Článek

Jak probíhají kontroly bezinfekčnosti v centru Prahy? Restauratéři čekají propad tržeb

 
Restauratér Luboš Kastner z Asociace malých a středních podniků očekává v tomto týdnu kvůli neuznávání testů pokles tržeb o 15 až 20 procent proti minulému týdnu. Kastner je spolumajitelem skupiny Hospodska, do které mimo jiné patří pražská restaurace Červený Jelen. Co říkají další provozovatelé restaurací?
22.11.2021 15:50 |

podobné články

Podobné články

Richard Seemann: Složitější to měli restauratéři za přídělového hospodářství

 
Zavedení vládního opatření v restauračních místnostech o zajištění bezinfekčnosti hostů je v porovnání s přídělovým systémem podstatně jednodušší. Vyžaduje od konzumentů pouhé předložení dokumentu o bezinfekčnosti nebo očkování . Personál restaurací to měl daleko složitější při lístkovém hospodářství. To bylo v českých zemích zavedené od 2. října 1939 a platilo až do 31.května 1953 kdy bylo zrušeno. Nebylo to však první, protože bylo v našich zemích zavedeno již v letech první světové války - až do roku 1921.
02.11.2021 22:40 |

podobné články

Hamáček hrozí: Kontroly opatření budou častější. A Češi budou pro Němce opět rizikoví

 
Policisté a hygienici budou v souvislosti se zpřísněnými protikoronavirovými opatřeními častěji provádět kontroly. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) to uvedl po dnešním jednání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ). Přísnější opatření platí v Česku od dnešního dne, hospodští a restauratéři musí ode dneška kontrolovat doklady o bezinfekčnosti hostů. Hamáček vedle toho promluvil o zhoršené situaci kolem pandemie v ČR. Česko se patrně příští týden dostane opět na seznam rizikových zemí v sousedním Německu.
01.11.2021 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3310 článků)

Propad, propad, propad. O tištěné noviny už prý skoro nikdo nestojí

 
Tištěné deníky mají problém – i nadále totiž pokračuje propad jejich prodeje. Píše o tom server Mediahub.cz.
12.07.2016 15:45 |

podobné články

Covidové novinky ode dneška: Kontroly v hospodách i konec testů zdarma pro všechny

 
Každý den víc a víc nakažených! I kvůli rostoucímu počtu případů covidu platí v Česku od dnešního dne nová opatření. Na co všechno si musíte dát nyní pozor a s čím musíte počítat? Hospodští a restauratéři musí ode dneška kontrolovat doklady o bezinfekčnosti hostů. Rozhodla o tom vláda kvůli rychle stoupajícím počtům lidí nakažených novým typem koronaviru. Pro většinu lidí nenaočkovaných proti covidu-19 to bude znamenat povinnost mít u sebe při návštěvě restaurace potvrzení o negativním testu, jinak by je personál neměl obsloužit. Doba platnosti testů se počínaje dneškem zkracuje na 24 hodin v případě antigenních testů a na tři dny u přesnější PCR metody. Výrazně se také omezuje okruh lidí s nárokem na bezplatný preventivní test na covid.
01.11.2021 05:20 |

podobné články

Vláda zpřísnila pravidla bezinfekčnosti. Ministr Vojtěch zvažuje kontroly v restauracích

 
Vláda dnes v reakci na obrat vývoje epidemie koronaviru zpřísnila způsob prokazování bezinfekčnosti a ohlásila zavedení povinných testů při návratu do ČR ze zahraničí.
02.07.2021 11:10 |

podobné články

„Pomalé umírání restaurací,“ zní z Prahy: Podniky přijdou až o polovinu tržeb, i stánkaři mají utrum

 
Když hospodští minulý čtvrtek opět naráželi sudy s pivem a roztáčeli pípy, málokdo asi tušil, že si alespoň trochu normální otevírací doby užijí jen pár dní. Od středy už se zase pravidla mění a hospody budou zavírat v osm hodin. Restauratéři nad tím jen kroutí hlavou a hlavně očekávají velké ztráty, pro řadu podniků představuje večerní provoz i 50 procent denních tržeb. Vláda také opět zakazuje konzumaci alkoholu na veřejnosti, a také jídlo k přímé spotřebě, což je pro vánoční stánky likvidační. Některé v Praze neotevřely ani v úterý.
08.12.2020 20:35 |

podobné články

Ministerstvo dopravy: Kontroly dálničních známek probíhají, jen za únor odhalily hlídky skoro dva tisíce neplatičů

 
Od 1. prosince 2020, kdy byl prodej elektronických dálničních známek spuštěn, se do 24. února prodaly dálniční známky za 2 670 627 025 Kč. Kontroly na zpoplatněných úsecích probíhají, policisté od začátku února vyměřili celkem 1 963 příkazů na místě za 1 538 700 Kč.
01.03.2021 18:55 |

podobné články

Asociace: Restauratéři budou v červenci jednat s ministrem Vojtěchem o bezpečnosti

 
Restauratéři budou podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) v červenci jednat s resortem zdravotnictví o tom, jak zajistit maximální bezpečnost v provozech. Pomoci by měla digitální řešení, ideálně trasovací aplikace.
04.07.2021 06:30 |

podobné články

Návrh evidence tržeb podle lidovců neobsahuje dohodnuté body

 
Koaliční KDU-ČSL má věcné připomínky k návrhu zákona o elektronické evidenci tržeb. Materiál například nereflektuje dohodu koaliční rady, že výčet živností, na které bude evidence tržeb aplikována, bude řešen nařízením vlády. ČTK to sdělil ministr zemědělství Marian Jurečka. Návrh zákona je dnes na programu vlády, podle České televize ale lidovci chtějí, aby dnes kabinet o evidenci tržeb nejednal, protože obsahuje faktické i věcné chyby. Podle informací ČTK se však ministři shodli na tom, že vláda o návrhu jednat bude.
03.06.2015 10:16 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (850 článků)

