Článek

„Jaderný konflikt, vnější nepřítel? Troubit do války umí! Ať se bojí vlastních lidí.“ Po slovech Řehky vztek

 
Příprava české armády na konflikt s jadernou velmocí? Podle šéfa generálního štábu Karla Řehky je to nutné. Do jaké míry se s tím ztotožňují čeští politici parlamentních i neparlamentních stran? ParlamentníListy.cz přináší širokou anketu.
21.11.2023 21:30 |

podobné články

Podobné články

Saša Vondra: Američany potřebujeme víc než oni nás. Kdyby se USA za války chovaly jako Zaorálek, vládne tu Hitler

 
ROZHOVOR Ostrá slovní přestřelka mezi politikem a generálem. Emocemi nabitou kritiku vysokého představitele armády, brigádního generála Karla Řehky, vyvolala slova bývalého ministra zahraničí a předsedy sněmovního zahraničního výboru Lubomíra Zaorálka bezprostředně po vraždě tří českých vojáků v Afghánistánu. Za to mu hrozí kázeňské řízení. Bývalý ministr obrany Alexandr Vondra se generála Řehky zastal. Podle něj je nepřijatelné, aby někdo vystoupil s tak nehorázným sdělením ještě předtím, než se rakve s ostatky našich vojáků vrátí domů. „Je to typický Luboš Zaorálek. Jen by si lidé měli uvědomit, že kdyby tady skutečně měli vliv politici jako Luboš Zaorálek, celá bezpečnost České republiky bude stát na vodě,“ varoval v rozhovoru Pro ParlamentníListy.cz Alexander Vondra, který dnes vyučuje na Vysoké škole CEVRO.
05.11.2018 04:46 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1392 článků) , Lubomír Zaorálek (2860 článků) , Alexander Alexander (423 článků)

Vláda v režimu „vnější nepřítel“. Listopad v náladě naprosté deziluze voličů, pozoruje Kubáček

 
LISTOPAD 89 – JE NEBO NENÍ CO SLAVIT? „Celou politickou scénou prochází obrovská deziluze voličů,“ říká před 17. listopadem polotolog Jan Kubáček. Politická scéna dovedla veřejnost k velké deziluzi, nejistotě, pasivitě, obavám z budoucna, a ani prezident Pavel coby očekávaný impuls na tom moc nezměnil. Vládní koalice má podle něj klapky na očích a neustále drží taktiku, že za vše může vnější nepřítel a společnost nic nechápe.
16.11.2023 17:15 |

podobné články

Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

 
„Babiš je sice neslušný, ale nikdo lepší není. Obecné hodnocení politika vychází pro Babiše dobře proto, že oponenti v komplexním pohledu jsou horší, především svým politickým zaměřením, svými hodnotami, svými nezkušenostmi, svým morálním profilem. Určitě lidé hodnotí štvavou propagandu proti Babišovi a Zemanovi za daleko větší nemorálnost, než Babišovy adolescentní kauzy a běžná selhání,“ konstatuje publicista Vlastimil Podracký. Petr Fiala dle něj používá bolševických metod propagandy, kdy se hledá vždy vnější nepřítel a na něj se navazuje nepřítel vnitřní. Kdyby nepřítel nebyl, musel by se vytvořit.
28.09.2021 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5956 článků)

„Skandál! Ukliďte ho.“ Babiš kopl do Řehky. Na Richterovou už to bylo moc

 
Čtyřdenní sněmovní diskusi o vládním návrhu na snížení červnové valorizace důchodů provázejí i témata týkající obrany Česka. Expremiér a neúspěšný prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO) před poslanci vystoupil s projevem varujícím před následky v případě ozbrojeného konfliktu s Ruskem a odkazoval na nedávná slova náčelníka generálního štábu Karla Řehky. „Skandál! Nějaké rakety by u nás lítaly!“ burcoval Babiš tak hlasitě, že ho „musela“ uklidňovat místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti). Babiš ji nato požádal, aby Řehku „uklidila“.
03.03.2023 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26068 článků)

Vzal by se občan a poslal válčit na frontu? To by se nedělo. Generál Řehka znovu k mobilizaci

 
Náčelník generálního štábu české armády Karel Řehka vítá vstup Finska do Severoatlantické aliance. Podle Řehky to výrazně posílí Alianci a bezpečnost České republiky. V rámci závazků NATO a předchozího vnitřního dluhu podle Řehky musíme investovat více než 2 % HDP, jak nás zavazuje členství v Alianci. „Chybějí vozidla pěchoty, tanky, vrtulníky a tak dále. Ale to je všechno politické rozhodnutí,“ uvedl Řehka.
06.04.2023 22:10 |

podobné články

KLDR chce provést další jaderný test. Čína: Konflikt může začít okamžitě

 
Čína v pátek varovala, že konflikt v Severní Koreji může propuknout každou chvíli. Jediným způsobem, jak tuto situaci řešit, je dialog, prohlásil podle agentury AFP čínský ministr zahraničí Wang I. Reagoval tak na nové hrozby amerického prezidenta Donalda Trumpa vůči Pchjongjangu, který chystá další jaderný test.
14.04.2017 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků)

