Článek

Jan Stolař: Omnipol má zřejmě lepší informace. Dokázal “splnit” nesplnitelné

 
Armáda hledá nové letadlo pro vládní letku. Šibeniční podmínky ale omezily vstup ostatních zájemců. Zakázku za více než 660 milionů získal opět Omnipol.
15.01.2020 15:51 |

podobné články

Podobné články

Ochrana letadel CASA není funkční, obrana smlouvu zrušit nechce

 
Systém automatické ochrany dopravních letadel CASA, známý pod zkratkou DAS, stále není plně funkční. Ministerstvo obrany však neuvažuje o tom, že by vypovědělo smlouvu s dodavatelskou společností Omnipol. Vedení úřadu takový krok považuje za krajní řešení. Ministerstvo proto vyzvalo Omnipol k jednání, jak situaci dále řešit. ČTK to dnes sdělil mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Obrana podle něj neuvažuje ani o nahrazení systému obdobným produktem jiné firmy. Omnipol postoj ministerstva uvítal.
31.01.2013 17:35 |

podobné články

Omnipol: Na vypovězení smlouvy na CASA vydělají jen právníci

 
Jen právní kanceláře by podle generálního ředitele firmy Omnipol Michala Hona mohly mít prospěch z případného rozhodnutí ministerstva obrany odstoupit od smlouvy na dodávku dopravních letadel C-295 CASA české armádě. Podobný postup dnes Hon, jehož firma stroje dodala, označil za "velmi krajní řešení". Ředitel ale zároveň připustil, že se s velkou pravděpodobností nepodaří dodržet termín konce tohoto měsíce, kdy by měl Omnipol podle smlouvy nejpozději letadla dodat v bezvadném stavu.
21.11.2011 17:55 |

podobné články

OMNIPOL: Spekulace o uplácení korunního svědka v kauze CASA jsou lež

 
OMNIPOL a. s. ostře odmítá tvrzení, že podplukovník Karel Daňhel pobíral od společnosti OMNIPOL a. s. měsíční paušální úhrady.
12.07.2012 19:00 |

podobné články

Omnipol se dnes vyjádří k prodeji letounů CASA za Parkanové

 
Společnost Omnipol se dnes vyjádří k okolnostem prodeje vojenských dopravních letadel CASA českému ministerstvu obrany. Reaguje tak na žádost policie o vydání někdejší ministryně obrany Vlasty Parkanové (TOP 09) v souvislosti s pořízením letounů i na informace zveřejněné v médiích.
19.06.2012 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (702 článků)

Šéf Omnipolu odmítl, že by jeho firma uplácela pracovníka generálního štábu

 
Generální ředitel zbrojařské firmy Omnipol Michal Hon označil za "absolutní nesmysl" informace, že by jeho firma uplácela zaměstnance armádního generálního štábu Karla Daňhela. O jeho stanovisku informoval ČTK mediální zástupce firmy Michal Petrov. Server časopisu Týden ve čtvrtek napsal, že v podobném smyslu se před poslanci komise pro kontrolu Vojenského zpravodajství vyjádřil šéf armádních zpravodajců Ondřej Páleník. Hon upozornil, že Omnipol v případu chystá právní kroky.
12.07.2012 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Michal (41 článků) , Michal Páleník (6 článků)

Firma Omnipol měla nakoupit armádě letadla s pohádkovou provizí 890 miliónů

 
Společnost Omnipol získala podle týdeníku Respekt za nákup španělských transportních letounů CASA pro českou armádu provizi 890 miliónů korun, šéf obchodní sekce Omnipolu to označil za nesmysl. Cena za letouny prý ale byla v porovnání s původní nabídkou vyšší zhruba o miliardu korun, o další miliardu ji navyšovala výměna jednoho z letounů za bitevníky L-159, uvádí Respekt.
27.09.2010 07:25 |

podobné články

Obrana hrozí Omnipolu právními kroky: Opravte letouny

 
Pokud firma Omnipol neodstraní nedostatky ochranného systému transportních letadel CASA do 15. června, je ministerstvo obrany připraveno podniknout patřičné právní kroky. Sdělil to Jiří Štábl z tiskového odboru ministerstva. Nedostatky systému, který Omnipol vojákům dodal za 150 milionů korun, brání vyslání nových dopravních letadel do mise v Afghánistánu. Nákup letadel CASA ve čtvrtek opět kritizovala opoziční ČSSD.
05.05.2011 22:30 |

