Článek

Jackie Kennedy by oslavila 95: Prošla si peklem, manžela viděla umírat, další ji podváděl

 
Od úmrtí Jacqueline Kennedy Onassisové uplynulo již devětadvacet let. Bývalá první dáma USA a manželka zavražděného prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho (†46) byla veřejností milována a považována za vzor pro miliony Američanek, jak píše web JFK Library. Letos by tato opravdová dáma oslavila pětadevadesát let.
28.07.2023 07:10 |

podobné články

Osobnosti: John Kennedy (119 článků) , John Kennedy (119 článků) , Kennedy Kennedy (43 článků) , John Kennedy (20 článků)
Podobné články

Jackie Kennedy by oslavila 91 let: Bývalá první dáma inspirovala miliony Američanek, sama si prošla peklem

 
I 26 let po smrti je považována za jednu z nejpůvabnějších prvních dam Ameriky. Jacqueline Kennedy Onassis, přezdívaná jako Jackie Kennedy nebo Jackie O, byla neskutečně vzdělanou dámou i módní ikonou. I proto byla vzorem pro miliony Američanek, které na ni nedaly dopustit. Život bývalé první dámy ale nebyl ani zdaleka tak idylický a Jackie si prošla hned několikrát peklem.
28.07.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Kennedy Kennedy (43 článků)

Jackie Kennedy kostým od krve nesvlékla: Ať vidí, co Johnovi provedli!

 
Je 22. listopadu 1963. Nejmocnější muž planety, prezident USA John Fitzgerald Kennedy zahajuje předvolební kampaň. S první dámou Jackie projíždí Dallasem v otevřené limuzíně. V tom se ozvou tři výstřely. Při posledním se rozletí pravá polovina prezidentovy hlavy. Kapotu auta a růžový kostýmek Jackie Kennedy pokryje krev, mozková tkáň a části lebky.
22.11.2013 14:57 |

podobné články

Osobnosti: John Fitzgerald Kennedy (8 článků) , John Kennedy (119 článků) , John Kennedy (119 článků)

Doktorka Krátká: Vakcína zachraňuje životy, přesto očkovaní umírat budou. Protilátky? Výzkumy z terénu

 
V důsledku infekce koronavirem se bude umírat stejně, jako se bude umírat při infekci virem chřipky. A budou umírat i očkovaní. „Dokonce bude brzy umírat více očkovaných než neočkovaných prostě proto, že riziková populace je z velké části naočkovaná,“ upozorňuje imunoložka Zuzana Krátká, zakládající členka Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Apeluje proto na dostupnost včasné primární péče o nemocné lidi a zejména seniory starší 65 let a jejich větší informovanost, třeba i na úkor propagace očkování.
19.10.2021 15:10 |

podobné články

Zemřel herec George Kennedy, který získal Oscara za film Frajer Luke. Bylo mu 91 let

 
Ve věku 91 let zemřel americký herec George Kennedy, nositel Oscara za vedlejší roli vězněného šéfa gangu ve filmu Frajer Luke z roku 1967, kde byl protihráčem Paula Newmana. Oznámil to v pondělí jeho vnuk Cory Schenkel. Kennedy se objevil například v sérii parodií Bláznivá střela nebo v televizním seriálu Dallas. Hrál mimo jiné ve filmech Tucet špinavců, Bandolero! i ve slavném oskarovém hitu Letiště a jeho dvou dalších dílech. Kennedy se narodil v roce 1925 v rodině zasvěcené šoubyznysu. Za druhé světové války nastoupil do armády, v níž zůstal 16 let. Poté zkusil štěstí u filmu. Za své celoživotní přínosy obdržel hvězdu na Chodníku slávy v Hollywoodu.
01.03.2016 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Paul Newman (25 článků) , George Kennedy (6 článků) , Paula Newman (5 článků)

Herečka Natalie Portman si zahraje Jackie Kennedy. Co myslíte, jsou si podobné?

 
Známá herečka Natalie Portman (31), která se nedávno provdala za svého přítele Benjamina Millipieda, v novém filmu s názvem Jackie ztvární roli manželky amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho, Jackie Kennedy.
06.10.2012 20:25 |

podobné články

Osobnosti: John Kennedy (119 článků) , John Kennedy (119 článků)

Budete umírat, umírat a umírat: Recenze hardcore videohry Bloodborne!

