Článek

Je to vážné. Fiala v osm večer bude mít projev k národu

 
Premiér Petr Fiala přednese dnes od 20:00 projev k národu, který odvysílá Česká televize, televize Nova, Prima a Český rozhlas. Bude se týkat aktuální politické a ekonomické situace, sdělil ráno úřad vlády.
22.06.2022 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3698 článků)
Podobné články

Petr Fiala bude mít projev: Večer promluví k národu o aktuální situaci Česka

 
Premiér Petr Fiala (ODS) přednese dnes od 20:00 projev k národu, který odvysílá Česká televize, televize Nova, Prima a Český rozhlas. Bude se týkat aktuální politické a ekonomické situace, sdělil ráno ČTK úřad vlády.
22.06.2022 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3698 článků)

Fiala na Babiše: Poštváváte Čechy proti Ukrajincům. A věc, co zapadla

 
Hlavním hostem nedělních Otázek Václava Moravce byl premiér Petr Fiala (ODS). „S těmi důsledky války se budeme vyrovnávat nejen tento rok, ale i celý příští. Lepší zprávu nemám,“ začal Fiala vážně. A hned ještě přitvrdil. „Tato strašná válka na Ukrajině nemůže Putinovi projít,“ zdůraznil Fiala. A oznámil, že se pracuje i na předávání tanků a dalších zbraní Ukrajině. Tvrdou ránu Fiala zasadil také Andreji Babišovi (ANO).
27.03.2022 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3698 článků)

Jiří Paroubek: Projev k národu se moc nepovedl

 
Premiér Fiala se rozhodl pro dramatický krok. Ohlásil na středeční večer projev k národu. Takovéto projevy pronášejí obvykle vrcholní představitelé státu v situaci mimořádné. Tehdy, když přichází ohrožení státu, ať už válkou nebo katastrofální povodní anebo jinou masivní živelnou událostí.
25.06.2022 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4376 článků) , Jiří Fiala (285 článků) , Jiří Fiala (285 článků)

Fiala dnes večer přednese projev k aktuální politické a ekonomické situaci

 
Premiér Petr Fiala přednese dnes od 20:00 projev k národu, který odvysílá Česká televize, televize Nova, Prima a Český rozhlas. Bude se týkat aktuální politické a ekonomické situace, sdělil ráno ČTK úřad vlády.
22.06.2022 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3698 článků)

Fiala promlouval k národu. Babiš to sledoval. A přišel šok... Natočeno další VIDEO

 
Expremiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém pravidelném pořadu Čau lidi zaměřil mimo jiné na projev k národu premiéra Petra Fialy (ODS). „Babiš může za všechno. Ale ty lidi už vám to nežerou, pane premiére. Už čekají, že konečně něco uděláte, že budete akční, budete akční, a ten projev pravděpodobně byl proto, aby lidi zapomněli, že máte ve vládě organizovaný zločin,“ zmínil Babiš.
27.06.2022 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků) , Petr Fiala (3698 článků)

„Kdo mu připravoval podklady? Tím chtěl lidi uklidnit?!“ Expert opravil Fialovy informace podané národu. Zásadní

 
Premiér Petr Fiala (ODS) přednesl ve středu večer projev k českému národu, který zprostředkovalo hned několik televizí, aby se dostal k co největšímu počtu diváků. Týkal se energetické krize, dopadů cen na domácnosti i firmy. Zazněla ale i bojovná slova, jak se Česká republika vydá na těžkou cestu k vlastní energetické suverenitě. Jenže premiéra sledoval i přední expert v oblasti energetiky a zvláště plynárenství, bývalý šéf Pražské plynárenské Pavel Janeček. A ten se hodně pozastavil nad některými řečenými fakty.
24.06.2022 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3698 článků) , Pavel Janeček (14 článků)

Zeman natočil projev k národu

 
Prezident Miloš Zeman ve středu natočil projev k národu. Odvysílán bude ve čtvrtek večer na TV Prima. Doposud se prezident omezoval na krátká vyjádření, která na sociálních sítích zveřejňoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.
18.03.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27344 článků)

