Článek

Jan Ferenc: Zapeklitý paradox s diesely

 
Aktuální problémy všech automobilek s plněním stále přísnějších emisních norem mají mnohem hlubší příčiny, než by se na první pohled mohlo zdát.
09.08.2018 17:05 |

podobné články

Podobné články

Loupeživí správcové daní Ferenc a Lorenc dusí lid. Mohla by to být pohádka, ale není...

 
UVNITŘ VIDEO Až tři sta tisíc lidí si doslova pochutnává na videu umístěném na YouTube pod názvem Ferenc a Lorenc. Vyplývá z něho totiž, že vládu odcházející koalice je třeba dostatečně od „koryt“ odstavit a v žádném případě ji už k vládnutí nikdy nepustit. Koaliční trojka má sice o čem přemýšlet, ovšem kritice jsou v dílku podrobováni i další politici bez rozdílu stranických triček.
29.06.2013 14:15 |

podobné články

Češi přestávají kupovat diesely: Dražší je pořizovací cena i servis

 
Podíl prodávaných nových aut s naftovým motorem klesl pod 40 procent a dostal se tak na nejnižší úroveň za posledních pět let. Pokles zájmu o diesely začíná kopírovat i trh s ojetinami. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů i prodejců.
21.07.2017 15:40 |

podobné články

Jan Ferenc: Šlehni si Prozac a ulovíš rybu (na Vánoce)

 
Když budeme pořádně užívat antidepresiva a občas jich ještě pár přihodíme do odpadu, budou nám ryby skákat na udici raz dva. Podle Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích jsou pstruzi žijící pod čističkami odpadních vod bezstarostní a lehkovážní, takže se snáze stávají kořistí dravců. Poněvadž mají v těle antidepresiva.
15.12.2017 13:10 |

podobné články

Jan Ferenc: Máme se těšit na levnější vodu?

 
Ministerstvo financí prý zlevní vodu. Chce totiž snížit DPH u řady zboží včetně vodného a stočného. A ohlídat, aby „rozdíl nezůstal u vodárenských společností. Nejsem si jist, jak to hodlá MF udělat. Protože cenu vody určují města a obce. Bez ohledu na to, zda v daném místě hospodaří soukromá či municipální společnost.
27.03.2018 15:50 |

podobné články

Jan Ferenc: Sucho nesmějí zaplatit jen spotřebitelé

 
Konečně začalo trošku pršet. Nářky na sucho poleví. A s nimi otázka: Kdo všechny ty důsledky zaplatí?
11.09.2018 16:30 |

podobné články

Jan Ferenc: V Česku neplatí německý zákon

 
Začátkem listopadu začal v Německu platit zákon, který českému legislativnímu řádu dosud chybí. Tento pro Němce zcela nový právní institut poprvé umožňuje podání hromadné žaloby ve věcech spotřebitelských nároků, resp. ve věcech spotřebitelské ochrany.
12.11.2018 19:00 |

podobné články

Paradox fyzikáře: Když si třída dělá, co chce...

 
Co si představit pod pojmem paradox fyzikáře? Profesor pozitivně naladěn a zadumán do učebnice fyziky ráno přijde do třídy a v lavicích nikdo. Co potom? Na to vám dá odpověď následující video.
25.04.2009 14:08 |

podobné články

Paradox Interactive oznámil Napoleon's Campaigns II

 
Milovníci napoleonských válek zajásejte, guru jednoho směru strategií, Paradox Interactive totiž ohlásil novou hru, která se bude zabývat tímto obdobím, Napoleon's Campaigns II. V jejím rámci bude pokryto evropské bojiště mezi lety 1805 až 1815 a vy si budete moci vybrat stranu, za níž se jednoho z nejvýznamnějších střetů 19. století zúčastníte. Národy budou velké i...
05.12.2010 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Pink (320 článků) , Carey Hart (42 článků)

Paradox. Amy Winehouse zabily léky proti absťáku!

 
Žádný heroin, ale prášky. Amy Winehouse († 27) zemřela na předávkování léky, které jí měly zmírnit abstinenční příznaky. Smutný paradox...
13.09.2011 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Amy Winehouse (399 článků)

Levicový politolog před diváky: Zatčení Ratha je dobrou zprávou

 
Paradox, ale dobrá zpráva, tak ve zkratce hodnotí host Hyde Parku politolog Lukáš Jelínek zatčení Davida Ratha při přebírání úplatku. Dobrá zpráva proto, že je to výrazem emancipující se policie a justice. Paradox proto, že po řadě kauz politiků vládní koalice nakonec sekera dopadla na politika opozičního.
15.05.2012 22:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4481 článků)