 
Jsou hry, které sfouknete za odpoledne. Pak jsou gamesy, které dohrajete za víkend, i takové, jež zaberou k dohrání několik dní. A pak je tu Bloodborne, nástupce uznávané série Dark Souls, propracované akční RPG s hardcore obtížností. Postaví vás před herní výzvu vašeho života a nebude se s vámi vůbec mazlit. Než ho dohrajete, uplynou možná i týdny. A připravte se na to, že při hraní budete umírat. Často! Popravdě natáhnete brka hned na začátku.
05.04.2015 15:40 |

podobné články

Móda podle Jackie Kennedy: Styl, elegance a šarm první dámy

 
Jméno Jackie Kennedy je více jak 50 let jakýmsi synonymem pro styl a eleganci. I když její stylové působení v Bílém domě přerušil přesně před půl stoletím atentát na jejího manžela Johna Fitzeralda Kennedyho, i dnes v něm její duch zůstává a nejedna její následovnice se jí v módě snaží vyrovnat.
22.11.2013 08:07 |

podobné články

Osobnosti: John Kennedy (119 článků) , John Kennedy (119 článků)

Osm mrtvých po požáru ve Vejprtech: Starostka je viděla umírat!

 
Slzy v očích má starostka Vejprt Jitka Gavdunová (63, ODS) pokaždé, když mluví o tragickém požáru s osmi oběťmi. Není divu. Ti mrtví byli jako rodina. A ona je viděla umírat!
21.01.2020 05:15 |

podobné články

Chcete šperky Jackie Kennedy? Můžete je mít!

 
I po letech obdivuje módní styl Jackie Kennedy mnoho módě oddaných lidí. Teď mají jedinečnou možnost vlastnit to, co kdysi ona. Za pár dní se totiž v Londýně bude konat aukce, při které se vydraží šperky, které paní prezidentová nosila k proslulým kostýmkům!
13.08.2010 11:55 |

podobné články

Londýnský byt Jackie Kennedy je na prodej: Za tuhle šílenou sumu snad ani nemůže najít kupce

 
S příchodem letošního léta se pořádně rozhýbal realitní trh s luxusními nemovitostmi v USA. Celebrity se stěhují do nového a zároveň prodávají své stávající domovy jako na běžícím páse. Jedna taková exkluzivní nabídka se objevila i v Londýně. Jedná se o byt, v němž během pobytu v Londýně v minulosti žil řecký rejdař a miliardář Aristoteles Onassis s druhou manželkou Jackie Kennedy. Bydlet v něm můžete za 5 995 000 liber, v přepočtu za 229 miliónů korun.
25.06.2015 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Aristoteles Onassis (3 články)

Mrkněte do portmonky, vilka Jackie Kennedy na prodej!

 
Na americkém realitním trhu se objevil opravdový skvost! Na prodej je luxusní vila Jackie Kennedy (†64). A částka? Ta je, jak jinak než astronomická –240 milionů Kč.
16.06.2016 12:05 |

podobné články

Mrkněte do portmonky, vilka Jackie Kennedy na prodej!

 
Na americkém realitním trhu se objevil opravdový skvost! Na prodej je luxusní vila Jackie Kennedy (†64). A částka? Ta je, jak jinak než astronomická –240 milionů Kč.
20.06.2016 15:20 |

podobné články

Melania Trump je jednou z nejkrásnějších prvních dam v historii USA! Srovnávají ji s Jackie Kennedy, co mají společného?

