Článek

Jana Turoňová: Energie není byznys, ale strategická komodita

 
Po mnoha měsících nečinnosti vláda Petra Fialy konečně přistoupila k zastropování cen plynu a elektrické energie. Akutní pomoc českým domácnostem je samozřejmě na místě a v nejbližších měsících může odvrátit největší katastrofu.
19.09.2022 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4324 článků) , Jan Fiala (359 článků) , Jan Fiala (359 článků)
Podobné články

Jana Turoňová: Energie není byznys, ale strategická komodita

 
Po mnoha měsících nečinnosti vláda Petra Fialy konečně přistoupila k zastropování cen plynu a elektrické energie. Akutní pomoc českým domácnostem je samozřejmě na místě a v nejbližších měsících může odvrátit největší katastrofu.
19.09.2022 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4324 článků) , Jan Fiala (359 článků) , Jan Fiala (359 článků)

Zemědělci na besedě prozradili vše: Dva roky staré belgické máslo na českém trhu. V zájmu EU není, abychom vyráběli mléko. Měli jsme 1,3 milionu krav a dnes...

 
REPORTÁŽ Když za komunistů nebyly – s prominutím – dámské vložky, řešil to i komunistický sekretariát na nejvyšší úrovni. Dnes problém zemědělství, dotovaných potravin, nesoběstačnosti a samozřejmě nedostatku mléka a až chaotickém výpadku másla řeší resortní ministr a Visegrádská čtyřka. S Bruselem to ale ani nehne a zatím není vidět, že by se zabýval potřebami v „nových“ členských zemích z východní Evropy. Jak říkají farmáři – jako odbytiště jsme dobří, jako dodavatelé nepotřební. Jaká je to tedy spravedlnost a společný trh? táží se. Máslo nejen že je strategická komodita, ale u nás možná „promluví“ i do parlamentních voleb. Stovka za kostičku před Vánocemi není už science-fiction…
08.09.2017 12:25 |

podobné články

Karel Köcher: Trump čelí nebezpečí, které vůbec není zmiňováno

 
ROZHOVOR Prohlášení, že Spojeným státům americkým „došla strategická trpělivost“ s KLDR má být zřejmě hrozba, ale její konkrétní význam bychom mohli znát jen tehdy, kdyby bylo také řečeno, co to ta „strategická trpělivost“ je. Mně se to jeví jen jako umně formulovaná fráze, která má zastřít, že Spojené státy žádnou strategii pro imunizaci – neřkuli likvidaci – severokorejského režimu nemají. To si myslí bývalý československý špion Karel Köcher. Pro ParlamentníListy.cz se opět rozpovídal o současných problémech v mezinárodních vztazích.
25.04.2017 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Köcher (9 článků)

Obezitu nezpůsobuje jen nadměrný příjem energie, ale především zdroj této energie

 
Kvalita je důležitější než kvantita. Platí to i ve stravě, protože současné výzkumy dokazují, že není ani tak podstatné, kolik energie denně přijmeme, ale z jakého zdroje tato energie pochází. Jeden člověk konzumující zdravou vyváženou stravu tak může být štíhlý, ale jiná osoba, která přijde denně stejné množství energie nezdravými potravinami, je obézní. Čerstvé ovoce tak kupříkladu nelze nahradit džusem.
24.05.2018 10:30 |

podobné články

Paradox představuje čtvrtý díl Europa Universalis

 
Dlouho běžící strategická série Europa Universalis se brzy dočká nového dílu. Paradox dnes oznámil, že jejich projekt s kódovým označením “Project Truman” je ve skutečnosti Europa Universalis IV. Tahle nová strategická nádhera poběží na vylepšeném enginu z Crusader Kings II a nabídne tolik vylepšení a úprav oproti předchozím dílům, až z toho jde hlava kolem. Hlavně...
10.08.2012 19:35 |

podobné články

Ministryně Válková: Strategická skupina pro obnovení spravedlnosti

 
Pod vedením ministryně spravedlnosti Heleny Válkové se sešla k dalšímu jednání strategická skupina pro obnovení spravedlnosti
04.08.2014 08:15 |

