Článek

Jeden dlužník – jeden exekutor? Poslanci mají na stole novelu exekučního řádu

 
Exekuce. Problém, jímž se nyní zabývají zákonodárci, kteří tak mohou změnit celý byznys. A jak píše tydenikhrot.cz, dokonce jej zničit největším exekutorským úřadům. Zároveň by došlo i ke komplikaci života věřitelům. Jde totiž o to, zda mají exekutoři dál fungovat jako podnikatelé, kteří soupeří o klienty po celém Česku.
17.09.2020 22:00 |

podobné články

Podobné články

Kolářík (Piráti): Vláda kašle na milion lidí v exekuci, shodila ze stolu pirátskou novelu exekučního řádu

 
Vláda dnes odmítla řešit problém téměř milionu lidí v exekuci, ze stolu totiž shodila novelu exekučního řádu z dílny Pirátů. Novelizaci exekučního řádu má přitom vláda ve svém programovém prohlášení a píše se o ní i ve volebním programu hnutí ANO.
01.11.2018 07:40 |

podobné články

Vláda projedná novelu občanského soudního řádu a exekučního řádu

 
Vláda v pondělí projedná novelu občanského soudního řádu a exekučního řádu, která mimo jiné upravuje vymáhání dluhů v případech společného jmění manželů. Další navrhovanou novinkou je to, že úspěšný účastník civilního soudního řízení bude mít automaticky právo na přiznání náhrady hotových výdajů a ušlého výdělku, i když v řízení nebude zastoupen advokátem.
19.09.2014 19:50 |

podobné články

Babišův slib dlužníkům výbor smetl ze stolu. Valachová je v šoku z peněz pro exekutory

 
Dlužníci v Česku stále nemají na růžích ustláno a jak to tak vypadá, dlouho ještě mít nebudou. Už více jak rok se totiž neposunula novela exekučního řádu a kvůli koronavirové krizi se hlasování o ní stále odkládá. Nově navíc přes ústavně-právní výbor neprošly změny, které experti považují za kličové a které Čechům sliboval premiér Andrej Babiš (ANO). A tedy princip jeden dlužník -  jeden exekutor. Poslanci Kateřina Valachová (ČSSD) a Patrik Nacher (ANO) pro Blesk Zprávy celou situaci okomentovali. Zatímco Valachová je v šoku z platby pro exekutory ze státní kasy, Nacher zmiňuje úspěch s ochranným účtem a trošku si započítal.
29.09.2020 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21021 článků)

Štika z Exekutorské komory: Babiš to deklaroval a nic. Jako by se poslanci ANO utrhli ze řetězu

 
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Martin Štika z Exekutorské komory. Poslanci ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny odmítli princip takzvané teritoriality exekutorů, který by zamezil absurdním případům, kdy dlužník má svého exekutora na druhém konci republiky. Je možné poslance o přínosech teritoriality ještě přesvědčit? A je namístě prosadit také princip „jeden dlužník – jeden exekutor“?
29.09.2020 19:00 |

podobné články

Poplach mezi exekutory: Kvůli stovce zničit člověka, to už možná nepůjde

 
V úterý se projednává v Poslanecké sněmovně poprvé novela exekučního řádu. Klade si za cíl vnést do exekučního procesu více pořádku. Nelíbí se však hlavně ve dvou bodech exekutorům. Soudní exekutor Tomáš Vrána, z jednoho z největších exekutorských úřadů u nás, poukazuje na to, že prý totiž vládou předložená novela přichází nejen s pozitivními změnami v exekučním řízení, ale představuje zároveň nová rizika pro věřitele i dlužníky. I proto exekutoři přiznávají, že se snaží lobbovat za to, aby navrhované změny v této podobě poslanci neschválili.
06.12.2011 11:40 |