 
Inaugurace Donalda Trumpa do funkce prezidenta USA se neobešla bez patřičného pozdvižení kolem jeho krásné choti. Nová první dáma dorazila na ceremonie velmi slušivě upravena. Pokud něco Melania Trump opravdu má, tak je to smysl pro styl. Veřejnost a média dokonce zaujala natolik, že o ní hovoří jako o novodobé Jackie Kennedy. To jsou poněkud silná slova na náš vkus, nicméně se můžete podívat, co tyto dvě první dámy bezesporu spojuje.
21.01.2017 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6020 článků)

Těžký osud americké ikony Jackie Kennedy: Potrat, smrt dětí, nevěra a vražda manžela

 
Je to již 67 let, co si mladá novinářka Jacqueline Bouvierová vzala za manžela mladého amerického senátora Johna F. Kennedyho. Tehdy však ani jeden z nich netušil, co je v životě ještě čeká. Jackie musela v manželství s americkým prezidentem čelit nejrůznějším ranám osudu. Potratu, narození mrtvých dětí, údajným nevěrám svého manžela a nakonec atentátu, kterého byla bezprostředním svědkem. Jaký byl život této světové ikony? Sledujte pořad Životy slavných internetové televize Mall TV.
15.09.2020 05:50 |

podobné články

Osobnosti: John Kennedy (119 článků) , John Kennedy (119 článků) , Kennedy Kennedy (43 článků) , John Kennedy (20 článků)

Kráska se smutným osudem: Jackie Kennedy přišla o dvě děti. Manžel jí zemřel v náručí

 
Jedna z nejpůvabnějších prvních dam USA Jacqueline Kennedy Onassis by dnes oslavila 92. narozeniny. Byla miláčkem Ameriky a zároveň i módní ikonou. Svému manželovi byla velkou oporou a byla s ním až do posledních momentů jeho života. V den atentátu na Johna Fitzgeralda Kennedyho seděla hned vedle něj a jeho smrt tak sledovala v přímém přenosu.
28.07.2021 18:00 |

podobné články

Osobnosti: John Kennedy (119 článků) , John Kennedy (119 článků) , Kennedy Kennedy (43 článků) , John Kennedy (20 článků)

Prošla jsem si peklem, promluvila poprvé exmanželka Tigera Woodse

 
Dva dny po rozvodu s golfistou Tigerem Woodsem poskytla Elin Nordegrenová vůbec první rozhovor od loňska, kdy byly odhaleny nevěry jeho bývalého manžela. Nordegrenová přiznala, že ho vůbec nepodezírala. Dodala, že si prošla peklem. Manželství se snažila zachránit, ale neúspěšně.
25.08.2010 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Tiger Woods (314 článků)

Válka Ruska a Ukrajiny? ČT zažila perné chvilky. Umírat se bude. A co padlo o Navalném...

 
„Domnívám se, že se střílet a umírat bude, ale neznamená to, že se bude umírat tak v apokalyptickém rozměru, že dojde k invazi na Ukrajinu v nějakém širokém a fatálním měřítku,“ vyjádřil se ke tření mezi Ukrajinou a Ruskem historik a ukrajinista David Svoboda v Interview ČT24. Rusko se podle něj upírá k sovětským „nekrofilním artefaktům“ a Putinův režim je hybridem mezi „sovětismem, bolševismem, carismem i fašismem“. Změna by prý nenastala, ani kdyby do Kremlu usedla ruská liberální opozice. Historik vzpomenul, že Ukrajina by zřejmě nejásala, ani kdyby Rusko ovládl Navalnyj.
10.12.2021 22:15 |

podobné články

Osobnosti: David Svoboda (272 článků)

Jackie Kennedy: Vyjdou dosud nezveřejněné rozhovory!

 
V roce 1964 Jacqueline Kennedy, tehdy už bývalá první dáma Spojených států, poskytla několik rozhovorů historikovi Arthuru M. Schlesingerori mladšímu. Dcera Caroline se teď rozhodla je zveřejnit a vydat je i knižně.
27.05.2011 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Caroline Kennedy (2 články) , Arthur Kennedy (1 článek)

Před padesáti lety zemřel J. F. Kennedy: Tyhle slavné krásky prošly jeho postelí

 
Přesně před padesáti lety při atentátu v Dallasu zahynul zřejmě nejoblíbenější z amerických prezidentů John Fitzgerald Kennedy. Měl inteligenci, vliv, vtip a charisma v tak hojné míře, že se na něj ženy lepily jako mouchy na mucholapku. On z pochopitelných důvodů neodmítal. Jeho žena Jackie běsnila a vyváděla hysterické scény.
22.11.2013 06:02 |

podobné články

Osobnosti: John Fitzgerald Kennedy (8 článků) , John Kennedy (119 článků) , John Kennedy (119 článků)