Článek

Je to lidské právo! rozčílil se Šafr na Babiše. Zastal se Ursuly von der Leyen a svěřil se, že má strach o demokracii

 
Česká republika, Slovensko, ale i další země EU zavírají hranice a snaží se zabránit tomu, aby se koronavirus šířil. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová má za to, že zavírání hranic není správnou cestou. Všechny nabádala k solidárnímu postupu. A s Leyenovou souhlasí šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr.
13.03.2020 20:01 |

podobné články

Podobné články

Premiér Sobotka jednal s ministryní obrany SRN Ursulou von der Leyen

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se společně s ministrem obrany Martinem Stropnickým ve čtvrtek 4. června 2015 ve Strakově akademii setkal s ministryní obrany Spolkové republiky Německo Ursulou von der Leyen. Společně projednali česko-německý strategický dialog, spolupráci ministerstev obrany a zahraniční témata.
05.06.2015 12:17 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1743 článků) , Bohuslav Sobotka (9545 článků)

Ursula von der Leyen chce brzy otevřít hranice: Virus se nesmí rozšířit a EU trpět, říká

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen se obává o soudružnost Evropské unie, a to kvůli situaci kolem koronaviru. Evropská komise prý připravuje strategii, jak co nejrychleji otevřít hranice, aniž by se něco pokazilo. V rozhovoru s agenturou DPA uvedla, že se schengenský prostor bez kontrol na vnitřních hranicích mezi státy ocitl ve špatné situaci.
28.03.2020 14:26 |

podobné články

Zbyněk Fiala: Dva dopisy Ježíškovi

 
Těžko říci, co je větší dopis Ježíškovi, jestli Národní investiční plán premiéra Andreje Babiše nebo Green Deal for Europe nové předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen.
20.12.2019 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17974 článků)

Zbyněk Fiala: Dva dopisy Ježíškovi

 
Těžko říci, co je větší dopis Ježíškovi, jestli Národní investiční plán premiéra Andreje Babiše nebo Green Deal for Europe nové předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen.
21.12.2019 02:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17974 článků)

ODS: Návrhy nové Evropské komise nezvyšují konkurenceschopnost, ale poškodí občany

 
V Evropském parlamentu probíhalo schvalování nové Evropské komise pod vedením Ursuly von der Leyen. Europoslanci ODS společně s dalšími členy frakce ECR považují její program za špatný a vzdálený od potřeb a zájmů občanů členských zemí.
28.11.2019 06:30 |

podobné články

Kto vás platí, pán Šafr? Bylo to strašné, měl na mě složku a choval se jak paša, líčí šéfredaktor osobní setkání s premiérem Babišem

 
Šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr se nijak netají tím, že nemá rád současného premiéra Andreje Babiše (ANO). Netají se tím, že ho považuje za hrozbu pro českou demokracii, za komunistického přisluhovače, který dnes znovu tahá komunisty k moci. Prostě a krátce řečeno, Šafr nevynechá jedinou příležitost, aby Babiše tvrdě zkritizoval. Když se osobně setkali poprvé, dopadlo to hodně špatně. Pár slov Šafr přidal i na konto Zdeňka Bakaly.
09.11.2018 14:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17974 článků)

Dita Von Teese předvedla první šaty z 3D tiskárny

 
Americká burleskní umělkyně Dita Von Teese jako první oblékla šaty z látky potištěné nejmodernější 3D tiskárnou a posetou krystaly. Předvedla je v New Yorku. Další články k tématu: Katy Perry přišla ve světélkujících šatech, v New Yorku rázem zářila Návrhářka šokovala Londýn šaty z jačích struků a vemínek Modelka v šatech z jídla: oblékla se do řas a ozdobila se chobotnicí OBRAZEM: Dita von Teese stvořila prádlo pro ženy všech tvarů Striptýzová hvězda Dita von Teese se svlékla pro Playboy Dita von Teese je cudná i v korzetu VIDEO: Šeď ulice proměnila v zoo, na stromy maluje zvířata
09.03.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Dita Von Teese (24 článků) , Katy Perry (606 článků)

Komik Šafr se vrací na scénu: Proč utekl? Protože je nesnesitelné vedro...

