Článek

Je to svátek nás všech, reagoval šéf Sněmovny na mimořádně zdvořilou laskavost Hradu

 
Poslanecká Sněmovna již odeslala prezidentské kanceláři dopis, v němž požaduje zjednání nápravy toho, že pozvání na Hrad na státní svátek 28. října nedostali všichni zákonodárci. Ve čtvrtek to uvedl předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO).
25.10.2018 12:15 |

podobné články

Podobné články

Krotitel dluhů Fischer už řídí české finance! Podívejte se, komu dluží laskavost

 
Velmistr ve splácení dluhů Jan Fischer už oficiálně přezval od Miroslava Kalouska (TOP 09) ministerstvo financí. Finanční závazky už sice nemá, několika mocným mužům ale za to dluží laskavost.
11.07.2013 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků) , Jan Fischer (1748 článků)

Filmové premiéry: Zlatý podraz, Když draka bolí hlava, Dogman či Nebezpečná laskavost

 
Mladí basketbalisté ve víru dějin válí ve filmu Zlatý podraz. Karel Gott a jeho dcera Charlotta hrají v pohádce Když draka bolí hlava. O zákonu silnějšího i snaze o lidskou důstojnost je film Dogman. Rowan Atkinson se vrací v komedii Johnny English znovu zasahuje. Anna Kendricková hraje hlavní roli v krimi thrilleru Nebezpečná laskavost. Čtyřicet let po své smrti vypráví nejslavnější operní pěvkyně svůj příběh v dokumentu Já, Maria Callas.
25.10.2018 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Rowan Atkinson (110 článků) , Karel Gott (5029 článků) , Maria Callas (8 článků) , Maria Callas (1 článek)

Keller (ČSSD): Dům jen pro někoho

 
Skupina aktivistů občanské společnosti se rozhodla uspořádat tiskovou konferenci na téma Evropané proti válce. V jejím rámci chtěla prezentovat stejnojmennou petici, dále výzvu adresovanou českým europoslancům, protest proti zabíjení civilistů a konečně stížnost na nízkou objektivitu české, tedy naší televize v případě referování o konfliktu na Ukrajině. Zaslali zdvořilou žádost o možnost upořádat zmíněnou tiskovku vedení Evropského domu v Praze. Ten reagoval oznámením, že v konferenční místnosti právě probíhá rekonstrukce, která se neplánovaně prodloužila, takže není jisté, zda od počátku září bude její provoz vůbec obnoven.
04.09.2014 12:16 |

podobné články

Okamura ke Svátku práce: Učte děti pracovat, Soros a Bakala sice vydělali i bez práce, ale povaleči nás neuživí

 
Česko dnes slaví nejen svátek zamilovaných, 1. máj, na tento den připadá zároveň i Svátek práce, tedy mezinárodní dělnický svátek, který se v tento den slaví už od roku 1890. A právě k této příležitosti se rozhodl šéf SPD Tomio Okamura připojit pár příhodných slov. „Přeji nám všem, abychom měli šanci dělat práci, která nás baví a kterou můžeme milovat,“ napsal v komentáři na svém profilu ParlamentníchListů.cz.
01.05.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2207 článků)

Válková: Babiš mi oznámil, že musím skončit! ANO mi poslalo rezignační dopis

 
O rezignaci neuvažovala. Chtěla pokračovat. Nejde o její svobodné rozhodnutí... Ministryně spravedlnosti Helena Válková se otevřeně rozpovídala o tom, jak jí z hnutí ANO poslali rezignační dopis k podpisu. Ona jej přepsala, aby to alespoň mělo „zdvořilou formu“, končit však prý nechtěla!
16.02.2015 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (347 článků)

Není tu žádná občanská válka, bojuje naše země proti Rusku, napsal Ukrajinec do BBC. Odpověď jej asi nepotěšila

