Článek

Já byla na gymplu rok na stipendiu v Německu... Olga Richterová se obsáhle rozpovídala, co ji přivedlo k Pirátům

 
Dosavadní první místopředsedkyně Pirátské strany Olga Richterová promluvila o poměrech v české politice. Popsala mimo jiné, co podle ní ženy odrazuje od vstupu do politiky. Nezůstalo ale jen u toho. Prozradila, co jí začalo vadit na katolické církvi, co se naučila v USA a co zažila s ODS na Praze 10.
08.01.2022 08:00 |

podobné články

Podobné články

Smrt i znásilnění: Pirátka Richterová čelí po cizí lži nechutnostem. Schytaly to i další ženy

 
Místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová zažívá perné chvíle. Vše začalo u výroku, podle kterého doporučila Čechům věnovat africkým uprchlíkům zdejší byty. Jakkoli Richterová nic takového neřekla, šířila to o ní aktivistka a někdejší členka ČSS Nela Lisková. Poslankyni už víc než rok chodí nechutné vyhrůžky. Lidé jí hrozí zabitím a naznačují znásilnění. Na Liskovou proto podala žalobu. Richterová není jedinou političkou, která se s podobným chováním lidí setkává.
14.06.2020 05:35 |

podobné články

Pirátka Richterová se rozplakala u soudu: Tolik nenávisti...

 
Pirátská poslankyně Olga Richterová se dnes rozplakala u soudu, který řeší její žalobu na občanskou aktivistku Nelu Liskovou. Ta v roce 2019 sdílela lživý výrok, podle kterého Richterová nabízí volné byty migrantům. „Tolik nenávistných zpráv jsem v životě nedostala,“ prohlásila pohnutým hlasem Richterová, která žalobu bere jako boj proti dezinformacím.
17.03.2021 18:20 |

podobné články

„Šířili jste myšlenky Putina!“, „Co to plácá?“, „Vy jste úplný demagog!“ Bouchly emoce. Koten, Richterová, Juchelka a Jakob ve studiu

 
V druhé hodině Partie se střetli Olga Richterová (Piráti), Jan Jakob (TOP 09), Aleš Juchelka (ANO) a Radek Koten (SPD). Debatovali, zda vláda v současné energetické a dalších krizích pomáhá českým občanům dostatečně. Richterová vyčetla Kotenovi, že SPD šířila v Česku myšlenky Vladimira Putina. „Paní Richterová můj facebook asi nesleduje, protože jinak by takové nesmysly nemohla plácat,“ vypálil Koten. Jakob ve studiu oněměl hrůzou z Kotenova pohledu na válku.
03.04.2022 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4513 článků) , Aleš Juchelka (46 článků)

To nám ani nenabídli! Olga Richterová odkryla věc z dělby moci. Vyjádřila se i k Zemanovi

 
Pirátka Olga Richterová, jež se velmi zajímá o problematiku resortu práce a sociálních věcí, si v rozhovoru pro server iDNES.cz posteskla, že toto ministerstvo nebylo straně ani nabídnuto. Richterová by se tak po volebním debaklu Pirátů měla stát „pouze“ místopředsedkyní Poslanecké sněmovny. O všem ale ještě probíhají jednání.
27.10.2021 15:35 |

podobné články

Ta samoživitelka je nečekaně podruhé těhotná... Richterová v Partii vyprávěla příběh a Maláčová se neudržela: Páte přes deváté, zmatenost!

 
V nedělní Partii televize Prima proti sobě usedly dvě dámy – pirátská poslankyně Olga Richterová a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Richterová odvyprávěla příběh přetížené maminky, kterou údajně úřady vyzvaly, aby nežádala o sociální pomoc, a ministryně na Richterovou udeřila, že plete páté přes deváté a vypráví příběhy, které často nejsou pravdivé. A předložila příběh pána, který měsíc co měsíc dostává 15 tisíc na dávkách, nepracuje, ale v koronakrizi si požádal o dalších 50 tisíc.
21.06.2020 12:40 |

podobné články

Nenávistné zprávy i hrozby násilím! Poslankyně Richterová u soudu plakala, za šíření lží chce odškodnění

