Článek

Jako smilování. V Jihlavě začala pomáhat s koronavirem armáda

 
Patnáctičlenná skupina vojáků začala v pátek pomáhat zaměstnancům koronavirem těžce postiženého jihlavského Alzheimer Centra. To na jejich příjezd čekalo jako na smilování, notně prořídlé stavy zaměstnanců se totiž pomoci z civilu dočkaly v mnohých případech jen ústně.
01.08.2020 04:15 |

podobné články

Podobné články

Na výlet do Egypta čekala Viktoria jako na smilování: Kráska je mezi 224 mrtvými, kteří zemřeli při pádu ruského airbusu

 
Na dovolenou v Egyptě čekala jako na smilování. Dlouho na ni šetřila a těšila se, až se podívá do slunné země plné pláží a turistických destinací. Pobyt v letovisku Šarm aš-Šajch si užila Viktoria Sevryjukova (24) jako v pohádce. Domů do Ruska se ale už nikdy nevrátila.
31.10.2015 16:40 |

podobné články

Německá armáda je úplně v troskách. A ono je to vlastně dobře, píše Marian Kechlibar

 
Matematik Marian Kechlibar zhodnotil stav německé armády a dospěl k závěru, že Bundeswehr je úplně v troskách. Současná německá armáda je podle Kechlibara důkazem, že v něčem jsou na tom Češi přece jen líp než Němci. Jako Čech s určitými znalostmi z historie z toho má Kechlibar radost. Dokud bude německá armáda relativně slabá, nebudou mít Němci chuť rozpoutat další válku. Má to však i stinnou stránku. Jako spojenecká armáda nebude německá armáda moc platná, bude-li třeba pomoci napadenému státu NATO.
29.04.2018 19:05 |

podobné články

Armáda začala pomáhat policii při ostraze strategických míst

 
Armáda od dnešních 08:00 vyčlenila 550 vojáků, kteří budou pomáhat policii na letištích, nádražích a dalších místech se zvýšenou koncentrací lidí. Vláda o mimořádném nasazení armády rozhodla po úterních teroristických útocích v Bruselu. V Praze působí 350 vojáků ze 4. brigády rychlého nasazení, po stovce příslušníků 7. mechanizované brigády odjelo do Jihomoravského a Moravskoslezského kraje, řekl dnes ČTK mluvčí generálního štábu armády Jan Šulc.
23.03.2016 08:50 |

podobné články

Klaus ml.: Není zájmem Česka pomáhat mocnostem eskalovat konflikty! Pokud posíláme naše vojáky na smrt, tak...

 
Václav Klaus mladší poskytl rozhovor serveru Armádní noviny. Dle Klause není zájmem České republiky pomáhat eskalaci konfliktu světových mocností. „České jednotky a čeští vojáci patří ke špičce na těchto misích a dělají tam svou práci skvěle. Pokud posíláme naše vojáky případně padnout – musíme si být jisti, že tam hájí ‚naše ženy a děti‘, že taková mise má smysl a je ve prospěch našich národních zájmů. Armáda nemá být expediční vojsko, ani nemáme pomáhat revidovat postkoloniální uspořádání světa vojenskými prostředky,“ myslí si poslanec.
08.07.2020 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

Vedení ODS se sejde v Jihlavě, mohlo by řešit pokles obliby strany

 
Vedení ODS bude dnes v Jihlavě podle všeho diskutovat o způsobech, jak opět oslovit své voliče poté, co průzkumy ukázaly propad preferencí. Výkonná rada se sejde v Jihlavě, premiér a předseda ODS Petr Nečas totiž v těchto dnech jedná a diskutuje se straníky v regionech.
28.02.2013 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9335 článků)

Oběd do stovky si dáte už jen v Olomouci a Jihlavě. Ceny jídla letí vzhůru

 
Češi letos v červnu zaplatili za oběd v průměru 108,20 koruny, což je o 5,40 koruny více než před rokem. Do stokoruny se nají lidé z krajských měst jenom v Olomouci a Jihlavě, uvedla ve čtvrtek stravenková společnost Edenred. Nejrychleji podle ní rostou útraty za obědy ve městech, kde jsou ceny nejnižší, tedy v Ostravě, Olomouci, Jihlavě a v Ústí nad Labem.
20.07.2017 13:10 |

podobné články

„Nikdo nebude beztrestně zabíjet české vojáky,“ říká náčelník. Armáda chce najít strůjce útoku

 
Česká armáda chce v Afghánistánu dopadnout strůjce sebevražedného útoku, při kterém zahynuli tři čeští vojáci. Pomáhat jim budou koaliční partneři ze spojeneckých sil. České televizi to řekl náčelník generálního štábu Armády ČR Aleš Opata. Podle televize plánuje armáda ke hledání kompliců útočníka využít hlavně vojáky, kteří již v Afghánistánu jsou.
10.08.2018 19:50 |

podobné články

V oblastech postižených povodněmi začala pomáhat armáda

 
Do Moravskoslezského kraje dorazila v sobotu ráno první stovka vojáků, kteří budou pomáhat odstraňovat následky povodně z počátku tohoto týdne. Vojáci z útvaru v Přáslavicích v sobotu v devět hodin nastoupili v Karviné.
22.05.2010 10:15 |

podobné články

Armáda vymění letadla L-159 za modernizaci používaných strojů

 
Armáda uvažuje o tom, že vrátí nepotřebné letouny L-159 výrobci Aero Vodochody výměnou za to, že zmodernizuje stroje, které armáda používá. Uvedla to dnes Česká televize. Armáda by při této výměně získala za jedno letadlo protihodnotu ve výši dvacet až čtyřicet milionů korun, tedy zlomek jejich původní ceny. uvedla ČT.
27.11.2011 08:30 |

