Článek

Javor na Smetanově nábřeží nezachránilo ani 8hodinové řečnění zastupitelů: Projekt pokračuje podle plánu

 
Boj o javor stříbrný, který stojí na Smetanově nábřeží v místě tzv. Anenského trojúhelníku, se vyostřuje! Praha 1 chce strom pokácet, aby mohla místo dle dlouhodobého plánu revitalizovat, proti tomu ale bojují aktivisté spolu s opozičními politiky. Teď je kácení z rozhodnutí České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pozastaveno, v koruně stromu totiž hnízdí holub. Kauza se řešila v pátek na mimořádném zastupitelstvu městské části. Co se stromem bude, až holub odletí?
26.03.2021 22:50 |

podobné články

Podobné články

Boj o javor na Smetanově nábřeží: Pražští radní kácení neodmítli, holuba ale vzali na vědomí

 
Pražští radní chtějí jednat s Prahou 1 kvůli kácení stromu na Smetanově nábřeží. Javor plánuje radnice Prahy 1 kvůli chystanému projektu pokácet, kvůli hnízdění holuba hřivnáče však musí z rozhodnutí České inspekce životního prostředí (ČIŽP) počkat do podzimu. Radní dnes na mimořádném zasedání vzali hnízdění holuba na vědomí.
25.03.2021 14:55 |

podobné články

Neskutečný chaos a hluk z ulice: Vyzkoušeli jsme posezení na Smetanově nábřeží na vlastní kůži

 
Magistrát se rozhodl podpořit podnikatele, které postihla koronavirová krize, tím, že dočasně uzavřel jeden pruh silnice na Smetanově nábřeží. Jedná se o úsek mezi Národním divadlem a Krannerovou kašnou. Nápad to byl sice hezký, ale realita už je jiná. Velké části Pražanů se projekt vůbec nelíbí. Redakce eXtra.cz vyzkoušela posezení na Smetanově nábřeží na vlastní kůži...
02.06.2020 18:20 |

podobné články

Nekácejte javor u Karlových lázní, protestovala skupina lidí v centru Prahy

 
Asi padesát lidí v pátek v Praze na Smetanově nábřeží demonstrovalo proti plánu radnice Prahy 1 pokácet vzrostlý javor stříbrný. Má ustoupit plánu vydláždit nyní zatravněné prostranství u tramvajové zastávky Karlovy lázně a vybudovat průchod pod silnicí k řece.
12.03.2021 11:50 |

podobné články

Boj o javor v centru Prahy pokračuje: Žádný holub v koruně stromu není, hnízdí na lampě, tvrdí Praha 1

 
Boj o javor na Smetanově nábřeží pokračuje! Za stoletý strom, který chce Praha 1 kvůli revitalizaci tzv. anenského trojúhelníku pokácet, se postavili aktivisté v čele s opozičními politiky městské části. Do karet jim nahrálo i stanovisko České inspekce životního prostředí (ČIŽP), která kácení zastavila kvůli tomu, že v koruně stromu hnízdí holub hřivnáč. Praha 1 teď přišla s vlastním zjištěním – strom prý kontrolovala a místo holubího hnízda tam objevila jen shluk větví. Nejbližší hnízdo hřivnáče je podle městské části na nedaleké lampě.
09.04.2021 16:20 |

podobné články

Posezení na Smetanově nábřeží na vlastní kůži: Řev, chaos a hygienické peklo

 
Minulou sobotu se dočasně uzavřel jeden pruh silnice na Smetanově nábřeží mezi Národním divadlem a Krannerovou kašnou. Magistrát chce podpořit podnikatele, na které dopadla koronavirová krize, a dokonce by se na tomto místě měly konat kulturní akce. Jako nápad to sice zní geniálně, ale výsledek v praxi je naprosto tragický. Občanům Prahy se tento experiment vůbec nelíbí a jsou toho názoru, že není možné průjezd omezit před tím, než budou dokončeny oba pražské okruhy. Redakce eXtra.cz vyzkoušela posezení na Smetanově nábřeží na vlastní kůži...
27.05.2020 07:00 |

podobné články

Javor bude muset ustoupit plánům Prahy 1? Proti kácení Pražané protestují, radnice ještě počká

