Článek

Janek Kroupa a Hamáček. Další výbuch Vrbětic: Pozadí, o němž se mlčí

 
Českou politikou opět hýbe článek investigativce Janka Kroupy, opozice požaduje rezignaci Jana Hamáčka. Ovšem to, co Kroupa zjistí a co pak řekne soud či policie, se hned v několika případech liší. Investigativce obviňuje například advokátka Klára Samková, že o ní vytvořil v roce 2014 účelovou a lživou reportáž, vytvořenou navíc na vědomě ilegálně získaných informacích. Soud také nedávno shodil ze stolu obvinění z korupce, ve kterém Kroupa figuroval a jsou zde i starší případy. Nyní se ke Kroupovým obviněním vyjádřil bývalý premiér Topolánek, jenž doufá, že se jedná o další z Kroupových blamáží. „Když vedle sebe postavím Kroupu a Hamáčka, tak více nevěřím tomu prvnímu,“ míní.
04.05.2021 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3024 článků) , Janek Kroupa (188 článků)
Podobné články

Janek Kroupa pohrozil: Ty, co svědčí proti Hamáčkovi, přivedeme. A řeknou pravdu

 
Investigativní reportér Janek Kroupa trvá na tom, že informace, že Hamáček mohl zobchodovat informace z Vrbětic za Sputnik, mají svůj reálný podklad a bude-li třeba, nebude se zdráhat s nimi přijít klidně i před vyšetřovatele.
04.05.2021 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (188 článků)

Rodný kraj zrádce Haška a sestra šéfa ČSSD. Reportáž Novy rozčeřila vody, Janek Kroupa si za ní stojí

 
Šéfreportér Na vlastních očí Janek Kroupa vyvrátil, že by dehonestující reportáž o místopředsedovi ČSSD Michalu Haškovi, kterou televize Nova odvysílala ve středu, byla šitá na objednávku. Dramaturgyní "očí" je sestra předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky. „To je blbost. Marcela Sobotková o reportáži nevěděla vůbec nic, neviděla ji ani před vysíláním,“ sdělil Kroupa ParlamentnímListům.cz. Na možné zmanipulování reportáže kvůli příbuzenskému vztahu Sobotkových totiž na Facebooku upozorňovali někteří příznivci Michala Haška.
07.11.2013 15:11 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2433 článků) , Janek Kroupa (188 článků)

Já bych Kajínkovi klíče od bytu nedal, říká novinář Janek Kroupa

 
Novinář Janek Kroupa spolu s Josefem Klímou monitoruje případ Jiřího Kajínka, kterému možná zbývá už jen pár hodin za mřížemi. Kroupa v rozhovoru pro server Info.cz prohlásil, že by klíče od svého bytu Kajínkovi rozhodně nedal, ale on by je vlastně ani nepotřeboval. Zřejmě by se dokázal do jeho bytu vloupat.
20.05.2017 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Klíma (231 článků) , Jiří Kajínek (829 článků) , Janek Kroupa (188 článků)

Reportér Rozhlasu Janek Kroupa má brát až 120 tisíc měsíčně. Desítky týdnů jsme žádali o přesný počet článků, které za ty peníze napsal. Tady je ohromující výsledek

 
Již více jak před půl rokem jsme se snažili zjistit, kolik materiálů sepsal a vydal novinář Českého rozhlasu Janek Kroupa. Ovšem marně, nikdo nám neodpověděl. Proto naše redakce celou záležitost posunula až k Radě Českého rozhlasu, která rozhodla, že nám má vedení redakce Rozhlasu uvést přesný počet materiálů, které Kroupa vydal. Na odpověď jsme také museli čekat velmi dlouho, ale nakonec jsme se po více jak třech měsících dočkali.
27.09.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (188 článků)

Hamáček nepustil ke slovu ty, kteří měli vnést do příběhu jasno. Je to hra o čas, uvedl Kroupa v ČT

