Článek

Jan Tománek: Ještě se nezavírá, ale z práce se vyhazuje. Občan mlčí. Umělci selhali, rodiče zklamali

 
Když Karel Čapek napsal esej o chřipce, nikomu nevadilo, že není lékař. Loni na podzim ale začalo vadit, když se k pandemii koronaviru vyjadřoval někdo jiný než odborník z oboru, který navíc nesměl mít jiný názor než ten, který se žádá. Zatím se dnes za názor ještě nezavírá, ale z práce už se lidé vyhazují, upozorňuje spisovatel, filmový režisér a výtvarník Jan Tománek. Přiznává i ohromné selhání celé umělecké scény a dalším velkým zklamáním pro něj bylo, že se rodiče nedokázali postavit ani za své děti a bojovat za školy bez jakýchkoli podmínek.
28.04.2021 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čapek (223 článků) , Jan Tománek (34 článků) , Honza Tománek (34 článků) , Jan Tománek (9 článků)
Podobné články

Milan Tománek jako šéf komunikace PPF končí, bude v Číně řídit vztahy Home Creditu s veřejností

 
Ředitel komunikace skupiny PPF Milan Tománek ve funkci končí a v příštích dvou letech povede tým pro vztahy s vládou a veřejností společnosti Home Credit v Číně. Jeho sídlem bude město Tchien-ťin. Tománek to dnes řekl ČTK s tím, že šéfem komunikace PPF bude od září jeho nynější zástupce Radek Stavěl.
29.08.2012 17:15 |

podobné články

Nejpřísnější porotce StarDance prozradil, kdo u poroty vyhraje! Rozpovídal se v zákulisí

 
Nový člen poroty soutěže StarDance Jan Tománek (48) dosud platil za nejpřísnějšího z čtveřice expertů a diváci měli za to, že magickou desítku snad nikdy nevytáhne. To však změnil čtvrtý díl pořadu, takzvaný pohádkový večer. Jan Tománek bezprostředně po jeho skončení divákům prozradil, co musí páry udělat, aby si od něj vysloužily magickou desítku.
03.11.2019 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Tománek (34 článků) , Honza Tománek (34 článků) , Jan Tománek (9 článků)

Porotce Stardance Jan Tománek: S Voldánovou máme nadstandard a Šárka Kašpárková je parťák

 
Trenér a tanečník Jan Tománek (48) má ctižádostivý cíl, že se v Brně bude konat mistrovství světa ve standartních tancích, které se nikdy v ČR neuskutečnilo. Je porotcem v nové řadě Stardance, kde dříve působil jako tanečník. Jednou z jeho partnerek byla Šárka Kašpárková.
14.12.2019 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Šárka Kašpárková (28 článků) , Jan Tománek (34 článků) , Honza Tománek (34 článků) , Jan Tománek (9 článků)

SAZKA dluží, kam se podívá! PPF převzala pohledávky od MILIARDÁŘE VÍTKA

 
Skupina PPF převzala od miliardáře Radovana Vítka pohledávky za Sazkou. V pondělí to potvrdil mluvčí PPF Milan Tománek. "PPF převzala od pana Vítka kompletní pohledávky za Sazkou," uvedl Tománek.
21.03.2011 18:35 |

podobné články

Hokejisty Třince posílil nejlepší střelec slovenské extraligy Tománek

 
Hokejisty Třince před začátkem sezony posílil Roman Tománek, který má nahradit snipera Růžičku.
27.07.2011 12:50 |

podobné články

Rodičovství není žádná psina, čeká vás pořádná dřina: 7 znamení, že jste s dětmi selhali!