podobné články

Kolářík (Piráti): Konec kšeftům s dluhy, představili jsme novelu exekučního řádu

 
Pirátský poslanec Lukáš Kolářík dnes na tiskové konferenci informoval o pirátské novele exekučního řádu. Konec hromadění exekucí je jeden z klíčových bodů Pirátů, se kterými vstoupili do Sněmovny. Navrhovaná úprava zavádí princip teritoriality, tedy místní příslušnosti exekutora, a slučování exekucí.
25.09.2018 14:25 |

podobné články

Spravedlivé exekuce? Poslanci to zazdili, říká člen vedení komory

 
Ústavně právní výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se po několika odkladech a zdrženích dostal 23.9. k projednání novely občanského soudního řádu a exekučního řádu jejímž nosným tématem mělo být zavedení koncentrace řízení nebo případně teritoriality soudních exekutorů. Jde o historicky největší novelizaci za celou dobu existence exekučního řádu. Někteří odborníci se ale pozastavují nad jejím smyslem.
07.10.2020 11:55 |

podobné články

Jak postupovat v případě velkého zadlužení?

 
Téma oddlužení a vyhlášení osobního bankrotu je již několik let velmi aktuální téma. Stále více lidí se potýká s problém ohledně nesplácení svých dluhů a pohledávek. V mnoha případech se stává, že situaci není možné vyřešit jinak než vyhlášením osobního bankrotu. Jak se má postupovat a co je potřeba splňovat jsme pro vás sepsali do následujícího článku. Vyhlásit osobní bankrot je řešení Oddlužení, jinak osobní bankrot, je jedna z posledních možností jak se legálně zbavit dluhů a začít znova od začátku. Cílem této možnosti je poskytnout dlužníkovi nový start a motivovat ho k vyřešení svých finančních problémů. Je ovšem potřeba splnit určité podmínky. Co je osobní bankrot? Při vyhlášení osobního bankrotu dochází ke sjednocení všech závazků dlužníka, tedy všech jeho pohledávek vůči všem věřitelům. Pokud soud oddlužení povolí a zvolí konkrétní způsob oddlužení, automaticky se zastaví výkon exekuce a jiného vymáhání pohledávek a zároveň se může celkový dluh snížit až o 70 %. Proč se oddlužení vyplatí? dlužník bude ochráněn před žalobou k civilnímu soud za nesplácení, je chráněn insolvenčním zákonem, automaticky se zastaví narůstání dluhů, řeší se pouze aktuální stav dluhu, celková úhrada se může snížit až na 30 % z celkové částky dluhu, dlužník se do 5 let zbaví veškerých závazků a může začít znova. Dlužník musí být fyzická osoba Oddlužení je řešení pro dlužníky, kteří se dostali do úpadku v důsledku běžné činnosti, jako je vedení domácnosti. V případě podnikatele je také možné zažádat o vyhlášení osobního bankrotu, jediný kdo se nesmí oddlužit je právnická osoba. Základním pravidlem ovšem je, že dluh nesmí vzniknout podnikatelskou činností. Jsem vhodným kandidátem na oddlužení? Nejlepším a nejrychlejším řešením, jak zjistit zda odpovídáte danému profilu dlužníka, je navštívit odborníka a během konzultace mu poskytnout všechny podklady, které jsou nutné k zhodnocení vaší situace. Ten nejen zhodnotí, zda jste vhodný adept, ale... Čtěte více Příspěvek Jak postupovat v případě velkého zadlužení? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
19.05.2016 15:25 |

podobné články

Prezident podporuje novelu upravující exekuce, zákon podepíše

 
Prezident Miloš Zeman podporuje novelu exekučního řádu, která rozšiřuje seznam věcí, jež exekutor nesmí dlužníkovi zabavit. Zákon nebude vetovat, řekl dnes na setkání s lidmi v Brandýse nad Labem při své návštěvě Středočeského kraje.
30.04.2015 13:36 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24966 článků)

