Článek

Jan Urbach: Ostnatý drát jako ukrajinská humanitární pomoc Litvě

 
Portál „France24“ informuje, že Ukrajina poslala Litvě „humanitární pomoc“ v podobě 38 tun ostnatého drátu, který bude využit při budování protimigračního plotu na litevské hranici s Běloruskem.
15.08.2021 21:35 |

podobné články

Podobné články

Ostnatý drát a tisíc vojáků. Polsko posiluje obranu před migranty

 
Evropské státy se začínají připravovat na hrozbu silné migrace z Afghánistánu a na některých hranicích Evropské unie již začínají urychleně stavět bariéry proti ilegálním migrantům. Ti již přitom nyní začínají za podpory režimu Alexandra Lukašenka proudit ve velkém z Běloruska, a to už i do sousedního Polska. Varšava rozhodla na pomoc hraniční stráži povolat tisícovku vojáků a urychleně se snaží na nejproblémovější úseky natáhnout ostnatý drát.
21.08.2021 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (236 článků)

Michal ze Žatce zachránil život zoufalé fenečce: Neznámý netvor ji pověsil na ostnatý drát!

 
Smutný příběh zveřejnil na svém facebookovém profilu pan Michal ze Žatce. Při venčení svého pejska zaslechl nezvyklý štěkot, který neignoroval a společně se dvěma přáteli se vydal za zvukem. Trojice s šokem zjistila, že někdo na karabinu pověsil malou fenku na ostnatý drát nad plotem! Fenku se naštěstí podařilo vysvobodit včas, nyní je v útulku a hledá nového majitele. Otřesným případem se zabývá policie.
21.03.2021 06:35 |

podobné články

Traband: Hudba se bude drát nahoru vždycky

 
Skupina Traband vydala album Neslýchané s DVD pro neslyšící. "Myslím, že hudba se bude drát nahoru vždycky a bude se drát od lidí, kteří mají potřebu nedělat muziku jenom na kšeft, ale spíš z puzení hrát, skládat, komentovat svět. Hudba nestojí a nepadá s trhem. Lidé si ji teď obstarávají víc po internetu než nákupem nosičů, ale to je v podstatě dobře," řekl v rozhovoru pro Právo Jarda Svoboda.
30.06.2011 14:15 |

podobné články

Jan Urbach: Mezi migranty na Litvě jsou teroristé

 
Podle litevského webu L24.lt je mezi migranty, kterým se podařilo nelegálně vstoupit na území Litvy, více než desítka lidí, kteří mají spojení s teroristickými organizacemi. Od července tohoto roku Litva vrátila čtyři migranty napojené na teroristy. Další migranti spojení s teroristickými organizacemi jsou stále na Litvě. L24.lt tvrdí, že vláda zdržuje rozhodnutí o jejich vyhoštění.
18.10.2021 17:35 |

podobné články

Ukrajinská armáda nebude ohrožovat ruský humanitární konvoj

 
Ukrajinská armáda slíbila, že nebude ostřelovat trasu od ruských hranic do Luhanska, po níž má obleženému městu vézt humanitární pomoc kolona ruských nákladních vozidel. Zastavení palby prý slibovali i vzbouřenci.
16.08.2014 12:40 |

podobné články

Rusové začali stavět ostnatý plot. Obeženou jím kus hranice s Polskem

 
Na okraji Kaliningradské oblasti začalo Rusko stavět ostnatý plot. Moskva tak podle všeho reagovala na polskou vládu, která zrušila tzv. malý pohraniční styk. Ten platil od roku 2012 mezi ruskou enklávou v Pobaltí a přilehlou polskou oblastí. Informovalo varšavské Radio Zet.
30.08.2016 07:50 |

podobné články

Dialyzační jednotky, invalidní vozíky, sušené mléko. Česko vyslalo do Sýrie další humanitární pomoc

 
Česko vyslalo do Sýrie letecky další humanitární pomoc, která navazuje na červnovou zásilku humanitární pomoci za tři miliony korun. Armádní letoun CASA v sobotu do země zmítané občanskou válkou přepravil několik dialyzačních jednotek, invalidní vozíky a sušené mléko ze státních hmotných rezerv. Další lety budou následovat v příštích dnech. Pomoc převezme Syrský arabský červený půlměsíc. ČTK to řekla mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.
10.10.2016 06:15 |

podobné články

'Zlobivá' KLDR bude zase dostávat jídlo a léky. Jih obnoví humanitární pomoc

 
Jižní Korea ve čtvrtek rozhodla, že obnoví humanitární pomoc  KLDR . Pomoc ve výši osmi milionů dolarů bude mířit především k severokorejským dětem a těhotným ženám, a to v podobě výživy a vakcín. Rozhodnutí Soulu o obnově humanitární pomoci vyvolalo rozporuplné reakce mezi jihokorejskou veřejností i ve světě. 
21.09.2017 15:00 |

podobné články

Cyklista Johnny Hoogerland: Zjizvený jako pirát!

