Článek

Jak se u aut zatajují havárie

 
Na trhu prodávaných ojetin se často dějí až neuvěřitelné podvody. Kromě stáčení tachometrů klidně i o 300 tisíc km, předstírání, že auto dovezené z Ukrajiny jezdilo jen v Česku, se také opravují auta po totálních bouračkách a prodávají jako nehavarovaná. A jak se ukazuje, auta se opravují až do té doby, dokud nezreznou. Ani několik velkých havárií nepošle vůz do šrotu, ale k novému majiteli a tváří se jako nehavarovaný. O tom, na co si dát pozor, jsme se vyptávali Martina Pajera, ředitele společnosti Cebia, která se zabývá prověřováním ojetých aut.
15.09.2020 00:10 |

podobné články

Podobné články

Havárie aut, autobusu a požár. Záchranáři nacvičovali v tunelu Blanka

 
Simulovaná nehoda dvou osobních aut, následný požár a havárie autobusu plného lidí zaměstnala ve čtvrtek v pražském tunelovém komplexu Blanka hasiče, záchranáře i policisty. Prověřovali tak spolupráci při zásahu v nově vybudované stavbě. Záchranáři při z vraků vyprostili pět vážně zraněných a jednoho mrtvého, dalších třicet lidí se podle scénáře lehce zranilo.
26.09.2014 10:50 |

podobné články

D1 byla na 42. kilometru krátce uzavřena kvůli další nehodě 9 aut

 
Dálnice D1 byla na 42. kilometru ve směru na Brno uzavřena kvůli další nehodě devíti vozidel. Havárie se stala v rozjíždějící se koloně, která se vytvořila kvůli ranní hromadné kolizi 23 aut na 51. kilometru. Ranní nehoda uzavřela dálnici už zhruba v 07:00. Dálnice byla uzavřena tentokrát jen krátkou dobu. Nynější havárie se obešla bez zranění.
23.12.2016 14:45 |

podobné články

Vyšetřování havárie airbusu: Záchranářům musí pomáhat helikoptéry

 
Prohledávání trosek a vyprošťování obětí úterního leteckého neštěstí bude kvůli náročnému terénu trvat několik dní. Havárie Airbusu A320 německé společnosti Germanwings, který letěl z Barcelony do Düsseldorfu, si podle francouzských úřadů vyžádal životy všech 150 lidí na palubě. Černá skříňka, která byla v úterý nalezena, je nahrávka z letové kabiny. Je sice poškozená, ale odborníci z ní mohou získat cenné informace. Jejich analýza ale potrvá týdny, až měsíce, jak uvedli ve středu vyšetřovatelé. Záchranářům se podařilo nalézt pouzdro druhé skříňky, ovšem bez záznamového zařízení. Příčina havárie se stále vyšetřuje. 
25.03.2015 10:21 |

podobné články

Hromadná bouračka: Kvůli mlze a kluzké vozovce v sobě skončilo 12 aut!

 
Nenadálý smyk, skřípání brzd a následná havárie dvou aut. Tím ale dramatická bouračka na rychlostní silnici R4 neskončila. Následně totiž do nabouraných vozidel najelo dalších deset aut!
22.01.2015 20:01 |

podobné články

Na Vysočině zemřela na silnici žena. Následně vznikla hromadná havárie

 
Devětačtyřicetiletá žena dnes zemřela při srážce osobního a nákladního vozu na Havlíčkobrodsku. Později kvůli tomu vznikla hromadná havárie sedmi osobních a tří nákladních aut, která se obešla bez zranění. Silnice I/34 z Havlíčkova Brodu na Hlinsko je zablokovaná. Její zprůjezdnění může trvat několik hodin. Policisté směrují dopravu z obou směrů přes Chotěboř, řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 
22.03.2013 11:05 |

podobné články

ŠÍLENÉ! Obrovská havárie a jízda po střeše. Závody NasCar ukázaly svou tvář

 
Děsivá nehoda vystrašila diváky na americké motoristické sérii NasCar v Alabamě. V poslední zatáčce okruhu Talladega se do hromadné havárie zapletlo 12 aut, Brazilec Miquel Paludo dokonce udělal obrat o 360 stupňů. Naštěstí přežil...
21.10.2013 10:15 |

podobné články

Auta, za kterými se ohlédnete. Nechcete se do jednoho posadit? Podívejte se na luxusní perličky v nabídce ojetých aut

