Článek

Jaká je uhlíková stopa průměrného Pražana? Nejvíce zatěžujeme přírodu spotřebou masa, uvádí výzkum

 
Klimatická změna a vliv člověka na životní prostředí, je téma, které řeší vědci, politici i běžní lidé. Nezisková organizace Arnika nedávno vydala publikaci, které má konkrétně obyvatele Prahy vést k zamyšlení, kolik škodlivin svou každodenní činností vyprodukují. Její autor mimo spočítal, že největší uhlíkovou stopu průměrný Pražan vytváří spotřebou potravin, hlavně masa.
15.09.2020 05:20 |

podobné články

Podobné články

Domácí hamburger z mletého masa

 
Domácí hamburger z mletého masa bude pod vaší kulinářskou taktovkou daleko chutnější a po potravinové stránce i kvalitnější, nežli jeho kupované variace, které jsou dnes k dostání prakticky na každém kroku. Jen málokdo by odolal chutné kombinaci grilovaného pečeného masa, křupavé bulky, zeleniny a dresinku, který si můžete připravit dle vlastních chutí tak, jak je vám libo. Jestliže si i vy rádi pochutnáte na hamburgeru, ale chcete si být skutečně jistí tím, co doopravdy jíte, pak si připravte domácí hamburger z mletého masa podle našeho receptu, který pro vás ukrýváme v dnešním článku. Nejenže tak budete vědět, z čeho si svůj hamburger vlastně připravujete, ale navíc vám i díky času strávenému jeho přípravou bude daleko více chutnat! Jak si připravit domácí hamburger z mletého masa Níže jsme pro vás připravili několik užitečných tipů, díky kterým se vám podaří vykouzlit ten nejlepší domácí hamburger z mletého masa. Tuto dobrotu si můžete připravit jak doma na pánvi, tak i při pěkném počasí venku na grilu – a snad se toho pěkného počasí dočkáme co nejdříve. Uvidíte, že s naším receptem sklidíte úspěch! Abyste si byli jistí, z jakého masa si svůj domácí hamburger vlastně připravujete, doporučujeme vám koupit si kousek nějakého pěkného masíčka v celku u řezníka. Maso si pak doma můžete namlet, díky čemuž budete mít příležitost určit si jeho hrubost. Jakmile si maso namelete, můžete si do něho přimíchat jakékoli koření. Každý z nás má jiné chutě, proto záleží zcela na vás, jaká dochucovadla použijete. Samozřejmě že úplně nejlepší jsou čerstvé bylinky, které masu dodají úplně nový rozměr. Někdo rovněž dává přednost čisté chuti masa a přidává tak jen sůl a pepř. Maso přes přípravou placiček doporučujeme nechat odpočinout alespoň 20 minut v lednici. Z vytvořené masové směsi si můžete vytvořit placičky takové hmotnosti, jak se vám bude hodit. Můžete... Čtěte více Příspěvek Domácí hamburger z mletého masa pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
09.04.2016 02:35 |

podobné články

Primátor Hřib: Portál Pražana uspěl v soutěži Egovernment The Best 2020

 
V konkurenci celkem 27 projektů elektronizace veřejné správy, které byly přihlášeny do letošního ročníku soutěže Egovernment The Best 2020, zvítězil v kategorii Městské projekty Portál Pražana. Nový webový portál má usnadnit obyvatelům metropole komunikaci směrem k Magistrátu hl. m. Prahy, úřadům městských částí a městským organizacím. Portál Pražana spustilo hlavní město 1. října letošního roku.
24.11.2020 14:05 |

podobné články

ANKETA: Lady Gaga v šatech z masa. Které se vám líbí nejvíce?