 
Ukrajinský novinář Alexandr Severyn poslal britské BBC stížnost, neboť se mu nelíbí, že o bojích na Ukrajině informuje jako o občanské válce, když v podstatě jde o střet Ukrajiny s Ruskem. Dostal však velmi zdvořilou odpověď, že válka na Ukrajině zkrátka je občanskou válkou. Následně ji sám stěžovatel uveřejnil na sociální síti Facebook.
04.07.2015 16:21 |

podobné články

Ceremoniál na Hradě: To, že někteří nedostali pozvánku, je laskavost, hlásí prezidentův mluvčí

 
Prezidentská kancelář na nedělní ceremionál u příležitosti 100 let založení Československa nepozvala část politiků a rektorů. Podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka se jedná o minimum lidí, jsou to prý ti, kteří se stále nevyrovnali se zvolením Miloše Zemana do prezidentské funkce. Na Pražský hrad ani letos nedorazí část rektorů a rektorek českých vysokých škol. 
23.10.2018 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

"Své" mimořádné schůze Sněmovny si prosadila i ODS

 
Šéf Sněmovny Miloslav Vlček svolal na návrh ODS dvě mimořádné shcůze Sněmovny.
04.02.2010 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Vlček (154 článků)

Opozice požádá o mimořádné jednání Sněmovny kvůli skandálu na obraně

 
ČSSD požádá kvůli armádnímu skandálu šéfku Sněmovny Miroslavu Němcovou (ODS) o svolání mimořádné schůze poslanců. Po jednání nejužšího vedení strany o tom v pátek informoval úřadující předseda soc. dem. Bohuslav Sobotka. Poslanci by se měli na mimořádné schůzi zabývat aktuální personální situací na ministerstvu obrany, zadáváním veřejných zakázek v resortu a armádními nákupy.
03.09.2010 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Miroslava Němcová (1443 článků)

Piráti a SPD chtějí zpomalit růst platů politiků na mimořádné schůzi, Babiš je podpoří

 
Poslanci SPD a Piráti shromáždili 40 podpisů ke svolání mimořádné schůze sněmovny, na níž chtějí schválit zpomalení růstu platů zákonodárců po Novém roce. V pátek debatu neprosadili, protože podle vedení sněmovny neuplynula dostatečná lhůta od druhého čtení návrhu. Premiér Andrej Babiš (ANO) řekl, že ANO svolání mimořádné schůze podpoří, aby bylo možné vládní návrh schválit. 
02.11.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

„Dyť tam ani nevylezeš!“ křičeli na Zemana demonstranti. Tady je mimořádně ostrá reakce Hradu

 
Prezident Miloš Zeman je v Českých Budějovicích, kde zahájil třídenní návštěvu Jihočeského kraje. Skupinka mladých protestujících se podle očitých svědků chovala při příjezdu Zemana velmi hrubě. Někteří z demonstrantů dokonce na prezidenta během stoupání do schodů, křičeli „dyť tam ani nevylezeš“. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček to pro ParlamentníListy.cz mimořádně tvrdě odsoudil.
01.06.2015 12:46 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Šlechtová chce vyvlastnit budovy Hradu. Apríl už byl, zuří lidovci i církev

 
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) navrhuje, aby areál Pražského hradu patřil do vlastnictví České republiky. Šéfka resortu Karla Šlechtová (ANO) věří, že takto cennou kulturní památku je třeba chránit. Chystá proto návrh ústavního zákona, který nyní míří do meziresortního připomínkového řízení. Několik budov v areálu Hradu přitom patří katolické církvi, která návrh pokládá za porušení ochrany soukromého vlastnictví. Na navrhované uzákonění vlastnictví Pražského hradu upozornil server Česká justice.cz.
12.05.2016 10:30 |

podobné články

Svátek zamilovaných se blíží: Za co nejčastěji utrácíme?

