Článek

Janderová (ODS): Pár poznámek ze zastupitelstva HMP

 
Čtvrteční zastupitelstvo HMP se neslo opět v tradičním duchu arogance primátora Hřiba, kdy při návrzích tisků opozice zcela nepokrytě zíval, pohrdlivý výraz, to zas bude otrava, opozice zase něco chce, nezakryla ani jeho rouška. Inu, proč by se měl námi zabývat a poslouchat, navíc z jeho pohledu blbé a zastaralé nápady starých struktur. Vždyť je nová doba.
18.10.2020 12:00 |

podobné články

Podobné články

Rusko u nás roky vyvíjí propagandu. Proti tomu je odstranění sochy naprostá marginálie. To musíme neustále zdůrazňovat, žádá Janderová z pražské ODS

 
ROZHOVOR Rudá armáda se významně podílela na osvobození Československa, to by neměl nikdo zpochybňovat. Současně však nikdo nesmí přehlížet, že následovaly čtyři desítky let pod sovětskou nadvládou, které lze označit za temné období naší moderní historie. Zastupitelka Hlavního města Prahy a předsedkyně Oblastního sdružení ODS Praha 1 Jaroslava Janderová je přesvědčena, že je třeba připomínat druhou světovou válku i kvůli riziku, jaké hrozí, když se lidé nechají strhnout jakoukoli nenávistnou ideologií, která má tendenci ovládat lidi a pošlapávat svobodu a demokracii. Ať už jde o nacismus či fašismus, komunismus, ale i nynější snahy o prosazení zelené ideologie.
08.05.2020 18:40 |

podobné články

MHMP: Zrušení povinnosti vrátit starou OPENCARD

 
V souvislosti s postupným ukončováním podpory systému OPENCARD, jsme Radě HMP navrhli zrušení povinnosti držitelů čipových karet OPENCARD k jejich vrácení HMP.
08.11.2016 17:00 |

podobné články

Technologie hlavního města Prahy: Hlavní město zprovoznilo další výjezdové středisko pro správu pražských technologií

 
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) dnes za účasti primátora HMP Zdeňka Hřiba, radního HMP Jana Chabra a předsedy představenstva THMP Tomáše Jílka slavnostně otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli.
28.05.2020 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Jílek (24 článků)

Do Rady ÚSTR by mohli zamířit Bartlová, Janderová nebo Stehlík

 
Sněmovna bude opět volit kandidáty do Rady Ústavu pro studium totalitních režimů. Do volby půjdou historička umění Milena Bartlová, právnička Jaroslava Janderová a vojenský historik Eduard Stehlík, řekl ČTK po dnešním jednání sněmovní volební komise její předseda Martin Kolovratník (ANO). Kandidáty, které poslanci vyberou, bude za členy rady ÚSTR volit Senát.
18.03.2014 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Eduard Martin (9 článků)

Ukradené SMSky. Řev. Chování Michálka. Co nikdy neodpustím. Pád Pirátů a spol. v Praze: Svědkyně o jejich praktikách

 
V úterý večer bylo na pražském Žofíně pořádně horko. Jednání zastupitelstva Prahy 1, kde byl v minulých dnech odvolán starosta Pavel Čižinský, přerostlo v překřikování a dokonce i fyzické napadání, v němž jednu z hlavních rolí hrál předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek, který přišel podpořit Čižinského a další odvolané radní, mezi kterými byli i Piráti. Zastupitelka za ODS Jaroslava Janderová se pro Čižinského stala jedním z hlavních terčů útoku. ParlamentníListy.cz ji požádaly o svědectví, co všechno se kolem „horkého“ zastupitelstva dělo.
16.01.2020 11:15 |

podobné články

Ukradené SMSky. Řev. Chování Michálka. Co nikdy neodpustím. Pád Pirátů a spol. v Praze: Svědkyně o jejich praktikách

