Článek

Jan Urbach: V Moskvě zatkla FSB Polku s diplomatickým pasem kvůli úplatku

 
Podle ruských a polských sdělovacích prostředků byla v Moskvě zadržena polská občanka s diplomatickým postavením Małgorzata Ewa B. Z informací FSB plyne, že měla přijmout úplatek za vystavení fiktivních dokladů na dovoz alkoholu.
16.11.2022 21:45 |

podobné články

Podobné články

OPILEC najel autem DO PARKU v centru Prahy! Oháněl se diplomatickým PASEM

 
Muž v silné opilosti se vřítil autem do jednoho z pražských parků. Policistům se proukazoval diplomatickým pasem a odmítl spolupracovat.
31.03.2011 10:30 |

podobné články

Stovky z nás byli informátory tajné služby FSB, přiznává někdejší podřízený Navalného

 
Když se Michail Sokolov přihlásil k práci pro ruskou tajnou službu FSB, nikdy si nepředstavoval, že jeho cesta skončí v přeplněném uprchlickém táboře na okraji ospalého městečka Zeeland na nizozemském venkově. „Posledních šest let bylo jako na horské dráze. Jsem šťastný, že už nejsem ve spárech FSB,“ řekl v rozhovoru pro deník  Guardian  bývalý informátor FSB a pracovník protikorupční sítě vězněného opozičního vůdce Alexeje Navalného.
26.08.2022 20:15 |

podobné články

Rusko odtajnilo identitu svého dlouholetého špiona v Estonsku

 
Ruská tajná služba FSB se dnes odhodlala k neobvyklému kroku a odhalila totožnost svého dlouholetého špiona v sousedním Estonsku. Pracovník estonské rozvědky KaPo Uno Puusepp prý dodával Moskvě téměř 20 let důvěrné zprávy, jejichž hodnotu FSB přirovnala k informacím bývalého amerického agenta Edwarda Snowdena. Proč FSB o Puuseppových aktivitách nyní informuje, není jasné.
14.12.2014 18:51 |

podobné články

Útok v Moskvě: Útočník byl zneškodněn

 
V ústředí ruské tajné služby FSB v Moskvě se dnes střílelo. Podle informací agentury TASS měl při incidentu přijít o život jeden člověk, jenž byl zaměstnancem FSB. Střelba začala krátce poté, co prezident Putin ukončil svou několikahodinovou výroční tiskovou konferenci. Spekuluje se, zdali nebyl útok naplánován tak, aby vypukl jakmile bude ruská hlava státu hovořit k příležitosti ruského dne bezpečnostních služeb.
19.12.2019 19:00 |

podobné články

Útok v Moskvě: Útočník byl zneškodněn

 
V ústředí ruské tajné služby FSB v Moskvě se dnes střílelo. Podle informací agentury TASS měl při incidentu přijít o život jeden člověk, jenž byl zaměstnancem FSB. Střelba začala krátce poté, co prezident Putin ukončil svou několikahodinovou výroční tiskovou konferenci. Spekuluje se, zdali nebyl útok naplánován tak, aby vypukl jakmile bude ruská hlava státu hovořit k příležitosti ruského dne bezpečnostních služeb.
20.12.2019 00:05 |

podobné články

Pád ruského letadla na Sinaji byl podle FSB teroristický čin

 
Příčinou říjnové katastrofy ruského letadla nad egyptským Sinajským poloostrovem byl teroristický útok. Oznámila to dnes ruská tajná služba FSB s tím, že v troskách byly nalezeny stopy výbušniny, uvedla agentura Reuters. FSB nabídla odměnu 50 milionů dolarů (1,3 miliardy Kč) za informace vedoucí k dopadení teroristů. Ruský prezident Vladimir Putin přislíbil, že Moskva tyto osoby najde. Egypťané mezitím zadrželi dva zaměstnance letiště v Šarm aš-Šajchu podezřelé z napomáhání útočníkům. Katastrofu nepřežil nikdo z 224 lidí na palubě. K útoku se již dříve přihlásil Islámský stát.
17.11.2015 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4738 článků)

Zatkli „kosovského řezníka“. Mával při tom diplomatickým pasem

 
Francouzská policie ve středu podle agentury Reuters zatkla expremiéra tzv. Republiky Kosovo Ramuše Haradinaje. Zatčení proběhlo na základě mezinárodního zatykače vydaného srbskou prokuraturou. V současné době by Haradinaj podle médií měl být ve francouzské vazbě. Nepomohl mu ani diplomatický pas.
05.01.2017 20:05 |

podobné články

Ruská tajná služba zadržela Američana, podezírá jej ze špionáže. Jeho rodina obvinění odmítá