 
Novinář, politický lobbista a facebookový komik Pavel Šafr včera rituálně oznámil odchod z veřejného života. Ti, kteří tvrdili, že je to tlučhuba a do několika hodin se zase vrátí, měli pravdu. Šafr se skutečně vrací. Bude mu ještě někdo něco někdy věřit? Každopádně tohle není bizarnost dne, tohle je bizarnost jménem Šafr.
14.08.2015 15:46 |

podobné články

Rudolf Mládek: Uršula von der Leyenová má strach. Aby ne

 
Předsedkyně Evropské komise, von der Leyenová, má strach o soudržnost EU a o schengen. Podle jejího vyjádření EK připravuje společnou strategii, jak co nejrychleji zrušit omezení přeshraničního pohybu.
29.03.2020 11:10 |

podobné články

Pavel Šafr se rozzuřil. Drahoš nepovažuje Babiše za hrozbu a navíc se vysmál Topolánkovi

 
„Drahoš vstoupil do služeb Babiše,“ zlobí se na svém otevřeně protibabišovském serveru Forum24.cz jeho šéfredaktor Pavel Šafr. Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš totiž podle něho neoznačil Babiše za přímou hrozbu demokracie, a to Šafr zásadně odmítá. Proto akademika podezřívá, že vidina úspěchu ho dovedla až k tomu, že souzní s oligarchou.
07.11.2017 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1140 článků)

Moničin zahradník dělal kšeft i pro Babiše: Aďo šel za Ursulou s kytkou od Ivana

 
Rodinný přítel Babišových si pustil pusu na špacír a dostal od premiéra slovní facku. Andrej (65, ANO) kvůli výroku o chudině prohlásil, že florista Ivan Šablatúra je hlupák. Kamarád jeho ženy Moniky (45) přitom ještě v létě makal i pro předsedu vlády. Připravil kytici, kterou Babiš předal nové šéfce Evropské komise Ursule von der Leyen (61, EPP).
18.12.2019 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17974 článků) , Ivan Ivan (1382 článků)

Pane premiére, pozor! Odborník radí: Nechat dodržování karantény na osobní odpovědnosti Čechů? Ne! Zavést striktní pravidla, jinak...

 
ROZHOVOR „Pan Hamáček by měl být z titulu ministra vnitra vedoucím krizového štábu a krizový štáb by měl řídit tým expertů z řad lékařů, virologů a biochemiků,“ říká k současné krizové situaci podnikatel, mentor strategie a marketingu Petr Viktorýn. Domnívá se, že líbivý politický marketing by nikdy neměl být nadřazován nad zdraví občanů a ukazuje přitom na osobu Andreje Babiše. Uznává ovšem, že Babiš je obdivuhodně pracovitý, jen by měl některé záležitosti delegovat. „Evropská unie je vždy aktivní v příkazech a omezeních, nikdy však ve faktických řešeních vzniklého stavu,“ varuje Viktorýn a kvituje vládní opatření, která se nelíbí Ursule von der Leyen. Řeč přišla i na budoucnost EU, či hnutí Milion chvilek. Ještě nás podle všeho čekají turbulentní dny plné změn...
17.03.2020 20:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17974 článků)

Toto vám vezmou zelení magoři! Docent Ševčík drtivě. „Nedochůdče“ Greta ať nečte, ale vás taky nepotěší