 
Mezi nejkontroverznější módní kreace zpěvačky Lady Gaga patří její šaty z masa, které si oblékla na udílení cen MTV v roce 2010. Byly ze syrového hovězího a skončily v muzeu. Zpěvačka se v nich objevila také v kresleném seriálu a teď předvedla podobné, ovšem umělé šaty. Další články k tématu: OBRAZEM: Nejšílenější outfity Lady Gaga. Maso, igelit, ulítlé klobouky Lady Gaga oblékla děti do svých slavných modelů, maso nahradil potisk Lady Gaga inspiruje návrháře: hitem jsou řetízky ze „syrového masa“ Šaty z hovězího masa zpěvačky Lady Gaga půjdou do archivu Aféra Lady Gaga má pointu. Její šaty byly skutečně z masa Pod reflektory se Lady Gaga bude hemžit červy, varují ochránci zvířat OBRAZEM: Lady Gaga na Cenách MTV provokovala. Hovězím steakem na hlavě
15.05.2012 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Lady Gaga (1417 článků)

Liška (SZ): Uhlíková daň - domácnosti si připlatí a velké podniky budou kouřit levně dál

 
Uhlíková daň, kterou připravuje vláda, může přispět k ochraně klimatu i ke zlepšení stavu ovzduší. Bohužel bez ekologické daňové reformy a kompenzací povede tento izolovaný návrh k sociálním otřesům, a to zejména u nízkopříjmových domácností závislých na lokálním vytápění.
14.02.2012 18:40 |

podobné články

Strejček (ODS): Uhlíková daň je nesmysl. Prodraží energie i palivo

 
Harmonizace podnikových daní a uhlíková daň. Dvě opatření, která schválil Evropský parlament, mají z hlediska České republiky jednoznačně negativní dopady: zdražení podnikání, zvýšení daní, další zdražení energií a propad na příjmové straně státního rozpočtu.
20.04.2012 11:35 |

podobné články

Statečná Katka Uhlíková: Maraton i s nevyléčitelnou nemocí!

 
Od narození trpí vzácnou a nevyléčitelnou Gaucherovou chorobou, kterou u ní lékaři zjistili až v patnácti letech. Bez podpůrné léčby v podobě pravidelných infúzí by se zřejmě Kateřina Uhlíková (35) z Nejdku dnešních dnů již nedožila.
13.05.2012 12:15 |

podobné články

Herman (SPO): Podíl masa v salámech. Jaké jsou potravinářské normy?

 
V roce 1977 musel podle ČSN obsahovat Gothajský salám minimálně 73 % masa, zatímco v současnosti pouze 40 % masa nebo Šunkový salám 89 % masa, zatímco v současnosti jenom 55 % masa.
16.05.2018 12:55 |

podobné články

Žádosti a povolení přes internet: Praha spouští Portál Pražana

 
Pražský magistrát a jeho firma Operátor ICT (OICT) spustila v posledních dnech ve zkušebním provozu nový Portál Pražana, který po vzoru státního Portálu občana umožní obyvatelům Prahy zajistit si přes internet různé žádosti a povolení. Oficiálně bude portál spuštěn ve čtvrtek, oznámili primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a šéf OICT Michal Fischer. Nyní mohou lidé přes internet vyřešit 15 agend, další funkcionality budou podle Fischera přibývat.
30.09.2020 12:35 |

podobné články

Primátor Hřib: Hlavní město spouští Portál Pražana

 
Nový webový portál, který má usnadnit obyvatelům metropole komunikaci směrem k Magistrátu hl. m. Prahy, úřadům městských částí a městským organizacím, spouští hlavní město v těchto dnech. Portál Pražana byl už několik dní ve zkušebním provozu, oficiálně byl spuštěn ve čtvrtek 1. října 2020.
01.10.2020 19:05 |

podobné články

Štěpán Křeček: Česká republika není soběstačná ve výrobě masa

 
„V České republice se vyprodukuje nejvíce vepřového masa, kterého je vyrobeno třikrát více než hovězího masa. S mírným odstupem za vepřovým masem následuje produkce drůbežího masa. Výroby ostatních druhů mas jsou vzhledem k celkové produkci zanedbatelné,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
31.10.2018 12:10 |

podobné články

Český statistický úřad: Výroba masa klesla, nákup i cena mléka vzrostly

 
Ve 4. čtvrtletí 2017 bylo na jatkách vyrobeno 114 124 tun masa. Produkce hovězího masa meziročně klesla o 4,0 %, vepřového o 0,6 %, kdežto produkce drůbežího masa se zvýšila o 2,0 %. Nákup mléka od producentů vzrostl na 709 929 tis. litrů, tj. o 10,4 %.
30.01.2018 11:05 |

podobné články

Karel Wágner: Vaše – naše uhlíková stopa

 
Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová (plným jménem Greta Tintin Eleonora Ernman Thunberg) dala vzniknout hnutí Školních stávek pro klima (Fridays for Future) v listopadu loňského roku.
31.10.2019 07:40 |

podobné články

Bašta (BOS): Zelený úděl a zelení gardisté

 
Historie se občas opakuje. Je současná "uhlíková Grétina stopa" něco nového, nebo zde již v minulosti byly obdobné pokusy? A jak skončily?
20.01.2020 10:01 |

podobné články

Děti na měsíc na pole, ať si to zkusí! Šéf bramborářů: Byli jsme velmoc, a teď...