 
Ostnatý drát mu pořádně pocuchal nohy a zadek, po pádu v nedělní etapě ho lékaři »zalátali« 33 stehy. Ač je zjizvený jako pirát a všechno ho bolí, snáší holandský cyklista Johnny Hoogerland (28) útrapy Tour de France dál.
16.07.2011 12:15 |

podobné články

Swayzeho (†57) neteř si vzala nácka! První rande měli na srazu neonacistů

 
Ženich jako obrázek! Těmito slovy by se dal popsat mladík, za kterého se provdala neteř zesnulého herce Patricka Swayzeho (†57, Hříšný tanec). Vztyčená pravačka, vytetovaný ostnatý drát na krku, na čele nápis Racist (v překladu rasista) a hákový kříž pod okem... Přesně tak vypadá Joshua Steever – skinhead, jemuž Danielle Swayze (23) řekla své ano.
10.11.2011 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Patrick Swayze (227 článků)

Německá modelka Micaela Schäfer polonahá ukazuje, jak bude podporovat svou zemi během fotbalu: Tohle schvalujeme!

 
Je to taková osůbka patřící do německého koloritu, Micaela Schäfer (30) vlastně není žádná modelka, je to holka se silikony, co se procpe na každou akci, a aby ji tam vyfotili, přijde vždycky svlečená do půli těla a obalená věcmi, jako je vinný list, had, piják z dětského sešitu, ostnatý drát nebo slupka z jablka.
14.05.2014 22:35 |

podobné články

Ministr Jurečka: Lidská bída na moři

 
Jako tátovi od rodiny mi ze zástupu anonymních uprchlíků utkvěla fotografie dítěte, které si předávají ruce dospělých přes ostnatý drát na turecké hranici.
28.06.2015 14:51 |

podobné články

Červenka (Svobodní): Něco tady nehraje. Ponižující zacházení, odebírání mobilů běžencům...

 
Jsem sám, komu přijde divné, že je někdo, kdo jede odněkud někam vlakem/autem/jinak, vytažený z dopravního prostředku a odvezený jinam, než původně chtěl, za ostnatý drát, kde nechce být a navíc jsou mu jako „bonus" zabaveny doklady a peníze?
02.08.2015 11:46 |

podobné články

Ruská akce na Krymu má k humanitární pomoci daleko, myslí si Zeman

 
Zavedení sankcí nevede k žádnému rozumnému výsledku, řekl prezident Miloš Zeman k plánům Západu uvalit sankce na Rusko kvůli vojenské intervenci na ukrajinském Krymu. Zeman se také vyjádřil ke slovům ruského prezidenta Vladimira Putina, který akci svých vojsk označil za humanitární misi s cílem pomoci ohroženým ruským občanům na Krymu. Zeman v té souvislosti zmínil "humanitární bombardování" bývalé Jugoslávie, které podle něj příliš humanitární nebylo. 
04.03.2014 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3725 článků) , Miloš Zeman (26960 článků)

Rusko a Ukrajina se dohodly na humanitární pomoci. První zásilku obdrží Luhansk

 
Ukrajina po jednání s Ruskem oznámila, že byly sjednány podmínky distribuce humanitární pomoci. Náklad putující z Ruska bude rozdělovat výhradně Červený kříž, celní odbavení a kontrolu nákladu na hranicích zajistí ukrajinská pohraniční služba. První humanitární zásilka poputuje do města Luhansk, kde dochází pitná voda, základní potraviny a léčiva.
15.08.2014 11:25 |

podobné články

Putinův humanitární útok. Tak vidí ruský konvoj známá novinářka Petra Procházková

 
Putin zahájil „humanitární útok“, tak nazvala svůj článek v Lidových novinách Petra Procházková. Ruský prezident Vladimir Putin se podle ní rozhodl ignorovat požadavky Kyjeva, když nedodržel nic z toho, co ukrajinská strana požadovala, a ruský humanitární konvoj překročil ukrajinské hranice bez souhlasu svrchovaného státu.
23.08.2014 07:51 |

podobné články

Osobnosti: Petra Procházková (169 článků) , Vladimir Putin (3725 článků)

VIDEO Auto smetlo cyklistu na Tour na ostnatý drát

 
Auto smetlo dva cyklisty, aby se vyhlo stromu
10.07.2011 19:50 |

podobné články

Extrémní závod. Cesta přes ostnatý drát i ohněm

 
V britském Telfordu se běžel další díl seriálu Drsňák. Deset tisíc tvrďáků a mezi nimi i dámy museli podstoupit hotové peklo.
31.01.2012 18:50 |

podobné články

V Lešanech padla první klapka cyklu České století

 
Tank, zákop, ostnatý drát, jedni vojáci na koních, druzí nosí bedny. Kamery ale míří ke dvěma mužům uprostřed toho organizovaného chaosu: na plukovníka Emanuela Moravce, za války nejvěrnějšího českého služebníka Hitlerova Německa, a na generála Lva Prchalu. Ve Vojenském technickém muzeu v Lešanech točí oceňovaný režisér Robert Sedláček pod záštitou České televize hraný film z cyklu České století.
10.04.2012 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Sedláček (109 článků)