Ministr Rakušan: Ochrana vnější hranice je pro nás dlouhodobou prioritou

 
Dobře chráněné vnější hranice EU nebo užší spolupráce se třetími zeměmi jako prevence proti nelegální migraci. To jsou priority České republiky při boji proti ilegální migraci, které 21. ledna 2022 představil ministr vnitra Vít Rakušan na konferenci k ochraně vnější hranice v litevském Vilniusu. Ministr Rakušan také navštívil litevsko-běloruskou hranici či vedl bilaterální jednání s dalšími ministry vnitra.
22.01.2022 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (721 článků)

Ústavní soud: Nárok na jednorázové odškodnění za výbuch v areálu Vlachovice-Vrbětice

 
Plénum Ústavního soudu (soudce zpravodaj Radovan Suchánek) vyhovělo návrhu skupiny 19 senátorů Senátu Parlamentu České republiky (dále jen navrhovatelka) a zrušilo ustanovení § 3 odst. 3 písm. a) ve slovech „přihlášena k trvalému pobytu“, § 3 odst. 3 písm. b), § 6 odst. 1 ve slovech „trvalého“ a „trvalým“, § 6 odst. 2 ve slově „trvalého“, § 6 odst. 3 ve slově „trvalého“, § 6 odst. 4 ve slovech „trvalým“ a § 6 odst. 5 zákona č. 324/2021 Sb., o jednorázovém odškodnění subjektů dotčených mimořádnou událostí v areálu muničních skladů Vlachovice-Vrbětice a o změně některých zákonů.
17.06.2022 12:15 |

podobné články

Zpustošíme USA, hrozí KLDR. Český expert řeší hrozbu jaderné války

 
Nemilosrdně zpustošíme Spojené státy, ohlásili tento týden Severokorejci. „Jsme připraveni odpovědět na jakýkoli jaderný útok vlastním jaderným útokem,“ uvedli i v sobotu během pompézních oslav 105. výročí narození diktátora Kim Ir-sena. Podobných hrozeb zazněla v minulosti celá řada, tentokrát je však něco jiného. Ostrá je totiž i politika USA v čele s Donaldem Trumpem, říká český odborník na Korejský poloostrov Jan Blinka. Co to přinese? Hrozí nová korejská válka nebo světový jaderný konflikt?
15.04.2017 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků) , Kim Kim (1856 článků)

Veteráni války v Zálivu mají vztek, mají si zaplatit pamětní medaili

 
Rozčarování a vztek. Tak by se daly popsat pocity některých veteránů války v Perském zálivu. Téměř na den přesně před dvaceti lety se do tehdejšího Československa vrátili ze Zálivu poslední vojáci. Na polovinu září proto Sdružení válečných veteránů České republiky připravilo „Slavnostní nástup veteránů války v Perském zálivu“.
02.09.2011 06:15 |

podobné články

Čeští veteráni války v Zálivu mají vztek, mají si zaplatit pamětní medaili

 
Rozčarování a vztek. Tak by se daly popsat pocity některých veteránů války v Perském zálivu. Téměř na den přesně před dvaceti lety se do tehdejšího Československa vrátili ze Zálivu poslední vojáci. Na polovinu září proto Sdružení válečných veteránů České republiky připravilo „Slavnostní nástup veteránů války v Perském zálivu“.
02.09.2011 07:20 |

podobné články

„Ať jdou první.“ Vyoral k těm, co šermují válkou a mobilizací. Pak rozebral Pavla

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Strašidelné,“ míní komentátor o slovech generála Řehky, ale také německé ministryně zahraničí. Doufá, že dotyční Česko do vlády nezavlečou. „Pokud nedej bože ano, nechť si vezmou helmičky, vestičky a jdou oni a jenom oni do první linie,“ dodává. Vysvětlil, proč se na ČT generál držel zpátky a na CNN Prima News útočil. A proč Fiala nevezme Babišovi vítr z plachet, i když by to mohl udělat velice jednoduše.
27.01.2023 15:00 |

podobné články

Řev a rachot na mítincích Babiše. Kdo stál v pozadí? Zkušený politik má informace

