Článek

Jak extrémní vlny veder ohrožují ekonomické ambice Indie

 
Podle analytiků ze společnosti S&P Global a Morgan Stanley se Indie stane do konce desetiletí třetí největší světovou ekonomikou (aktuálně 3,1 bilionu dolarů, do roku 2035 podle odhadů 10 bilionů), čímž překoná Japonsko a Německo. A zatímco se tato ambiciózní jihoasijská země otevírá zahraničním investorům s vidinou dalšího hospodářského růstu, ohrožují tyto ambice extrémní vlny veder.
11.05.2023 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Stanley Morgan (6 článků)
Podobné články

Zbytek léta bude už bez tropů? Předpověď hlásí silné deště a teploty pod 30 °C

 
Zatímco jihovýchod Evropy zažívá extrémní vlnu veder, v Česku od začátku prázdnin mnoho stanic nezaznamenalo jediný tropický den, tj. s teplotou přes 30 °C, což jsme zažili naposledy před 20 lety. V nejbližší době se tropických teplot nedočkáme – naopak ve čtvrtek se při vydatných srážkách budou nejvyšší odpolední teploty pohybovat jen kolem 15 °C. Numerické modely se zatím shodují na tom, že se letošní léto v Česku obejde bez vlny veder.
05.08.2021 05:35 |

podobné články

Warner Bros. Discovery oslaví 75 let nezávislé Indie novým pořadem Cesta do Indie, namluveným hollywoodskou hvězdou Amitabhem Bachchanem

 
Od doby, co Indie získala nezávislost na Velké Británii, uplynulo tři čtvrtě století a takovou příležitost k oslavám si indický národ ujít nenechal. Oslavy probíhají po celé zemi v duchu připomínání si historie národa, tradiční kultury a úspěchů, kterých tato země dosáhla – a právě to se rozhodla do jedné šestidílné série spojit i společnost Warner Bros. Discovery.  U příležitosti tohoto milníku uvede nový titul Cesta do Indie (The Journey of India), který má premiéru v sobotu 3. prosince ve 20 hodin na Discovery Channel.
02.12.2022 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Amitabh Bachchan (1 článek)

Hitem tohoto léta jsou plážové vlny! Víte, jak na ně?

 
Stále nevíte, co tohle léto frčí a jak si upravovat své vlasy? V tom případě jste na správné adrese! Letošní léto jsou v kurzu vlny, vlny a zase jen vlny. Pokud tedy chcete být za kočku, rozhodně se je naučte. Tohle je malý návod.
12.07.2016 08:45 |

podobné články

Extrémní počasí pokračuje. Třetí den nadprůměrných veder v ČR

 
V Česku dnes třetím dnem po sobě padaly teplotní rekordy. Vlna tropických veder podle meteorologů potrvá do čtvrtka, kdy může být až 37 stupňů Celsia. Nová teplotní maxima pro dnešní den meteorologové naměřili na desítkách stanic, zatím nejvíc, 35,5 stupně, teploměr ukázal v Praze-Karlově. V souvislosti s vedry Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) očekává také bouřky. Jeho pracovníci dnes potvrdili, že Krnovem se v úterý odpoledne prohnalo tornádo. 
19.06.2013 20:00 |

podobné články

Foto: Fontány v obležení a zmrzlina pro zvířata, tak bojují Evropani s vlnou veder

 
Velkou část Evropy bude extrémní vlna veder sužovat až do konce týdne. Řada zemí vydala varování upozorňující na zdravotní rizika.
01.07.2019 12:01 |

podobné články

Až 42 °C! Na Česko se žene extrémní vlna tropických veder, kde bude nejhůř

 
Na Česko se dle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) opět ženou úmorná vedra a zřejmě budou padat i teplotní rekordy, kdy rtuť teploměru přesáhne i 40 stupňů Celsia. Lovec bouří, který si přezdívá Aviator Sam, dokonce nevylučuje teploty až 42 stupňů Celsia. Kde vlna veder udeří?
11.07.2022 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Sam Sam (684 článků)

VAROVÁNÍ LÉKAŘŮ: Čekají nás náročné vlny veder!

 
Lékaři varují před nástrahami veder, teplota se vyšplhá až na 30 stupňů
06.07.2011 12:20 |

podobné články

Na zastavení extrémních vln veder už je pozdě, uvedla nová studie

 
Klimatické změny budou během následujících 30 let vyvolávat tvrdší a častější vlny veder bez ohledu na to, jaké množství oxidu uhličitého budou obyvatelé Země produkovat. Nicméně to, jaké nyní stanoví lidé cíle pro snížení emisí skleníkových plynů, může rozhodnout, zda se později vzorce počasí stabilizují nebo zhorší. Uvedla to nová studie, kterou dnes zveřejnil časopis Environmental Research Letters. 
15.08.2013 08:45 |

podobné články

Ministr Rakušan nepředpokládá, že by došlo na extrémní scénář migrační vlny z Ukrajiny