 
Nenávistné zprávy, sprosté nadávky i hrozby násilím. To vše může způsobit krátký text na sociálních sítích úmyslně šířený s cílem poškodit jméno političky. Na vlastní kůži to poznala místopředsedkyně Pirátů a poslankyně Olga Richterová, která se rozhodla bránit proti šíření dezinformací pomocí žaloby. Podala ji na aktivistku Nelu Liskovou, která na sociálních sítích opakovaně sdílela dezinformace. Ty rozpoutaly vlnu nenávisti a osobních útoků. Případ začal ve středu řešit Obvodní soud pro Prahu 1. Richterová, které u soudu při výpovědi vyhrkly slzy, kromě omluvy požaduje 550 tisíc korun za nemajetkovou újmu.
17.03.2021 17:30 |

podobné články

Pirátka Richtervá se rozplakala u soudu: Tolik nenávisti...

 
Pirátská poslankyně Olga Richterová se dnes rozplakala u soudu, který řeší její žalobu na občanskou aktivistku Nelu Liskovou. Ta v roce 2019 sdílela lživý výrok, podle kterého Richterová nabízí volné byty migrantům. „Tolik nenávistných zpráv jsem v životě nedostala,“ prohlásila pohnutým hlasem Richterová, která žalobu bere jako boj proti dezinformacím.
17.03.2021 18:10 |

podobné články

Pirátka Richterová: Žena poslankyně? Jako obchodní cestující. 4 nebo 5 dní v kuse se nepodíváte domů

 
Že máme na kandidátkách málo žen? Je to smutný obraz reality české společnosti. 1. místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová odrážela palbu moderátorky Daniely Písařovicové. Ta se ale nedala zastavit a Richterová se dál bránila. „To je jako kdybyste dělala obchodního cestujícího po vzdálené zemi. Prostě se nepodíváte domů 4 dny v kuse nebo 5 dní v kuse,“ popsala práci poslankyně.
20.05.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Písařovicová (256 článků)

Piráti a převzetí moci. Bude to tvrdý boj, ale dokážeme to, věří Richterová

 
Pirátská poslankyně Olga Richterová uznala, že se jí se zaléváním květin v kanceláři žlutou konvičkou nepodařilo „obnovit rovnováhu přírody“. Piráti jsou podle ní po kritice jejich kampaně poučeni a „připraveni na tvrdý boj o naši zemi“. Právě bez tvrdého boje prý převzetí moci po říjnových volbách není možné. „Víme, že vrátit naší zemi budoucnost bez boje není možné. A že to bude tvrdý boj. Ale o to víc jsme odhodlaní dokázat to!“ burcuje Richterová.
20.07.2021 16:25 |

podobné články

Pirátka Richterová: Nedopusťme, aby společnost zapomněla, čeho je schopna, když ztratí lidskost

 
Poslankyně pirátů Olga Richterová, lídryně koalice Pirátů a STAN v Praze, se vrátila k Památnému dni romského holokastu, který si připomínáme 2. srpna. Richterová požádala své spoluobčany, aby nezapomínali, jakými hrůzami si museli Romové za druhé světové války projít. Přidala také jedno poučení.
04.08.2021 11:40 |

podobné články

Pirátka Richterová se vysmála Jurečkovi kvůli sňatkům menšin: Naše společnost je liberální

 
Poslankyně a lídryně Pirátů na pražské kandidátce Olga Richterová nechápe, proč předseda KDU-ČSL Marian Jurečka před volbami vynesl citlivé téma manželství pro všechny, když je potřeba řešit mnohem důležitější věci. „Je velmi překvapivé, že toto pan Jurečka prohlašuje, místo aby řešil ty klíčové problémy naší země, jako je strašlivé zadlužování nebo potřeba modernizovat ekonomiku, školství,“ řekla Richterová s tím, že i přes názorový rozpor na toto téma by složení vlády s koalicí SPOLU problém nebyl.
20.09.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (966 článků)

Víc peněz na nové posty ve vládě teď, úspora do budoucna. Richterová vysvětlovala „trafiky“

