Článek

Jak dnes vypadá představitel Hercula Poirota? Herec prozradil, co pro něj při natáčení bylo nejhorší

 
Postavu detektiva Hercula Poirota ve stejnojmenném seriálu na motivy knižní předlohy Agathy Christie hrál 25 let. David Suchet (74) nyní přiznal, že poslední natáčecí den v roce 2013 byl jedním z nejtěžších v jeho životě.
02.04.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: David Suchet (20 článků) , Agatha Christie (52 článků)
Podobné články

Britská románová autorka oživí Hercula Poirota

 
Britská románová autorka Sophie Hannahová věří, že se jí podaří oživit belgického detektiva Hercula Poirota a napíše o něm stejně dobrý příběh jako originální autorka Agatha Christie.
05.09.2013 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Agatha Christie (52 článků)

Vánoce Hercula Poirota: Prožijte napínavé svátky kdykoli a v dobré společnosti

 
Je vám líto, že Vánoce už jsou pryč? Nemusí. Užijte si je znovu v příběhu královny detektivek Agathy Christie a ve společnosti Hercula Poirota s hlasem Lukáše Hlavici. Místo kapra se ale podává vražda.
03.01.2019 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Agatha Christie (52 článků)

Smrt Poirota? Nejsmutnější den mé kariéry, říká představitel detektiva

 
Britský herec David Suchet (74) ztvárňoval oblíbeného detektiva Hercula Poirota dlouhých pětadvacet let. V aktuálním rozhovoru se svěřil s tím, že rozloučit se s životní rolí pro něj bylo opravdu bolestivé.
12.04.2021 14:05 |

podobné články

Osobnosti: David Suchet (20 článků)

Nejlepší představitel Hercula Poirota? David Suchet, který ho hrál 25 let!

 
Britský herec David Suchet začínal svou kariéru na regionálních jevištích, ve slavné Královské shakespearovské společnosti pak ztvárnil řadu klasických postav. Životní filmovou rolí tohoto londýnského rodáka, který 2. května oslaví sedmdesátiny, je bezesporu belgický detektiv Hercule Poirot z děl Agathy Christie. Mnozí fanoušci díla „anglické královny zločinu“ Sucheta považují za nejlepšího představitele Poirota, a to ho dříve ztvárnil například i hvězdný Peter Ustinov.
01.05.2016 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Peter Ustinov (1 článek) , David Suchet (20 článků) , Agatha Christie (52 článků)

Je za tím víc, než byste čekali: Představitel legendárního detektiva Poirota prásknul, jak trénoval chůzi své postavy

 
David Suchet (74) se objevil ve vysílání pořadu Good Morning Britain a neuvedlo ho do rozpaků, ani když se ho moderátor zeptal, jak natrénoval charakteristickou chůzi Hercula Poirota, jehož ztvárnil ve stejnojmenném seriálu. Je za tím totiž víc, než byste čekali.
14.04.2021 08:40 |

podobné články

Osobnosti: David Suchet (20 článků)

Štěně je hitem internetu, vypadá jako Hercule Poirot

 
Zhruba šest měsíců staré štěně miniaturního bulteriéra jménem Frida se na sociální síti Instagram okamžitě stalo hitem. Fanoušky si Frida získala zejména díky zabarvení na čenichu, které nápadně připomíná knír legendárního detektiva Hercula Poirota.
31.03.2021 11:05 |

podobné články

Hercule Poirot jde do penze!

 
Britský herec David Suchet (65) potvrdil, že se po 22 letech rozloučí s rolí slavného belgického detektiva Hercula Poirota.
17.11.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: David Suchet (20 článků)

Poznáváte představitele slavného detektiva? Tohle je Hercule Poirot i s manželkou

 
Na obrazovkách jej diváci znají jako výborného belgického detektiva Hercula Poirota, který vyřeší každý mord, který je však v soukromí trochu osamělý. Ve skutečnosti žije anglický herec již dlouhá léta ve šťastném manželství.
17.06.2015 18:25 |

podobné články

Herec a režisér Lukáš Hlavica: Vidím svět očima Hercula Poirota

 
Před sto lety se v knize Záhada na zámku Styles světu představil jeden z nejslavnějších detektivů, Hercule Poirot, kterého stvořila britská spisovatelka Agatha Christie. Příběhy, v nichž hrají úlohu malé šedé buňky, si jejich čeští fanoušci v posledních letech spojují s rozhlasovým režisérem a hercem Lukášem Hlavicou (54), který načetl pět „poirotovských“ detektivek. Zatím poslední audiokniha Smrt na Nilu vyšla letos v květnu.
15.08.2020 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Agatha Christie (52 článků) , Lukáš Hlavica (4 články)