podobné články

Strategická státní instituce loni čelila kyberšpionáži z Ruska

 
Podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) čelila loni nespecifikovaná strategická instituce státní správy kybernetické špionáži. Podle výroční zprávy úřadu za ní patrně stálo Rusko.
02.09.2020 10:15 |

podobné články

Jana Turoňová: Sjezd bez kmotrů

 
Když se v prosinci 2021 stal předsedou ČSSD Michal Šmarda, v mnohých členech sociální demokracie to mohlo vzbuzovat naději pro obnovu vnitrostranického života.
29.04.2022 11:20 |

podobné články

Jana Turoňová: Nové výzvy sociální demokracie

 
Jak chápat její roli a možný přínos.
01.05.2022 07:45 |

podobné články

Jana Turoňová: Černý pátek sociální demokracie

 
Pátek 13. května 2022 lze téměř bez nadsázky označit za „černý pátek“ sociální demokracie, resp. České strany sociálně demokratické. V tento den se formou on-line sešlo 5. zasedání Předsednictva ČSSD, které mělo na pořadu jednání mimo jiné následující body – zrušení členství, volby 2022.
23.05.2022 14:45 |

podobné články

Jana Turoňová: Hodnotová komise jako možný nástroj k umlčení opozice

 
Na 4. jednání předsednictva ČSSD byl jeho členům představen nový vnitrostranický orgán, Komise základních hodnot, ustanovený údajně dle vzoru německé GWK. Vedení sociální demokracie k tomuto kroku paradoxně přistoupilo v době, kdy ostatním vnitrostranickým komisím hrozí jejich zánik.
07.06.2022 18:05 |

podobné články

Jana Turoňová: Nový koncept udržitelného rozvoje ČSSD

 
Česká republika zažívá v posledních měsících nebývale rozsáhlou krizi. Kumulace problémů se stává fenoménem a má mnohovrstevnatou podobu. Současné vedení tradiční levicové ČSSD však nepřichází s žádnou ucelenou nadčasovou koncepcí, která by dokázala čelit budoucím nevyhnutelným procesům rozkladu, změn a obnovy.
29.06.2022 14:40 |

podobné články

Jana Turoňová: Prázdninová glosa ČSSD

 
Jako členka ČSSD jsem se z pravidelného vnitrostranického newsletteru dozvěděla v prázdninovém čase radostnou zprávu. ČSSD prý přežije!
26.07.2022 07:40 |

podobné články

Jana Turoňová: Jednota, či předvolební chaos v ČSSD?

 
Blíží se konec prázdnin a s ním také stanovené datum letošních voleb. Členové ČSSD, kteří v těchto volbách žádají české voliče o přízeň, startují ostrou část svých volebních kampaní.
25.08.2022 07:45 |

podobné články

Zbyněk Prousek: Dostála ministryně spravedlnosti svých slov, nebo toleruje maření spravedlnosti?

 
Šmejdí byznys? Podvodný „šmejdí byznys“ není žádné nekalé podnikání, ani nekalá obchodní praktika, ale organizovaný zločin. Vláda v této oblasti není schopna chránit společnost před trestnými činy. Aneb jak je tomu rok po konferenci na téma „Šmejdi a jejich byznys“, která se konala dne 31. října 2019 v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.
06.11.2020 13:40 |

podobné články

Jan Hošek: Trh s uhlím a jeho budoucnost

 
Přestože je uhlí jako energetická komodita ve vyspělých zemích na ústupu, zůstane v nejbližší budoucnosti důležitým zdrojem energie při výrobě elektřiny, oceli, hliníku, cementu a dalších energeticky náročných produktů.
22.09.2020 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hošek (9 článků)

Žijte naplno a starosti o energie přenechte jiným!

