Článek

Jaromír Nohavica hrál v Praze, k volbám napsal píseň Sako ze sametu

 
Ve vyprodané pražské O2 areně se dnes uskutečnil první ze dvou koncertů slezského písničkáře Jaromíra Nohavici, na kterém se představil s Janáčkovou filharmonií Ostrava a hostujícím polským akordeonistou Robertem Kuśmierským. Nohavica je první český interpret, který v pražské O2 areně vystoupí na dvou koncertech, v minulosti zde dva dny po sobě vystoupili například Madonna nebo Roger Waters. Ve čtvrtek šedesátiletý písničkář vystoupí ve své tradiční podobě s kytarou a heligonkou, kdy ho opět doprovodí Kuśmierski. 
24.10.2013 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Madonna (950 článků) , Jaromír Nohavica (244 článků) , Roger Waters (60 článků)
Podobné články

VIDEO Jarek Nohavica vydal tesknou písničku o listopadu '89 a dnešku

 
Písničkář Jarek Nohavica překvapil své posluchače novou písní. Nostalgickou skladbu pojmenovanou Sako ze sametu složil teprve předminulý týden a její nahrávku sdílel na internetu. "Mám sako ze sametu, už z něho nevymetu prach. Po kapsách zátky z piva, to když jsem ještě míval strach," začíná Nohavica svoji písničku.
15.07.2013 13:25 |

podobné články

„Hrajou si své hry.“ Nohavica mluví: Ukrajina a další postup

 
Zpěvák Jaromír Nohavica poskytl rozhovor RadioUniversum.cz již 9. února. Poté, co přišel 24. únor a útok na Ukrajinu, došlo k doplnění rozhovoru o to, jaké aktuální pocity Nohavica má. „Chtěl bych věřit, že lidé pochopí, že je lepší sednout si k jednomu stolu než stoly po sobě házet,“ uvedl. Moderátorka Martina Kociánová se ptala třeba na to, co nyní zpěvák může dělat. „Co můžu? Udělat charitativní koncert. Můžu ve svém bytě ubytovat jednu ukrajinskou rodinu. Můžu poslat peníze na konto Člověk v tísni. A co víc? Prostě dál zpívat a psát. A budu,“ uvedl Nohavica.
20.03.2022 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (244 článků) , Martina Kociánová (71 článků)

Jsem pořád stejný, tvrdí Jaromír Nohavica

 
Jaromír Nohavica vystoupil od 29. srpna do 1. září na sérii koncertů na open air scéně Divadla Kalich v rámci Hvězdného léta pod Žižkovskou věží v Praze. Odpolední koncert pro děti vystřídaly večerní recitály. Za spoluúčasti muzikantů Roberta Kusmierského, hráče na klavír i akordeon, a perkusisty Pavla Plánky Nohavica potvrdil devízu charismatického zpěváka, tvůrce a miláčka publika.
31.08.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (244 článků)

Jarek Nohavica a jeho VIDEO: Arab mi šahá na babu, já mu oči vydlabu

 
VIDEO Slavný ostravský bard Jaromír Nohavica nazpíval píseň „Baraba mi šahá na babu“, která je „coververzí“ melodie z klasického francouzského filmu Muž a žena. Není dlouhá, ale dobře vystihuje to, co chce Nohavica vzkázat svým posluchačům na téma islámu. Přesvědčte se sami.
18.08.2016 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (244 článků)

Nohavica napsal píseň o králi pokeru: V košili z flanelu všechny je semelu

 
Ostravský písničkář Jaromír Nohavica, který každý týden zveřejňuje na svých internetových stránkách svoje zpívané glosy, tzv. virtuálky, stvořil během uplynulého víkendu píseň oslavující vítězné tažení třineckého rodáka Martina Staszka, jenž se v Las Vegas umístil jako druhý nejlepší hráč pokeru na světě. Nová virtuálka nese jednoduchý název - Poker.
21.11.2011 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (244 článků)

To budete koukat: Jaromír Nohavica promluvil o tom, kolik mu jeho písničky vydělávají peněz!

