Článek

Jak píší o českých volbách zahraniční média? Babiš prohrál, Česku ale hrozí povolební pat

 
Poraženým v parlamentních volbách v České republice se stalo populistické hnutí ANO premiéra Andreje Babiše, ale i přes vítězství opozice hrozí na politické scéně patová situace.
10.10.2021 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23594 článků)
Podobné články

Pat a Mat promluvili

 
Pat a Mat konečně promluvili. Postavičkám večerníčkových příběhů Lubomíra Beneše a Vladimíra Jiránka věnoval na audioknize vydavatelství Fonia Pat a Mat hlas Pavel Zedníček.
24.09.2012 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Zedníček (258 článků) , Vladimír Jiránek (27 článků)

Pat a Mat ve filmu: Slavní nešikové bojují s kaktusem a šlapou na rotopedu! +VIDEO

 
Dvojice „šikulů“ Pat a Mat se vrací na scénu, a to rovnou v celovečerním filmu pro celou rodinu. Pat a Mat jsou ve filmu!
24.03.2016 10:30 |

podobné články

Režisér zcela natvrdo: Zahraniční média píší, že Zeman není na rozdíl od Havla politicky korektní. Ale miliony lidí nechtějí být korektní, já také ne. A český národ nerovná se Havel

 
ROZHOVOR „Četl jsem, že nějaká zahraniční média píší, že Zeman na rozdíl od Havla není korektní. Ale proč máme být politicky korektní, proč některé věci nemáme nazývat pravými jmény? To já vidím jako důvod toho, proč lidé volí ta uskupení, která volí,“ tvrdí v rozhovoru ParlamentníchListů.cz režisér, šéf Obce českých spisovatelů a náchodský zastupitel Tomáš Magnusek. Podle něj se nikdy nerovnalo, že český národ je zároveň i Václav Havel, ovšem zatímco Havel si mohl dovolit jezdit na Západ kvůli ekonomickým záležitostem, teď se situace změnila. Jezdí se totiž na Východ a tomu se podřizuje i Zeman. „Proč by měl jezdit na Západ, který na tom prostě není - a to si přiznejme - tak ekonomicky dobře, jako třeba Čína či Rusko?" táže se.
17.11.2017 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6109 článků) , Tomáš Magnusek (100 článků)

ČSSD České Budějovice: K povolební situaci v Českých Budějovicích

 
MěVV považuje za nutné sdělit veřejnosti skutečnosti s posledních jednání s hnutím ANO 2011 o povolební spolupráci. K této informaci nás motivuje skutečnost, že prostřednictvím medií byla veřejnost informována, že ČSSD požaduje 5 členů rady a primátora a tato okolnost byla důvodem, že hnutí ANO odmítlo povolební spolupráci s ČSSD.
30.10.2014 10:10 |

podobné články

Zemřela herečka Mary Pat Gleason: Zářila v Přátelích, Zoufalých manželkách i Sexu ve městě

 
Ve věku 70 let zemřela herečka Mary Pat Gleason. Žena, která si zahrála v nespočtu slavných filmů i seriálů, podlehla boji se zákeřnou rakovinou dělohy. Smutnou informaci přinesla americká média s odkazem na prohlášení jejího synovce Johna Brostroma.
04.06.2020 08:51 |

podobné články

Osobnosti: Pat Gleason (1 článek) , Mary Mara (490 článků) , Mary Mary (194 článků)

Krtek nebo Pat a Mat se stali kulty. Víte, že jste i vy skočili na lep komunistům?

 
Jste fanoušci českých animovaných pohádek? Macha a Šebestovou, Krtečka anebo Pata a Mata zná snad každý. Existují ale tajemství, o kterých neví možná ani ti největší fandové. Věděli jste, že „kutilové“ Pat a Mat neměli červené a žluté triko jen tak?
24.01.2016 20:45 |

podobné články

Filmové premiéry: Dárce, Lepší teď než nikdy, Pošťák Pat a Ztracen 45

 
Sci-fi Dárce s Meryl Streepovou a Jeffem Bridgesem se odehrává v době, kdy na světě existuje jen štěstí. Michael Douglas a Diane Keatonová jsou hvězdami filmu Lepší teď než nikdy. Pošťák Pat se chystá do kin v animované podívané, ve které nechybí humor, akce ani písničky. Film Ztracen 45 je příběh jedné z nejvýznamnějších českých uměleckých rodin 20. století, který vznikl na podkladě deníků ženy Josefa Čapka.
11.09.2014 07:26 |

podobné články

Osobnosti: Michael Douglas (482 článků) , Jeff Bridges (42 článků) , Josef Čapek (64 článků) , Michael Bridges (1 článek)

Babiš do toho šlape, opozice se jenom brání. Poučení od slavného německého kancléře. V září to bude ještě mnohem tvrdší, tuší politolog Kubáček

 
Jako Gerhard Schröder, když obhajoval mandát kancléře! Známý politolog Jan Kubáček analyzuje předvolební taktiku premiéra. ANO začíná posilovat a stabilizuje voliče. Opozice se jen brání. Andrej Babiš vede ofenzivní kampaň, a ještě přitvrdí. Nic podobného, jako se dělo ve Spojených státech, ale politolog neočekává. „Nemyslím si, že by hrozilo nějaké dobývání Poslanecké sněmovny, obsazování Parlamentu. Tato kultura u nás není,“ podotýká s tím, že žádné barikády po volbách nečeká. Reálně hrozí pat a dlouhé dohadování o sestavení kabinetu. „Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby byl nakonec premiérem někdo jiný než Andrej Babiš, Ivan Bartoš nebo Petr Fiala. Může to být někdo, kdo v dané konstelaci situace bude vadit nejméně, působí kompromisně a dokáže vytvořit pestřejší koalici,“ říká politolog.
02.07.2021 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23594 článků) , Petr Fiala (2187 článků) , Jan Fiala (147 článků) , Jan Fiala (147 článků) , Ivan Ivan (2185 článků) , Jan Nic (23 článků)