Exekutor podnikateli sebral sklady kvůli osmi tisícům

 
Vypadalo to, že zákonodárci sérií novel exekučního řádu zarazili praktiky, kdy lidé kvůli malým dluhům ve výši pár tisíc přicházeli v exekucích o nemovitosti za miliony. Jenže se to děje dál. Kvůli bagatelnímu dluhu kladenský exekutor sebral podnikateli parcelu a sklady v hodnotě několika milionů místo toho, aby postihl peníze na účtu.
05.09.2020 14:40 |

podobné články

Za brutální výhrůžky exekutorce dostal dlužník 2 roky podmíněně

 
I když exekutor nikdy nepatří doma mezi vítané hosty, vyhrožovat mu, se nemusí vyplatit. Teď už to ví i dlužník Jiří Bezděk - za vyhrožování exekutorce mu soud uložil dvouletou podmínku.
20.05.2014 12:20 |

podobné články

Exekutorovi, kterého postřelil dlužník, hrozí amputace. Ostravské policisty za zneškodnění střelce vyznamenali

 
Krom psychického traumatu bude mít zřejmě i trvalé následky. Exekutor, kterého ve středu v Ostravě-Hrušově postřelil dlužník Zdeněk K. (†60), má vážně zraněnou nohu a dál zůstává na jednotce intenzivní péče. Život jemu i dalším lidem v okolí zachránili policisté, kteří vyšinutého muže zastřelili.
25.07.2016 18:35 |

podobné články

Úsvit: Na dětské hráčky a ledničku si už exekutor nesáhne

 
Ve středu schválili poslanci ve třetím čtení novelu exekučního a občanského řádu.
29.04.2015 14:11 |

podobné články

Postel ani domácího mazlíčka již exekutor nezabaví, rozhodli poslanci

 
Poslanci ve středu podpořili novelu občanského soudního řádu, která upřesňuje seznam věcí, jež nebude moci exekutor zabavit dlužníkovi. Návrh nyní dostanou k posouzení senátoři. Po obsáhlé diskusi hlasovalo pro 161 poslanců.
29.04.2015 11:26 |

podobné články

Poslanci ANO navrhují zmírnění podmínek pro oddlužení

 
Některé podmínky pro oddlužení dlužníků by se mohly zmírnit. Například při pětileté variantě oddlužení by dlužník nemusel splatit povinně alespoň 30 procent svých dluhů, mohlo by to být méně, ale soud by musel uznat, že se dlužník o splacení dluhů snažil. S tímto návrhem přišli ve Sněmovně poslanci vládního hnutí ANO Taťána Malá a Patrik Nacher. Návrh chtějí vložit do vládní novely insolvenčního zákona, kterou předložila vláda s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem (ANO). Novela prošla ve Sněmovně prvním čtením a mají se jí nyní zabývat sněmovní výbory.
29.04.2018 06:15 |

podobné články

Devátá bilanční cesta: Prioritou je novelizace občanského zákoníku a exekučního řádu

 
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se v rámci deváté bilanční návštěvy jednotlivých resortů setkal 24. července 2014 s ministryní spravedlnosti Helenou Válkou. Společně hovořili o novele občanského zákoníku, exekučního řádu a v neposlední řadě také insolvenčního zákona.
25.07.2014 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9553 článků)

Bartoš (Piráti): Premiér se bude zabývat naší novelou exekučního řádu

 
Na schůzce Pirátů s premiérem Andrejem Babišem k novele exekučního řádu předseda vlády přislíbil, že se bude osobně zabývat nejen vládní novelou, ale i původní novelou z pera Pirátů.
31.01.2020 22:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21021 článků)

Výborný (KDU-ČSL): Debata o novele exekučního řádu finišuje

 
Komentář na facebookovém profilu k novele exekučního řádu
02.09.2020 17:15 |

podobné články

Vrchní exekutor v ČT popsal tvrdé metody vymahačů. Dopadl špatně

 
Exekutor je tu od toho, aby exekuoval. Ne aby volal dlužníkovi, jestli si to náhodou nerozmyslel a nechce zaplatit. Tak popisuje tuto práci viceprezident Exekutorské komory Jiří Prošek. A je to tak podle něj dobře, aspoň se nestává tak často, že by dlužník před exekucí rozprodal svůj majetek.
23.01.2012 22:10 |

podobné články