Článek

Jaký je původ grogu a jak přišel ke svému jménu?

 
Ledoví muži přinesou ochlazeni, takže se přímo nabízí dát si na jejich počest hrnek horkého grogu. Jak ale tento nápoj vznikl a kde přišel ke svému názvu?
11.05.2020 23:30 |

podobné články

Podobné články

Jak přišly tatranky ke svému jménu

 
Těžko bychom u nás hledali někoho, kdo by neznal oblíbené tatranky. Jak tyto oplatky, které jsou na trhu už tři čtvrtě století, vůbec přišly ke svému jménu? A jak se oproti své původní podobě změnily?
23.01.2020 11:36 |

podobné články

Jaký je původ starověkých Řeků?

 
Paris a krásná Helena, Agamemnón, nešťastný Achilles, Odysseus, Théseus, nebo král Mínós a jeho labyrint s děsivým Minotaurem. Ale také Homér, Platón, Eurípides, Aristotelés či Alexandr Makedonský. O hrdinech starých řeckých bájí, stejně jako řeckých dramaticích, vojevůdcích, státnících a filosofech, musel slyšel každý. Společně koneckonců dali základ celé naší civilizaci. Jaký je ale původ starých Řeků?
24.08.2017 17:35 |

podobné články

Tahle talentovaná sedmnáctka dělá čest svému jménu ‚Kráska‘

 
Dostát naplno svému jménu ‚Kráska‘ se už několik let daří této americké televizní hvězdičce, která je nadanou herečkou, zpěvačkou i tanečnicí. Nejvíce Bella Thorne proslula hlavní rolí v seriálu pro děti Na parket!, kde ztvárnila postavu CeCe Jones.
06.06.2015 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Bella Thorne (20 článků)

Dělá čest svému jménu! Jmenuje se Arnold a je »nesmrtelný«!

 
Tenhle kocour dělá čest svému jménu! Jmenuje Arnold, po slavném akčním hrdinovi Arnoldu Schwarzeneggerovi (68) a během tří let svého života už dvakrát přežil jistou smrt!
11.09.2015 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Arnold Schwarzenegger (602 článků)

Žízeň v zimě: Jak ji nejlíp zahnat?

 
Mrazivé dny svádí k pití svařeného vína, grogu a jiných »zahřívacích« nápojů. Bacha na to! Správný pitný režim není důležité dodržovat jen během letních veder. I v mrazivých dnech hrozí dehydratace. A to víc, než se zdá. Co, jak a kdy tedy pít v zimě?
14.02.2017 12:05 |

podobné články

Putin jen vychází vstříc Rusům. Západ jedná ve jménu menšin, Rusko ve jménu národa. Putin se rozloučí s liberály na příkaz lidu, říká Zachar Prilepin pro Aspen Review

 
Rusko není pozadu, jen se vyvíjí trochu jinak, než si na západě představujeme. Levice není levice, pravice není pravice. A Putin opravdu jen vychází vstříc svému lidu. To aspoň tvrdí „advokát komunismu“, současný ruský spisovatel Zachar Prilepin. Uvedl tak v rozhovoru pro čtvrtletník Aspen Intitute.
09.06.2015 12:56 |

podobné články

Miriam Chytilová: Kvůli jménu měla problém s kariérou, teď plánuje odjezd z Česka

 
Herečka a dabérka Miriam Chytilová (51) prozradila, že v minulosti měla problém kvůli svému jménu a hodně jí to zkomplikovalo kariérní rozvoj. V současné době má naopak hodně práce, a protože potřebuje i odpočívat, za rok plánuje odjezd do zahraničí.
08.02.2017 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Miriam Chytilová (8 článků)

Zpěvačka Enya slaví 59. narozeniny: K jejímu jménu se váže děsivá keltská pověst

 
Zpěvačka Enya, která je známá především díky svému hitu Only Time a písním, které jsou jako dělané pro chvíle relaxace, slaví 59. narozeniny. Její skutečné jméno je Eithne Ní Bhraonáin a pseudonym Enya si zvolila proto, že jí tak odmalička říkal děda. K jejímu jménu se ale váže velmi děsivá pověst.
17.05.2020 09:30 |

podobné články

Tohle jsou další obnažené fotky Agáty Hanychové z Playboye. Pánové, co na to říkáte?

 
Agáta Hanychová  (26) je poslední dobou opravdu hodně odvážná. Jen pár týdnů po porodu se rozhodla nafotit pro prestižní pánský časopis a poprvé ukázat to, co dosud vídali jen její milenci a z čeho donedávna krmila syna Kryšpína. Na úpatí hory Chopok se dokonce rozhalila po sedmi hrncích grogu na kuráž před hotovým zástupem čumilů. Podívejte se do fotogalerie, co alkohol a zima udělaly s jejími vnadami!
16.12.2011 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Agáta Prachařová (2745 článků)

Grog a svařák. Po Havlovi na plavbě neštěkl ani pes

 
REPORTÁŽ Na poslední plavbu s exprezidentem Václavem Havlem se během posledního dne roku 2011 vydaly tři typy lidí. Důchodci, kteří přišli na některou z lodí posvačit či popít pár grogů, mladé rodiny, jež dětem ukazovaly krásy Prahy z lodní perspektivy, případně cizinci, kteří se náhodou připletli na akci, která byla zdarma. Na samotného Havla, jemuž byla celá akce věnována, se tak při tom všem jaksi zapomnělo.
31.12.2011 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5638 článků)

Výhradně pivní záležitosti

 
Milujeme ho, pijeme ho po sudech a léto bez něj by bylo jako zima bez grogu. Pivo teče proudem ve všech našich restauracích a u nás se mu také budeme trochu víc věnovat. Pivní fotky jsou tu!
10.08.2012 07:30 |

podobné články

Desatero pitného režimu: I v zimě vám hrozí dehydratace!