 
V úterý večer bylo na pražském Žofíně pořádně horko. Jednání zastupitelstva Prahy 1, kde byl v minulých dnech odvolán starosta Pavel Čižinský, přerostlo v překřikování, a dokonce i strkanice; v tom jednu z hlavních rolí hrál předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek, který přišel podpořit Čižinského a další odvolané radní, mezi kterými byli i Piráti. Zastupitelka za ODS Jaroslava Janderová se pro Čižinského stala jedním z hlavních terčů útoku. ParlamentníListy.cz ji požádaly o svědectví, co všechno se kolem „horkého“ zastupitelstva dělo.
17.01.2020 01:31 |

podobné články

ODS ve volbách v Praze povede bývalý primátor Svoboda

 
Lídrem ODS v podzimních komunálních volbách do pražského zastupitelstva se v sobotu na sněmu strany stal bývalý primátor Bohuslav Svoboda. Řekl to šéf pražské ODS Filip Humplík, který na kandidátce obsadí druhé místo. Kromě nich se na předních postech objeví šéfové ODS jednotlivých městských částí, tedy Jaroslava Janderová, Alexander Bellu a Alexandra Udženija.
14.06.2014 15:21 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (731 článků) , Jaroslav Svoboda (113 článků) , Jaroslav Filip (33 článků)

Svoboda pro Prahu! ODS posílá do voleb jako lídra bývalého primátora

 
Lídrem ODS v komunálních volbách do pražského zastupitelstva se dnes na sněmu strany stal bývalý primátor Bohuslav Svoboda. Získal 57 hlasů ze 74 možných. ČTK to řekl šéf pražské ODS Filip Humplík, který na kandidátce obsadí druhé místo. Kromě nich se na předních postech objeví šéfové ODS jednotlivých městských částí, tedy Jaroslava Janderová, Alexander Bellu a Alexandra Udženija.
14.06.2014 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (731 článků) , Jaroslav Svoboda (113 článků) , Jaroslav Filip (33 článků)

Petr Moos: Několik poznámek ke klientelismu a korupci

 
Nechci zbytečně přežvykovat dané téma, které je v posledním roce opravdu módní, navíc mi jeden pán nedávno řekl, že jsem „kavárenský filosof", a jiný zase, že jsem „salonní intelektuál" (v podstatě mají pravdu), ale chtěl bych zde přeci jen uvést pár poznámek k problému klientelismu a korupce.
01.07.2011 15:50 |

podobné články

Škola je zpět! A my vám proto přinášíme 50 těch nejlepších poznámek všech dob!

 
Back to school! Druhý nejotravnější reklamní slogan, hned po Vánoce jsou tady (který bohužel "Back to school!" vystřídá během několika dnů), je zpět a s ním i MHD přeplněná dětmi, které nevědí o tom, že jejich batoh o velikosti Mount Everestu se dá sundat. Takže až do vás budou zítra ráno zdárně vrážet, tak si vzpomeňte, že umějí být i vtipní. Třeba vám k tomu pomůže náš seznam 50 nejlepších poznámek všech dob.
01.09.2015 13:41 |

podobné články

Brutální svědectví o fungování bratrů Čižinských na pražských radnicích. Jestli toto má být jednou premiér...

 
ROZHOVOR Možný budoucí premiér a lídr iniciativy Praha sobě Jan Čižinský zřejmě schytá první úder ve své dosud velice úspěšné politické dráze. Nespokojenost s prací zvolených zástupců iniciativy Praha 1 sobě na tamní radnici vedla k tomu, že se příští úterý bude na mimořádném jednání zastupitelstva hlasovat o odvolání jeho bratra Pavla Čižinského z funkce starosty Prahy 1. To by pak 3 000 statečných mělo po republice mnohem těžší práci přesvědčovat voliče, že rodina Čižinských sobě je právě ten nejlepší koncept v politice. Zastupitelka hlavního města Prahy a předsedkyně Oblastního sdružení ODS Praha 1 Jaroslava Janderová pro ParlamentníListy.cz promlouvá o žalostných výsledcích Pavla Čižinského ve funkci starosty.
09.01.2020 20:20 |

podobné články

Praha chystá sportovní summit

 
V souladu s iniciativou předsedy Výboru pro volný čas, sport, cyklostezky a výstavnictví Zastupitelstva hl. m. Prahy Petra Břízy byl dnes pražské radě předložen záměr Domu dětí mládeže hl. m. Prahy (DDM HMP) uspořádat v Praze dvoudenní interaktivní sportovní summit určený pro všechny subjekty, které se v Praze věnují sportu a to jak výkonnostnímu, školnímu i rekreačnímu.
08.02.2011 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bříza (25 článků)