 
Ministr vnitra Vít Rakušan nepředpokládá, že by nastal extrémní scénář migrační vlny z Ukrajiny s milionem uprchlíků v Česku.
14.04.2022 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (624 článků)

Nová STUDIE: Země se otepluje, extrémní vedra nelze zastavit. A BUDE HŮŘ

 
Klimatické změny budou během následujících 30 let vyvolávat tvrdší a častější vlny veder bez ohledu na to, jaké množství oxidu uhličitého budou obyvatelé Země produkovat.
15.08.2013 10:00 |

podobné články

Extrémní vedro a sucho trápí i Ameriku: Nádrže zasypávají plastovými míčky, aby se neodpařovaly

 
Vlny veder sužují nejen Česko, ale Spojené státy americké. V Kalifornii se dlouhodobě potýkají s rekordním suchem a nedostatkem vody. Místní úřady proto přišly s opravdu kuriózním řešením.
14.08.2015 22:45 |

podobné články

Extrémní počasí? Češi bojují proti klimatickým změnám šedou vodou i mechem na střeše

 
Sucha, povodně i vlny veder? Češi se snaží s extrémními výkyvy počasí něco dělat a novými projekty společně bojují proti klimatickým změnám. Najdou se i kontroverznější kroky jako vytváření kompostovaných kapslí, ale i logické kroky jako snižování teploty na rozpálených střechách vysazováním rostlin. U příležitosti tiskové konference k představení finalistů soutěže o přizpůsobování se klimatické změně představili i unikátní zelený hotel.
15.08.2021 06:50 |

podobné články

Evropa pociťuje nedostatek vody, klimatologové mají obavy z letošního léta

 
Sucho zasáhlo Evropu v mnohem větší míře, než se očekávalo. Extrémní vlny veder přicházejí dříve na jaře a letní teploty dosahují rekordních hodnot. Kontinent se potýká s vážným nedostatkem zásob vody v řekách i přehradách.
05.06.2023 14:15 |

podobné články

ŠOK! Velkou cenu Indie F1 ohrožují farmáři!

 
Indičtí farmáři hrozí narušením VC Indie F1, protože chtějí větší náhrady za půdu.
05.10.2011 17:45 |

podobné články

BIS: Migrační krize je překonána

 
Bezpečnostní informační služba (BIS) v loňském roce sledovala významné posilování vlivu velkých podnikatelských skupin na ekonomické rozhodování státu. Ačkoliv svůj vliv prosazovaly legální cestou, významně zasahoval ekonomické zájmy Česka, uvedla dnes kontrarozvědka ve výroční zprávě za rok 2016. V souvislosti s aktivitami, které ohrožují významné ekonomické zájmy země, předala v minulém roce BIS policii a státním zástupcům zhruba o polovinu více případů než o dva roky dříve.
24.10.2017 13:50 |

podobné články

Připravte si peníze na letní Indie Royale Bundle

 
Všelijakých Indie Bundlů není nikdy dost a tak tu máme další, tentokrát letní, edici. Indie Royale The Summer Bundle nabízí osm povedených her za dostupnou cenu, kterou si, jak už bývá zvykem, můžete upravit dle vlastních potřeb. A nejedná se o zase tolik profláknuté tituly. Opět ale platí také to, že čím dříve si bundle koupíte, tím ho budete mít levnější. S přibývajícím...
14.12.2010 19:50 |

podobné články

Osobnosti: India Summer (1 článek)

Další Indie Bundle má něco od všeho, ale hlavně RPG

 
Po nějaké době zase upozorníme na Indie Bundle, tedy balíček nezávislých her, které vám nabízí Indie Royale v akční nabídce. V balíčku July Jubilee se předvede hned několik atraktivních her, v jejichž čele podle mě stojí výborná hardcore RPG ságá Geneforge Saga a svojsky vtipný Unepic. Dalšími tituly, které zde najdete jsou Puzzle Agent, Oniken, Mutant Storm Reloaded...
16.12.2010 09:30 |

podobné články

Omrkněte českou indie tycoonovku Ski Park Tycoon

 
Počasí venku nechává na sjíždění zasněžených svahů jenom vzpomínat, ale jestli jste stejní nadšenci do lyžování, jako tvůrce české indie tycoonovky Ski Park Tycoon, tak si náladu můžete spravit vyzkoušením dema této hry. Jan Žižka prezentoval nedávno svůj projekt na čtvrtém Indie Games srazu, kde vyšlo najevo, že jako vášnivý lyžař si chtěl vlastně jen vyzkoušet...
07.10.2012 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Žižka (160 článků)

HK ČR: Delegace podnikatelů doprovodí ministra Kubu do Indie a Bangladéše

 
Hospodářská komora České republiky (HK ČR) byla pověřena organizací doprovodné podnikatelské mise ministra průmyslu a obchodu ČR Martina Kuby do Indie a Bangladéše ve dnech 10. - 15. března 2013. Do Indie míří celkem 30 zástupců českých firem v čele s prezidentem HK ČR Petrem Kuželem.
11.03.2013 09:10 |

podobné články