Článek

Je to vážné. Kiska schytal další tvrdou ránu: Pokrytec! Dennodenně se odvolává na smrt Kuciaka a Kušnírové, ale baví se s vrahy Cervanové

 
Investigativní novinář Martin Hanus z redakce Postoj.sk v těchto dnech uvádí knihu o vraždě studentky Ludmily Cervanové s názvem Hra skončila. Jeho dílo velmi ocenil poslanec Martin Glváč ze SMERu. I přestože mladá medička byla zavražděna před více než čtyřiceti lety, dodnes se vedou ostré polemiky o vině sedmi odsouzených mužů z Nitry. Slovenský server ParlamentnéListy.sk poukázal na to, že velmi kritizován je nyní v souvislosti s touto kauzou prezident Andrej Kiska, ten se totiž koncem loňského roku na otevření klubu Pod lampou s dvojicí odsouzených vrahů bavil.
03.06.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (341 článků)
Podobné články

„Přiznej, že jste mohli Kuciakovy vrahy zastavit.“ Kiska se tvrdě opřel do expremiéra

 
Slovenský exprezident Andrej Kiska zveřejnil na svém facebooku otevřený dopis bývalému premiérovi a předsedovi nejsilnější vládní strany Smer Robertu Ficovi. Kiska, který Fica v březnu 2014 porazil v druhém kole volby hlavy státu, nabádá šéfa slovenské sociálnědemokratické partaje, aby „našel odvahu a řekl, že udělal chybu a nezastavil ty gaunery“, kteří stáli za vraždou investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Soud s údajnými vykonavateli a objednavateli jejich popravy v těchto dnech probíhá ve slovenském Pezinku.
15.01.2020 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (916 článků) , Andrej Kiska (341 článků)

Kiska v posledním novoročním projevu litoval vraždy Kuciaka a chválil Slováky

 
Vražda investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové změnila loňský rok. V novoročním projevu to v úterý prohlásil slovenský prezident Andrej Kiska. Slováci museli po tomto hrozném činu odložit růžové brýle, společnost ale podle něj obstála. Jak Kiska ve své řeči poznamenal, k občanům takto promluvil naposledy; potvrdil tak, že už se o vrcholnou funkci nebude ucházet.
01.01.2019 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (341 článků)

Vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové: Svědek promluvil o vylepšení vražedné zbraně

 
V pondělí 20. ledna proběhl další soud s údajnými vrahy novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27). Před soudem vypovídal klíčový svědek Marián S., který měl pro Tomáše Szabóa a Miroslava Marčeka údajně upravit vražednou zbraň. Popsal, v čem se lišila od běžných střelných zbraní.
21.01.2020 18:30 |

podobné články

Monstrproces s údajnými vrahy Kuciaka: Z úst korunního svědka zaznělo drsné obvinění

 
Úterý 14. ledna bylo druhým dnem, kdy pokračoval monstrproces s údajnými vrahy slovenského novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27). Na programu byl výslech několika svědků. Proběhla velmi emotivní hádka mezi matkou zavražděné a Alenou Zs., která měla objednat její smrt.
14.01.2020 10:10 |

podobné články

Nové zprávy kolem vraždy Kuciaka a jeho snoubenky: Zvažovalo se zabití i těchto dvou vlivných lidí

 
Kromě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové měli být zavražděni také bývalý ministr vnitra Daniel Lipšic a elitní prokurátor. Podle všeho se na jejich vraždě měla domlouvat právě čtveřice obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové. Informaci přinesl server sme.sk.
27.10.2018 08:10 |

podobné články

Soud s údajnými vrahy Kuciaka očima experta: Co obžalovaní nechtějí, abychom věděli?

 
Soud s údajnými vrahy novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27) je ostře sledován. Oči veřejnosti se upírají na obžalované Mariana Kočnera, Alenu Zs., Miroslava Marčeka i Tomáše Sz. Jestli podlehli tlaku emocí, pro web Pluska.sk rozebral expert na mikroexpresi tváře Dušan Straňák.
18.01.2020 05:20 |

podobné články

Kiska po průlomu v kauze Kuciaka (†27) pochválil vyšetřovatele. Co přijde dál?

 
Prezident Andrej Kiska po policejní razii na jihu Slovenska, při které kriminalisté zřejmě zadrželi podezřelé z únorové vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové (†27), ocenil posun ve vyšetřování případu. Za potřebné hlava slovenského státu zároveň označila odhalení objednavatele dvojnásobné vraždy.
27.09.2018 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (341 článků)

Vražda slovenského novináře: Prezident Kiska odstřelil premiéra Fica v přímém přenose. Ten to nepochopil

 
GLOSA: Slovenský prezident Andrej Kiska (55) předstoupil před veřejnost v souvislosti s vraždou sedmadvacetiletého novináře Jána Kuciaka a jeho stejně staré snoubenky Martiny. Kiska sdělil, že premiér Robert Fico (53) má vyvodit politickou zodpovědnost. Kiska vidí dvě možnosti - buď se kompletně vymění vláda, nebo se budou konat předčasné volby.
04.03.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (916 článků) , Andrej Kiska (341 článků)

Vražda novináře Kuciaka: Kiska jedná se stranami, Fico ho za to stírá

 
Slovenský prezident Andrej Kiska dnes dopoledne zahájil konzultace s parlamentními stranami o řešení politické krize, která v zemi nastala po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Kiska o víkendu navrhl zásadní rekonstrukci vlády nebo vypsání předčasných voleb.
07.03.2018 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (341 článků)