 
O zadržení amerického občana v Moskvě v pátek kvůli podezření ze špionáže informovala ruská tajná služba FSB v pondělí. Američanovi, který byl podle FSB přistižen při činu, hrozí za výzvědnou činnost deset až dvacet let za mřížemi. Rodina zadrženého obvinění odmítá.
02.01.2019 22:40 |

podobné články

Kalouskův bič na státní dluh: Vláda prý vyšla vstříc ČSSD

 
Návrh tzv. finanční ústavy, který obsahuje opatření proti zadlužování státu, zřejmě ve sněmovně dozná změn. Sněmovní rozpočtový výbor dnes doporučil sněmovně schválit komplexní pozměňovací návrh, který zejména zvyšuje hranici pásem tzv. dluhové brzdy o pět procent. Podle těchto pásem by pak vláda měla přijímat zákonem stanovená opatření proti dluhu. Zvýšení pásem požadovala ČSSD. Zákon by měli poslanci ve druhém čtení projednat v pátek.
09.05.2013 12:45 |

podobné články

Moskvou po Moskvě a na Moskvě - a plnou parou

 
Souřadnice jsou jednoduché: v Moskvě, po Moskvě a na Moskvě. Rychlou exkurzi po historii a současnosti ruské metropole nabízí plavba stejnojmennou lodí po stejnojmenné řece.
24.05.2010 06:05 |

podobné články

Útoky v Moskvě vyvolaly kritiku FSB, spekuluje se o ´Černých vdovách´

 
Teroristický útok na moskevské metro potvrzuje "vážné nedostatky" v práci federální kontrarozvědky FSB a dokazuje, že dosavadní metody kontrarozvědné činnosti na severním Kavkazu se neosvědčily.
29.03.2010 15:55 |

podobné články

Policie zadržela podezřelého z přípravy útoku v Petrohradu. Měl u sebe granát

 
Ruská kontrarozvědka FSB zadržela Akrama Azimova, bratra Abrora Azimova, obviněného z podílu na bombovém útoku v petrohradském metru. Podezírá ho ze spoluviny. Podle agentury TASS byl Akram ve středu zadržen v Moskvě. Agentura Interfax s odkazem na vlastní zdroj však napsala, že FSB Azimova do Moskvy deportovala z města Oš na jihu Kyrgyzstánu.
19.04.2017 20:00 |

podobné články

Rusové tvrdí: Přistihli jsme špiona USA při činu. Hrozí mu až 20 let

 
Ruská tajná služba FSB dnes oznámila, že zadržela v Moskvě amerického občana, kterého podezírá ze špionáže. Oznámily to tiskové agentury. Američanovi, který byl podle FSB přistižen při činu, hrozí za výzvědnou činnost deset až dvacet let za mřížemi.
31.12.2018 13:05 |

podobné články

Útočník s kalašnikovem vystřílel ústředí ruské tajné služby. V Moskvě se ozvala i exploze

 
Poblíž moskevského ústředí ruské tajné služby FSB dnes večer střílel neznámý útočník s kalašnikovem, který nejméně jednoho člověka zabil a pět dalších zranil. Informovala o tom kontrarozvědka a ministerstvo zdravotnictví. Příslušníci bezpečnostních složek muže zabili. Agentura Reuters s odvoláním na očité svědky napsala, že v uzavřené oblasti kolem náměstí Lubjanka, kde se centrála FSB nachází, byla i po sdělení o dopadení útočníka dál slyšet střelba a také exploze.
19.12.2019 17:15 |

podobné články

Bellingcat: Zastřeleného Němcova sledoval agent FSB spojený s otravami jiných opozičníků

 
Ruského opozičního politika Borise Němcova, který byl v roce 2015 zastřelen v Moskvě, téměř rok před smrtí sledoval agent ruské tajné služby FSB. Zjistili to investigativní novináři serverů Bellingcat , BBC a The Insider.
28.03.2022 14:10 |

podobné články

Jediný Čech, který si troufl na sexuchtivou Polku: Mám strach z AIDS! Půjdu na testy

 
Petr (24) z Prahy byl jediný Čech, který si dobrovolně troufl uspokojit sexuchtivou Polku Aniu Lisewskou (21). Jenže teď by byl nejspíš raději, kdyby se k tomu tehdy vůbec neodhodlal. Před pár dny ho totiž šokovala zpráva, že by Ania mohla mít AIDS. Co bude teď mladík dělat?
24.08.2013 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1217 článků)

V Rusku zatkli ministra hospodářství. Kvůli padesátimilionovému úplatku

 
Ruská policie zadržela ministra hospodářství Alexeje Uljukajeva, kterého podezřívá z přijetí úplatku ve výši dva miliony dolarů (5 0,3 milionu Kč). Údajně za pozitivní hodnocení, na základě kterého těžařská firma Rosněfť koupila poloviční podíl v ropné firmě Bašněfť. Uljukajev podle agentury Reuters s odvoláním na vyšetřovatele padl do léčky, kterou  zorganizovala tajná služba FSB. Jedná se o zatčení nejvýše postaveného ruského politika od nezdařeného puče v roce 1991.
15.11.2016 10:45 |

podobné články

Podle Sobotky je zvolení Pavla do funkce v NATO významným diplomatickým úspěchem ČR

 
Dnešní zvolení náčelníka českého generálního štábu Petra Pavla předsedou Vojenského výboru NATO je významným diplomatickým úspěchem České republiky, uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Jde podle něj o ocenění české armády a jejího působení v Severoatlantické alianci. Sobotka to sdělil v tiskové zprávě. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) Pavlovo zvolení označil za výraz důvěry spojenců vůči České republice.
20.09.2014 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1920 článků) , Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Petr Pavel (1092 článků)

Zatčený Íránec s českým pasem: Nabízel informace o unesené Hance a Tonče!

 
Íránský podnikatel Shahram Abdullah Zadeh s českým pasem, kterého zatkla policie, nabízel informace o unesených Češkách Hance a Tonče, informovaly Lidové noviny. Dívky byly uneseny v březnu 2013 v Pákistánu.
24.03.2014 16:55 |

podobné články