Paradox představuje čtvrtý díl Europa Universalis

 
Dlouho běžící strategická série Europa Universalis se brzy dočká nového dílu. Paradox dnes oznámil, že jejich projekt s kódovým označením “Project Truman” je ve skutečnosti Europa Universalis IV. Tahle nová strategická nádhera poběží na vylepšeném enginu z Crusader Kings II a nabídne tolik vylepšení a úprav oproti předchozím dílům, až z toho jde hlava kolem. Hlavně...
10.08.2012 19:35 |

podobné články

Vědci pozorovali kvantový paradox kočky Šklíby

 
Zahraniční tým vědců uspořádal experiment, díky kterému pozoroval magnetický moment neutronu nezávisle na jeho poloze. Tento jev má mnohem lidštější název, říká se mu kvantový paradox kočky Šklíby. S výsledky svého pokusu se odborníci podělili příspěvkem v časopise Nature Communications. 
31.07.2014 11:35 |

podobné články

Pražští policisté provedli v ulicích bezpečnostní akci Paradox

 
Od čtvrtka 23. února do páteční půlnoci proběhla v ulicích Prahy 4 a 10 policejní bezpečnostní akce pod názvem „Paradox“. Téměř dvě stovky policistů spolu s několika strážníky městské policie, s kolegy z celní správy a zaměstnanci magistrátu hl. m. Prahy provedli bezpečnostní akci, která byla zaměřená na snížení nápadu trestné činnosti, pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách, kontroly provozoven se sběrnými surovinami nebo na kontroly, zdali nedochází k pití alkoholu nezletilými a mladistvými osobami.
26.02.2017 20:05 |

podobné články

České hrady a zámky: Lákadlo pro hudebníky!

 
Na místě dnešního zámku stávalo středověké hradiště. Ve 13. století tu žil Záviš z Falkenštejna s královnou Kunhutou. V 16. byl objekt renesančně přestavěn. V době vlády pánů Lichnovských zde pobývali slavní skladatelé – Ludwig van Beethoven a Ferenc Liszt.
14.07.2012 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Kunhuta (1 článek) , Ludwig van Beethoven (9 článků) , Ferenc Liszt (4 články)

I Maďarsko umí uprchlíkům ukázat lidskou tvář. Expremiér jde příkladem

 
Bývalý maďarský premiér Ferenc Gyurcsány u sebe nechává přespat uprchlíky. Řekl to německému listu Die Welt, kdy zároveň zkritizoval přístup vlády současného premiéra Viktora Orbána. Informaci přinesl server Novinky.cz.
04.09.2015 08:46 |

podobné články

Linhart (STAN): Škola, inspekce, inkluzivní vzdělávání a Ferenc

 
Posledních dvacet let se v Krásné Lípě snažíme pracovat se sociálně vyloučenými a romskou komunitou – sháníme jim práci (zpravidla v rámci veřejně prospěšných prací), zajišťujeme rekvalifikace, obstaráváme volnočasové a doučovací aktivity pro děti apod.A nejen pro ně. Především se pak snažíme dělat na základní škole rozumně pojaté „inkluzivní vzdělávání“. Během našeho úsilí nám Pražáci vozili velvyslance z různých zemí, zejména pak po nepokojích ve Šluknovském výběžku, aby ukázali, jak to oni zajišťují dobře…, když nám "pomáhají".
04.03.2016 17:25 |

podobné články

Průzkum: Na Zlínsku vede hatchback, v Praze automaty, na Ústecku zase diesely

 
I přes fakt, že Česká republika nepatří k velkým státům, lze i v naší zemi celkem výrazně zaznamenat patrné rozdíly obliby automobilů v rámci jednotlivých regionů. Největší tuzemský prodejce ojetých automobilů AAA AUTO uveřejnil statistiky trhu s ojetými automobily, které monitorují popularitu vozů v uplynulém roce ve všech čtrnácti krajích.
17.05.2017 15:00 |

podobné články

Merkelovou obklopují lobbisté, tvrdí expert. Diesely však dál nesplňují limity

 
Velká většina nových dieselových aut ve skutečném provozu nesplňuje emisní normy, uvedla německá nevládní organizace Deutsche Umwelthilfe, jejímiž testy prošly jen čtyři auta ze 75 testovaných. Podle experta Timo Langeho za to může fakt, že automobilky se nesnaží situaci měnit k lepšímu. Je podle něj především na kancléřce Angele Merkelové, aby po sérii skandálů německých automobilových výrobců rozhodla o změně vládní politiky.
02.08.2017 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2475 článků)

V Německu můžou města zakázat diesely. Bude to mít velký dopad na Česko

 
Německý nejvyšší správní soud v Lipsku v úterý rozhodl o tom, že kvůli znečištění ovzduší bude možné zakázat v některých německých městech jízdu dieselovým vozům. První zákazy by mohly přijít už letos. Dopady takového verdiktu můžou být obrovské a mohly by se týkat i České republiky, kam by podle některých odborníků směřovala řada starších naftových aut z Německa.
27.02.2018 12:45 |

podobné články