 
Zpěvák Jaromír Nohavica letos převálcoval všechny umělce a jeho deska se stala nejprodávanější deskou loňského roku. "Je to krásný pocit. Neprodává se skoro nic a navíc oba víme, že lidi mají hluboko do kapsy. Těší mě, že utratí svých 250 těžce vydělaných korun za moji desku," řekl Super.cz Nohavica.
18.03.2013 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (244 článků)

Jaromír Nohavica: Petru Hapkovi by se Heligonka líbila

 
Dnes vychází koncertní album Miláček žen a vetešníků. Připravili ho Michal Horáček a Jaromír Nohavica a jsou na něm naživo nahrané Hapkovy písně v podání Nohavici, Szidi Tobias, Anety Langerové, Lenky Nové, Františka Segrada a Ondřeje Rumla. Deska byla nahrána naživo v ostravském klubu Heligonka, jehož majitelem je Nohavica.
27.11.2015 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (244 článků) , Aneta Langerová (568 článků) , Petr Hapka (276 článků) , Szidi Tobias (16 článků) , Michal Horáček (853 článků) , Ondřej Ruml (212 článků) , František Segrado (16 článků)

VIDEO: Nohavica nazpíval píseň o hráči Staszkovi!

 
Písničkář Jaromír Nohavica nazpíval píseň o pokerovém hráči Martinu Staszkovi, který ve finále prestižního WSOP v Las Vegas vyhrál 98 milionů korun, když celkově skončil druhý. Poslechněte si ji!
21.11.2011 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (244 článků)

VIDEO: Nohavica nazpíval píseň o hráči Staszkovi!

 
Písničkář Jaromír Nohavica nazpíval píseň o pokerovém hráči Martinu Staszkovi, který ve finále prestižního WSOP v Las Vegas vyhrál 98 milionů korun, když celkově skončil druhý. Poslechněte si ji!
21.11.2011 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (244 článků)

Nohavica a jeho píseň slovenskému hokeji ve druhém odborném posudku eXtra: Výsledek? VLASTIZRADA! Jarek není vůbec zlý!!!

 
Jaromír Nohavica je celý jurodivý, že v milované Ostravě bude mistrovství světa, a tak neváhal a dopustil se něčeho, za co by šel v Severní Koreji nebo na území ovládaném Islámským státem rovnou na popraviště - složil Slovákům píseň pro MS! A je v ní málo zlý, což je krajně podezřelé. Náš sobotní text, ve kterém jsme Jarka chválili, se nelíbil některým čtenářům eXtra ze Slovenska, a tak se k němu vracíme. A Slováci měli pravdu, je to hodně trapný song!
23.03.2015 11:46 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (244 článků)

Nohavica dobyl Itálii, domů si veze cenu Premio Tenco

 
Slezský bard Jaromír Nohavica se stal v sobotu večer jako první český písničkář v historii nositelem prestižní hudební ceny Premio Tenco. Cenu, která se každoročně uděluje v rámci Festivalu autorských písní, si Nohavica převzal ve vyprodaném Teatro Ariston v italském San Remu.
13.11.2011 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (244 článků)

Tandem Nohavica & Klus: Na čele tuzemské hitparády severomoravští písničkáři

 
VIDEOKLIPY. Čelo tuzemské prodejní hitparády ovládli písničkáři Jaromír Nohavica a Tomáš Klus. Na prvním místě zůstává Nohavica s deskou Tak mě tu máš. Klus je s albem Racek na druhém místě, na třetí a čtvrté příčce jsou jeho starší nahrávky Cesta do záhu(d)by a Hlavní uzávěr splínu.
29.08.2012 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (244 článků) , Tomáš Klus (1223 článků)

Pořadí v čele hitparády se nemění, vedou Nohavica a Black Sabbath

 
Pořadí na prvních dvou místech tuzemské hitparády se oproti minulému týdnu nezměnilo - vede písničkář Jaromír Nohavica s kompilací Tenkrát / Nostalgie 90.let, druhé místo patří studiovému albu heavymetalové skupiny Black Sabbath s názvem 13, první se zpěvákem Ozzy Osbournem od roku 1978. Nohavica má ještě na čtvrtém místě své poslední album Tak mě tu máš. Údaje zveřejnila na svém webu česká pobočka Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI). 
11.07.2013 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Ozzy Osbourne (327 článků) , Jaromír Nohavica (244 článků)