Mat a Pat v Brně radí, jak opravit děravou střechu

 
Jak opravit díru ve střeše, kterou prší do domu, "poradí" od soboty návštěvníkům brněnské galerie Baron Trenck Gallery známé večerníčkové postavičky nešikovných kutilů Pat a Mat. V galerii začala výstava známých večerníčků a pohádek z tvorby pro děti Ateliérů Bonton Zlín.
04.09.2010 15:25 |

podobné články

Zeman obešel parlament a v Česku hrozí otevřený boj o moc, soudí zahraniční média

 
Jmenování nového českého premiéra si všímají i zahraniční média. A situaci hodnotí poměrně kriticky. Například podle německého deníku Die Welt obešel Zeman jmenováním Jiřího Rusnoka parlament a Česku tak hrozí otevřený boj o moc.
25.06.2013 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1904 článků) , Jiří Zeman (1342 článků)

Dali mu nový obličej! Jak dnes vypadá hasič, kterému se na tváři rozškvařila helma?

 
Pat Hardison dostal nový obličej od dárce Davida Rodebaugha, který zemřel při nehodě na kole letos v srpnu. Transplantace obličeje byla velmi riskantní a byla jen padesátiprocentní šance, že ji Hardison přežije. Naštěstí to Pat zvládl a konečně se může cítit jako člověk.
18.11.2015 13:11 |

podobné články

Pat a Mat v akci: Tatínkové dětí Olgy Menzelové montují sedačku na kolo

 
Jak to tak vypadá, Olga Menzelová (43) si to umí zařídit. Tatínky svých dětí, egyptologa Miroslava Bártu a režiséra Jaroslava Brabce, zapojila do práce. Jejich společným úkolem bylo smontovat dětskou sedačku. Anička, starší dcera Olgy, se nezdržela úsměvného komentáře, že svůj úkol "zvládají" jako Pat a Mat.
16.05.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Olga Menzelová (418 článků)

Pat a Mat: Součást týmu!

 
Potvrzeno! Pat a Mat se stali součástí fotbalové reprezentace na Euru. „Našli jsme shodu s majiteli práv. Časově nezvládneme udělat z figurek oficiální maskoty, ale budeme je používat pro charitativní akce,“ řekl David Dušek ze STESu.
06.06.2012 12:05 |

podobné články

Pat a Mat konečně promluví! Díky Pavlu Zedníčkovi!

 
Oblíbené animované postavičky Pat a Mat si dosud vystačili beze slov. Nyní se ale dvojice smolařských kutilů ujal Pavel Zedníček.
11.09.2012 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Zedníček (258 článků)

Odblokují Britové s volbami pat u brexitu? Pehe o Johnsonovi: Kudy chodí, tudy slibuje

 
Britové půjdou 12. prosince k předčasným volbám. Nepřímo tak rozhodnou o tom, jestli se podaří vyřešit brexitový pat. Konzervativci v čele se současným premiérem Borisem Johnsonem jsou podle průzkumů sice favority, ale výsledkem by podle politologa Jiřího Peheho mohla výrazně zahýbat účast studentů a mladších ročníků. Pehe to řekl v pořadu Epicentrum Blesk Zpráv.
19.11.2019 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (450 článků)

Karlovarský povolební pat – místo rudé koalice nečekaná alternativa

 
Patový stav, který vznikl po volbách v Karlovarském kraji, přináší mnohá překvapení a nečekané zvraty. Po dlouhotrvající přetahované o většinu v radě a post hejtmana, která skončila fiaskem, když ani ČSSD, ani KSČ neustoupily, nastala kuriózní situace. Na scéně se totiž objevily alternativy, které před volbami nikdo nepředpokládal.
12.11.2012 21:50 |

podobné články

VIDEO: Pat a Mat bourají komín

 
Podívejte se na slovenské video zachycující bourání komínu. Počínání party dělníků připomíná známé postavičky ze seriálu Pat a Mat.
05.02.2011 20:50 |

podobné články

Véčka si dupla: Chtějí Johna i nadále v čele vnitra a trvají i na Kalouskově odchodu

 
Pat stíhá pat. Věci veřejné totiž stojí na svém a rozehrály další šachovou partii v boji o své ministry a především o Radka Johna. "Chceme, aby resort vnitra i nadále řídil reprezentant VV," řekla předsedkyně poslanecké frakce VV Karolína Peake. Strana samotná požaduje dokonce Johnovo setrvání v resortu.
12.04.2011 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2479 článků) , Karolína Peake (1615 článků)

Šestapadesátiletá Angličanka si na své deváté svatbě vzala čtyřiadvacetiletého mladíka

 
Šestapadesátiletá Angličanka Pat Higgins věří, že potkala toho pravého, s nímž zůstane v manželství do smrti. Své šance na to, že dožije po boku manžela, zvýšila tím, že si vzala čtyřiadvacetiletého mladíka. Tomu ani nevadilo, že je jejím už devátým chotěm. A Pat zase nevadilo, že je starší než tchýně.
06.06.2011 06:45 |

podobné články