Článek

Jan Urbach: Další Zelenského pokus vtáhnout NATO do konfliktu

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovořil ve videoprojevu k zasedání zástupců parlamentů zemí NATO v Madridu a opětovně se pokusil vtáhnout NATO přímo do konfliktu Ukrajiny s Ruskem, když předložil postulát zapojení aliance do ochrany Záporožské jaderné elektrárny.
22.11.2022 20:05 |

podobné články

Podobné články

Docent Valenčík: Rusko se snaží vtáhnout do globální války. Začala hra vabank

 
ROZHOVOR Ti, co ovládají administrativu USA, se snaží jeden konflikt překrýt ještě větším, jeden zločin ještě větším zločinem, jednu lež ještě větší lží. Jsou odhodláni to dotáhnout až do globálního konfliktu a potřebují do něho vtáhnout i Rusko. Vysokoškolský pedagog, publicista a bývalý poslanec Radim Valenčík popisuje pozadí zahraničního pnutí mezi USA, „úslužnou" Evropou a Ruskem. Nevyhýbá se ani otevřenému komentáři sestřeleného boeingu nad Ukrajinou.
05.08.2014 04:35 |

podobné články

Štefec varuje: USA chtějí vtáhnout Evropu na Ukrajinu. Hodil by se jim velký válečný kšeft. A mluví o trestné činnosti Černochové

 
Sledujeme vytrvalou snahu Spojených států vtáhnout do rusko-ukrajinského konfliktu, jenž samy také vyprovokovaly, Evropu. Vojenský analytik, někdejší ředitel Národního úřadu pro vyzbrojování Jaroslav Štefec v pořadu O čem se mlčí popsal, komu by případný válečný konflikt v Evropě prospěl: „USA jde o velký kšeft, válka v Evropě by se hodila,“ dodává. Kritizuje kroky české ministryně obrany a úvahy poslat na Ukrajinu vojáky prý zavánějí trestným činem.
07.02.2022 21:45 |

podobné články

Jan Urbach: Zelenského poslanec je pro sjednocení Chersonské oblasti s Ruskem

 
Poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny Alexej Kovalev z ruskou armádou obsazené Chersonské oblasti, který byl zvolen do parlamentu z kandidátní listiny Zelenského strany „Služebník lidu“, se vyjádřil pro sjednocení oblasti s Ruskou federací. Uvedl to na svém facebookovém profilu.
12.06.2022 07:45 |

podobné články

Je libo Zelenského jako LEGO? Figurka se dala koupit za slušnou sumičku

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (44) se stal hrdinou nejen pro Ukrajince, ale i pro lidi z celého světa. Náhlý nárůst popularity bývalého herce potvrdila i americká společnost, která uvedla na trh figurku Zelenského z kostiček stavebnice LEGO. A hračka šla okamžitě na dračku! Výtěžek z prodeje figurek Zelenského šel na pomoc Ukrajině.
20.03.2022 16:35 |

podobné články

Rozhodl se vtáhnout limonádu nosními dírkami. Hořce toho litoval

 
Mladík se rozhodl experimentovat a vtáhnout limonádu nosními dírkami. Jelikož se u toho natáčel, může sloužit jako výstraha těm, kteří by měli podobné nápady. Hloupé, nutno dodat, o čemž se během několika okamžiků sám přesvědčil.
16.12.2019 09:20 |

podobné články

Dělníka měl v Berouně vtáhnout stroj: Nepřežil, tragédii vyšetřuje policie

 
Policisté v Berouně řeší tragédii, ke které došlo ve výrobně stavebního materiálu. V továrně měl při manipulaci se strojem zemřít mladý muž. Dělníka měl údajně vtáhnout při čištění. Příčinu smrti by měla objasnit soudní pitva.
02.02.2022 19:00 |

podobné články

„Nastal čas.“ Evropští lídři volají po Nobelově ceně za mír pro Zelenského a ukrajinský lid

