Článek

Jaká je budoucnost Commonwealthu? Rozpad mu zatím nehrozí, jisté tendence tu ale jsou

 
Pohřeb Alžběty II. mimo jiné ukázal, jakou důležitost přikládá britská monarchie svému Společenství (Commonwealth). Při bohoslužbě ve Westminsterském opatství měli zástupci států Společenství čestná místa a vůbec ta nejlepší patřila zemím, které uznávají britského monarchu jako hlavu státu. Smrt panovnice, která vládla po sedm desetiletí, rozvířila debatu o budoucnosti tohoto svazku. Ač není příliš jasná, jeho rozpad podle odborníků nyní nehrozí.
20.09.2022 15:35 |

podobné články

Podobné články

Princ Charles byl potvrzen jako příští hlava Commonwealthu

 
Zatímco britským králem by se díky dědičnému právu stal princ Charles ihned po smrti své matky Alžběty II., hlavou Commonwealthu – Britského společenství národů – by automaticky nebyl. Ale na včerejším setkání šéfů vlád členských zemí královna Alžběta II. vyzvala přítomné, aby jejího syna nástupcem uznali. A oni v pátek 20. dubna potvrdili, že princ Charles bude po smrti matky oficiální hlavou Commonwealthu.
23.04.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Princ Charles (235 článků)

Hry Commonwealthu v Dillí ohrožují obavy o zdraví a bezpečnost

 
Necelé dva týdny před zahájením Her Commonwealthu sílí kritika na adresu indických pořadatelů a přibývá sportovců, kteří do Dillí odmítají přiletět z obavy o zdraví a bezpečnost.
22.09.2010 13:25 |

podobné články

Nejnudnější VIP Prostřeno: Zábava nehrozí, Agáta se prodává, Šinkorová pláče

 
Minulé VIP Prostřeno bylo složené z VIP cvoků, takže o zábavu bylo pořád postaráno. Dokonce se mezi Macurou a „exVyVolenou“ zrodila láska. To v tomhle ryze ženském seskupení opravdu nehrozí. A po prvním díle je jisté, že nehrozí ani ta zábava.
20.12.2016 15:35 |

podobné články

Revoluce a rozpad EU? Libor Rouček tuší lidi v ulicích. Ale to není vše

 
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Nehrozí žádná revoluce ani rozpad Evropské unie,“ říká bývalý místopředseda Evropského parlamentu, někdejší mluvčí vlády a exredaktor Hlasu Ameriky Libor Rouček. Přesto předpokládá, že lidé vyjádří svou nespokojenost se zdražováním v ulicích měst. „Politický systém je koneckonců založen na lidských právech i na právech demonstrovat, je založen na volné politické soutěži, střídání moci, ale nevede k revoluci. Systém vede k pádu vlád, k výměně vlád. K tomu může dojít i u nás,“ analyzuje Rouček. Podle jeho názoru nejsou v příštích měsících změny českého kabinetu na pořadu dne.
01.09.2022 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Libor Rouček (297 článků)

Rozpad dalších krajských koalic ODS s ČSSD nehrozí

 
Pražská centrála ODS o situaci v krajích, kde by mohl hrozit rozpad koalice ODS a ČSSD, nejednala. Řekl to první místopředseda strany David Vodrážka.
09.06.2010 16:15 |

podobné články

Osobnosti: David Vodrážka (127 článků)

