Článek

Jak polomrtvý král rozprášil muslimskou přesilu

 
Před 844 lety porazil malomocný jeruzalémský král mnohonásobnou přesilu muslimských vojáků. Vítězství v legendární bitvě u Montgisardu ale jen oddálilo dobytí svatého města.
25.11.2021 19:40 |

podobné články

Podobné články

VIDEO: Egypťané ženou vojáky jako psy!

 
Revoluce v Egyptě: Demonstranti začínají mít přesilu nad armádou a vojáky. Takto je zachytila kamera, jak ženou ozbrojené složky po mostě!
29.01.2011 21:35 |

podobné články

EXKLUZIVNĚ Jak se jede ve velkém na Praze 10? Stovky milionů pro TOPku? Úklidovka Rossy? „Kapsička“ Poche, polomrtvý starosta a stratég Zoufalík

 
Praha 10 je pověstná velkým počtem lejn na chodnících a malým počtem míst na stání. Pokud někdo prochází takovými Vršovicemi, vidí, že auta stojí na zákazech, na chodnících, v křižovatkách. To ovšem místní garnituru nepálí. Jediné, o čem se už skoro tři měsíce mluví, je boj na radnici a snaha odvolat nevýrazného starostu z ČSSD Vladimíra Nováka. Dalším zářezem do téhle pomyslné rakve může být páteční zastupitelstvo.
01.02.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Novák (33 článků)

Štybar konečně přemohl belgickou přesilu a vyhrál

 
Cyklokrosař Zdeněk Štybar poprvé v sezoně uspěl v souboji s neporazitelným Nielsem Albertem z Belgie a ovládl závod v Hasseltu.
21.11.2009 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Štybar (104 článků)

Polomrtvý zemědělec v traktoru! Úraz, nebo napadení?

 
Dva policisté zachránili v Holicích na Pardubicku před jistou smrtí šestadvacetiletého zemědělce. Našli ho těžce zraněného v traktoru. Jeho stav je vážný a nemůže zatím vypovídat.
15.02.2011 20:50 |

podobné články

Přežil bez vody ztracený v poušti

 
Henry Morello (84) byl nalezen po pěti dnech polomrtvý v poušti.
15.03.2011 11:15 |

podobné články

Hvížďala: Vondra je polomrtvý muž

 
Komentář Karla Hvížďaly ke kauze Vondra.
05.04.2011 22:20 |

podobné články

Jan Ziegler: Velké katolické vítězství zachránilo Evropu před islámskou expanzí

 
Je to zajímavé výročí. Před 333 lety porazila spojená spojenecká říšská, habsburská a polská vojska čítající zhruba 74 tisíci mužů téměř dvojnásobnou přesilu armády turecké koalice vedené Karou Mustafem Pašou.
13.09.2016 21:15 |

podobné články

Dodávka plná zablešených a nemocných zvířat: Celníci zastavili transport psů a koček do Německa

 
Zubožené psy a kočky přepravované z Bulharska do Německa objevili při silniční kontrole severočeští celníci. Zvířata vezl dopravce bez náležitých dokladů, navíc bez vody a krmení. Jeden pes byl už polomrtvý, skončil proto na klinice na kapačkách. Ostatní zvířata byla převezena do útulku.
24.09.2020 16:45 |

podobné články

Jeden proti pěti, to je pak těžké. Volby vyhrál Brusel, shrnul Jiří Mikeš

 
Nálada mezi voliči byla taková, že začali najednou věřit tomu, že změna je nutná, a podpořili strany, které se daly proti Andreji Babišovi dohromady. „Hnutí ANO své voliče evidentně nezklamalo, ale když se proti vám postaví pět soupeřů najednou a vy jste v tom boxerském ringu sám, tak je to těžký boj,“ glosuje volební přesilu koaličního pětibloku mediální expert Jiří Mikeš. Podle něj musel předsedovi ODS Petru Fialovi spadnout kámen ze srdce díky debaklu Pirátů, kteří mu tak nebudou vládnutí komplikovat. „Svým způsobem ale vyhrál Brusel,“ dodává.
10.10.2021 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2411 článků) , Jiří Fiala (224 článků) , Jiří Fiala (224 článků)

Dívka konvertovala k islámu. Teď se chce stát první muslimskou baletkou a tancovat v hidžábu

 
Když rodina čtrnáctileté Stephanie Kurlowové konvertovala k islámu, musela dcera Australana a Rusky zanechat baletu, kterému se věnovala od dvou let. Žádná škola ji nepovolila tančit v hidžábu. Nakonec musela matka pro svou dceru otevřít vlastní taneční školu. Stephanie chce vybrat 10 tisíc dolarů, zaplatit si kvalitní tréninky a soutěže. Ráda by se stala první profesionální muslimskou baletkou a šířila mezi dětmi a mladými lidmi myšlenku, aby se v cestě za sny nenechali brzdit předsudky ohledně víry, přesvědčení a vzhledu.
04.02.2016 09:20 |

podobné články

Kotlebova strana už má problém: První poslanec rezignoval kvůli útoku na cizince. Jeho náhradník zase napadl muslimskou rodinu