 
Starat se o děti je obrovský závazek, který pro rodiče trvá minimálně do jejich dospělosti a někdy i déle. Jenže ratolesti, zvláště ty malé, jsou neposedné, nezbedné a ukočírovat je je mnohdy nadlidský úkol. Pokud se vám stane jedna z těchto sedmi příhod, je nad slunce jasné, že jste tentokrát jako rodiče selhali.
18.01.2015 14:01 |

podobné články

Taneční hvězdy StarDance bez práce! Smutek a frustrace

 
Pandemie koronaviru zasáhla miliony lidí po celém světě. V Česku se situace nelepší a od pátečního dne jsme zpátky ve čtvrtém stupni protiepidemického systému PES. Na zhoršující se epidemickou situaci doplácí převážně umělci a podnikatelé. Kromě herců, zpěváků, restauratérů pocítili velký dopad této krize i tanečníci. O nelehké situaci, ale také o Vánocích promluvili pro eXtra.cz tři tanečníci z oblíbené show StarDance Jan Tománek (49), Marek Dědík (37) a Jan Onder (35).
20.12.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Tománek (34 článků) , Honza Tománek (34 článků) , Jan Onder (163 článků) , Jan Tománek (9 článků)

Piráti letos zklamali, zůstali jen u plané kritiky. Politolog Bureš ale není překvapen, nic moc od těch nevyzrálých lidí ani nečekal

 
ROK S COVIDEM A TEN PŘÍŠTÍ „Ukázalo se, že stát a nejenom politici, ale vlastně i úřady a instituce státu dlouhodobě nejsou připraveny na řešení krizových situací. Byli jsme svědky řešení cestou pokusu a omylu a do budoucna je třeba to změnit,“ říká jasně politolog Jan Bureš při hodnocení roku 2020. Stát je dle jeho slov zahlcen koncepcemi a strategiemi, které jsou většinou k ničemu, zatímco krizové plány chybějí úplně. V rekapitulaci také popsal, čím ho zklamali Piráti a komunisté a nakolik by se premiér Andrej Babiš (ANO) měl obávat předvolebních koalic postavených do voleb proti němu v roce příštím.
28.12.2020 16:11 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21713 článků) , Jan Bureš (439 článků)

Mám toho dost, už je volit nebudu. Ale není koho! Petr Fiala ať raději nečte. Sociolog přidal důležitý fakt, který Babišově opozici stále uniká

 
REPORTÁŽ V libereckém knihkupectví Fryč byl ve středu hostem sociolog Daniel Prokop. Mnozí diskutéři v debatě přiznali, že vlastně nemají koho volit. „Chybí mi tu strana, která by dokázala jasně definovat hlavní problémy a představila odborníky k jejich řešení. Řeší jen nějaké dílčí problémy a boje mezi sebou. Dá se věřit těm, kteří už zklamali? Dokážou se poučit? Viz ODS. Dlouhá léta jsem je volil a zklamali mě. Fáze očekávání střídala fáze zklamání. Mám už toho dost. Ale nemám nikoho jiného,“ uvedl jeden z návštěvníků. Prokop prozradil, jak to vidí mnozí voliči ANO. „Jak je Babiš kritizovaný těmi tradičními stranami, vyvolává to dojem, že řešením je návrat k tomu před ním. Že bylo dobře. Jenomže to bylo období ekonomické krize a velké korupce. A to tito lidé nechtějí,“ uvedl.
06.02.2020 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1854 článků) , Daniel Daniel (539 článků) , Daniel Daniel (539 článků) , Daniel Daniel (539 článků) , Daniel Daniel (300 článků) , Daniel Daniel (539 článků) , Daniel Daniel (539 článků) , Daniel Daniel (539 článků) , Daniel Daniel (539 článků)

Radnice vyhazuje důchodkyni z bytu, přestože za něj řádně platí

 
Čtyřiadvacet let platí Libuše Pastelaková z Ostravy řádně nájem v obecním bytě, přesto ji radnice vyhazuje na ulici.
03.05.2010 14:45 |

podobné články

Řepka vyhazuje Křetínského! Bude živit Spartu z blikajících bedýnek?

 
Nová doba! Fotbalista vyhazuje majitele klubu! Tomáš Řepka (38) si v dresu Českých Budějovic na Spartě (rupnul 0:3) náramně užil zbožňování své osoby rudými příznivci a jak byl v ráži, tak si pustil pusu na špacír.
14.05.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Řepka (1191 článků)

Chce všechny zabít? Řidič tmavého BMW v tunelu vyhazuje petardy!

