Článek

Jako živé: umělec dává nepovedeným panenkám osobností reálnou podobu

 
Původně to byly obyčejné panenky typu Barbie připomínající slavné postavy jen oblečením. Pak si je ale vzal do parády malíř Noel Cruz a vytvořil figurky, které opravdu vypadají jako ti, které mají znázorňovat. Cruz prý dokáže z jakékoli panenky udělat slavnou postavu. Další články k tématu: Nové panenky prince Williama s manželkou děsí méně než ty poslední Kate mánie pokračuje, na prodej je panenka i odvážný model Svatební panenky prince Williama s manželkou: šklebí se a trošku děsí Mladý zpěvák Justin Bieber bude ke koupi v podobě panenky Sarkozyho rozzlobily vúdú panenky, které ho zpodobňují
12.06.2009 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Agáta Prachařová (2682 článků) , Justin Bieber (1519 článků)
Podobné články

Britský výtvarník fascinuje svými kresbami, od fotek jsou k nerozeznání

 
Černobílé obrazy slavných vypadají na první pohled jako fotky. Jsou ale dílem mladého britského umělce Kelvina Okafora, který je nakreslil tužkou. Ani při bližším pohledu ale lidé nevěří, že se nekoukají na fotografii. Další články k tématu: Jako živé: umělec dává nepovedeným panenkám osobností reálnou podobu Umělec vytvořil sochu Justina Biebera a Seleny Gomezové, oba jsou nazí Americký umělec chce nakreslit všechny obyvatele New Yorku
31.01.2013 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Selena Gomez (434 článků) , Justin Bieber (1519 článků)

Nenalíčená Barbie vypadá ztrhaně a má kruhy pod očima

 
Panenka Barbie je už 64 let vždy usměvavá a perfektně nalíčená. Byla by ale taková i bez zásahu stylistů a bez make-upu? Mexický grafik Eddi Aguirre panenku představil v poněkud jiném světle. Další články k tématu: Barbie maniak: Američan za panenky utratil milion a půl Živí Ken a Barbie se na focení pohádali kvůli plastikám OBRAZEM: Ken jako Masaryk a Barbie v roli Marie Terezie Jako živé: umělec dává nepovedeným panenkám osobností reálnou podobu
09.04.2013 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Marie Terezie (119 článků)

Zapomeňte na krásnou Barbie, umělec vytvořil její reálnou, tlustší podobu!

 
Feministky a různé zastánkyně ženskosti zatracují tuto nejslavnější hračku na světě jako špatný vzor pro mladé dívky. Oponenti zase tvrdí, že "pravá od Mattela" je jen hračka a na děti to tedy nemůže mít žádný vliv.
04.07.2013 07:55 |

podobné články

Jakub Hron Metánovský: Skutečný Jára Cimrman

 
Zdálo by se, že věřit na reálnou existenci Járy Cimrmana je stejně naivní jako věřit na Ježíška. Přesto má toto fiktivní postava reálnou předlohu. Jakub Hron Metánovský skutečně žil a jeho tvorba i životní dráha se Cimrmanovým aktivitám nápadně podobá. 
03.05.2015 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Jára Cimrman (288 článků)

Skrytá kamera: Trpaslíci převlečení za panenky děsí zákazníky hračkářství

 
Představte si, že své dceři k narozeninám či na Vánoce chcete koupit novou "panenku":http://www.extra.cz/zapomente-na-krasnou-barbie-umelec-vytvoril-jeji-realnou-tlustsi-podobu. Vydáte se tedy do nejbližšího hračkářství a… panenka z ničeho nic ožije, vyběhne z krabice a vrhne se na vás.
12.08.2013 07:30 |

podobné články

Nečas: Odchod Řecka z eurozóny je reálnou variantou

 
Odchod Řecka z eurozóny je reálnou variantou. V Bruselu to dnes při příjezdu na summit EU řekl český premiér Petr Nečas. Dodal, že vystoupení Řecka z eurozóny bude za určitých podmínek jedinou možností. Dopady takového kroku by ale podle něj dolehly i na Českou republiku.
23.05.2012 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9307 článků)

Bratr ho postřelil reálnou zbraní na airsoftu: Muž je stále v nemocnici. Jeho partu už na akcích nechtějí!

 
Minulý týden si skupina nadšenců chtěla užít airsoftovou přestřelku ve velkém stylu, místo toho ale jeden z nich skončil postřelený v nemocnici a jeho parta je teď na všech akcích nežádoucí. A to kvůli prapodivné nehodě - jeden ze střelců ztratil na place reálnou zbraň, jiný muž (25) ji zvedl a aniž by se podíval, co je to za pistoli, vystřelil z ní po svém bratrovi (30).
15.10.2018 10:00 |

podobné články

DĚSIVÉ: Nešťastná matka si vyrobila panenku, která vypadá jako její mrtvý syn!