 
Bitva o javor se rozhořela v samém srdci Prahy. Radnice Prahy 1 chce totiž pokácet dva stromy v parčíku na Smetanově nábřeží, místo plánuje vydláždit a vzniknout zde má také průchod pod silnicí k řece. Plány ale vyvolaly bouři obyvatel, v pátek kolem osmé ráno se jich na místě sešlo zhruba padesát, aby případnému kácení stromů zabránili. Kdy začne, zatím není jisté. K otázce se dnes mimořádně sešla rada hlavního města, Praha 1 kácení prozatím odložila a o řešení se bude dále jednat.
12.03.2021 15:05 |

podobné články

Magistrát na Smetanovo nábřeží poslal dělníky, provizorně ho vydláždí: „Boj proti zdravému rozumu,“ říká opoziční zastupitelka Udženija

 
V pondělí ze Smetanova nábřeží nechalo vedení pražského magistrátu odvézt betonové zátarasy, v úterý už na plácku ve směru od křižovatky s ulicí Národní začali řádit dělníci. Ti část Smetanova nábřeží, kam město od druhé poloviny května zakázalo vjet řidičům, začali provizorně dláždit. Změny na Smetanově nábřeží se nezamlouvají vedení Prahy 1 a i magistrátní opozici.
09.06.2020 19:00 |

podobné články

Smetanovo nábřeží se ve směru od Národního divadla autům uzavřelo. Kvůli zahrádkám

 
Pro motoristy je od soboty uzavřen jeden jízdní směr na Smetanově nábřeží v centru Prahy. Na přibližně stometrovém úseku mezi Národním divadlem a ústím Divadelní ulice vzniknou restaurační zahrádky a podle plánů magistrátu se tam mají konat i kulturní akce. Metropole tím chce napomoci podnikům a institucím, které na nábřeží sídlí.
23.05.2020 20:05 |

podobné články

Zábrany na Smetanově nábřeží: „Mezinárodní ostuda,“ říká starosta Prahy 1, nelíbí se ani památkářům

 
Odstraňte nevzhledné zábrany na Smetanově nábřeží! To požaduje po vedení metropole starosta Prahy 1 Petr Hejma (50, STAN). Podle něj ohrazení předzahrádek kazí část krásné památkové rezervace.
28.05.2020 11:50 |

podobné články

První sobota bez aut bude na Smetanově nábřeží patřit kulinářství

 
První sobota bez aut bude na Smetanově nábřeží v Praze v polovině září patřit kulinářství a mezinárodní kuchyni. Praha ve spolupráci s iniciativou Auto*Mat připravila bohatý program s ochutnávkou vietnamských, ruských, balkánských nebo slovenských specialit. Na příchozí čeká kuchařská exhibice, výtvarné a rukodělné workshopy pro děti, farmářské trhy, přednášky i vystoupení písničkářů. Oznámili to dnes zástupci Auto*Mat.
29.08.2013 15:10 |

podobné články

Univerzity mají dál zájem o dům na Smetanově nábřeží, chtějí pronájem na desítky let

 
Univerzita Karlova a AMU jsou připraveny pronajmout si od nového vlastníka budovu na pražském Smetanově nábřeží. Muselo by se však jednat o dlouhodobý na desítka let. Zástupci obou škol to v úterý uvedli po setkání s ministrem školství Marcelem Chládkem (ČSSD), který představoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících.
08.04.2014 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Scheinherr (Praha sobě): Dopravní opatření na Malé Straně a Smetanově nábřeží se prodlouží do pátku

 
Silniční správní úřad na základě žádosti Dopravního podniku hl. m. Prahy, a.s., (DPP) rozhodl o prodloužení dopravních opatření na Malé Straně a Smetanově nábřeží do pátečního večera.
07.11.2019 16:15 |

podobné články

Scheinherr (Praha sobě): Dopravní opatření na Malé Straně a Smetanově nábřeží se prodlouží do pátku