Tipy jak přes zimu nepřijít o ladné křivky

 
Kalendářně i teplotně nám stále ještě panuje barevný podzim, ovšem nebude to tak dlouho trvat, studená zima se přihlásí o slovo a svými ledovými prsty se ujme kralujícího žezla. Mnozí z nás se pak ani nebudou stačit divit, že jsou rána chladná, dny strašně krátké a naše pracně vydřené linie den ode dne kulatější. Možná i vám dalo práci shodit přebytečná kila a dosáhnout takové postavy, o které jste snili. S vidinou studené zimy a dlouhých zimních večerů s plnou lednicí ale máte strach, že veškerá píle přijde vniveč. Říkáte si, jak přes zimu nepřijít o ladné křivky? Pak si odpověď najděte v následujících řádcích! Bojíte se zimního přejídání? Poradíme vám, jak přes zimu nepřijít o ladné křivky! Zimní období není jen o Vánocích, které jsou typické pro stoly plné jídla a sladké cukroví, ale i o dlouhých večerech, které většina z nás tráví na sedačce v obýváku u televizních seriálů. Jestliže i vy tímto způsobem trávíte zimu, nemůžete se divit, že jde vaše snaha udržet si postavičku jako lusk do kytek. Neztrácejte hlavu, my vám poradíme, jak přes zimu nepřijít o ladné křivky. Díky nám budete před zimními měsíci o krok napřed! Tip první: Hodně spěte Ne nadarmo se v zimě všechna zvířátka ukládají k zimnímu spánku. Ačkoli si před tím pořádně plní bříška, u vás bohatě postačí, pokud se na spánku nebudete šidit. I nedostatek spánku se může negativně projevit na vašich proporcích. Je dokázáno, že nevyspalí lidé mají větší tendence zajídat únavu jídlem, navíc si dopřávají hodně cukru právě pro nabuzení energie a to má fatální důsledky na jejich postavu. Tip druhý: Hýbejte se, i když se vám nechce Zima je protivná v tom, že jsou dny velmi krátké, zato večery dlouhé. Brzy se stmívá a my tak máme tendence schovávat se za zdmi našich domovů, zatímco... Čtěte více Příspěvek Tipy jak přes zimu nepřijít o ladné křivky pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
19.09.2016 18:05 |

podobné články

Rozpadu eurozóny nehrozí, míní šéf evropského stabilizačního fondu

 
Situace v eurozóně je vážná, ale její rozpad nehrozí. Šéf Evropského finančního stabilizačního mechanismu si myslí, že by to pro všechny státy v ní byla ekonomická sebevražda.
25.11.2010 15:35 |

podobné články

Sobotka: V české společnosti jsou fašizující tendence

 
Kvůli migrační krizi se podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) v české společnosti objevují tendence fašizace. „Jsou tady i politici, kteří si na tom budují politickou kariéru,“ řekl premiér na středeční tiskové konferenci po jednání vlády.
26.08.2015 13:41 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků)

Na ruské jaderné ponorce vypukl požár. Únik radiace prý nehrozí

 
Hasiči v opravárenských loděnicích Zvezda v zátoce Bolšoj Kameň na ruském Dálném východu hasí požár na jaderné ponorce. Velitelství vojenského námořnictva ujišťuje, že únik radiace nehrozí, zbraně byly z ponorky vyjmuty ještě před začátkem opravy, stejně tak byl odstaven jaderný reaktor. "Situace je plně pod kontrolou. Obyvatelům města nic nehrozí," ujistil mluvčí flotily. 
16.09.2013 08:00 |

podobné články

Teodor Marjanovič: Po brexitu hrozí rozpad Británie. Odejít by mohli katolíci. David Cameron sbalí kufry z pozice premiéra

 
„V případě vítězství Brexitu by v pátek ráno musel David Cameron balit kufry z pozice premiéra. Nebylo by přece možné, aby v zemi vedl někdo, kdo je proti vůli lidu,“ mínil na debatě v Liberci komentátor Hospodářských novin Teodor Marjanovič. Kromě ekonomických ztrát vidí i další výrazné nebezpečí pro Británii. „Británie se v případě odchodu z Unie může začít drolit a rozpadat,“ je přesvědčen a myslí tím separatistické tendence proevropských Skotů. Ale může se tím narušit i dosavadní klid a mír mezi katolíky a protestanty v Severním Irsku. Zatím však podle něj vítězí emoce a převahu mají v průzkumech příznivci Brexitu, tedy vystoupení Británie z Unie.
17.06.2016 17:35 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (320 článků) , David Cameron (320 článků) , David Cameron (213 článků) , David Cameron (185 článků)

Profesor Tomský pro PL: Rozpad EU považuji za jistý. Vsadil bych na tento výsledek britského referenda

 
ROZHOVOR „Budoucnost neznáme, ale rozpad EU považuji v nějakém delším časovém horizontu za jistý a odchod Británie by poločas o něco urychlil,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz politolog Alexander Tomský. A uvedl i svůj předpoklad výsledků klíčového referenda: „Vsadil bych na výsledek 52:48 pro setrvání. To ovšem říkám dnes, zítra může být všechno jinak. Týden je v politice dlouhá doba.“ Pokud by Británie zůstala členem osmadvacítky, domnívá se Tomský, že můžeme očekávat pouze kosmetické změny.
14.06.2016 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (400 článků)