 
Poslanci dnes nedokončili debatu za zavřenými dveřmi o zrušené cestě ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Ke slovu se nedostali ani pozvaní šéfové bezpečnostních složek a nejvyšší státní zástupce, kteří měli k tématu promluvit. „Hamáček nedal nikomu prostor, hraje se o čas. Ve Sněmovně byli připraveni ti, kteří měli vnést do příběhu světlo,“ uvedl pro ČT24 redaktor Janek Kroupa, autor článku na serveru Seznam Zprávy, který spustil celé dnešní dění. Jeho obsah hovoří o tom, že Hamáček chtěl v Rusku vyměnit zpravodajské informace o vrbětických výbuších za dodávky vakcíny Sputnik V a za setkání ruského a amerického prezidenta v Praze.
04.05.2021 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3024 článků) , Janek Kroupa (188 článků)

„Neuvěřitelný.“ Kroupa diskredituje všechny novináře, míní Kořanová. Udeřila i na opozici, kvůli ČT

 
Hostem pořadu X Talk na XTV u moderátora Luboše Xavera Veselého byla poslankyně za vládní hnutí ANO Barbora Kořanová. Hlavním tématem byla současná situace kolem Vrbětic. Janek Kroupa prý diskredituje novinářskou obec a všechny novináře. Poslankyně věří Hamáčkovi a tajným službám. Za nezvolení nových členů Rady ČT prý mohou jen obstrukce opozice. „Berou si dvouhodinové pauzy!“ Ředitel Dvořák by měl být odvolán, pokud je pravda, co říká Hana Lipovská. A koncesionářské poplatky by politička prý určitě zvedla… má to ale háček.
07.05.2021 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (188 článků) , Luboš Veselý (557 článků)

Hloupost se vylučuje těžko, zejména když se k ní přiznává ministr, zúčtoval s Ťokem novinář Kroupa

 
Ministra dopravy Dana Ťoka obchází korupční kauza české odnože Skansky z doby, kdy ji vedl. Informoval o ní novinář Českého rozhlasu Janek Kroupa, kterému šéf rezortu dopravy hrozí dokonce žalobou. Kroupa si ale stojí za svým, podezření kolem ministra je podle jeho názoru velmi silné. Stát se totéž ve Švédsku, tak se prý dnes dějí jiné věci.
23.03.2015 19:41 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (188 článků)

Hamáček: Čekám omluvu od těch, kdo ze mě dělali vlastizrádce

 
Poté, co investigativní reportér Seznam Zpráv Janek Kroupa přišel s informací, že chystaná cesta ministra Jana Hamáčka v půli dubna do Ruska měla být s cílem, že se informace z Vrbětic ututlá a výměnou za to bude milion vakcín Sputnik V proti koronaviru, se spustila obrovská vlna reakcí. Sám Hamáček však toto tvrzení odmítá s tím, že jde o nesmysl.
05.05.2021 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3024 článků) , Janek Kroupa (188 článků)

Nahráváte cizí mocnosti! Hamáček utřel Kroupu za nařčení o kšeftu s Ruskem

 
Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) se znovu ostře ohradil proti informacím serveru Seznam Zprávy, že v Rusku mohl chtít zobchodovat ututlaní faktů ve vrbětické kauze za vakcíny Sputnik. Článek na toto téma napsali Janek Kroupa a Kristina Ciroková. Podle Hamáčka je článek postaven na spekulacích a lžích. Ciroková a Kroupa podle vicepremiéra nahrávají zájmům cizích mocností.
04.05.2021 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3024 článků) , Janek Kroupa (188 článků)

Janek Kroupa jede bomby: Konec Babiše? Zeman už si prý chystá další úřednickou vládu, zapojen i Filip

 
Investigativní novinář Janek Kroupa a politický komentátor Václav Dolejší se ve svém textu pro Seznam Zprávy rozepsali o tom, jak prezident Miloš Zeman spřádá plán na úřednickou vládu. Vláda Andreje Babiše by neměla dokončit řádné volební období. Nástupce premiéra Babiše je prý již vytipován.
13.11.2020 08:21 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21727 článků) , Miloš Zeman (25381 článků) , Janek Kroupa (188 článků)

U Vrbětic jde o život! Munice je po celém Česku. Není také u vás?