 
Léto a prázdniny jsou již tady a ještě než odjedete na dovolenou, ověřte si kolik platíte za energie a kolik můžete ročně ušetřit? Energie dnes v ČR nabízí celá řada dodavatelů, přičemž cena energie se u jednotlivých společností výrazně liší. Proč tedy platit víc, když nemusíte? Právě nyní je ta nejvhodnější doba na to, vybrat dodavatele který vám nejen ušetří peníze, ale jako svému klientovi nabídne i kvalitní servis. Společnost Europe Easy Energy je jedním z cenově nejvýhodnějších dodavatelů elektřiny a plynu na českém trhu. Rok 2013 navíc zahájila s novými, výhodnějšími tarify. S Europe Easy Energy uzavíráte smlouvu na dobu neurčitou, bez jakýchkoliv skrytých poplatků.
07.07.2013 09:05 |

podobné články

6 tipů jak znovu nabít ztracenou energii

 
Také patříte k lidem, kteří se ráno co ráno co ráno i přes veškerou snahu nemohou dostat z postele? Budík vypínáte třikrát, nespočetněkrát se přemlouváte, mnohdy sami sebe poctíte nějakou tou nadávkou, ale i přesto vám ranní vstávání dělá obrovský problém. Cítíte se unaveně, chybí vám elán ptáte se sami sebe: jak nabít ztracenou energii?! Nedostatek energie se výrazně odrazí na našem pracovním i osobním životě. Zatímco v zaměstnání se to projeví ve sníženém výkonu či méně kvalitní odváděné práci, v osobním životě se začneme chovat podrážděně, všechno nás hned vytočí, jsme nevrlí a naše okolí tak trpí. Jestliže se ptáte, jak nabít ztracenou energii, je dnešní článek určený právě vám! Máme pro vás 6 tipů jak nabít ztracenou energii! Chybí vám energie? Pak čtěte! Tip první: vydatně se nasnídejte! Víte jak se říká: snídaně je základem dne! Ráno si na tohle tvrzení, které je mimochodem i vědecky potvrzené, vzpomeňte a tendence se ošidit na nejdůležitějším jídle dne okamžitě a ve svém vlastním zájmu zažeňte. Vaše snídaně by měla být bohatá především na tuky a bílkoviny, které se postarají o doplnění potřebné energie. Tip druhý: dejte si zelenou! Věděli jste, že listová zelenina může být jakousi nabíječkou postrádané energie? Pokud ne, pak teď už to víte a rozhodně to nezapomenete! Odborníci se shodují na tom, že tmavě zelená listová zelenina je bohatá na vitamíny, minerály a důležité antioxidanty. Proto si jí dopřejte opravdu dostatek, ať máte spoustu elánu, který můžete libovolně využít. Tip třetí: napijte se teplé vody! O sklenici teplé vody s citronem po ránu se toho napsalo i napovídalo tolik, že o této fintě musí vědět snad úplně každý. I přesto nás udivuje, kolik lidí i takhle jednoduchou věc vědomě opomíjí. Jestliže vám chybí elán a vy přemýšlíte nad způsoby, jak nabít ztracenou energii, nemůžete pro to udělat... Čtěte více Příspěvek 6 tipů jak znovu nabít ztracenou energii pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.01.2017 08:45 |

podobné články

Téměř polovina podnikatelů chce svůj byznys dál rozvíjet, třetina si vyhlédla následovníka

 
Podnikatelé v ČR při rozhodování, kterým směrem se vydat, rozhodně nešlápli vedle. Jejich přístup k vlastní práci je pozitivní, 91 procent z dotazovaných uvedlo, že je jejich práce baví. Svůj byznys chce navíc 40 procent z nich dále rozvíjet. Pokud nebudou v podnikání pokračovat sami, mají ale vyhlédnutého následovníka. Firmu plánuje předat 36 procent dotázaných. O prodeji uvažuje pouhých deset procent. Vyplývá to z dílčího průzkumu mezi 7000 podnikateli v rámci projektu Město pro byznys, který zpracovala agentura Datank.
14.10.2013 20:35 |

podobné články