Cyril Svoboda o Istanbulské smlouvě: K ničemu to nezavazuje, nebezpečné tendence tam nevidím

 
ROZHOVOR Istanbulská úmluva Českou republiku právně k ničemu nezavazuje, nebezpečné tendence v ní prvoplánově nevidím. To říká lidovec Cyril Svoboda, pedagog Vysoké školy CEVRO Institut. Podle něj ale může dokument pomoci tam, kde převažuje islám, a kde k násilí na ženách dochází ve značné míře, například v Turecku. Svoboda se domnívá, že konflikt kolem Istanbulské úmluvy je spíše politický a společenský, než právní.
29.07.2020 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (439 článků)

Známe výherce vstupenek na veletrh Tendence

 
V září se bude opět konat veletrh Tendence, který nabídne to nejzajímavější pro všechny, kdo se zajímají o bydlení. A vy můžete být při tom!
04.09.2009 07:50 |

podobné články

Totalitární tendence a totální amatérismus. Bývalý premiér nenechal na vládě nit suchou

 
„Uvidíme, jak dopadnou volby do Senátu a obecních zastupitelstev. Myslím, že to bude velký signál pro vládní koalici o odlivu voličů,“ říká bývalý premiér Jiří Paroubek. Rozebral, kdo podle něj může za špatnou situaci ohledně vysokých cen nových bytů, nájemného a malé výstavby komunálních bytů v ČR. Padlo i známé jméno. Řekl také, jak to vidí s takzvaným Green Dealem. „Totalitární tendence,“ hodnotí pak postoj některých politiků ke Slávkovi Jandákovi v souvislosti s jeho slovy ohledně Ukrajiny.
30.07.2022 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4463 článků)

Uklízení podle horoskopu. Jaká 3 znamení mají vždy perfektně uklizeno a jaká jsou největšími bordeláři?

 
Přestože všichni musíme uznat, jak je příjemné mít doma poklizeno, většina z nás s úklidem spíše válčí. Někteří si však dokáží tuto aktivitu zpříjemnit, a dokonce i užít. Jaká znamení jsou tedy těmi nejčistotnějšími a jaká naopak těmi největšími bordeláři?
03.05.2021 08:05 |

podobné články

Odklady operací zatím nehrozí, zabíjí chřipka a ne koronavirus, říká Roman Šmucler

 
Při první vlně pandemie koronaviru na jaře se téměř ze dne na den začaly hromadně rušit všechny naplánované operace, takže není divu, že i nyní jsou pacienti na vážkách, jestli jejich zákroky nebudou posunuty. Podle MUDr. Romana Šmuclera, který je v kontaktu s mnoha zdravotníky, ale nic takového zatím nehrozí.
22.09.2020 14:55 |

podobné články

Bučková a Noid Bárta jsou stále spolu a ponorka jim prý nehrozí

 
V bulváru se nedávno objevily informace, že modelka Eliška Bučková a zpěvák Václav Noid Bárta se rozešli. Opak je však pravdou. Pár je stále spolu a jak oba prozradili iDNES.cz, navzdory společné práci v divadle, ponorková nemoc jim zatím nehrozí. Další články k tématu: Noid Bárta v roli bodyguarda: hlídal Elišku, aby ji neosahávali Česká Miss 2008 Eliška Bučková si nechala odstranit pocení botoxem Václav Noid Bárta: Zatím mi stačí děti půjčené od bráchy Vážně uvažujeme o dítěti, říká Bučková o vztahu s Noidem
19.05.2012 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Eliška Bučková (1165 článků) , Václav Bárta (1333 článků)

Vláda improvizuje. Řecko nám však nehrozí. Exšéf financí Mertlík Kalouska nehodnotil

 
NA HRANĚ S XAVEREM Pavel Mertlík tvrdí, že Česku podobná situace, jaká nastala v Řecku, nehrozí, že si stávky českých odborářů ve světě nikdo nevšiml, že penzijní reforma je kočkopes.
26.06.2011 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Mertlík (31 článků)

K Alianci pro budoucnost se připojují další politické subjekty

 
K Alianci pro budoucnost, která sdružuje již několik stran a hnutí, se nově připojilo i hnutí Zdraví Sport Prosperita a Starostové pro kraj. „Aliance pro budoucnost má za cíl primárně sdružovat osobnosti velké odborné kvality místo politiků, a to se nám zatím zdárně daří,“ zhodnotil předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal.
13.05.2021 16:05 |

podobné články