Článek

Janda (ODS): Nová ohniska šíření koronaviru v Moravskoslezském kraji se dala včas podchytit

 
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 7. 2020 ke kontrole plnění usnesení Poslanecké sněmovny k vyhodnocení průběhu první vlny pandemie koronaviru a opatření k prevenci druhé vlny a informacím vlády o aktuálním výskytu COVID v lokálních ohniscích, zejména v Moravskoslezském kraji
09.07.2020 15:55 |

podobné články

Podobné články

Sedmdesátník Petr Janda je opět otcem, čtvrtá dcera se jmenuje Rozárka

 
Frontman kapely Olympic Petr Janda se stal popáté otcem. Třicetiletá manželka Alice mu v neděli porodila dceru Rozálii. "Obě jsou v pořádku," řekl iDNES.cz zpěvák. Další články k tématu: Po koncertech jsme spořádaně jezdili k rodičům, vzpomíná Petr Janda Bez písniček o lásce to nejde, říká Petr Janda. Připomene čtvrté album Byl jsem si jist, že je s Olympikem konec, vzpomíná Petr Janda Ano, cítím se být šizen piráty. A nejsem sám, říká Petr Janda Petr Janda o odchodech nejbližších: Do krematoria už prý nemám chodit
28.05.2012 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Janda (798 článků) , Petr Janda (798 článků)

Dalibor Janda po šedesátce: 30 kliků denně, sex střeží manželka

 
Zpěvák Dalibor Janda oslavil šedesátiny. Sám říká, že už jde do tuhého, i když si věk nechce tolik připouštět. Na kameru iDNES.cz uvedl, že ho v kondici drží ranní cvičení. Ve věci intimity pak odkazuje na manželku. Další články k tématu: Hurikán přifičí v prosinci. Dalibor Janda oslaví šedesátiny v hale RECENZE: Džínový hurikán Dalibor Janda dělá vše špatně. Hudbu i texty Dalibor Janda: má rád chlapy a Csákovou Dalibor Janda obnovil kapelu Prototyp a vyráží na turné
18.06.2013 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Dalibor Janda (224 článků)

Kubice radnicím: Nedokázaly jste podchytit problémy s Romy

 
Radnice některých obcí sužovaných spory Čechů a Romů problémy příliš neřešily, a tím celou situaci zhoršily, myslí si ministr vnitra Jan Kubice. Vedení měst podle něj nedokázala podchytit vznik ubytoven, podcenila volnočasové aktivity pro mládež a nezvládla ani komunikaci mezi oběma skupinami obyvatel. Ministr to řekl po návštěvě Obrnic na Mostecku, které jsou podle něj ukázkovým příkladem fungujícího soužití. V Obrnicích problémy v poslední době vymizely, přestože asi 40 procent z 2500 obyvatel tvoří Romové.
12.12.2011 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (680 článků)

Nová ohniska ptačí chřipky v Česku. Drůbežáři varují: Hrozí úplný výpadek produkce

 
Veterináři potvrdili další tři ohniska ptačí chřipky. V Královéhradeckém kraji ve Starém Bydžově jde o chov firmy Perena, kde je 9000 kachen. Je to desátý pozitivně testovaný chov této společnosti. Další ohniska jsou v malochovech v obci Třebotov v Praze - západ a v obci Vysočany na Tachovsku, sdělil dnes ČTK mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Letos se tak choroba potvrdila v 31 ohniscích v chovech drůbeže a v 19 případech u volně žijících ptáků.
08.04.2021 11:20 |

podobné články

Školy mají nejčastější ohniska covidu, jsou ale malá a daří se je rychle vyřešit

 
Od května hygienici zjistili 949 ohnisek ve školách a školských zařízeních. V absolutních číslech to tedy znamená, že jde o nejčastější typ ohniska s vysokým rizikem dalšího šíření nákazy. Na druhou stranu jsou tato ohniska spíše malá a hygienici je stíhají rychle vyřešit. Opatření se již od počátku epidemie netýkají mateřských škol, které ale v covidových statistikách mají také poměrně výrazné místo.
17.12.2020 15:50 |

