Článek

Jan Urbach: Republikáni ovládli Sněmovnu reprezentantů a už to začíná

 
Republikáni ve Spojených státech, kteří po volbách ovládli Sněmovnu reprezentantů, již iniciovali zákon o auditu všech peněz, dříve přidělených Ukrajině administrativou prezidenta Joe Bidena.
21.11.2022 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (885 článků)
Podobné články

Obamova porážka: Republikáni ovládli americký kongres

 
Republikáni v úterních volbách zcela ovládli Kongres Spojených států, když po získání většiny ve Sněmovně reprezentantů obdrželi také nejméně 51 křesel ve 100členném Senátu. Republikáni si to vykládají jako Obamovu prohru.
05.11.2014 07:35 |

podobné články

Komplikace pro Trumpa: Republikáni udrželi Senát, přijdou ale o Sněmovnu

 
Republikáni v úterních volbách ve Spojených státech podle propočtů amerických médií udrželi většinu v Senátu, o kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů ale přišli. Prezident Donald Trump je s výsledkem spokojený, na Twitteru ho označil za fantastický úspěch. Úspěšnější než republikáni jsou demokraté také v guvernérských volbách, ve kterých prozatím připravili republikány o čtyři státy. Kongres v novém složení zasedne v lednu 2019.
07.11.2018 06:15 |

podobné články

Republikáni udrželi Senát, demokraté ovládli Sněmovnu. Trump je prý spokojen

 
Demokrati v úterních volbách ve Spojených státech převzali kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů, v Senátu naopak svou dosavadní většinu lehce posílili republikáni. Prezident Donald Trump je s výsledkem spokojený a na dnešní tiskové konferenci ho opakovaně označil za fantastický úspěch.
07.11.2018 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5926 článků)

Republikáni prosadili kontroverzní ropovod i přes hrobu Obamova veta

 
Americká Sněmovna reprezentantů odhlasovala stavbu ropovodu Keystone XL, který povede z Kanady na pobřeží Mexického zálivu, přestože prezident Barack Obama dopředu avizoval, že to bude vetovat. Nyní to poputuje k hlasování do Senátu. Kongres po volbách loni na podzim kompletně ovládli republikáni.  
09.01.2015 20:32 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2510 článků)

Republikáni v USA ovládli Kongres

 
Republikáni podle všeho v úterních volbách ovládli americký Kongres, když se jim očividně podařilo získat většinu v Senátu na úkor demokratů prezidenta Baracka Obamy. Informovala o tom stanice Fox News.
05.11.2014 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2510 článků)

Trump vstoupil do historie. Sněmovna reprezentantů rozehrála pokus o jeho sesazení

 
Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu v noci na čtvrtek hlasy demokratických poslanců schválila text ústavní žaloby proti prezidentu Donaldu Trumpovi. Z republikánských poslanců impeachment nepodpořil nikdo. Sněmovna viní prezidenta ze zneužití úřadu a obstrukcí vůči Kongresu. Konečné rozhodnutí náleží Senátu, kde mají převahu Trumpovi republikáni. Hlasování se očekává v lednu. Žaloba nicméně ještě může být odložena, několik desítek demokratických kongresmanů žádá předsedkyni Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiovou, aby odeslání dokumentu odsunula na pozdější dobu.
19.12.2019 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5926 článků)

Volby v USA: Lidé volili proti Obamovi

 
Američtí republikáni v úterních volbách ovládli Sněmovnu reprezentantů. Výrazně posílili i v Senátu, ve kterém se jim ale většinu získat nepodařilo. Prezidenta Baracka Obamu, který se dosud mohl spoléhat na demokratický Kongres, čekají problémy.
03.11.2010 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2510 článků)

Obamova porážka: Demokrati dostali na frak! Voliči prý vytrestali prezidenta

 
Za vytrestání demokratického prezidenta USA Baracka Obamy považují americká média drtivé vítězství republikánů v úterních parlamentních volbách. Republikáni poprvé po osmi letech zcela ovládli Sněmovnu reprezentantů i Senát, takže se Obama během posledních dvou let svého mandátu nemůže o Kongres opřít.
05.11.2014 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2510 článků)

Bradley Cooper podpořil Hillary Clinton. A republikáni zuří

 
Američtí republikáni opět dokázali, že jsou v jistém smyslu omezení a nevzdělaní. Spojují si totiž filmové role herců s jejich politickým přesvědčením v soukromém životě. Bradley Cooper se loni objevil v roli nejlepšího odstřelovače v dějinách USA, který podporoval republikány a prezidenta George W. Bushe. Jenže ačkoli Chrise Kyla alias Ďábla z Ramádí zahrál věrohodně, v soukromém životě tento herec aktivně podporuje demokraty. Není divu, že se tak teď objevil na sjezdu demokratů a podpořil nominaci Hillary Clinton do voleb prezidentky USA. Jenže republikáni to považují za zradu a zuří.
01.08.2016 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Bradley Cooper (220 článků) , Hillary Clinton (92 článků) , George George (854 článků)

Republikáni chtějí vyšachovat Trumpa. John McCain a další prý sází na viceprezidenta Pence

 
45. prezident USA je v úřadu teprve něco málo přes šest měsíců, ale republikáni za něj prý už hledají náhradu; obávají se totiž, že Trump v příštích volbách v roce 2020 nemusí uspět. Už kvůli své nepředvídatelnosti. Republikáni na všech úrovních strany si stěžují, že u Trumpa není jisté ani to, co udělá za týden, natož co udělá během nadcházejících tři a půl let. Příště by chtěli mít v Bílém domě někoho čitelnějšího. Třeba stávajícího viceprezidenta Mika Pence.
06.08.2017 13:35 |

podobné články

Malý (Trikolóra): Trump 275 - Biden 263, nebo volili republikáni Bidena?

