět až 11 let, přičemž zhruba třetina byla odhalena při testování ve školách. Na jednání školského výboru to dnes uvedl ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek. Testování ve školách má podle něj smysl. Epidemická situace se zlepšuje a návrat dětí do škol se zatím nijak negativně neprojevil, řekl.
28.04.2021 12:20 |

podobné články

Zruší se roušky ve školách? Je to nefér v hospodách nejsou, říká Hamáček

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) si myslí, že díky zlepšené situaci by mělo dojít ke zrušení povinného nošení roušek ve školách. „Zrušil bych nošení roušek ve školách. Považujeme to za nefér, že v restauracích roušky třeba nejsou a ve školách ano,“ řekl Hamáček s tím, že by se mělo jednat o osm krajů, kde je situace nejlepší.
07.06.2021 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků)

Vojtěch odpískal testy ve školách

 
Testování na covid-19 ve školách podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) po tomto týdnu skončí. V prvním termínu po zahájení školního roku minulý týden testy potvrdily 116 pozitivních případů nákazy. Data z druhého testování v pondělí se zatím vyhodnocují, ale již naznačují, že situace se ve školách zatím nezhoršuje. Plošně bude dál platit nošení roušek ve společných prostorech škol. Ministr zdravotnictví to dnes řekl na jednání sněmovního školského výboru. Nevyloučil zároveň, že by se časem mohly testy ve školách opět zavést na lokální úrovni.
08.09.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1784 článků)

Člověk v tísni: Příběhy o nacistickém a komunistickém bezpráví na 650 českých školách

 
Ve čtvrtek 31. října se v pražském kině Lucerna uskuteční slavnostní zahájení již 9. ročníku projektu Příběhy bezpráví – měsíc filmu na školách. Projekt organizovaný vzdělávacím programem Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni seznamuje každoročně během listopadu žáky základních a středních škol s moderními československými dějinami prostřednictvím projekcí filmů a následných besed. V nabídce pro školy je letos také loutkový snímek Normalizační loutka.
30.10.2013 11:05 |

podobné články