 
Neznámý řidič BMW ohrožuje životy lidí v dálničním tunelu u Klimkovic na Novojičínsku. Za jízdy vyhazuje z auta petardy a dýmovnice.
01.03.2014 05:05 |

podobné články

„Udělali jsme chybu.“ Bývalá hlavní epidemioložka zkritizovala přístup Švédska k pandemii

 
Bývalá hlavní epidemioložka Švédska Annika Lindeová (72), která řídila švédskou reakci na SARS, prolomila ticho a reagovala na kontroverzní přístup země k pandemii koronaviru. To, že Švédsko nepřijalo stejně přísná opatření jako ostatní evropské země, považuje za chybu. „Selhali jsme a zklamali jsme ty nejzranitelnější,“ nechala se slyšet odbornice. Její zpověď přinesl deník The Guardian.
25.05.2020 21:50 |

podobné články

Masakr v Tunisku: Selhali policisté? Útok prý viděli a nezasáhli

 
38 mrtvých a 39 zraněných. To je děsivá bilance masakru, který se odehrál u hotelu Imperial Marhaba v tuniské oblasti Súse. Podle svědků ale policisté selhali a obětí mohlo být mnohem méně.
02.07.2015 19:05 |

podobné články

V hospodách na sebe spiklenecky pomrkávají, že nenosí roušky... Václav Cílek ukazuje na další viníky koronavirové krize

 
„Selhali politici, ale selhali jsme i my jako lidé,“ myslí si o aktuální koronavirové situaci v České republice geolog a klimatolog Václav Cílek. Vláda podle něj „možná jenom poslouchala hlas lidu, který si to uvolnění přál“. Za viníka tak vědec spíše označuje naši národní povahu. „Lidé v hospodách na sebe spiklenecky pomrkávají, že nenosí roušky, a berou to jako druh odporu proti vládě,“ jmenoval v rozhovoru pro Český rozhlas. Upozornil i na nelehkou situaci palestinských uprchlíků.
13.10.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (576 článků)

Král: Selhali jsme v ochraně seniorů a teď trpíme. Švédy trápí mrtví v důchoďácích

 
Švédsko nedokázalo před koronavirovou pandemií ochránit seniory v pečovatelských domech, míní král Carl XVI. Gustav. Selhali jsme a nyní všichni trpíme, míní monarcha. Švédsko nyn ítrápí velký počet úmrtí v domovech pro seniory. Premiér Stefan Löfven přiznal selhání, ale „švédský způsob boje s koronavirem“ brání.
16.12.2020 10:45 |

podobné články

Švédská cesta proti koroně? Selhali jsme, řekl natvrdo tamní král

 
Ačkoli Švédsko vychází z porovnání s Českem z koronavirové krize podstatně lépe, protože tam na nemoc nezemřelo přes 10 tisíc lidí, ale 7800, a přestože se nakazilo podstatně méně lidí než v Česku, švédský král Karel XVI. Gustav v tradičním bilančním rozhovoru pro švédskou veřejnoprávní televizi konstatoval, že švédští představitelé státu při řešení koronavirové krize selhali a možná měli zvolit jinou cestu.
18.12.2020 11:20 |

podobné články

Klaus udělil milost svým bodyguardům, kteří selhali při střelbě v Chrastavě

 
Prezident Klaus udělil milost svým dvěma osobním strážcům, kteří selhali při střelbě v Chrastavě. Zastavil tak jejich trestní stíhání.
08.11.2012 17:10 |

podobné články

Agenti KLDR selhali při únosu: Prominentní synek jim utekl a skrývá se

 
Měli za úkol unést syna odstraněného komunistického funkcionáře z Francie a propašovat ho zpět do KLDR. Severokorejští agenti však selhali na celé čáře. Mladík známý jen jako Han jim zmizel a před svými únosci se skrývá. Pravděpodobně pod křídly francouzské vlády.
25.11.2014 15:05 |

podobné články