 
ROZHOVOR Bývali jsme bramborářská velmoc, teď jsme soběstační tak na 70 procent, a ve výrobcích z brambor ještě méně. Proč kupujeme rané brambory z Egypta, které jsou dříve, ale bez chuti, a nepočkáme si na ty třeba z Polabí? Pořád ještě chceme krásné hlízy z Francie, které jsou ale nechutné. U nás je chemických přípravků podstatně méně. A co uhlíková stopa? Pro ParlamentníListy.cz hovoří bývalý dlouholetý předseda Českého bramborářského svazu a „bramborář“ tělem i duší, ing. Miloslav Chlan. Jak je možné, že jsou maloobchodní ceny až pětkrát dražší?! Připravme se na to, že z důvodu sucha budeme muset pole s touto zeleninou zavlažovat, a to až z padesáti procent rozlohy. Je to však běh na celá desetiletí. Dokážeme uživit tuto zemi?
22.04.2020 10:55 |

podobné články

Eko pokrytci ze Sussexu Meghan a Harry: Šokující čísla mluví proti nim!

 
Kážou vodu, ale zjevně pijí víno po litrech. Ekologicky smýšlející utečenci Meghan Markleová (38) a princ Harry (35) dlouhodobě lynčují veřejnost za znečišťování životního prostředí a apelují na snížení soukromých cest letadlem a velkými vozidly. Podle deníku The Sun je však uhlíková stopa vévodského párečku až 26krát větší, než jakou za rok vyprodukuje průměrný člověk!
21.07.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Harry Harry (933 článků)

Omlouváme se, že vás zatěžujeme Ornellou Štikovou. Ale týká se to Okamury a Úsvitu

 
Spory v hnutí Úsvit se dostávají do velmi bizarních poloh, když se k nim vyjadřují lidé, od kterých by politické komentáře skutečně čekal málokdo. Jednadvacetiletá celebrita Ornella Koktová, čtenářům bulváru známá spíše pod dívčím jménem Štiková, která se proslavila tím, že jisté zpěvačce odloudila movitého podnikatele, nyní poodkryla pokličku vztahů ve sněmovním hnutí s tím, že Tomio Okamura se kdysi se svým vyzyvatelem Markem Černochem seznámil její zásluhou. A při té příležitosti na Facebook napsala, jak oba politiky vidí.
11.02.2015 17:36 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2467 článků) , Ornella Štiková (1104 článků)

Ve Vídni staví hotel s nulovou spotřebou energie

 
Tříhvězdičkový hotel Stadthalle v blízkosti vídeňského nádraží Westbahnhof by se díky nové přístavbě měl honosit nulovou spotřebou energie.
06.07.2009 05:05 |

podobné články

Vysílali jsme: Jak na dům s nulovou spotřebou? Poradí náměstek ministra

 
Od Nového roku dostanou v Česku stavební povolení projekty rodinných domů jen s téměř nulovou energetickou spotřebou. Jak na stavbu „zeleného" domu? Na co si dát pozor? Existují na jeho financování dotace? Nejen o tom byla řeč ve středečním Epicentru Blesku, hostem byl náměstek ministra průmyslu a obchodu René Neděla.
08.01.2020 14:50 |

podobné články

Hnutí ANO Hradec Králové: O zeleň a přírodu ve městě je potřeba se starat

 
Hradec Králové má svůj přírodní genius loci. Bezpochyby. Ale o zeleň a přírodu ve městě je potřeba se starat. V hradeckém Hnutí ANO má životní prostředí na starosti Ivana Hantschová a Honza Groh. A mají také jasné plány, kam má péče o přírodu a zeleň
29.09.2018 10:05 |

podobné články