 
Luxusní vozy jsou v nabídce ojetých aut čím dál tím víc vyhledávané. Ať už máte v kapse pověstný milión, nebo o něco méně, můžete si dopřát jízdu v luxusním voze, za kterým se každý ohlédne. Stačí se podívat, co nabízí AAA AUTO. Tolik luxusních aut za skvělou cenu jinde nenajdete. A pokud sháníte kvalitní auto, ale lákání luxusních krásek pro tentokrát odoláte, určitě si z nabídky 8000 aut vyberete.
08.09.2013 08:00 |

podobné články

Potvrzeno: Prominentní značky u luxusních aut nejsou náhoda

 
Majitelé luxusních aut získají prémiovou registrační značku pětkrát častěji než vlastníci ostatních aut. Vyplývá to ze zjištění auditorské společnosti Ernst & Young. V Česku je registrováno pouze šest procent luxusních aut, prémiové značky má však téměř 30 procent z nich. Nejvíce je tento trend patrný v Praze, kde téměř každé druhé přepychové auto má na voze snadněji zapamatovatelnou kombinaci čísel.
05.12.2013 14:50 |

podobné články

Tajemný hřbitov aut v lese: Proč jsou tu stovky rezivějících a rozpadajících se vozů?

 
Stovky rezivějících a rozpadajících aut uprostřed ničeho. V noci tu dávají "lišky dobrou noc". Takové kouzlo má tajemné pohřebiště aut na dalekém severu - ve Švédsku. "Nejsou tam žádní lidé, elektřina, ani signál, prostě nic. Jen sem tam se potulují losi," popisuje Katka Havlíková, která tajemný hřbitov aut navštívila.
26.03.2014 16:30 |

podobné články

Emisní aféra Volkswagenu se týká i nákladních aut

 
Manipulace koncernu Volkswagen s testy emisí se podle německého ministra dopravy Alexandera Dobrindta netýká jen osobních, ale i lehkých nákladních aut. Firma software falšující údaje o emisích instalovala do zhruba 11 milionů aut. Jednotlivé země nyní zjišťují, zda se skandál týká i aut, která koncern dovážel na jejich území. Například jen v Německu jde o 2,8 milionu vozů. Německá automobilka dnes jmenovala novým generálním ředitelem Matthiase Müllera, který doposud řídil divizi Porsche. V čele koncernu nahradí Martina Winterkorna, jenž ve středu odstoupil.
25.09.2015 17:50 |

podobné články

Miroslav Novák: Výroba aut byla u nás v loňském roce opět rekordní

 
Souhrnná čísla o průmyslové produkce rostou a padají s produkcí automobilů. Již nyní lze říci, že výroba aut v ČR byla v loňském roce opět rekordní a automobilový průmysl tvoří stále větší část celkové průmyslové produkce a to i na úkor tradičních odvětví jako je např. strojírenství. Automobilky působící v ČR v loňském roce těžily z velmi solidní poptávky v ČR i v zemích EU. I letošní rok by měl být z pohledu výrobců aut pozitivní. Přesto již nelze počítat s tak silným růstem nových zakázek a tím pádem ani produkce aut jako v roce 2016.
06.01.2017 10:15 |

