Článek

Jaroslav Michal: Byrokracie v armádě brání potřebnému vyzbrojování

 
Armáda plánuje v následujících 10 letech zásadně modernizovat svoji výzbroj. Dosud však nejsou dotaženy strategické projekty z dob minulých. Modernizaci brání především přebujelá byrokracie v armádě a zkostnatělá legislativa.
15.01.2020 18:26 |

podobné články

Podobné články

Bývalý pražský radní Blažek povede vyzbrojování armády

 
Bývalý pražský radní a místopředseda pražské ODS Rudolf Blažek bude mít na ministerstvu obrany na starost vyzbrojování. Podle informací Práva ministr obrany Alexandr Vondra (ODS)s Blažkem jednají o tom, zda se stane náměstkem ministra, ředitelem sekce vyzbrojování, nebo šéfem zcela nového úřadu pro vyzbrojování.
12.01.2011 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1175 článků)

Bulant končí v čele Národního úřadu pro vyzbrojování. Vyhodila ho už Peake

 
Ředitel Národního úřadu pro vyzbrojování Pavel Bulant (43) končí na ministerstvu obrany. Informaci ČTK potvrdilo tiskové oddělení úřadu. Bulant skončí k pondělku na vlastní žádost, oficiálně z rodinných důvodů. Ministerskému útvaru šéfoval od června 2011. Loni v prosinci jej během svého krátkého působení na ministerstvu odvolala tehdejší vicepremiérka Karolína Peake. Do čela úřadu pro vyzbrojování se Bulant vrátil letos v lednu.
04.10.2013 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Náměstek Daniel Koštoval vedl jednání národních ředitelů pro vyzbrojování V4 a EDA

 
Ve dnech 24. až 25. listopadu proběhlo v Praze za řízení náměstka pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic MO Daniela Koštovala jednání národních ředitelů pro vyzbrojování zemí V4 organizované v rámci předsednictví ČR.
29.11.2015 15:56 |

podobné články

Náměstek ministra obrany jednal s francouzským protějškem o obranných akvizicích

 
Ve dnech 8. až 9. února se v Paříži uskutečnilo jednání náměstka pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic MO Daniela Koštovala s jeho francouzským protějškem, generálním ředitelem národního úřadu pro vyzbrojování Hubertem L´Ebralym. Setkání se konalo u příležitosti v pořadí již 17. schůze francouzsko-českého výboru pro vyzbrojování, který se pravidelně schází již od roku 1998.
13.02.2016 20:35 |

podobné články

Byrokracie vadí víc než korupce

 
Podnikatele trápí víc byrokracie než korupce. Zatímco větší vstřícnost při řešení byrokracie by přivítalo 70 % podnikatelů, větší průhlednost veřejných zakázek a protikorupční opatření si přeje 65 % podnikatelů.
07.09.2011 11:35 |

podobné články

Pilc (Svobodní): Rozežraný stát

 
Byrokracie se rozpíná, aby splnila potřeby rozpínající se byrokracie. Potřebujeme změnu, zvyšování byrokracie prosperitě nepomáhá.
19.10.2016 07:05 |

podobné články

Regulace cigaret je jen další nesmyslná unifikace, odsoudil Unii novinář

 
Postupná unifikace Unie, jak jí pojímá bruselská byrokracie, potřebnému rozvoji států nepřispívá. Alespoň podle prezidenta Klubu zemědělských novinářů a publicistů ČR Petra Havla. Je tak téměř jisté, že se svým účinkem mine i další navrhovaná podoba regulace reklamy a prodeje tabákových výrobků. Ta plánuje vyčlenit 75 procent čelní plochy krabiček na obrázky, coby varování před následky kouření.
20.04.2013 12:20 |

podobné články

Na Žofínském fóru se bude diskutovat o české armádě a zbrojním průmyslu

 
O české armádě, jejím vyzbrojování a tuzemském zbrojním průmyslu budou dnes na Žofínském fórum diskutovat ministr obrany Martin Stropnický (ANO), náčelník generálního štábu Josef Bečvář a prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek. Na akci nazvané Armáda a druhý dech českého zbrojního průmyslu vystoupí i zástupci českých zbrojařských firem.
22.06.2015 06:46 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1737 článků)

V Praze se nachází asi 300 prázdných budov: Obnově brání podle IPR velká byrokracie

 
V Praze se podle městského Institutu plánování a rozvoje (IPR) nachází asi tři stovky prázdných budov. Ke smysluplnému využití budov napomáhá podle Brlíka projekt IPR Prague Citymakers – lidé, kteří se ze své vlastní iniciativy podílí na revitalizaci města. Problémem je však velká byrokracie, která zabraňuje jejich rekonstrukci často kvůli nesrozumitelným důvodům.
05.10.2017 19:25 |

podobné články

Expert na vyzbrojování: Vezl nelegální zbraň?