 
Evropští státníci chtějí nominovat ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a místní lid na Nobelovu cenu za mír. V otevřeném dopise žádají o prodloužení nominační lhůty, která řádně vypršela 31. ledna. Cenu si podle politiků Ukrajina zaslouží za odvahu a odhodlání, které projevila a denně projevuje v nevyprovokovaném válečném konfliktu s Ruskou federací.
18.03.2022 10:05 |

podobné články

„Poslouchej, Viktore.“ Zelenskyj se obul do Orbána. Památník v Budapešti zaplavily boty připomínající Mariupol

 
Na maďarského premiéra Viktora Orbána cílil ukrajinský prezident Volodomyr Zelenskyj ve svém čtvrtečním projevu. Orbán se totiž staví do pozice neutrála a odmítá povolit průjezd vojsk NATO přes své území, stejně tak nechce, aby se přes Maďarsko vezly dodávky zbraní na Ukrajinu. Podle Zelenského není nač čekat a apeloval na Orbána, aby se šel podívat na nábřeží v Budapešti, kde stojí pomník obětem masových vražd. Právě k nim totiž dochází mimo jiné v Mariupolu a Orbán by si to podle Zelenského měl uvědomit. Maďaři začali k památníku nosit další boty, které připomínají utrpení Ukrajinců.
25.03.2022 12:15 |

podobné články

Zbraň jménem deepfake: Falešné nahrávky Zelenského by mohly rozhodnout válku, Rusové však musí ještě zapracovat

 
Poměrně velký ohlas v posledních dnech způsobilo video, které se rozšířilo po sociálních sítích a ukazovalo ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, kterak vyzývá ukrajinské obyvatele i armádu, aby složili zbraně a vzdali se Rusům. Díky diletantskému technickému provedení se okamžitě ukázalo, že jde o podvrh a pokus o takzvaný deepfake, ale video ukázalo, že takzvaná hybridní válka se může odehrávat způsobem, na který vůbec nemusíme být připraveni.
23.03.2022 18:10 |

podobné články

Vladimir Putin odhalil „jedno malé tajemství" stran Ukrajiny a u nás to zapadlo. Čtěte, máme překlad

 
Vladimir Putin minulý týden pronesl na táboře prokremelských mládežníků u jezera Selinger, že jeho země se nenechá vtáhnout do válečného konfliktu. Při té příležitosti poukázal na jadernou sílu své země, což je prý skutečnost, která by měla spolehlivě odradit každého, kdo by měl choutky pouštět se do konfliktu s Ruskem. Se svými „obdivovateli“ hovořil i o údajné podpoře bývalého ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče. ParlamentníListy.cz opět přinášejí čtenářům překlad celé jeho odpovědi.
03.09.2014 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4738 článků) , Viktor Janukovyč (387 článků)

Jan Urbach: Další Macronova kontroverze s NATO

 
V krátké době podruhé francouzský prezident Emmanuel Macron svým vyjádřením zpochybnil deklarovanou jednotu NATO. Po výrocích o „mozkové smrti“ NATO přichází se svébytnou reakcí na ruský návrh moratoria na rozmístění raket.
29.11.2019 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (670 článků)

Jan Urbach: Další Macronova kontroverze s NATO

 
V krátké době podruhé francouzský prezident Emmanuel Macron svým vyjádřením zpochybnil deklarovanou jednotu NATO. Po výrocích o „mozkové smrti“ NATO přichází se svébytnou reakcí na ruský návrh moratoria na rozmístění raket.
30.11.2019 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (670 článků)

„Na 99,9 procent bude válka s Ruskem.“ Poradce Zelenského před 3 lety předpověděl invazi

 
Současný poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v roce 2019 předpověděl válku s Ruskem. Během rozhovoru popsal i strategii okupantů a odhadl, kdy k invazi dojde. Rusko podle něj chce Ukrajinu zdecimovat natolik, aby o ni jakožto o člena pak neměla zájem Severoatlantická aliance (NATO), do které se země snaží vstoupit už od roku 2008. Téměř tři roky starý videozáznam se objevil na twitteru.
13.03.2022 11:35 |

podobné články

Kdyby šlo NATO na Ukrajině do konfliktu s Ruskem... Generál Pavel. Varování. To se nemůže stát