Výbušná kniha ke kauze zavražděné studentky Cervanové: Osvobození „vrazi“ jsou vinní. Na večírku s nimi se letos objevil Kiska

 
V roce 1976 byla z jedné z diskoték unesena, znásilněna a nakonec zavražděna studentka medicíny Ľudmila Cervanová. Za její vraždu bylo odsouzeno sedm mužů. Pánové dodnes tvrdí, že jsou nevinní. Jejich slovům věnovali pozornost jak novináři, tak politici. Server ParlamentnéListy.sk s odvoláním na deník Pravda tvrdí, že se na večírku s nimi objevil i současný prezident Andrej Kiska. Jeden z novinářů, který se případu vrahů věnoval, se rozhodl promluvit.
21.05.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (341 článků)

Brnem prošel smuteční pochod na počest zavražděných snoubenců Kuciaka (†27) a Kušnírové (†27)

 
Přibližně tisíc lidí zaplnilo v pátek večer Malinovského náměstí v Brně. Krátce po 17. hodině ze seřadiště u brněnského divadla vyšel pietní pochod k uctění památky zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27).
02.03.2018 18:55 |

podobné články

Rodiče Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové: O vraždě našich dětí nic nevíme! Gašpare, odstup

 
Rodiče zavražděného slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27) promluvili v exkluzivní relaci TV Markíza. Jejich slova se vpíjela hluboko pod kůži. Ani jeden z rodičů nevěří ve férový průběh vyšetřování. Podle jejich slov by měl okamžitě odstoupit policejní prezident Tibor Gašpar.
20.03.2018 05:10 |

podobné články

Rodiče Kuciaka a Kušnírové nevydrželi v soudní síni: Tohle už na ně bylo moc!

 
Četbou pitevních zpráv Martiny Kušnírové (†27) a Jána Kuciaka (†27) pokračovalo v pondělí odpoledne projednávání kauzy nájemné vraždy investigativního novináře a jeho snoubenky. Rodiče obětí se rozhodli opustit soudní síň. Zpráva patologa obsahující informace o smrti jejich dětí pro ně byla zkrátka příliš těžkým soustem.
03.02.2020 16:40 |

podobné články

Detaily popravy Jána Kuciaka: Svědek řekl, jak Marian Kočner naplánoval vraždu

 
Ve středu 15. ledna proběhl další soud s údajnými vrahy novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27). Prokurátor k vyjádření vyzval svědka Petera Tótha, někdejšího kamaráda Mariana Kočnera. Ten řekl, že nepochybuje, že vraždu zosnoval právě Kočner se svou asistentkou Alenou Zsuzsovou. Během své výpovědi se omluvil rodičům obou zavražděných.
15.01.2020 17:16 |

podobné články

Kiska prohrál soud o pozemek, podle soudce by měl složit funkci a zmizet ze Slovenska

 
Slovenský prezident Andrej Kiska v pátek prohrál prvoinstanční soud o vlastnictví pozemku. Soudce pak na prezidenta zaútočil slovy, že Kiska by se měl vzdát funkce, opustit politiku a vystěhovat se ze Slovenska. Výrok vyvolal velkou pozornost. Kiska se prostřednictvím své kanceláře vyjádřil, že chápe emoce žalobcovy rodiny a že rozhodnutí soudu respektuje, soudcova slova ho ale překvapila. Zváží další postup vzhledem ke "zjevné zaujatosti a nenávisti" soudce, který výpadem poškodil rozhodnutí pozitivní pro žalobce. 
26.10.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (341 článků)

Kiska to v televizi odpálil. Žádá zásadní rekonstrukci vlády, nebo budou předčasné volby

 
Slovenský prezident Andrej Kiska se dnes vyjádřil k vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové. A to dosti razantně. V souvislosti s tragickým činem je pro rekonstrukci vlády nebo pro předčasné volby. Píše o tom server Echo24.cz.
04.03.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (341 článků)

Kiska odmítl jmenovat vládu, kde měl být i syn Joža Ráže. A pak přijal demonstranty

 
Slovenský prezident Andrej Kiska odmítl jmenovat novou vládu ve složení, jaké mu navrhla současná koalice. V kabinetu měl zastávat post ministra vnitra po Robertu Kaliňákovi Jožo Ráž mladší, syn slavného hudebníka kapely Elán. Kiska v úterý novinářům řekl, že dosavadního vicepremiéra Petera Pellegriniho, kterého minulý týden pověřil sestavením příštího kabinetu, požádal o předložení nového návrhu do pátku. Pellegrini zareagoval oznámením, že nový návrh přinese už ve středu. Kiska pak odpoledne vyjádřil vděk organizátorům demonstrací požadujících důvěryhodnou vládu. Další demonstrance jsou svolány na pátek.
20.03.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jožo Ráž (110 článků) , Andrej Kiska (341 článků)

Obviněný ze zprostředkování vraždy Kuciaka: Policie ho chrání před vrahy?

 
Před soud předstoupil Zoltán A., který měl zprostředkovat vraždy slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové (†27). Objevil se ale v kukle a v neprůstřelné vestě. Nejspíše proto, že jako jediný spolupracuje s policií.
18.10.2018 16:25 |

podobné články

Překvapení v kauze Kuciaka: Podrazí posudek žalobci nohy?

 
Během pondělního soudního procesu s údajnými vrahy investigativního novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27) došlo k nenápadnému, ale velice zajímavému momentu. Přineslo ho vyjádření soudní znalkyně v oboru kriminalistické antropologie Olgy Petrusové.
05.02.2020 13:10 |

podobné články