 
Silniční správní úřad na základě žádosti Dopravního podniku hl. m. Prahy, a.s., (DPP) rozhodl o prodloužení dopravních opatření na Malé Straně a Smetanově nábřeží do pátečního večera.
07.11.2019 21:20 |

podobné články

Praha uzavře pruh na Smetanově nábřeží: Místo aut budou předzahrádky a kulturní akce

 
Praha plánuje od soboty 23. května nechat uzavřený jízdní pruh na Smetanově nábřeží, ve směru od Národního divadla. Město tím chce pomoci koronavirem postiženým podnikatelům a budou tam postaveny zahrádky a uspořádány kulturní akce. Řidiči mohou úsek projet skrz Divadelní ulici. Upozornil na to web iDnes.
18.05.2020 22:30 |

podobné články

»Zbytečně« pokácené stromy na Smíchově? Byly nemocné a na spadnutí, objasňuje TSK

 
Zatímco starý javor na Smetanově nábřeží zatím svému pokácení odolal, čtyři vzrostlé kaštany u rezidence Blaženka na pražském Smíchově takové štěstí neměly. Stromy v pátek pokácela Technická správa komunikací (TSK) a místní to rozohnilo. Kaštany stály hned u nově zrekonstruované rezidence Blaženka, a tak se objevují názory, že stromy stínily kamerám, či jejich listí znečišťovalo bazén na pozemku rezidence. Pravda je ale trochu jinde a mnohem prostší. Stromy byly zkrátka nemocné.
16.03.2021 05:40 |

podobné články

Strom v Praze 1 se zatím kácet nesmí, hnízdí v něm holub

 
Javor na pražském Smetanově nábřeží, proti jehož kácení protestují opoziční politici a místní obyvatelé, se z rozhodnutí České inspekce životního prostředí (ČIŽP) zatím kácet nesmí. Hnízdí v něm holub a kácení bude možné poté, až hnízdo i s mláďaty opustí. ČTK to sdělil mluvčí Prahy 1 Petr Bidlo.
18.03.2021 16:30 |

podobné články

Šaráda na Smetanově nábřeží: Ráno předzahrádka, v noci auta

 
Smetanovo nábřeží bylo nějaký čas bez motorových vozidel. Majitelé restaurací si tak mohli vystavět předzahrádky přímo do silnice, aby nahnali ztracené zisky, což jim nabídl pražský magistrát. Auta tak nábřeží objížděla přes blízkou ulici. Od neděle však platí, že v noci mezi desátou večer a šestou ráno bude možné znovu projet.
07.06.2020 14:56 |

podobné články

Omezit ten blázinec. Pracovní skupina chystá změnu v jednacím řádu sněmovny, má zkrátit řečnění

 
Premiér Andrej Babiš má v plánu omezení doby „řečnění“ poslanců. Za tímto účelem již byla sestavena pracovní skupina, v níž jsou předseda dolní komory Parlamentu Radek Vondráček, vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková a předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek. Babiš tak reaguje na obstrukce opozice při projednávání daňového balíčku.
11.11.2019 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21433 článků) , Helena Válková (433 článků) , Jaroslav Faltýnek (323 článků)

Experiment s uzavřením Smetanova nábřeží rozdělil Pražany: To by se nestalo ani v Teplicích!

 
Praha i kvůli dopadům koronakrize od soboty dočasně uzavřela jeden pruh silnice na Smetanově nábřeží mezi Národním divadlem a Krannerovou kašnou. Kavárny a jiná stravovací zařízení si tam už zřídily zahrádky. V plánu je i doprovodný kulturní program. Pražany akce rozdělila. Řadě lidí se tento experiment po vzoru západních metropolí líbí, hlasitější jsou však jeho odpůrci, kteří si neberou servítky.
23.05.2020 17:36 |

podobné články