 
ROZHOVOR Jak zhodnotit vlnu boje za ekologii a proti globálnímu oteplování? To, co se v posledních letech děje, je podle ekonoma a proděkana Národohospodářské fakulty VŠE v Praze Miroslava Ševčíka bojem proti zdravému rozumu. „V konečném důsledku to odnesou spotřebitelé zemí Evropské unie,“ míní Ševčík, podle kterého se regulacemi k pokroku dojít nedá. Pochválil premiéra Babiše, který se v poslední době některým návrhům z EU vzepřel, například, pokud se jedná o jadernou energii, či český průmysl. Babiš by prý ale mohl ještě přitvrdit. „Již teď je zřejmé, že jen velmi těžko budeme držet své pozice v tradičním automobilovém průmyslu,“ mluví Ševčík o konkrétních dopadech a poukazuje na nové záměry šéfky EK Ursuly von der Leyenové. Připomíná také důsledky ekokampaní z minulosti, například dopady povinného přimíchávání biosložky do fosilních paliv, nebo kůrovcovou kalamitu, v souvislosti se kterou mluví o „zelených magorech“. Na přetřes přišla i osoba Grety Thunbergové a mladí zelení aktivisté.
04.02.2020 10:06 |

podobné články

EU je v kómatu, zombie. Jejich žvatlání už nebere vážně nikdo. Je to na státech, na nás, nabádá Klaus mladší

 
ROZHOVOR „Evropská unie je v kómatu. Žvatlání a výzvy bruselských eurokratů už nikdo nebere vážně,“ říká Václav Klaus ml., předseda hnutí Trikolóra, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz v reakci na slova Ursuly von der Leyenové, která kritizovala fakt, že jednotlivé státy EU se rozhodly kvůli koronavirové pandemii uzavírat své hranice. Klaus ml. také přidává svůj pohled na to, jak nám dnešní globalizovaný svět v této konkrétní situaci poněkud zavařil. Čechy šéf Trikolóry vyzývá k zodpovědnosti a rozhodně by se nebál exemplárních trestů pro ty, kteří svým jednáním ohrozí společnost. A zazněla slova, která si se zájmem přečte kromě Andreje Babiše také Roman Prymula a jeho kritici.
16.03.2020 19:26 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9787 článků) , Andrej Babiš (17974 článků)

Stropnický jednal s německou ministryní o zadržených členech OBSE

 
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) jednal s německou ministryní obrany Ursulou von der Leyen o členech mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě zadržených na Ukrajině. ČTK to oznámil mluvčí ministerstva Jan Pejšek. Členy mise, mezi nimiž je i příslušník české armády, zadrželi v pátek proruští ozbrojenci. Německá ministryně se Stropnickým mluvila o vzájemné spolupráci.
28.04.2014 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1743 článků)

Premiér Sobotka bude jednat s ministryní obrany SRN

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se zítra setká ve Strakově akademii s ministryní obrany Spolkové republiky Německo Ursulou von der Leyen.
03.06.2015 20:36 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9545 článků)

Naši spolupráci budeme dále rozvíjet, shodli se Leyenová a Stropnický

 
Ve čtvrtek 4. června přijal ministr obrany Martin Stropnický ve svém úřadu resortní kolegyní ze Spolkové republiky Německo Ursulu von der Leyen. Během jednodenní pracovní cesty do ČR se ministryně setkala také s premiérem Bohuslavem Sobotkou.
06.06.2015 17:11 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1743 článků) , Bohuslav Sobotka (9545 článků)

Němci chtějí kvůli uprchlíkům armádu v Libyi. „Špinavý obchod,“ varuje opozice

 
Německá vláda čelí podezření, že v Libyi chystá „špinavý obchod“. Opoziční strana Die Linke s ním přišla poté, co ministryně obrany Ursula von der Leyen (57) naznačila, že by Německo mohlo vyslat do Libye vojáky. Berlín si od kroku prý slibuje omezení počtu uprchlíků, kteří do Evropy proudí právě z libyjského pobřeží.
21.01.2016 15:20 |

podobné články

Německá ministryně řekla Arabům: Hidžáb si nevezmu!

 
Ukázala odvahu a vysloužila si spršku urážek. Německá ministryně obrany Ursula von der Leyen (58) si při setkání se saúdskoarabským princem Mohamedem bin Salmánem (31) v Rijádu odmítla obléct hidžáb, tradiční muslimskou pokrývku hlavy.
16.12.2016 08:55 |

podobné články