 
Během Valentýna jsou Češi schopni utratit stovky, ale i tisíce korun, neboť se tento importovaný svátek u nás těší stále větší oblibě. Svátek zamilovaných má své fanoušky, ale i zaryté odpůrce. Každoročně jej slaví téměř třetina lidí.
13.02.2017 11:00 |

podobné články

Zelený svátek: Den svatého Patrika můžete oslavit i v Česku

 
Můžeme slavit nejrůznější svátky. Rodinné, romantické, náboženské či důstojné. Den Svatého Patrika je však svátek lumpáren a neodmyslitelně k němu patří irská whiskey, čtyřlístky, leprikóni a hlavně zelené pivo. U nás nemá sice dlouhou tradici, ale uznejte, že takový svátek si zamiluje každý.
17.03.2017 08:55 |

podobné články

Den svatého Patrika: Užijte si zelený svátek!

 
Jsou svátky rodinné, romantické, náboženské i důstojné, ale den Svatého Patrika je svátek,  kdy můžete lumpačit. Patří k němu irská whiskey, zelené pivo, čtyřlístky a leprikóni. U nás se sice slaví krátce, ale uznejte, že takový svátek si zamiluje každý.
17.03.2017 11:00 |

podobné články

Miloš Zeman reagoval na tyto vzkazy: Hulváte, podej demisi. Štveš venkov proti městu. Havel byl ikona, sprostý ochlasto

 
Prezident Miloš Zeman na ParlamentníchListech.cz pravidelně odpovídá na dotazy čtenářů. Tentokrát nicméně reagoval na vzkazy, které dostal přes server Lidovky.cz. Hrad v rámci projektu „Vzkaz prezidentovi“ převzal celkem 3 340 vzkazů či dotazů a Zeman odpověděl na vybrané z nich. Čtenáři ho často označovali za hulváta a vyzývali ho k demisi. „Mohu vás ujistit, že se k takovým krokům nechystám,“ reagoval například na výzvu k rezignaci.
30.12.2014 08:46 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Hordy uprchlíků zaplaví evropskou civilizaci. Laskavost a tolerantnost nás zabijí. Roman Joch se rozpovídal o knize, kterou nadzvihl romského předáka

 
ROZHOVOR "Buď standardní strany pozmění svůj postoj a vyjdou vstříc voličům. A jejich nálady jsou více restriktivní než liberální vůči imigrantům. Pak nastane jakési přivření dveří. To už udělalo Dánsko. Pokud to nenastane u zodpovědných stran pravého středu, posílí extremistické krajně pravicové strany," vysvětlil v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz politolog a ředitel Občanského institutu Roman Joch.
27.10.2015 17:51 |

podobné články

Hordy uprchlíků zaplaví evropskou civilizaci. Laskavost a tolerantnost nás zabijí. Roman Joch se rozpovídal o knize, kterou nadzdvihl romského předáka

 
ROZHOVOR "Buď standardní strany pozmění svůj postoj a vyjdou vstříc voličům. A jejich nálady jsou více restriktivní než liberální vůči imigrantům. Pak nastane jakési přivření dveří. To už udělalo Dánsko. Pokud to nenastane u zodpovědných stran pravého středu, posílí extremistické krajně pravicové strany," vysvětlil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz politolog a ředitel Občanského institutu Roman Joch.
27.10.2015 18:11 |

podobné články

ČSSD požádala o svolání mimořádné schůze, pokusí se svrhnout vládu

 
Poslanci ČSSD v pondělí oficiálně požádali předsedkyni Sněmovny Miroslavu Němcovou (ODS) o svolání mimořádné schůze Sněmovny. Chtějí na ní hlasovat o vyslovení nedůvěry kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS). Návrh bude mít podle všeho podporu zákonodárců ČSSD a KSČM. Zda se přidají i někteří koaliční zákonodárci, není jasné. Schůze by se mohla uskutečnit již po Velikonocích, kdy je plánováno i řádné jednání Sněmovny.
18.04.2011 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1443 článků) , Petr Nečas (9291 článků) , Petra Němcová (573 článků)