 
Ačkoli se to tak možná nezdá, dehydratace vám nehrozí jen v letních vedrech. I zimní měsíce jsou nebezpečné - a navíc svádí k pití svařeného vína, horké čokolády, grogu a podobných »zahřívacích« nápojů, které ale z hlediska pitného režimu zase tolik vydatné nejsou. Na co si dát pozor?
21.02.2017 12:10 |

podobné články

dTest: Svařák z vánočního trhu – bohužel bez pravidel

 
Svařené víno patří k adventu a vánočním trhům. Některé svařáky jsou vyráběny z relativně podřadných typů vín a chuť bývá přetlučena cukrem nebo kořením. Co ale dělat, když svařák vůbec nechutná jako svařené víno nebo v grogu není žádný rum?
07.12.2017 11:05 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Lipensko se zapíše do České knihy rekordů

 
Za 180 minut se ve vybraných 14 restauracích na celém Lipensku v sobotu vypilo 615 bombardin a grogů, horkých zimních alkoholických drinků z produktů firmy Fruko-Schulz.
05.03.2018 12:45 |

podobné články

Světový unikát z nerezu: Nůž a vidlička měří 2,5 metru...Nádobí a příbor pro obry!

 
Něco podobného nemají nikde na světě! Příbor měří 2,5 metru, do hrnce se vejde 2300 litrů polévky, trychtýř má přes dva metry, v konvici se dá uvařit 640 litrů grogu.
20.09.2018 14:15 |

podobné články

Vuk Čelebić (30) alias Robert Bláha z Ulice: Je synem ministra kultury!

 
Když vstupoval do seriálu Ulice, ještě netušil, jak velký prevít se z jeho role Roberta Bláhy vyklube. Brzy se charismatický herec s netypickým jménem Vuk Čelebić (30) nestačil divit a diváci s ním! V týdnu jeho postava zemřela během autonehody. Jaký ve skutečnosti je představitel největšího televizního grázla současnosti? Jak přišel ke svému jménu? Proč s každým členem rodiny mluví jinou řečí a proč se v dětství stěhoval napříč kontinenty?
05.05.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Vuk Čelebić (3 články)

Borhyová a Hrdlička: Takhle jejich láska vyprchávala před kamerou!

 
Tři roky tvořili dokonalý pár. A stejně tak dlouho Lucii Borhyovou (37) a jejího partnera Michala Hrdličku (26) potkávaly na různých akcích kamery Blesku. Usměvavý pár se nikdy nebránil rozhovorům, ovšem v poslední době už častěji stáli před kamerou sami... Připomeňte si reportáže, v nichž nejprve zářili štěstím! Doposud působili Lucie Borhyová (37) a Michal Hrdlička (26) jako dokonalý pár a dokonce plánovali svatbu. Jenže přišel nečekaný rozchod. Jak se ale láska slavné dvojice zrodila a jak se vyvíjela? Připomeňte si momenty, kdy byli Lucie s Michalem ještě šťastně zamilovaní.Více na http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348924/borhyova-a-hrdlicka-se-rozesli-jak-sel-cas-s-lucii-a-michalem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Doposud působili Lucie Borhyová (37) a Michal Hrdlička (26) jako dokonalý pár a dokonce plánovali svatbu. Jenže přišel nečekaný rozchod. Jak se ale láska slavné dvojice zrodila a jak se vyvíjela? Připomeňte si momenty, kdy byli Lucie s Michalem ještě šťastně zamilovaní.Více na http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348924/borhyova-a-hrdlicka-se-rozesli-jak-sel-cas-s-lucii-a-michalem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Doposud působili Lucie Borhyová (37) a Michal Hrdlička (26) jako dokonalý pár a dokonce plánovali svatbu. Jenže přišel nečekaný rozchod. Jak se ale láska slavné dvojice zrodila a jak se vyvíjela? Připomeňte si momenty, kdy byli Lucie s Michalem ještě šťastně zamilovaní.Více na http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348924/borhyova-a-hrdlicka-se-rozesli-jak-sel-cas-s-lucii-a-michalem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Doposud působili Lucie Borhyová (37) a Michal Hrdlička (26) jako dokonalý pár a dokonce plánovali svatbu. Jenže přišel nečekaný rozchod. Jak se ale láska slavné dvojice zrodila a jak se vyvíjela? Připomeňte si momenty, kdy byli Lucie s Michalem ještě šťastně zamilovaní.Více na http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348924/borhyova-a-hrdlicka-se-rozesli-jak-sel-cas-s-lucii-a-michalem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
14.10.2015 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Borhyová (1524 článků) , Michal Hrdlička (684 článků)

Výrobci nesmí tajit původ masa. Víme, jak poznáte „flákotu“ plnou vody

 
Češi mají rádi vepřové a drůbeží maso. Často si ale zapomenou přečíst etiketu, která by měla povinně obsahovat například označování původu masa. Někteří obchodníci přitom dokonce původ masa tají. Podívejte se, co by měla obsahovat etiketa, co jednotlivé položky znamenají a na co byste se měli při nákupu zaměřit.
31.07.2016 05:55 |

podobné články

Babiš (ANO): Jak lépe dohlížet na původ potravin?

 
Při kontrolách výrobků živočišného původu se v některých případech nedaří dohledat jejich původ. Důvodem je zprostředkující článek distribučního řetězce, který nemá povinnost registrace.
29.10.2016 14:20 |

podobné články