Tůma (TOP 09): Nebudeme podporovat politikářské show

 
Prohlášení Zdeňka Tůmy na mimořádném zasedání zastupitelstva HMP.
25.03.2011 08:15 |

podobné články

Hudeček (TOP 09): Kmotři v pražské politice opět nabírají sílu

 
Na dnešním zasedání Zastupitelstva HMP hlasovalo 32 pražských zastupitelů pro stažení návrhu zadání na změnu územního plánu v rozvojovém území Bubny-Zátory na Praze 7.
20.09.2012 15:25 |

podobné články

Schwarz chce obhajovat senátorský mandát jako nezávislý za ODS

 
Ředitel pražské záchranné služby Zdeněk Schwarz by měl obhajovat senátorský mandát jako nezávislý za ODS. Jeho nominaci ještě musí schválit členové ODS v centru města a grémium strany. Dnes to uvedli předsedkyně ODS v Praze 1 Jaroslava Janderová a Schwarz. O senátorské křeslo se pravděpodobně utká především s bývalým rektorem Univerzity Karlovy Václavem Hamplem.
01.07.2014 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků)

Vedení Prahy v totálním rozkladu, ODS je připravena jednat

 
Noční jednání ZHMP vyústilo v odvolání čtyř radních HMP. Od samého počátku koalice ANO-ČSSD-TROJKOALICE bylo jasné, že toto složení je naprosto nefunkční, Praha bez vize pouze trpí a vše se rozpadá. Ostatně i odvolání jen některých členů Rady vlastními zastupiteli ukazuje, že pro koaliční zástupce je to jenom kalkul. ODS by už ani nebyla překvapena, pokud by stávající „koalice“ vyměnila pouze pár křesel a pokračovala dál ve stylu "teď už bude opravdu líp".
23.10.2015 10:01 |

podobné články

Z pražského zastupitelstva odstoupí neblaze proslulí Šťastný a Richter z ODS

 
Z pražského zastupitelstva odstoupí poslanec Boris Šťastný (ODS) a starosta Prahy 10 Milan Richter (ODS). Rozhodnutí dnes oznámili zastupitelům. Svůj nečekaný krok zdůvodnili nespokojeností s fungováním a prací koalice ODS a TOP 09, která se prý dlouhodobě není schopna shodnout na zásadních otázkách, třeba ohledně financování dopravního podniku a dostavby tunelu Blanka. Rozhodnutí Šťastného a Richtera ale také ukázalo na vnitrostranické problémy uvnitř samotné ODS. 
25.04.2013 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (409 článků)

V Praze 1 vzniklo nové Oblastní sdružení ODS

 
Jaroslava Janderová se stala novu předsedkyní Oblastního sdružení ODS Praha 1. Do funkcí místopředsedů byli zvoleni Juraj Chmiel a Richard Bureš. Rozhodl o tom čtvrteční Oblastní sněm ODS Praha 1, který zvolil také devítičlennou Oblastní radu.
23.09.2011 12:45 |

podobné články

Ostrý boj v pražské ODS. Primátor štědře naděluje svým radním

 
EXKLUZIVNĚ V pražské ODS se naplno rozhořel boj mezi skupinou kolem primátora Bohuslava Svobody a většinou občanských demokratů se šéfem regionálního sdružení Borisem Šťastným v čele. Nyní se konkrétně projevuje tím, že primátor štědře „obdařil“ městské části, které jsou spojeny s jemu loajálními členy Rady HMP.
19.05.2011 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (409 článků) , Bohuslav Šťastný (40 článků)