Podívejte se večer na můj projev, vyzývá Fiala. Narazil. Kalousek přepne program

 
Premiér Petr Fiala (ODS) přednese dnes novoroční projev, což okomentoval někdejší poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09). Vadí mu čas, v němž Fiala vystoupí.
01.01.2022 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3698 článků) , Miroslav Kalousek (7558 článků)

Premiér Fiala pod palbou kritiky: Projev o ničem a ignorování Hlubučkovy kauzy, stěžují si lidé

 
Premiér Petr Fiala (ODS) ve středu nečekaně oznámil na večer mimořádný projev, a tak řada lidí čekala velká vyjádření, zejména co se týče kauzy kolem zatčeného Petra Hlubučka. Tu však předseda vlády úplně vynechal, jako by se nic nedělo, a soustředil se na ukrajinskou krizi a inflaci, což mnoho diváků zklamalo. Fiala navíc schytal tvrdou kritiku i za to, že v projevu útočil na předchozí vládu.
23.06.2022 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3698 článků)

Kandidát na šéfa ODS Fiala nemá preference na místopředsedy

 
Kandidát na předsedu ODS Petr Fiala nebude v případě svého zvolení preferovat nikoho z kandidátů na místopředsedy. Novinářům dnes řekl, že bude spolupracovat s kýmkoliv, kdo bude do vedení strany zvolen. Fiala předpokládá, že by delegáti příští týden na kongresu v Olomouci mohli kromě zvolení nového vedení změnit také stanovy strany. Fiala bude navrhovat snížení počtu členů výkonné rady tak, aby v ní měl každý region jen jednoho zástupce. Chce také vytvořit nový zhruba stočlenný stranický orgán, který by měl sloužit pro komunikaci s regiony.
07.01.2014 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3698 článků)

Politici kritizují Zemanův projev. Připomínal mi kampaň, vzkazuje Bělobrádek. A poslanec TOP 09 zhnuseně odešel

 
Projev prezidenta Miloše Zemana na Albertově byl určený pouze jeho příznivcům, nikoliv celému národu, sdělili dnes ČTK zástupci české vlády i opozice. Předseda vládní KDU-ČSL Pavel Bělobrádek lituje, že prezidentův projev připomínal volební kampaň. Ke kampani přirovnal Zemanovo vystoupení také poslanec opoziční TOP 09 Jiří Koubek. Předseda ODS Petr Fiala kritizoval prezidenta za to, že rozděluje společnost.
17.11.2015 22:36 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3698 článků) , Miloš Zeman (27344 článků) , Pavel Bělobrádek (1639 článků) , Jiří Fiala (285 článků) , Jiří Fiala (285 článků) , Pavel Fiala (194 článků)

Kalousek vzkazuje Zemanovi: Jestli prezident myslí boj s covidem vážně, zruší 28. říjen

 
Prezident Miloš Zeman v pátek večer promluvil k národu na téma koronaviru. Zdůraznil zvyšující se počty nakažených, vážně nemocných i těch, kteří nemoci covid-19 podlehli. Miroslav Kalousek na jeho projev zareagoval ráznými slovy - o podpoře si prý prezident může říkat co chce, dokud nezrušil oslavy 28. října, nebude brán vážně.
16.10.2020 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7558 článků) , Miloš Zeman (27344 článků)

Na Primě začne Souboj národů

 
Sobotní zábava na Primě pokračuje. Od 22. 3. Prima uvede další zábavnou show Souboj národů. V této programové novince Primy se proti sobě utkají zástupci dvou národů – Česka a Slovenska.
05.03.2014 11:20 |

podobné články

Začne Andrej Babiš zpívat? Ještě jednou k neuvěřitelné show ministra financí na Primě

 
Co se stane, když politik ve studiu, a lhostejno zda rozhlasovém nebo televizním, zapomene na čas a moderátor jej nechá mluvit a mluvit? Něco podobného jsme zaznamenali v nedělní Partii na Primě, kdy se rozhovořil Andrej Babiš. Bylo korektní, aby měl takovýto prostor? A nezalíbilo se našim vrcholným politikům hovořit k národu ve stylu minulého venezuelského prezidenta Huga Chávese, kde v pořadu „Haló, prezidente“ hovořil k národu hodiny a hodiny a v závěru svých extempore pak začal zkoprnělému národu i zpívat? Politolog Jan Kubáček hodnotí předkládané argumenty Andreje Babiše a ukazuje, kdy můžeme očekávat politikovu „smrt“ ve veřejném prostoru…
14.03.2016 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků)