 
„Halík se modlí k pánu Bohu za to, aby nám dal bývalého komunistického rozvědčíka coby prezidenta. Kdyby Kristus Pán neměl na kříži přibité nohy, tak by asi tohoto preláta musel nakopat do zadku,“ říká expemiér Jiří Paroubek. V rozhovoru se vyjádřil k vyostřené situaci ve společnosti i k tomu, co se dělo na mítincích A. Babiše. Řekl také, co si myslí o slovech náčelníka generálních štábu Řehky ohledně případné „výběrové mobilizace“. Nevynechal ani televizní předvolební debaty a dostal se i k politické budoucnosti Andreje Babiše.
27.01.2023 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4737 článků) , Andrej Babiš (26068 článků)

Mobilizace, rakety na Prahu? Rajchl tuší. S generálem Řehkou je to jinak

 
„Co pan Řehka připustil, že by mohlo nastat v této zemi, mi zní naprosto šíleně. Já si myslím, že by se tím měl někdo na zodpovědných místech zabývat.“ Advokát a předseda strany PRO Jindřich Rajchl buší do stolu po slovech náčelníka generálního štábu Karla Řehky, která pronesl na velitelském shromáždění. „Z úst vojenského velení a politiků by naopak měla zaznívat slova uklidňující a slova o tom, že neexistuje žádná varianta, kdy by se český civilista měl chopit zbraně a zapojovat se do válečného konfliktu,“ doporučil.
23.02.2023 14:30 |

podobné články

Pátá kolona, ruský troll? A co je potom pan Koudelka? Paroubek o nechutné propagandě kolem smlouvy s USA

 
Čeho se obává v souvislosti s válkou na Ukrajině i co si myslí o slovech náčelníka generálního štábu Řehky. Nejen o tom v rozhovoru promluvil expremiér Jiří Paroubek. Prozradil také plány Nespokojených ohledně „obranné dohody“ s USA a vyjádřil se i ke slovům šéfa BIS Koudelky. „Myslím si, že čas protestů začíná,“ říká k odborům a rozebírá, v jakém případě by vládě mohou být „ouvej“. Pozval také na čtvrteční akci v Praze na Novotného lávce, kde vystoupí nejen on, ale například i docent Ševčík a další.
06.06.2023 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4737 článků) , Jiří Novotný (243 článků) , Jiří Novotný (69 článků) , Jiří Ševčík (16 článků) , Jiří Novotný (243 článků) , Jiří Ševčík (9 článků)

Příprava na boj s Ruskem? „F35 tu budou za deset let.“ Po slovech Řehky smutný smích

 
Náčelník Generálního štábu Armády ČR varoval, že vedle Ruska ohrožuje českou bezpečnost i terorismus, a pokud budeme tolerovat projevy podpory terorismu, pak bude prakticky nemožné se terorismu ubránit. Prezident Pavel Řehovi poděkoval, že zmínil vše podstatné. Zato glosátorka veřejného dění Kateřina Dostálová tak shovívavá nebyla. Poslala vzkaz premiéru Fialovi. A nebyla sama…
21.11.2023 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fiala (346 článků)

Štengl (SPOZ): Začal soud…

 
Začal tedy další soud a tato země nestačí mrkat. Z některých výpovědí je patrné, že měl pravdu známý slovenský politik, když slovo „nepřítel“ stupňoval „nepřítel, úhlavní nepřítel, koaliční partner“.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Pozor, nepřítel už nenaslouchá – stačí mu sedět u počítače

 
Pozor, nepřítel naslouchá! Každý, kdo neblahé paměti absolvoval základní vojenskou službu v Československé lidové armádě, tuhle větičku moc dobře zná. Byla napsaná na polních telefonech a radiostanicích a byla jasným varováním zobákům, že nesmějí vyžvanit tajné informace. Dnes je ale jiná doba. Vykecat se už nemusí nic, stačí mlčky běhat, nebo dokonce jen chodit. A nepřítel se dozví mnohem víc, než by mu kdy kdo byl schopen do vysílačky nakdákat.
30.01.2018 20:10 |

podobné články

Italský premiér schválil přijetí migrantů, když byl Salvini v Polsku. Po návratu spustil fičák

 
Češka Monika Pilloni už pár let žije v Itálii a české čtenáře pravidelně informuje o tom, co kolem sebe vidí. Jako dobrovolnice italské Ligy ministra vnitra Mattea Salviniho toho vidí hodně. Vidí třeba, jak to chodí v italské vládě. To, co se děje v Římě teď, možná dává za pravdu prezidentu Zemanovi, který rád svérázným způsobem skloňuje slovo nepřítel. „První stupeň nepřítel, druhý stupeň úhlavní nepřítel, třetí stupeň koaliční partner,“ říkává Zeman.
11.01.2019 14:30 |

podobné články