 
V okolí muničního skladu u Vrbětic na Zlínsku žijí už několik týdnů lidé v pořádné nejistotě. V pátek dokonce policisté oznámili, že tam jde o život. Jenže u Vrbětic to není jediný muniční sklad v republice. V naší interaktivní mapě se podívejte, kde jsou další, zda to není právě u vás!
06.12.2014 16:55 |

podobné články

Janek Kroupa opět pálí na Dalíka. Podezření budou řešit poslanci

 
Dva velké zbrojařské kšefty, kterými byly nákupy obrněných transportérů Pandur a nákladních vozů Tatra pro českou armádu, mapuje v dnešní MF Dnes obsáhle reportér Janek Kroupa. Věnuje pozornost podobnosti obou obchodů, v nichž český stát při jednáních zastupovali místo úředníků soukromé osoby lobbista Marek Dalík a zbrojař Michal Smrž.
20.05.2011 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (188 článků) , Marek Dalík (310 článků) , Michal Janek (5 článků)

Janek Kroupa o EXPOZITUŘE: Všechny příběhy jsou PRAVDIVÉ!

 
Televize Nova na podzim uvede nový český krimi seriál Expozitura. Co o něm prozradil jeden z autorů scénáře Janek Kroupa? Dozvíte se v rozhovoru.
06.08.2011 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (188 článků)

Reportér pořadu NA VLASTNÍ OČI Janek Kroupa: Rád bych viděl Kajínkův případ zas u soudu

 
Reportér a moderátor pořadu Na vlastní oči Janek Kroupa více než hodinu odpovídal v ON-LINE rozhovoru na TN.cz na vaše otázky. Došlo i na Jiřího Kajínka
13.02.2013 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kajínek (829 článků) , Janek Kroupa (188 článků)

Janek Kroupa: Za odsouzení Marka Dalíka může Mirek Topolánek

 
Marek Dalík byl odsouzen na pět let vězení za korupci díky svědectví expremiéra Mirka Topolánka. V rozhovoru s Martinem Veselovským v internetové televizi DVTV to uvedl redaktor Českého rozhlasu Janek Kroupa. Ten sleduje kauzu Marka Dalíka a nákupu obrněných transportérů pro českou armádu od samého začátku.
04.02.2016 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2332 článků) , Janek Kroupa (188 článků) , Marek Dalík (310 článků) , Miroslav Janek (17 článků)

Janek Kroupa se zastal Klímy a stojí proti Kajínkovi: Nejsem soudcem mezi slušným člověkem a zločincem!

 
Investigativní reportér Josef Klíma v posledních dnech přinesl nová svědectví v případu, kvůli kterému Kajínek dostal doživotí. Na základě nových skutečností se Klíma vyjádřil, že nejprve věřil v Kajínkovu nevinu, teď o ní ale pochybuje. Reakce lidí na sebe nenechala dlouho čekat a mnozí se do novináře navezli. Teď se ho zastal kolega Janek Kroupa!
01.06.2017 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Klíma (231 článků) , Janek Kroupa (188 článků)

Janek Kroupa: Marek Přibil dostával kompro na Chovance a Tuhého. Od expolicistů

 
Janek Kroupa z Českého rozhlasu Radiožurnálu přišel s exkluzivním zjištěním, že skupina bývalých i současných policistů několik měsíců shromažďovala kompromitující materiály na policejního prezidenta Tomáše Tuhého a na ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). Tyto materiály pak měli předávat dnes již bývalému novináři MF Dnes Marku Přibilovi.
29.06.2017 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (188 článků) , Tomáš Marek (102 článků) , Tomáš Marek (102 článků)

VÍME PRVNÍ Janek Kroupa odchází z Českého rozhlasu. Dal výpověď

 
Podle našich informací Český rozhlas opouští investigativní žurnalista Janek Kroupa. Důvody jeho odchodu zatím nejsou známé. Tuto informaci potvrdil i tiskový mluvčí Českého rozhlasu. Obratem však dodal...
31.08.2017 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (188 článků)

Janek Kroupa odhalil nový skandál Agrofertu. V rozhlase k tomu dostal dvacetiminutové sólo

 
Reportér Českého rozhlasu Janek Kroupa se v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu rozpovídal o tom, jak gigant Agrofert hospodaří na půdě, která mu nepatří, a ještě na ni pobírá dotace. Společnost, která patří do svěřeneckého fondu příštího českého premiéra Andreje Babiše, tvrdí, že jedná v souladu se zákonem, jenže někteří právníci to vidí jinak.
28.11.2017 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21727 článků) , Janek Kroupa (188 článků)