podobné články

Armáda spásy se stala církví

 
Armáda spásy, doposud občanské sdružení, které se věnuje charitě, se ve středu stala registrovanou církví. Armáda spásy ve středu sdělila, že pro to splnila nezbytné náležitosti. O registraci rozhodlo ministerstvo kultury. Armáda spásy má více než tři stovky členů, celkem 23 duchovních, devět sborů, tři stanice. Uvedla, že jejích nedělních bohoslužeb se účastní téměř 300 osob.
25.09.2013 17:30 |

podobné články

Extremisté budou demonstrovat. Další stíhání v Jihlavě

 
Další tři extremisty začala policie stíhat po vyhodnocení záznamů z víkendového shromáždění v Jihlavě. Neonacisté po úterním zatýkání chystají demonstrace.
10.06.2009 13:10 |

podobné články

V Jihlavě řádí PEDOFIL! Naposledy útočil DNES! Jak chránit děti?

 
Případy obtěžování školáků se začala zabývat jihlavská policie. Ve čtvrtek ráno u základní školy v Jihlavě měl muž v tmavém oblečení, který měl maskovaný obličej, oslovit dívku, ta z místa utekla, sdělila v pátek mluvčí policie Jana Kroutilová.
07.01.2011 12:55 |

podobné články

K uctění památky brutálně zavražděné dívky v Jihlavě se sešlo víc než tisíc lidí

 
K uctění památky brutálně zavražděné patnáctileté dívky se dnes na Masarykově náměstí v Jihlavě sešla více než tisícovka lidí. Vzpomínková akce začala krátce po 15:00. U morového sloupu účastníci zapalovali svíčky u velké fotografie zemřelé dívky. Na programu setkání byla také moderovaná diskuse o tom, jak lze v budoucnu zabránit podobným případům. Základní škola, kam zavražděná dívka chodila, se shromáždění oficiálně neúčastní. 
05.04.2013 17:15 |

podobné články

Ministerstvo vnitra vyhrálo spor o policejní motto "Pomáhat a chránit"

 
Ministerstvo vnitra může dál používat slovní spojení "Pomáhat a chránit", které se stalo heslem policie. Rozhodl o tom pražský městský soud, který zamítl žalobu občanského sdružení Pomáhat a chránit. Rozsudek zatím není pravomocný.
24.09.2010 15:50 |

podobné články

Podle Zemana je uprchlíkům třeba pomáhat v jejich zemích, ne jinde

 
Uprchlíkům je podle prezidenta Miloše Zemana třeba pomáhat především na území jejich států, a ne je vozit jinam. „Podporuji imigrační politiku české vlády,“ řekl dnes Zeman na setkání s občany Jeseníku. Česká vláda odmítá povinné kvóty pro přijímání migrantů a chce pomáhat uprchlíkům na základě svého suverénního rozhodnutí, nikoli podle mechanismů definovaných Evropskou unií.
14.05.2015 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24029 článků)

Češi zadržení v Turecku chtěli v Sýrii pomáhat Kurdům

 
Čech Miroslav Farkas, obviněný v Turecku z příslušnosti k teroristické organizaci, v minulosti tvrdil, že chce v kurdských oblastech Sýrie pomáhat hlavně dětem. Uvedl to před časem v rozhovoru poskytnutém serveru Echo24.cz. Češka Markéta Všelichová, kterou turecké úřady zadržely a obvinily spolu s Farkasem, v rozhovoru poskytnutém v létě iDNES.cz prohlásila, že do severní Sýrie ji zavedla nejprve zvědavost, následně se rozhodla lidem na místě pomáhat.
17.11.2016 14:10 |

podobné články

Česko plné dobrovolníků: Pomáhat může každý, senioři sází na ty proškolené

 
Šití roušek, nakupování, venčení domácích mazlíčků. To jsou jen některé z širokého výčtu aktivit dobrovolníků. S těmi se teď v Česku roztrhl pytel a organizace, které je sdružují, z toho mají radost: „Lidí, kteří chtějí pomáhat, není nikdy dost!“ Problém ale může být u těch, kteří se rozhodnou pomáhat na vlastní pěst. Takovou i dobře myšlenou pomoc mohou například důchodci raději odmítnout. Český červený kříž (ČČK) proto dobrovolníky prověřuje a školí v tom, jak se přesně při pomáhání chovat.
05.04.2020 05:15 |

podobné články

Turecký prezident Erdogan přežil pokus o převrat: Armáda střílela do lidí, Turecko se proměnilo v krvavou lázeň

 
Turecký prezident Erdogan přežil pokus o převrat. Noční události v Turecku mohly mít dvojí vývoj. V jednu chvíli to vypadalo, že armáda dokáže převzít v Turecku moc, pak ale Erdogan promluvil k lidu a Turci vyšli do ulic. A davy šly proti tankům. Armáda začala nakonec do lidí střílet.
16.07.2016 09:40 |

podobné články

Iveta Bartošová: Konečně bude rozvod!

 
Manželství s Jiřím Pomejem (45) pro Ivetu Bartošovou (44) znamenalo hotový očistec. Právě z toho důvodu se asi rozplakala štěstím ve chvíli, když jí redaktoři deníku Aha! jako první informovali, kdy konečně proběhne její rozvod. Čeká na něj jako na smilování, „Tohle je historická chvíle. Už jako bych teď byla svobodná. Juchú!“ zářila štěstím!
30.08.2010 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pomeje (1740 článků) , Iveta Bartošová (6815 článků)