 
Expert ministerstva obrany na vyzbrojování vezl v autě na zadním sedadle nelegálně drženou zbraň! Jaroslava Štefce (54) se spolujezdcem načapala podle informací Blesku hlídka při běžné silniční kontrole. Policistům prý podřízený ministra Alexandra Vondry (ODS) sdělil, že neví, kdo mu ji do vozidla dal. Ve spisu tak nyní figuruje jako svědek.
17.01.2011 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1175 článků)

Šéfa oddělení vyzbrojování na obraně stíhali za nedovolené ozbrojování

 
Vypadá to jako kouzlo nechtěného. Šéf sekce vyzbrojování na ministerstvu obrany Pavel Bulant byl v minulosti stíhán za nedovolené ozbrojování. Do problémů se zákonem se dlouholetý voják dostal před deseti lety. Nešlo však o střelné zbraně, ale o silvestrovské rachejtle.
16.11.2011 04:40 |

podobné články

V čele Národního úřadu pro vyzbrojování končí Pavel Bulant

 
Současný ředitel Národního úřadu pro vyzbrojování k pondělku skončí ve své funkci a opustí ministerstvo obrany, kam útvar spadá. Potvrdilo to tiskové oddělení úřadu. Bulant končí na vlastní žádost z rodinných důvodů.
04.10.2013 14:50 |

podobné články

Hamáček: Vybrat nového ředitele Národního úřadu pro vyzbrojování musí až nová vláda

 
Dnešní oznámení odchodu brigádního generála Pavla Bulanta z čela Národního úřadu pro vyzbrojování znovu připomnělo složitou situaci v oblasti akvizic na resortu obrany. ČSSD trvalé upozorňuje na potřebu zprůhlednění a zefektivnění procesů zadávání a realizace armádních zakázek.
04.10.2013 16:25 |

podobné články

Ministr Stropnický dnes jmenuje ředitele úřadu pro vyzbrojování

 
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) dnes jmenuje nového ředitele Národního úřadu pro vyzbrojování. Post je po odchodu Pavla Bulanta od října loňského roku neobsazen. Podle dřívějších informací tisku v čele úřadu usedne ředitelka odboru logistiky a zahraniční pomoci na Ministerstvu obrany Jitka Nelevajková.
17.04.2014 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1737 článků)

Úřad pro vyzbrojování povede Jitka Nalevajková

 
Novou šéfku Národního úřadu pro vyzbrojování je Jitka Nalevajková. Do funkce ji ve čtvrtek na základě výběrového řízení jmenoval ministr obrany Martin Stropnický (ANO). V čele úřadu chce zejména zjednodušit nákup akvizic.
17.04.2014 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1737 článků)

Nad armádou bdí ministr-herec, vyzbrojování vojáků povede křehká žena!

 
Nejdříve stanul ve vedení armády člověk, který má více zkušeností se zbraněmi z Kriminálky Anděl, než z reálu. Martin Stropnický je však alespoň zkušený diplomat. Vyzbrojování armády však nyní povede dokonce žena. Právnička Jitka Nalevajková (38). Zkušenosti s armádní výzbrojí však již má.
20.04.2014 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1737 článků)

Šéfka vyzbrojování: Politici musí více plánovat

 
V čele Národního úřadu pro vyzbrojování, jenž odpovídá za veřejné zakázky, nově působí Jitka Nalevajková. Na ministerstvu ale rozhodně není nováčkem, působí zde od dob někdejšího ministra Jaroslava Tvrdíka. V rozhovoru pro server iDnes.cz navíc dává jasně najevo, že má konkrétní představu, co je v tomto úřadu třeba dělat.
01.05.2014 16:45 |

podobné články

Hamáček (ČSSD): Personální rošády na ministerstvu obrany chápu jako manažerské pochybení

 
Ministr Stropnický bude mít během tří let v pořadí už čtvrtého náměstka pro akvizice. Nynější náměstek pro vyzbrojování Daniel Koštoval je ve funkci od června 2015, jeho předchůdci Jiří Borovec a generál Bohuslav Dvořák, který byl Stropnického první volbou, na pozici náměstka pro vyzbrojování skončil také po krátké době.
04.02.2017 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dvořák (347 článků)

Mezinárodní workshop o vyzbrojování řešil realizaci mnohonárodních projektů

 
Ve dnech 13. až 16. března se v Praze uskutečnil mezinárodní workshop k problematice vyzbrojování určený pro státy Evropské unie (EU) z regionu střední a východní Evropy.
18.03.2018 09:25 |

podobné články