 
Jen několik málo dní poté, co se radikální pravicová strana Mariána Kotleby ĽSNS dostala do slovenského parlamentu, už řeší první problémy. Na poslanecký post rezignoval Andrej Medvecký, který čelí obžalobě za to, že v roce 2014 zbil cizince tmavé pleti. Jeho nástupcem se stal 22letý Milan Mazurek. Ten ale na loňské demonstraci proti imigrantům v Bratislavě zaútočil na muslimskou rodinu s malými dětmi a na Facebooku obhajoval Hitlera. Informoval o tom server Echo 24.
12.03.2016 09:10 |

podobné články

Muslimskou studentku nevyloučíme, teplické gymnázium nenávistným dopisům nepodlehne

 
Teplické gymnázium nebude reagovat na kampaň, která se na internetu rozběhla v souvislosti s muslimskou studentkou Eman Ghaleb z Jemenu. Její vyloučení ze studia odmítl ředitel školy Zdeněk Bergman, který nehodlá podléhat xenofobním náladám části společnosti.
15.04.2016 16:00 |

podobné články

Ve Francii je zase veselo kvůli muslimům. Po burkách vzedmul vlnu vášní…

 
Francie se ve snaze předejít dalšímu jitření vášní mezi muslimskou menšinou a většinovou společností rozhodla oživit již takřka zapomenutý program na integraci muslimů. Šéfem nově vzniklé Nadace pro islám ve Francii, která má tvořit most mezi sekulárním státem a muslimskou menšinou, má být podle premiéra Manuela Vallse bývalý ministr obrany a vnitra Jean-Pierre Chevenement. Proti tomu se však zvedla vlna nevole.
02.09.2016 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Pierre Jean (27 článků)

Rumunsko bude mít zřejmě muslimskou premiérku

 
Dvaapadesátiletá Sevil Shhaidehová se zřejmě stane první muslimskou premiérkou v zemích EU. Shhaideová je totiž horkou kandidátkou na post premiéra rumunské vlády. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
23.12.2016 08:10 |

podobné články

Bartoš: S muslimskou Evropou už problém mám. Názor mi změnilo Německo

 
Lídr koalice Pirátů a hnutí STAN Ivan Bartoš v rozhovoru pro rádio Impuls řekl, že má problém s muslimskou Evropou. Názor mu prý změnila situace v Německu a Francii. Podle něj vznikají v těchto zemích no-go zóny a Evropa před nimi nesmí zavírat oči.
23.09.2021 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2227 článků)

Předpověděla pád Říma i záplavy v Praze! Jaké proroctví měla věštkyně Sibyla pro naši generaci?

 
Před mnoha staletími se v Římě objevila stará žena, již nikdo neznal. Přišla za králem Tarquiniem. Řekla mu, že pro něj má výhodný obchod, načež dodala, že jde o státnické záležitosti. Nabídla, že mu prodá devět svitků. Jejich cena byla tři sta zlatých. Král nemohl uvěřit svým uším. Ani očím. „Svitky? Jaké svitky?“ Byla to jen obyčejná stařena! „Chci ti prodat devět svitků,“ řekla mu. „Je v nich osud světa.“ Král stále nevěřil. „Jak že?“ zeptal se. „Budoucnost celého světa,“ řekla mu. „I tak,“ odvětil král, "je cena příliš vysoká ...“ Stařena se u Tarquiniova dvora objevila ještě se šesti a posléze jen se třemi svitky. Král Tarquinius koupil tři zbývající, v nichž byla napsána budoucnost světa, za požadovaných tři sta zlatých. Ona stařena totiž byla sama Kumská Sibyla.
14.12.2015 21:36 |

podobné články

Byl král Václav IV. největším českým opilcem?

 
Král Václav IV. sice patří mezi uznávané patrony českého národa, ale není náhoda, že se mu v kronikách přezdívalo Král Lenoch nebo také Král Opilec. Podle některým pramenů nebyl od svých 9 let až do své smrti ani vteřinu střízlivý.
12.06.2009 01:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav IV. (5 článků) , Václav Král (9 článků) , Václav Král (19 článků) , Václav Král (19 článků)

Králové Polívka a Troška: Jeden donchuan, druhý »vidlák«!

 
Není král jako král! To je ukázkově vidět na dvou českých králích. Valašský král Bolek Polívka (62) má nyní konkurenci v režisérovi Zdeňku Troškovi (56). Ten coby král Jihočeského pohádkového království má na rozdíl od Bolka velkolepé plány!
21.06.2012 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (629 článků)

Cohen na Oscarech zasypal moderátora popelem Kim Čong-ila

 
Letošní předávání Oscarů narušil komik Sacha Baron Cohen, který přišel na červený koberec v uniformě diktátora v doprovodu dvou sličných vojaček. Přinesl s sebou zlatou urnu s popelem, který rozprášil na červeném koberci. Pořádnou dávku popela schytal i moderátor Ryan Seacrest. Další články k tématu: Oscarům vládlo ticho, filmem roku je němý Umělec. Cenu má i Streepová Oscar 2012: hvězdy ukázaly skutečnou noblesu i trčící kosti OBRAZEM: Podívejte se, jak černobílý Umělec triumfoval na Oscarech Lopezová na Oscarech překvapila odvážným dekoltem hned dvakrát
01.03.2012 14:41 |

podobné články

Osobnosti: Sacha Baron Cohen (81 článků) , Ryan Seacrest (6 článků) , Kim Kim (1784 článků)