Nohavica v Ostravě otevřel vlastní klub Heligonka

 
Svůj vlastní klub otevřel ve středu v Ostravě písničkář Jaromír Nohavica. Klub má jméno Heligonka a nachází se u vstupu do bývalého Dolu Hlubina na okraji Dolní oblasti Vítkovic. Nohavica v něm bude koncertovat několikrát měsíčně, ale bude zde pořádat i koncerty jiných umělců – již zveřejněný program nabízí například vystoupení Radůzy či Jaroslava Wykrenta.
03.09.2015 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (244 článků) , Jaroslav Wykrent (11 článků)

Hutko, to čumíš?! Pitomci vymaštěný. Jarek Nohavica se dočkal zastání, ale i Jana Rejžka v ČT

 
Zpěvák Jaromír Nohavica převzal v neděli na slavnostní recepci u příležitosti Dne národní jednoty Puškinovu medaili. V Kremlu ji dostal z rukou ruského prezidenta Vladimira Putina. Nohavica následně v ruštině poděkoval. A na sociálních sítích se strhla srmšť. A nejen na nich. Ocenění se věnoval i pořad 168 hodin veřejnoprávní České televize.
05.11.2018 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5366 článků) , Jaromír Nohavica (244 článků) , Jan Rejžek (95 článků)

Halu mu dát nechtěli. Medaili mu o hlavu omlátili. Teď jim Nohavica ukázal

 
Zpěvák a skladatel Jaromír Nohavica na sebe před nějakou dobou upozornil tím, že se odmítl zříci Puškinovy medaile a vzápětí na to mu začali rušit koncerty poskytovatelé prostor pro hudební akce. Nyní se jeho jméno opět objevuje v médiích. Ovšem v recenzích, ze kterých vyplývá, že své fanoušky si zpěvák vždycky najde. A když neposkytne halu jeden, poskytne ji druhý. A Nohavica ji pak vyprodá a zaplní.
16.05.2022 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (244 článků)

Ne, to Nohavica neprovedl. Zpěvák očištěn z nařčení

 
Zpěvák a hudebník Jaromír Nohavica nenamaloval StB plánek bytu spisovatele Pavla Kohouta, tvrdí v knize „Nohavica: Naše malá válka“ historik Přemysl Houda. Ten na základě vlastního výzkumu mapuje život známého písničkáře i nařčení z jeho udávání na StB. Věnuje se také tomu, jak Nohavicu ovlivnila jeho cesta do USA a jak ho zklamali Češi v Americe.
19.10.2023 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (244 článků) , Pavel Kohout (259 článků)

Miley Cyrus si na předávání cen oblékla jen sako těsně pod zadek a pod něj nic

 
Pořádnou kuráž předvedla teprve devatenáctiletá zpěvačka a herečka Miley Cyrus. Na nedělní předávání hudebních cen Billboard Music Awards 2012 si s garderobou těžkou hlavu nedělala a kostým vyřešila tím, že si oblékla jen bílé sako, pod kterým mohla mít maximálně kalhotky. Sako, které končilo těsně pod zadečkem, mělo hluboký výstřih, a tak absence podprsenky byla nezbytná.
22.05.2012 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Miley Cyrus (943 článků)

Dagmar Havlová oblékla sako Václava Havla: Je tak pořád se mnou, říká

 
Odhalení busty dramatika, disidenta a někdejšího československého a českého prezidenta Václava Havla se zúčastnilo mnoho významných osobností včetně dřívější první dámy Dagmar Havlové (68), která na slavnostní předání oblékla pánské sako. Šedé sako ovšem nebylo dámské, ale pánské a nepatřilo nikomu jinému než jejímu milovanému zesnulému manželi Václavu Havlovi. Serveru iDnes prozradila, proč jeho oblečení nosí.
18.11.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6485 článků) , Dagmar Havlová (1516 článků)