 
Republikáni volili své senátory, ale hlas dali Bidenovi? Bez ohledu na to, jak volby v USA dopadnou, ponesou hořkou pachuť podezření z masivního volebního podvodu. Osobně ale nevěřím tomu, že by republikáni volili Bidena.
22.11.2020 16:10 |

podobné články

Jan Urbach: Republikáni se připravují na obžalobu Bidena

 
Pokud republikáni získají většinu v Kongresu, Biden může čelit impeachmentu, píše Matteo Legnani v milánském listu Libero (známém také jako Libero Quotidiano). Přispět k tomu mohou i „machinace“ jeho syna Huntera, kterého podle politických odpůrců Biden kryje. V pozadí je i ukrajinská stopa Igora Kolomejského, financiéra volební kampaně V. Zelenského.
05.11.2022 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (304 článků)

Jan Urbach: Republikáni se připravují na obžalobu Bidena

 
Pokud republikáni získají většinu v Kongresu, Biden může čelit impeachmentu, píše Matteo Legnani v milánském listu Libero (známém také jako Libero Quotidiano). Přispět k tomu mohou i „machinace“ jeho syna Huntera, kterého podle politických odpůrců Biden kryje. V pozadí je i ukrajinská stopa Igora Kolomejského, financiéra volební kampaně V. Zelenského.
05.11.2022 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (304 článků)

Dohoda v nedohlednu, republikáni mají vlastní plán řešení

 
Republikáni v americké Sněmovně reprezentantů připravují vlastní návrh zvýšení dluhového stropu a zprovoznění federálních vládních úřadů. Na rozdíl od plánu, na němž nyní pracují lídři obou stran v Senátu, obsahuje sněmovní republikánský návrh více podmínek, včetně změn v novém systému zdravotní péče. Sněmovna by měla o plánu republikánů, kteří v ní mají většinu, hlasovat ještě dnes, řekli agenturám zákonodárci a jejich poradci.
15.10.2013 18:25 |

podobné články

„Snad už nechcete Trumpa za kandidáta.“ Republikáni po volbách pod tlakem

 
V amerických volbách do Sněmovny reprezentantů a do senátu nepřišla červená vlna a republikáni si nepřipsali očekávané drtivé vítězství. Podle prvních ohlasů politologů ze zámoří jde zejména o prohru Donalda Trumpa, který by se tak nemusel stát nominantem republikánů v prezidentských volbách v roce 2024.
10.11.2022 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5926 článků)

Jan Urbach: Nový mccarthismus v USA?

 
Republikáni ze sněmovny reprezentantů a přinejmenším jeden člen administrativy Donalda Trumpa vyzvali ministra financí USA Stevena Mnuchina, aby vyšetřil eventuální financování Ruskem ochránců životního prostředí, kteří vystupují proti těžbě ropy z břidlic a uplatňované technologii této těžby, hydraulického frakování, píše Politico.
25.07.2017 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5926 článků) , Steven Mnuchin (8 článků)

A co děti? A co silnice? 40 miliard dolarů pro Ukrajinu spustilo v USA řev

 
Sněmovna reprezentantů ve Spojených státech v úterý schválila nový balíček pomoci pro Ukrajinu ve výši 40 miliard dolarů v rámci pokračujícího boje s ruskou invazí. Většinově byla předloha schválena ve Sněmovně reprezentantů a nyní poputuje do Senátu. Někteří republikáni se ale vymezili proti. Podle nich by se finanční prostředky efektivněji využily na domácí půdě.
11.05.2022 19:45 |

podobné články

Trump se s Melanií zavřel v Bílém domě před zraky Američanů. Ti mu vystaví „vysvědčení“

 
V USA byly v úterý zahájeny kongresové volby, které v případě očekávaného úspěchu demokratů zkomplikují zbývající dva roky vlády republikánského prezidenta Donalda Trumpa. Předvolební průzkumy předpokládají, že demokraté ovládnou Sněmovnu reprezentantů a že republikáni udrží převahu v Senátu. Donald Trump se volební den, považovaný za jeho vysvědčení po dvou letech u moci, rozhodl trávit v Bílém domě mimo zraky veřejnosti ve společnosti svého politického týmu, rodiny a přátel. Zaznamenány byly pokusy o ovlivnění voleb pomocí dezinformací.
06.11.2018 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5926 článků)

Zbyněk Fiala: Demokratům hoří koudel

 
Podle předpovědi portálu RealClearPolitics mohou volby v listopadu vyhrát Republikáni, a to jak ve Sněmovně reprezentantů, tak v doplňujících volbách do Senátu. Podle portálu FiveThirtyEight Demokraté udrží Senát, ale sněmovnu ne. To může změnit vztah k ukrajinské válce.
15.10.2022 15:05 |

podobné články