Britský herec David Suchet: Další knihu o sobě už nikdy nenapíšu

 
Pětadvacet let strávil David Suchet natáčením příběhů ze života detektiva Hercula Poirota. Zatímco to období před sedmi lety popsal v knize Poirot a já, další pilíře svého života nyní přibližuje v autobiografii Za objektivem, jež vychází v českém překladu. S mužem, jenž byl v říjnu povýšen do rytířského stavu a v Británii mu přísluší titul sir, jsme si povídali v telefonickém rozhovoru.
02.11.2020 09:00 |

podobné články

Osobnosti: David Suchet (20 článků)

Recenze: Seriálový Hercule Poirot a jeho čtvrtstoletí vzpomínek

 
Pro fanoušky Hercula Poirota krásná povinnost. Pro ostatní pak čtivé osobní vzpomínky herce Davida Sucheta, který za téměř čtvrt století proslul jako slavný belgický detektiv v úctyhodných 65 filmech podle románových předloh Agathy Christie.
15.02.2016 19:15 |

podobné články

Osobnosti: David Suchet (20 článků) , Agatha Christie (52 článků)

Hercule Poirot opět v akci - v Británii vydají jeho dosud neznámý příběh

 
Ve Velké Británii bude zveřejněn nový příběh detektiva Hercula Poirota zvaný Zajmutí Kerbera, který byl v roce 2005 objeven v poznámkových blocích Agathy Christie v jejím letním domě. Nonšalance slavného detektiva tak ožije po 34 letech, před kterými vyšel jeho poslední příběh. O rok později, tedy v roce 1976, Agatha Christie zemřela.
20.08.2009 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Agatha Christie (52 článků)

David Suchet se dočkal, Poirot bude dokončen

 
Když se v roce 2009 ptali britského herce Davida Sucheta, co by si v životě ještě přál, odpověděl, že natočit i poslední příběhy belgického detektiva Hercula Poirota. V tom roce vznikla čtyři pokračování, potom musel na další rozhodnutí skoro dva roky čekat.
21.11.2011 12:30 |

podobné články

Osobnosti: David Suchet (20 článků)

Internetový fenomén: Roztomilý pejsek má od narození knír jako detektiv Hercule Poirot

 
Obrovskou popularitu na Internetu a sociálních sítích si získaly fotografie pejska, který se narodil se zabarvením kolem pusy, které nápadně připomíná knírek slavného detektiva Hercula Poirota,
09.06.2013 16:00 |

podobné články

Poirot žije. Hrdinu Agathy Christie vkřísila Sophie Hannah

 
Dědicové Agathy Christie vůbec poprvé dovolili návrat Hercula Poirota na stránky nových detektivních příběhů.
26.08.2014 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Agatha Christie (52 článků)

Nové knihy: Hannah, Seethaler, Jun, Vodička i Sandford

 
Z novinek dalšího zářijového týdne nabízíme znovuoživení detektiva Hercula Poirota Britkou Sophií Hannahovou i román Rakušana Roberta Seethalera o Sigmundovi Freudovi. Dále příběh Martina Juna inspirovaný spisovatelem K. i detektivku Američana Johna Sandforda. Nádavkem první díl kultovního komiksu Skalpy – Země indiánů.
12.09.2014 07:21 |

podobné články

Osobnosti: Sigmund Freud (30 článků) , John Sandford (9 článků)

U Agathy Christie může být vrah kdokoli

 
Britská spisovatelka Agatha Christie, jedna z největších osobností v oblasti detektivního žánru, je spjata především s postavami svérázného Belgičana Hercula Poirota a osobité slečny Marplové. Žádnou z nich ovšem v knize Zkouška neviny, která nyní vyšla v audiopodobě, nepotkáte. Román je poněkud jiného druhu, ale přesto se čte, v tomto případě poslouchá, jedním dechem, k čemuž nesporně přispívá i výrazný herecký projev Aleše Procházky, který příběh načetl.
15.08.2020 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Agatha Christie (52 článků)

RECENZE: Nový Poirot drží šablonu, zápletka ale na Agathu Christie nemá

 
Britská spisovatelka Sophie Hannah si se svolením dědiců autorských práv již počtvrté vypůjčila věhlasného detektiva Agathy Christie Hercula Poirota. V knize s poetickým názvem Vraždy na Ledňáčkově vrchu se Poirot se svým přítelem od policie vydává do luxusního venkovského komplexu britských boháčů a šlechticů zjistit okolnosti jedné vraždy.
06.04.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Agatha Christie (52 článků) , Sophie Hannah (1 článek)

David Suchet: Jedinečný představitel jedinečného Poirota. Takto herec vypadá 8 let poté, co odložil ikonický knír

 
David Suchet je herec stojící za postavou puntičkářského a výstředního detektiva s belgickými kořeny, jehož metody by bylo možné shrnout do dvou slov. Systém, pořádek. David Suchet, i když má za sebou více než padesátku filmů, je pro českého diváka hercem jedné role, která mu změnila život. David Suchet je Hercule Poirot.
08.03.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: David Suchet (20 článků)