podobné články

Petr Janda o odchodech nejbližších: Do krematoria už prý nemám chodit

 
Zpěvák Petr Janda vydal koncem minulého roku autobiografii Dávno, v níž vzpomíná na hezké i smutné chvilky. K těm nejtěžším patří odchody nejbližších, kterých bylo v 90. letech hned několik. "Paní z krematoria mi řekla, ať už sem nechodím," zavzpomínal lídr skupiny Olympic před kamerou iDNES.cz v den autogramiády. Další články k tématu: Začalo mě to znovu bavit, říká Petr Janda o albu Marathón Bez písniček o lásce to nejde, říká Petr Janda. Připomene čtvrté album Sedmdesátník Janda bude mít další dítě, Jan Šťastný už otcem je
14.02.2012 00:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Janda (798 článků) , Petr Janda (798 článků)

RODINA POD LUPOU: Dalibor Janda zakázal dceři Jiřině muzikanty

 
Dalibor Janda letos oslavil šedesátku velkým koncertem v pražské O2 areně. Bere to jako pomyslný konec kariéry. Ještě ale plánuje natočit duet s šestadvacetiletou dcerou Jiřinou Annou, která má na kontě dvě desky. Otec jí pomáhá autorsky i radami zkušeného muzikanta. Kvůli hudbě se ale občas pohádají. Další články k tématu: OBRAZEM: Dalibor Janda slavil šedesát s motorkou na pódiu. Hrát už nechce Rodiče mají dětem pomáhat, říká zpěvačka a dcera Dalibora Jandy Jiřina Dalibor Janda po šedesátce: 30 kliků denně, sex střeží manželka RECENZE: Džínový hurikán Dalibor Janda dělá vše špatně. Hudbu i texty LÁSKA POD LUPOU: Přály bychom si rodinu, říkají lesbičky Mirka a Pavlína
27.12.2013 12:42 |

podobné články

Osobnosti: Dalibor Janda (224 článků)

Plošná epidemie je u konce, věří Vojtěch. Česko už trápí jen lokální ohniska nákazy

 
Ve většině regionů ČR nejsou podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) žádné nové případy nemoci covid-19. Problém není plošný, epidemie má lokální ohniska zejména v Moravskoslezském kraji a Praze, dále na Olomoucku a částečně ve Středočeském kraji. Přesto je místě opatrnost, jak dodává ředitel Ústavu zdravotnických informací Ladislav Dušek. Mohlo by se totiž stát, že se z lokální problému stane regionální. Experti jsou pak šťastní, že se podařilo ochránit především seniory.
11.06.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1221 článků)

Nová ohniska nákazy v krajích: Hejtmani promluvili o potížích i „panice“

 
V Moravskoslezském kraji zatím nenastal čas na uvolňování protiepidemických opatření, která mají zamezit šíření koronaviru. Uvedl to dnes na svém facebooku hejtman Ivo Vondrák (ANO), podle něhož v regionu od úterý přibylo 35 případů nákazy koronavirem. Hygienici v kraji protiepidemická opatření výrazně zpřísnili 17. července, o týden později některá z nich rozvolnili, zvláště na Bruntálsku, které je covidem-19 zasaženo nejméně z celého regionu.
29.07.2020 13:30 |

podobné články

Ta je ale rozkošná: Petr Janda se pochlubil svou roční dcerkou Rozárkou

 
Petr Janda  (71) i ve svých sedmdesáti letech předvádí, že mu jeho věk rozhodně nebrání perfektně plnit rodičovské povinnosti. Janda měl v neděli tenisový turnaj celebrit a jeho žena Alice mu dala na hlídání nejmladší dceru Rozárku. Sama se starší Anežkou vyrazila na dětské odpoledne s Dádou Patrasovou. A Janda si vedl skvěle.
05.06.2013 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Janda (798 článků) , Dáda Patrasová (1257 článků) , Petr Janda (798 článků)

Státní veterinární správa zrušila pásma okolo posledního ohniska ptačí chřipky

 
Státní veterinární správa (SVS) zrušila uzavřená pásma okolo ohniska vysoce patogenní ptačí chřipky v Poseči na Karlovarsku. Jednalo se o poslední uzavřené zóny vytyčené okolo ohniska ptačí chřipky na území České republiky. V současné době tak již v souvislosti s ptačí chřipkou žádná mimořádná veterinární opatření na území ČR netrvají.
25.04.2017 21:10 |

podobné články

Další ohniska ptačí chřipky v Česku. Nemoc je už v polovině krajů a stále se šíří