podobné články

Vondrův resort chce potrestat Omnipol za letouny CASA

 
Společnost Omnipol podle ministerstva obrany neodstranila závady na letounech CASA. Ministerstvo tak bude uplatňovat sankce.
01.08.2011 17:05 |

podobné články

Omnipol by mohl obraně zaplatit miliony za dodávku vadných raket

 
Omnipol musí zaplatit ministerstvu obrany pokutu přes dva miliony korun za to, že v roce 1998 dodal armádě vadné protitankové střely Šturm.
22.09.2011 11:40 |

podobné články

Omnipol koupil výrobce radiolokátoru Věra

 
Společnost Omnipol koupila stoprocentní podíl ve firmě Era Pardubice, která vyrábí pasivní radiolokátory Věra. Era Pardubice byla dceřinou společností americké firmy SRA International. Oznámil to předseda představenstva a generální ředitel Omnipolu Michal Hon. Cena nebyla zveřejněna.
22.11.2011 15:15 |

podobné články

Omnipol vyzývá ke zveřejnění analýzy American Appraisal

 
Prohlášení společnosti OMNIPOL a. s. k aktuálnímu vývoji kolem armádních letounů CASA.
15.06.2012 19:15 |

podobné články

Omnipol se brání: CASY jsou skvěle vybavené, nejen natřené na zeleno

 
Společnost Omnipol se rozhodla na tiskové konferenci vyjádřit ke spekulacím, které se v poslední době objevily kolem nákupu letadel CASA pro českou armádu v roce 2009. O případu se začalo mluvit minulý týden, když policie požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání tehdejší ministryně obrany Vlasty Parkanové.
19.06.2012 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (702 článků)

Předražení letounů CASA je nesmysl, tvrdí Omnipol a chce vidět posudek

 
Společnost Omnipol, která pro armádu zprostředkovala nákup letounů CASA, tvrdí, že zakázka nebyla předražená, neboť u letounů nelze určit obvyklou cenu. Kvůli údajné škodě při nákupu letounů chce policie stíhat exministryni obrany Vlastu Parkanovou (TOP 09), o jejíž vydání požádala Sněmovnu.
19.06.2012 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (702 článků)

Omnipol si nákupem letounů CASA přišel "jen" na 85 milionů

 
Omnipol se brání tomu, že by si při nákupu letounů CASA přišel na stamiliony. Hrubá marže společnosti je prý "jen“ 85 milionů korun.
19.06.2012 11:45 |

podobné články

Omnipol stojí za Parkanovou: U jednání nebyla, předražení strojů CASA je nesmysl

 
Společnost Omnipol, která pro armádu zprostředkovala nákup letounů CASA, tvrdí, že zakázka nebyla předražená, neboť u letounů nelze určit obvyklou cenu. Kvůli údajné škodě při nákupu letounů chce policie stíhat exministryni obrany Vlastu Parkanovou (TOP 09), o jejíž vydání požádala Sněmovnu. Podle Omnipolu se ale Parkanová vyjednávání miliardového kontraktu neúčastnila.
19.06.2012 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (702 článků)

OMNIPOL odmítá spekulace o politických tlacích

 
OMNIPOL a. s. důrazně odmítá spekulace o politických tlacích, na jejichž základě měl údajně jednat při zprostředkovávání nákupu vojenských transportních letadel C-295M CASA.
22.06.2012 16:25 |

podobné články

Burcující zpráva NKÚ: Omnipol chtěl za CASA čtyři a půl miliardy. A nejen to

 
Poslanci si kvůli vydání Vlasty Parkanové policii vyžádali od NKÚ protokol z loňského roku, jenž šetřil předražený nákup španělských letadel CASA. Co se ale z něj vlastně dozvědí? Třeba to, že Omnipol za letadla žádal těsně před podpisem smlouvy až čtyři a půl miliardy korun, a to v rozporu s původní domluvou.
26.06.2012 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (702 článků)

Letouny CASA opět nevyhovují vojenským testům. Omnipol se brání

 
Španělské letouny CASA byly podrobeny vojenským zkouškám. Část systému pasivní obrany testováním opět neprošla. Zprostředkovatelská společnost Omnipol se brání, testy ve Velké Británii prý proběhly v pořádku.
29.06.2012 20:00 |

podobné články

OMNIPOL: Systém DAS je spolehlivý

 
Společnost OMNIPOL a. s. nemá k dispozici kompletní zprávu kontrolní komise Ministerstva obrany ČR, proto se k jejímu obsahu nemůže vyjadřovat.
03.07.2012 18:40 |

podobné články