podobné články

Babišovy noviny popisují, jak prý dopadnou ti, co zatajují příjmy

 
Ministerstvo financí hodlá posílit pravomoci daňové správy. Chystají se novely, které mohou některým občanům znepříjemnit život. Jak uvádí Lidové noviny, správce daně, pokud bude mít dojem, že rozdíl mezi skutečným jměním a příjmy je významný, bude moci chtít vysvětlení původu majetku. Pokud občan dostatečně vše nevysvětlí a nedoloží, může berňák majetek zdanit.
18.10.2014 08:15 |

podobné články

Wikileaks obsahuje Cabanissovu depeši o českých zbrojařích

 
Na serveru Wikileaks se objevila diplomatická depeše z roku 2005, podle níž čeští obchodníci se zbraněmi spolupracují se zeměmi, na které se vztahuje zbrojní embargo, a zatajují to před americkými partnery, uvedla dnes Česká televize (ČT). Autorem depeše je tehdejší americký velvyslanec v Praze William Cabaniss.
19.06.2011 21:25 |

podobné články

Na Wikileaks je depeše velvyslance USA o českých zbrojních obchodech

 
Na serveru Wikileaks se objevila diplomatická depeše z roku 2005, podle níž čeští obchodníci se zbraněmi spolupracují se zeměmi, na které se vztahuje zbrojní embargo, a zatajují to před americkými partnery, uvedla v neděli Česká televize. Autorem depeše je tehdejší americký velvyslanec v Praze William Cabaniss.
19.06.2011 23:25 |

podobné články

Krásky ze Sport Illustrated představily bikiny na rok 2012

 
Pánové zatajují dech, tahle kolekce plavek není jen tak něco obyčejného - sportovní magazín Sports Illustrated do ní totiž pravidelně navléká mladé, talentované modelky. Tentokrát se focení zúčastnila třeba Irina Shayk, přítelkyně fotbalové megastar Cristiana Ronalda, a nebo Kate Upton, které se dostalo té cti, že se objevila na samotné obálce. Především dámy pak potěší tenista Rafael Nadal. I když toho na rozdíl od slečen příliš neukáže.
14.02.2012 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Ronaldo Luiz Nazário de Lima (399 článků) , Rafael Nadal (553 článků) , Irina Shayk (176 článků) , Kate Upton (150 článků)

Drsná pravda o líčidlech: Jsou plná jedů!

 
Výrobci líčidel nehrají fér hru. Zatajují alarmující fakta! Těžké kovy a chemikálie. Varování před životu nebezpečnými látkami na obalech kosmetických produktů nenajdete, nebo se skryjí do složky příměsi, a přesto je podle nejnovějšího výzkumu serveru eMaxHealth obsahují!
25.02.2012 05:15 |

podobné články

Erbová a Řepka: Zatajují bavoráka! Je napsaný na Vlaďčinu matku

 
Těhotná přítelkyně ženatého fotbalisty Tomáše Řepky (38), modelka Vlaďka Erbová (30), je zapletena do případu, který připomíná ostudnou kauzu exministra Martina Kocourka (ODS). Mnohé nasvědčuje tomu, že se kvůli rozvodovým čachrům pokusila před úřady zatajit vlastnictví luxusního vozu BMW.
02.03.2012 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Řepka (1190 článků) , Vlaďka Erbová (995 článků)

Nečas s Kalouskem neříkají pravdu o financích v ČR, tvrdí Sobotka

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka v pátek zkritizoval rozpočtovou politiku Nečasovy vlády. Premiéra a ministra financí Miroslava Kalouska Sobotka nařknul z toho, že před poslanci zatajují negativní vývoj veřejných financí.
08.06.2012 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9553 článků) , Miroslav Kalousek (7293 článků)

KONSPIRAČNÍ TEORIE: Lék na rakovinu existuje, jen nám ho tají!

 
Lék na rakovinu existuje, ale zatajují nám ho. Žádná rakovina není, zabíjí nás její léčba. Rakovina je uměle vyvolaná, aby snížila počet lidstva. To je jen několik ukázkových konspiračních teorií, které se kolem této smrtící nemoci udržují.
13.05.2013 14:05 |

podobné články