 
Veterináři potvrdili o víkendu deváté a desáté ohnisko ptačí chřipky v Česku. V obou případech šlo o malochovy, nově byl jeden v Moravskoslezském kraji. Druhé nové ohnisko bylo ve středních Čechách, kde už byla chřipka dříve zjištěna, sdělil v pondělí ČTK za Státní veterinární správu (SVS) Petr Majer. Ohniska v chovech jsou tak už v šesti krajích.
08.03.2021 15:45 |

podobné články

Nejvíce investorů v Moravskoslezském kraji působí v automobilovém průmyslu

 
Ve stávajících průmyslových zónách v Moravskoslezském kraji v současnosti působí 99 investorů, jinými slovy tedy zahraničních firem, které mají v ČR pobočku, či těch zahraničních investorů, kteří zde koupili podíl na české firmě. Nejvíce investorů v Moravskoslezském kraji působí v automobilovém průmyslu.
29.10.2015 19:16 |

podobné články

Další senior pointy začaly v Moravskoslezském kraji sloužit seniorům

 
V Moravskoslezském kraji byla slavnostně otevřena další tři kontaktní místa pro seniory, a to v Bruntále, Karviné a Kopřivnici. Po Frýdku-Místku, Ostravě a Opavě tak seniorům v Moravskoslezském kraji slouží šest tzv. Senior Pointů.
15.11.2017 12:00 |

podobné články

SVS: Dvě ohniska ptačí chřipky v komerčních chovech v Královéhradeckém kraji

 
V Královéhradeckém kraji byla potvrzena dvě nová ohniska aviární influenzy (ptačí chřipky). Jedná se o komerční chovy v obci Dobřenice a Novém Bydžově – Zábědově, ve kterých se aktuálně nachází cca 40 tisíc kusů kachen.
23.03.2021 07:40 |

podobné články

Mladou ženu (23) zabila rakovina děložního čípku: Zemřela matce v náručí!

 
Mercedes Curnow zemřela předčasně na rakovinu, která se dala včas podchytit. Lékaři jí však řekli, že je na takové vyšetření ještě mladá. Zoufalá matka ji objímala v posledních minutách jejího života.
14.01.2012 06:50 |

podobné články

Ptačí chřipka zasáhla i kachny z Pereny. Likvidace potrvá tři dny, pomůžou i hasiči

 
Ptačí chřipka se rozšířila do dalších tří chovů kachen firmy Perena. Jeden je v Chudonicích v Královéhradeckém kraji, druhý na farmě Vinice ve Středočeském kraji a třetí ve Vápně u Přelouče v Pardubickém kraji. Novinářům to v pátek odpoledne v Hradci Králové řekli ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) a zástupci statní veterinární správy. Nová ohniska v Pardubickém a Středočeském kraji mají po 3000 kusech drůbeže a farma v hradeckém kraji asi 9000.
19.03.2021 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (200 článků)

Hejtman Petera: Chceme včas podchytit signály rizikového chování

 
Rada Středočeského kraje v pondělí 15. června 2015 schválila Plán primární prevence rizikového chování dětí a mládeže ve Středočeském kraji 2016–2018.
15.06.2015 14:36 |

podobné články

Šíření koronaviru se zrychluje, hlásí Čína. Děsivé VIDEO z ohniska. Lidé se kácí na ulicích. Máme se bát i my? Podívejte se sami

 
Koronavirus v Číně zahubil už 41 lidí a bohužel se šíří po kontinentech. Nakažené občany hlásí vlády Spojených států, Francie i Austrálie. Po sociálních sítích se šíří hrozivá vize lidí umírajících přímo na ulicích čínského města Wu-chan, ohniska nemoci. Hlavní hygienička České republiky Eva Gottvaldová však občany uklidňuje, že Česká republika je připravena na případný výskyt nemoci.
25.01.2020 15:41 |

podobné články