 
„Ruská invaze na Ukrajinu se dala očekávat, přijal jsem to s velkým rozčarováním,“ uvedl ve vysílání Radiožurnálu bývalý generál Armády ČR Petr Pavel. Severoatlantická aliance dnes oznámila, že v reakci na ruský útok proti Ukrajině přijme další kroky k obraně svých členů. Před zásahem NATO na Ukrajině ale Pavel varuje: „Přímá vojenská pomoc NATO by znamenala vědomý konflikt s Ruskem,“ říká někdejší předseda vojenského výboru NATO.
24.02.2022 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1088 článků)

„Několik hodin jsme byli blízko válce.“ Drulák zúčtoval se Zelenským. I s vládou

 
„Šlo o pokus vtáhnout NATO do války s Ruskem,“ říká otevřeně politolog a diplomat Petr Drulák o výbuchu rakety v Polsku. „Naštěstí převládl ve Washingtonu rozum, ale několik hodin jsme v úterý byli blízko válce,“ dodává s tím, že se jedná o další důkaz, že mírová jednání jsou nutná. A politici, kteří se hned vrhli na Rusko? „Ukazuje to, že nemají co dělat ve vysokých funkcích, v nichž dnes jsou. Svojí nekompetencí a neloajálností vůči českému zájmu neuvěřitelně škodí,“ prohlašuje kategoricky Drulák.
18.11.2022 07:05 |

podobné články

Vývoz demokracie, ovlivňování vývoje v jiných zemích? Přečtěte si zakládací listinu! Schneider vypálil proti vedení NATO

 
Novinář a bezpečnostní analytik Jan Schneider nechápe komentáře velvyslance České republiky při NATO Jakuba Landovského, který se snaží organizaci vyvinit z dění v Afghánistánu. Landovský prohlásil, že vinu za špatnou zpravodajskou činnost nenese NATO, ale jednotlivé členské státy. „Učebnicový příklad, jak se podělit o odpovědnost za průšvih jeho rozblemtáním,“ píše ironicky Schneider s tím, že jde přece o identické subjekty, protože členské státy NATO tvoří samotnou organizaci NATO.
07.09.2021 19:10 |

podobné články

Okamura (SPD): Nenechme se vtáhnout do konfliktu NATO a Ukrajiny s Ruskem

 
Komentář na facebookovém profilu k jednání o možné pomoci Ukrajině
22.01.2022 17:20 |

podobné články

Ženou nás do války. Česko musí vystoupit z NATO, bouří se Přátelé Ruska

 
Hnutí Přátel Ruska v České republice se v tiskové zprávě vyjádřilo k možnosti zřízení vojenských základen NATO v České republice. Jsou totiž přesvědčeni, že se NATO opět vrátilo k údajné agresivní útočné podobě, a pokládají za nezbytné, aby Česká republika z tohoto uskupení vystoupila. Ve svém vyjádření píší, že EU, USA a NATO ženou Evropu k vojenskému konfliktu.
28.08.2014 20:30 |

podobné články

Putinovo slunce vyšlo: Zvrat ve vztazích Západu a Turecka je čím dál drtivější. Ve hře je velká rána NATO

 
Z ústavního referenda vyjde úplně jiné Turecko. Islámské, konstatuje v analýze sepsané pro ParlamentníListy.cz publicista a analytik Štěpán Kotrba. Ten se věnuje zejména rostoucímu konfliktu mezi Tureckem a Evropou: Nejenže už podle něj nikdo nepočítá s tím, že by se Turecko stalo součástí EU, ale Erdoganovo sblížení s Ruskem znamená hroucení jižního křídla NATO. ,,Zůstává prozatím stále ještě členem NATO, ale ostentativně dává najevo, že NATO k ničemu nepotřebuje,“ píše o Turecku analytik.
22.03.2017 13:45 |

podobné články