Článek

Jaroslav Michal: Strojvůdci jsou přetíženi

 
Že v oboru železniční dopravy vládne kritický nedostatek strojvůdců, je známá věc. Ještě loni jich chybělo několik set. Snaha zvýšit jejich množství se řešila snadnějšími podmínkami pro možnost vykonávat povolání. Podle veřejně dostupných informací je strojvůdcům v průměru téměř 50 let, praucjí až v 11hodinových směnách s povinným 6hodinových odpočinkem mezi nimi.
13.07.2020 17:10 |

podobné články

Podobné články

Muž několikrát zažil extrémní přetížení, při kterém se mu měnil obličej

 
Asi každý někdy přemýšlel nad tím, jaké to je být pilotem stíhačky nebo kosmonautem. Málokdo si ovšem dokáže představit, jaké přetížení tito piloti zažívají, natož jak při něm vypadají. Video zachycuje muže, který dosáhl dokonce čtyřikrát hrozivé přetížení 9G, upozornil server listu The Telegraph.
12.10.2015 08:50 |

podobné články

Strojvůdci Deutsche Bahn svolali stávku. Chtějí víc peněz

 
Strojvůdci největšího německého železničního dopravce Deutsche Bahn vyhlásili stávku. Požadují navýšení základních mezd a zkrácení pracovní doby.
07.10.2014 10:55 |

podobné články

Do obří stávky železničářů vstoupili i strojvůdci osobních vlaků, dotkne se i Čechů

 
Německou dopravu ochromila obří stávka strojvůdců, která má trvat až do nedělního dopoledne. Protože se do ní zapojili i strojvůdci osobních vlaků, vyjela na dálkových trasách jen třetina vlaků, ochromena je i doprava v regionech. Stávka omezila i spojení mezi Německem a Českem.
05.05.2015 10:51 |

podobné články

Strojvůdci ze Studénky pošle ministr Ťok desítky tisíc. A s Twitterem skoncoval

 
Desítky tisíc pošle ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) strojvůdci Janu Černému, který přišel při tragédii ve Studénce o nohu. A který svojí rychlou reakcí zabránil tomu, aby železniční neštěstí mělo ještě větší rozměr. Ťok to uvedl ve Studiu Blesk, kde zároveň přiznal, že po vlastním zkratkovitém vyjádření na Twitteru se sociálními sítěmi skoncoval.
28.07.2015 15:54 |

podobné články

Řidiči kamionů jsou nuceni porušovat zákon: Jezdí přetížení a klidně celý den

 
Řidič kamionu z Humenného přišel s informací, že řidiči jisté přepravní firmy stráví za volantem i více než 20 hodin a jezdí přetížení. Porušení zákona už potvrdili i slovenští inspektoři práce. Podle řidičů ale firma pokutu zaplatí a zákon se vědomě porušuje dále.
30.11.2017 14:35 |

podobné články

MD: Za nefunkční registr vozidel může přetížení serveru Policejního prezidia

 
Problémy registru vozidel s přístupem do aplikací Policejního prezidia ČR nebyly způsobeny Ministerstvem dopravy. K tomuto výpadku došlo z důvodu přetížení serveru na straně Policejního prezidia.
24.07.2012 13:45 |

podobné články

ČR bude moci odpojit elektřinu ze zahraničí a zabránit přetížení sítě

 
Pokud by hrozilo přetížení české přenosové soustavy, mohlo by v budoucnu dojít k odpojení přeshraničního vedení. Ministerstvo průmyslu a obchodu s tím počítá v připravované novele vyhlášky o stavu nouze v elektroenergetice, kterou předloží vládě na středečním jednání.
16.10.2012 13:05 |

podobné články

Nové funkce elektronických motorových jističů Eaton zefektivňují průmyslový provoz

 
Eaton Elektrotechnika zdokonaluje elektronické motorové jističe PKE o dvě nové funkce pomocí modulu PKE-XZMR – nadproudové reléové ochrany proti přetížení. První funkcí je včasná výstraha před hrozícím přetížením, které je indikováno zabudovanými LED diodami. Díky nim lze v předstihu zasáhnout a předejít hrozícímu výpadku. Zvyšuje se tak plynulost, pohotovost a bezpečnost strojních zařízení a výrobních linek. Druhou funkcí je možnost volby mezi automatickým nebo manuálním restartem při přetížení motoru.
14.05.2014 12:50 |

podobné články

Chlapce roztočili na kolotoči: Skončil s poraněními jako mají astronauti z přetížení