TOP 09 chtěla změkčit evidenci tržeb. Vláda řekla ne

 
Vynětí podnikatelů s ročními příjmy do jednoho milionu korun z elektronické evidence tržeb dnes vláda odmítla. Informoval o tom mluvčí kabinetu Martin Ayrer. Podle materiálu pro vládu by zavedení opatření zhatilo některé cíle této povinnosti. Opoziční TOP 09 navrhovala, aby evidence tržeb dopadla jen na plátce daně z přidané hodnoty, tedy nad jeden milion korun tržeb ročně. Zprávu přinesla ČTK.
23.05.2016 21:40 |

podobné články

700 udání a 18 milionů účtenek: Evidence tržeb běží necelý týden

 
Restauratéři a hoteliéři odeslali do systému EET do dnešních 19:00, tedy za skoro týden fungování evidence tržeb, zhruba 18,1 milionu účtenek. Zároveň finanční správa už eviduje 706 oznámení o nevydání účtenky. Informovala o tom mluvčí Finanční správy Petra Petlachová. Systém podle ní běží plynule a bez problémů.
07.12.2016 20:35 |

podobné články

Restauratéři se vzbouřili proti radnici

 
Restauratéři a hostinští z Vodňan na Strakonicku se vzbouřili proti radnici. Nelíbí se jim vyhláška města omezující noční provoz barů, heren a restaurací. Proto teď podnikatelé chystají protest. Bránit se chtějí i soudně.
16.06.2011 19:00 |

podobné články

Poctivé hospody by neměly zdražovat, ale zlevnit, udeřil Babišův deník

 
Řada restaurací a hospod v souvislosti se zavedením EET významně zdražila. Podle deníku MF Dnes Andreje Babiše (ANO) restauratéři zdražovat nemuseli, pokud tedy do teď neokrádali stát. Pokud byli poctiví, tak by podle propočtů deníku hospodští a restauratéři měli spíš zlevnit. Hospodští to ale vidí jinak. Popisují EET jako „šikanu a vopruz“.
02.12.2016 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23852 článků)

Berete nám kšeft, když dáváte důchodcům levně najíst! Zakázat, ať chodí k nám, zlobí se majitelé restaurací

 
Čeští restauratéři se zlobí na školní jídelny. Prý je okrádají o zákazníky. Jsou totiž schopny poskytnout obědy podstatně levněji než restauratéři, čehož využívají např. senioři. Majitelé restaurací z toho nemají ani trochu radost.
01.10.2018 07:56 |

podobné články

Mlácení do hrnců a ničení talířů: Restauratéři vyšli do ulic, Francie chce zavřít hospody

 
Majitelé restaurací a jejich personál v Paříži demonstrovali před svými podniky bušením do hrnců a pánví. Naléhali tak na vládu, aby nezpřísňovala omezení zaměřená na zpomalení šíření koronaviru. Informovala o tom v pátek agentura Reuters, podle níž se restauratéři obávají dalšího zavírání a následného možného krachu.
02.10.2020 23:10 |

podobné články

Naštvaní restauratéři, kuchaři a servírky před sídlem vlády rozbíjeli talíře. A nejen to

 
Rozzlobení restauratéři a zaměstnanci v pohostinství svolali demonstraci kvůli restrikcím vlády Andreje Babiše. Dusí podle nich podnikatelské prostředí. Protestní pochod vyrazil od hlavního nádraží přímo ke Strakově akademii. Na demonstrujících bylo znát rozrušení. Zprávu přinesly Novinky.
05.10.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23852 článků)

Restauratéři by se měli podle Dufka přeškolit na dělníky. Ať se soudruh odstěhuje do Koreje, zuří veřejnost

 
Bohumír Dufek opět rozlítil Česko. Už před pár týdny se nechvalně proslavil výrokem, kdy v rozhovoru na stanici CNN Prima News prohlásil, že velká část restaurací jsou jen nálevny a že je dobře, když polovina z nich skončí. Šéf odborů se znovu pustil do stejného tématu a opět svými slovy pobouřil. Podle Dufka by se měli hoteliéři a restauratéři překvalifikovat na dělníky, kterých je v Česku nedostatek.
07.12.2020 15:25 |

podobné články

Padají žaloby. Naštvaní restauratéři rozjeli společnou akci proti vládě

 
Vláda porušuje ústavu a vydává likvidační nařízení. I to tvrdí mnozí restauratéři, hoteliéři a další podnikatelé, kteří nesouhlasí s protiepidemickými opatřeními. V Praze dnes představili protestní petici. Píše to server iDnes.cz.
22.12.2020 18:35 |

podobné články

Posmutnělý podnikatel: Skončí hodně venkovských hospod. Pan Babiš...

 
Prezident Asociace hotelů a restaurací ČR, viceprezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Václav Stárek, se v pondělním Interview ČT24 obsáhle vyjádřil k zavedení elektronické evidence tržeb. Restauratérům systém kontroly tržeb začne už 1. prosince. To, co se Stárkovi na zákonu o elektronické evidenci tržeb nejvíc líbilo, se jaksi vytrácí, což host považuje za velkou škodu. Vynadal za to ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) a předsedovi KDU-ČSL Pavlu Bělobrádkovi.
29.08.2016 19:15 |

podobné články