Fiala kývne na vládu bez Lipavského, ale ve finále neuhne, míní experti. Jasno bude v pondělí

 
Už na začátku příštího týdne by mělo být jasné, zda budeme mít v jeho průběhu novou vládu. Bezproblémový průběh jmenování ale designovaný premiér Petr Fiala (ODS) čekat nemůže. Prezident Miloš Zeman mu totiž nechce vyhovět se jmenováním Jana Lipavského (Piráti) ministrem zahraničí. Fiala se kvůli tomu obrátí na soud, aby dal jasný výklad ústavy. To může trvat ale týdny, i měsíce – i proto se podle oslovených politologů předseda vlády dočasně smíří s tím, že bude křeslo šéfa české diplomacie prozatím oficiálně neobsazené. Respektive ho bude mít pod sebou jiný člen vlády.
11.12.2021 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3698 článků) , Miloš Zeman (27344 článků) , Jan Fiala (314 článků) , Jan Fiala (314 článků)

Fiala pohrozil Zemanovi kompetenční žalobou. A sešel se s ním na neformální schůzce

 
Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) bude nucen podat kompetenční žalobu k Ústavnímu soudu, pokud prezident Miloš Zeman nejmenuje všechny ministry nové vlády. Fiala to ve středu řekl České televizi. Nemá v úmyslu nominace na členy vlády měnit, zopakoval. Zeman dřív uvedl, že předpokládá, že bude vetovat návrh na jednoho ministra. Fiala za Zemanem zamířil na neformání schůzku ohledně dalšího postupu, prozradil šéf ODS ve čtvrtek.
08.12.2021 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3698 článků) , Miloš Zeman (27344 článků)

Fiala odrazil kritiku Babiše za projev. Zmínil škrty, povinné očkování podle věku odmítl

 
Premiér Petr Fiala (ODS) vystoupil v neděli v Partii na Primě. Reagoval i na kritiku Andreje Babiše či Aleny Schillerové (oba ANO), které zklamal jeho novoroční projev. Podle Fialy předchozí vláda špatně hospodařila a nechala po sobě rozpočet v tragickém stavu. Promluvil však i o opatřeních v souvislosti s covidem. Fiala opět odmítl povinné očkování podle věkových skupin.
02.01.2022 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků) , Petr Fiala (3698 článků)

Fiala po setkání se Zelenským: Bojujete i za nás! „Silný projev podpory,“ ocenil prezident

 
Premiér Petr Fiala (ODS) v úterý společně s premiéry Polska a Slovinska navštívil ostřelovaný Kyjev. Politici se poté setkali s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Ukrajinská hlava státu výpravu ocenila, Zelenskyj uvedl, že je to silný projev podpory. „Naše země vám stojí po boku. Stojí vám po boku Evropa,“ komentoval Fiala návštěvu. Český premiér už je na cestě domů, nasadil při tom neprůstřelnou vestu a helmu.
15.03.2022 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3698 článků)

Fiala se rozčílil: Nejsme ve válce, stát musí platit! Šéfovi ODS vadí Babišovo odmítání odškodného. A ještě něco

 
„Není možné, aby na rozhodnutí státu, ať jsou jakkoliv dobrá, za to dopláceli lidé, kteří za to nemohou,“ pronesl v rozhovoru pro server Blesk.cz předseda ODS Petr Fiala. Řekl, že je přesvědčen, že by stát měl odškodnit ty, kteří utrpí škodu v důsledku nynějších opatření. Projev premiéra Andreje Babiše (ANO) Fiala pochválil, rád by však vyslechl, co vláda chystá dále. A právě vládu zkritizoval za to, že nechce přijímat opoziční návrhy. Ohledně možných opozičních kandidátů do Ústředního krizového štábu navrhuje, aby místo tří jich bylo po jednom od každé opoziční strany. „Pokud to pan premiér myslí vážně, tak tam přidá pár židlí a postavíme tam zástupce všech opozičních stran,“ pronesl.
27.03.2020 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků) , Petr Fiala (3698 článků)