 
Ve Velké Británii došlo k děsivému zranění chlapce, který se spolu s kamarády bavil na dětském hřišti na kolotoči. Byl však vystaven tak silnému přetížení, že utrpěl vážná poranění hlavy. Na celý incident, který byl i natočen, upozornila na svém Facebooku jeho matka.
15.09.2018 17:50 |

podobné články

Ředitel FN Motol: Hospitalizovaných s covidem-19 je málo. Přetížení systému nehrozí

 
Počty pacientů hospitalizovaných kvůli onemocnění covid-19 nejsou tak dramatické, takže přetížení zdravotnického systému nehrozí. Právu to řekl Miloslav Ludvík, ředitel FN Motol v Praze a někdejší ministr zdravotnictví.
12.09.2020 15:35 |

podobné články

Piráti: Návrh opatření proti přetížení zdravotnictví a zmrazení ekonomiky

 
Piráti v reakci na zhoršující se epidemiologickou situaci představili souhrn konkrétních návrhů pro boj s koronavirem. Jejich cílem je zabránit přetížení zdravotního systému a předejít opětovnému plošnému zastavení celé ekonomiky.
19.09.2020 17:10 |

podobné články

Aerolinky jdou do boje proti tlouštíkům. Pasažéry chtějí vážit, brání se přetížení letadel

 
Americkou Federální leteckou správu (FAA) znepokojuje nárůst váhy Američanů. To dokonce do takové míry, že experti zvažují, zda by aerolinky neměly vyžadovat převážení pasažérů před vzletem, aby se vyhnuly možnému přetížení stroje, uvedl list Daily Mail.
18.05.2021 12:55 |

podobné články

Michal David se stará o svého vnuka, matka ho vídá jednou měsíčně

 
Muzikant Michal David si po padesátce znovu zkouší otcovskou roli. S manželkou se starají o svého vnuka Sebastiana, který za pár dní oslaví třetí narozeniny. Chtějí, aby jejich dcera Klára dostudovala. Další články k tématu: Michal David je dědeček, vnuk Sebastian se narodil předčasně Michal David má vlastní kalendář, pózuje s kolegy i synem Michal David si do největší české haly přivede Lucii Vondráčkovou Michal David je romantik, manželce dal k narozeninám prsten a vzal ji do Benátek Party u Michala Davida: slavil jeho vnuk, malý Svoboda i malá Gottová
17.05.2013 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Vondráčková (1851 článků) , Michal David (1591 článků)

V Berouně se srazily lokomotivy. Dva zranění strojvedoucí

 
Lokomotiva vrazila při manipulaci do jiné, právě posunované. Při nehodě se zranili dva strojvůdci.
24.11.2009 21:15 |

podobné články

Přes 50 zraněných při vlakové nehodě v Chorvatsku

 
Nejméně 52 lidí v pondělí utrpělo zranění, když se strojvůdci nepodařilo zastavit časný ranní vlak na hlavním nádraží v chorvatské metropoli Záhřebu.
21.12.2009 14:50 |

podobné články

Strojvůdci hrozí generální stávkou kvůli zdanění benefitů

 
Odbory nesouhlasí s novelou zákona o DPH. Příští týden se rozhodne o stávce.
28.01.2010 12:40 |

podobné články

Německo: Za tragickou srážku vlaků může zřejmě strojvůdce

 
Vyšetřování příčin sobotní tragické srážky osobního a nákladního vlaku u východoněmeckého Magdeburku, která si vyžádala deset mrtvých a třiadvacet zraněných, přitěžuje stále více strojvůdci nákladního vlaku.
01.02.2011 12:45 |

podobné články

Pracovat do sedmdesáti nejde, stěžují si strojvůdci

 
Stávkující v depu ČD Cargo z Ústí nad Labem si stěžují hlavně na vysoký věk odchodu do důchodu. Šedesátiletý strojvůdce vysvětluje, že jejich povolání navíc opotřebovává tak, že jejich zdravotní stav odpovídá o devět let starším lidem.
16.06.2011 19:10 |

podobné články

U Skutče proti sobě vyjely vlaky, strojvůdci je zastavili včas

 
AKTUALIZOVÁNO. U Skutče na Chrudimsku proti sobě jely v sobotu ráno dva vlaky, z toho jeden osobní. Strojvedoucí si toho ovšem naštěstí včas všimli a vlaky zastavili. K události došlo na stejné trati, kde se před šestnácti lety stalo nejtragičtější železniční neštěstí v dějinách samostatné ČR.
18.06.2011 17:05 |

podobné články