 
Australanka Betty Bading byla zdrcena, když jí před dvěma lety zemřel devětatřicetiletý syn na rakovinu. A jelikož od mládí tíhla k porcelánovým panenkám, a tak si vyrobila panenku, která vypadá přesně jako její syn Greg, když byl ještě miminko.
08.12.2016 15:45 |

podobné články

Půlnoc patří ve Varech vyzývavým panenkám

 
Mají lascivní gesta, nic moc na sobě, výrazně nalíčené tváře, dokonalá těla a pohyby. Vypadají jako panenky. Pohybují se na festivalu kolem půlnoci. Sem tam souloží. A zcela okouzlily návštěvníky festivalu. Už víte? Špatně! Potlesk ve stoje sklízí v karlovarském divadle Cirk La Putyka s nejnovějším představením DOLLS.
09.07.2014 06:40 |

podobné články

V hračkářství protestovaly feministky proti panenkám. Co jim vadí?

 
Skupina feministek, z nichž některé byly oblečeny jako princezny či služky, v sobotu krátce obsadila pařížské hračkářství a protestovala proti genderovým stereotypům, jež hračky podporují. Informovala o tom dnes agentura AFP.
14.12.2014 21:10 |

podobné články

Nenávidíte svého ex? Budete se mstít za nevěru? Vyrobte si voodoo panenku a staňte se pánem nad jeho životem!

 
Používání voodoo panenek je staré jako lidstvo samo a provází nás tedy již dlouhou dobu. Víte ovšem, co vůbec voodoo panenka je? K čemu se používá a jak moc je její použití nebezpečné? Pokud jste právě zakopla, nabourala nebo se vám stalo něco horšího, může to být zákeřný vzkaz od vašeho nepřítele. Podívejme se tedy těmto magickým panenkám na zoubek.
01.01.2016 16:21 |

podobné články

Bratranec drogový dealer, sestra těhotná v 15. A ona, dívka z favely, olympijská vítězka

 
Neměla rozhodně ty nejlepší vstupní podmínky k tomu, aby se z ní stala hvězda, jíž se nyní klaní celá Brazílie. Judistka Rafaela Silvaová vyrůstala v nejobávanější favele Ria de Janeiro s vysokou kriminalitou. Jako malá rozhodně nečesala panenkám jejich zlatavé kadeře… A když později temnou čtvrť opustila a prosadila se v judu, ani okolní svět k ní nebyl příliš milý. Po neúspěchu na hrách v Londýně 2012 jí na sociálních sítích nadávali do opic, v depresích chtěla skončit s judem. Neudělala to. A teď má zlatou olympijskou medaili, zatím jedinou pro hostitelskou zemi…
10.08.2016 16:30 |

podobné články

Vedení Energetického regulačního úřadu neschválilo podobu nových tarifů

 
Vedení ERÚ na svém zasedání dne 12. listopadu 2015 neschválilo podobu nových tarifů – konečnou podobu tarifů v elektroenergetice stanoví až po vyhodnocení veřejného konzultačního procesu („referendu“ spotřebitelů) .
13.11.2015 17:01 |

podobné články

Praha představila novou podobu přístřešků u zastávek MHD

 
Hlavní město vybralo vítěze designové soutěže na novou podobu přístřešků pro MHD a zábradlí. Vítězi se stali Michal Froněk a Jan Němeček, kteří vyhráli i předchozí městskou soutěž na podobu nových laviček a košů. Vítězný návrh v pátek zástupci města a Institutu plánování a rozvoje (IPR), který soutěž pořádal, představili na veřejné vernisáži.
30.11.2018 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Michal Němeček (9 článků) , Michal Němeček (9 článků)

Blesk.cz proměňuje váš byt: Jak udělat z dětského studentský pokoj?

 
Když děti odrostou panenkám a autíčkům, je čas na proměnu dětského pokoje ve studentský. O radu požádali Blesk.cz dva 14letí sourozenci, kteří chtějí zachovat většinu stávajícího nábytku, vybavit ho ale moderními doplňky a změnit také barevné ladění pokoje. A protože jde o bratra se sestrou, rádi by nábytek přestavěli tak, aby měl každý z nich své soukromí. Jak se s tímto úkolem vypořádala designérka Dita Zikmundová?
08.11.2011 13:15 |

podobné články

Hororová výchova dětí teroristů: Řežou hlavy panenkám!

 
Je to jen týden, co fanatici z IS (Islámský stát) uřízli hlavu americkému novináři Jamesi Foleymu (†40) a na internetu se objevilo další nechutné video. Otec v něm učí malého chlapce, jak řezat bezvěrcům hlavy!
27.08.2014 05:40 |

podobné články

Thajsko propadá spiritistickým panenkám

 
Zatímco majitelka salónu krásy Natsuda Džantaptimová míří do buddhistického chrámu na severním okraji Bangkoku, vypočítává, co všechno má a nemá ráda její mladší dcera. „Spíme spolu ve stejné posteli, ale ona tam má vlastní polštář a peřinu,“ řekla AFP s dcerkou tiše usazenou na předním sedadle spolujezdce.
15.02.2016 10:35 |

podobné články

Chlapeček (8) roztahoval panenkám nohy a lízal je: Případ týraných vlčích dětí z Chomutova před soudem

 
Neuměly se najíst, neznaly sprchu, bály se vody. Téměř nemluvily, a když přece jen otevřely pusu, vyrážely ze sebe většinou jen vulgarismy. Tak své dvě děti vychovali Anděla R. (38) a její druh Julius C. (40), kteří se teď zpovídají před soudem z jejich týrání.
24.10.2016 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Julius Julius (49 článků)