 
Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová (Piráti) je spokojená s výsledky voleb vedoucích míst v Pirátské straně. Staronový předseda strany Ivan Bartoš si prý znovuzvolení zasloužil, protože pro Piráty za posledních dvanáct let udělal více než kdokoliv jiný. Sama Richterová už ale o post místopředsedkyně neusilovala, protože se prý cítí zodpovědná za volební fiasko Pirátů ve sněmovních volbách.
10.01.2022 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2458 článků) , Sam Sam (619 článků)

„Dořeknu větu“. „Není možné“. Pirátka Richterová vypnula Babišovi mikrofon

 
Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová (Piráti) jako předsedající schůze při interpelacích vypnula mikrofon Andreji Babišovi, který hovořil nad časový limit. „Musím měřit všem stejně,“ prohlásila Richterová směrem k Babišovi, který i přes výzvy pokračoval v řečnění.
12.05.2022 19:10 |

podobné články

Aliance pro rodinu zaslala Olze Richterové předžalobní výzvu

 
Místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová uvedla na CNN Prima, že organizace Aliance pro rodinu hájící manželství jako svazek muže a ženy je napojená na miliardy z Kremlu. Dále, že je Putinovým hlasem v Evropě a snaží se ČR dostat pod Putinův vliv. Aliance pro rodinu jí dnes zaslala předžalobní výzvu. Pokud Richterová nesplní podmínky stanovené spolkem, bude spor pokračovat soudním řízením. Její tvrzení hodnotí spolek jako obzvlášť závažné, protože je Richterová členkou několika parlamentních komisí pro bezpečnost ČR. Celý text předžalobní výzvy zde:
13.06.2022 16:20 |

podobné články

Richterová i přes výzvu dál útočí na Alianci pro rodinu. Cítí se prý šikanována

 
Místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová je ve sporu s organizací Aliance pro rodinu. Ta na ni dokonce zaslala předžalobní výzvu. Richterová se však za své dřívější výroky pro CNN Prima News odmítá omluvit. „A pokračuje v dehonestaci Aliance pro rodinu,“ píše se na webových stránkách aliance.
25.06.2022 10:20 |

podobné články

Proč manželství pro všechny? Richterová má jasno: Kvůli sebevraždám!

 
Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová (Piráti) tvrdí, že přijetí zákona o „manželství pro všechny“ razantně sníží počet sebevražd mladých lidí. „Ukazuje se na těch zkušenostech ze zemí, kde to postupně zavedli a jsou to i země, jako katolické Irsko nebo katolické Španělsko, že zkrátka klesají počty sebevražd,“ uvedla Richterová.
18.08.2022 16:15 |

podobné články

Olga Richterová se omlouvá za Kellnera: Poučila jsem se. Jsme křehcí, ale vyznělo to špatně

 
Poslankyně Pirátů Olga Richterová (36) v pondělí udělala botu, když v reakci na úmrtí miliardáře Petra Kellnera (†56) napsala nevhodný tweet. Politička, která kvůli výhrůžkám, jež pravidelně dostává, šla i před soud, ale teď si sype popel na hlavu a kvůli jakkoli drsné kritice nyní odmítá fňukat.
31.03.2021 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (549 článků)

Piráti vyslali signál: Nezapomeneme. Mířeno na dnešní vládu

 
Hosty druhé hodiny Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli pirátka Olga Richterová, Hana Aulická Jírovcová z KSČM, Julius Špičák z ANO a Jiří Pospíšil z TOP 09. Julius Špičák se postavil za návrat Adama Vojtěcha do křesla ministra zdravotnictví. A jeho oponenti spustili kanonádu. Olga Richterová prozradila, na co Piráti nikdy nezapomenou. Pospíšil upozornil na možné tunelování státu. A pak došlo na Dominika Feriho. „Já jsem to fakt nevěděl, čestné slovo,“ dušoval se Pospíšil.
30.05.2021 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2183 článků) , Jiří Pospíšil (2183 článků) , Vojtěch Adam (1782 článků) , Dominik Feri (371 článků) , Julius Julius (81 článků) , Dominika Richterová (4 články)

Ferjenčík a Richterová: Táta nám zakázal mluvit o politice u oběda, říkají pirátští sourozenci

 
Olga Richterová (36) a Mikuláš Ferjenčík (34) jsou v samostatné české historii vůbec prvními sourozenci v jedné politické straně, kteří se dostali do Sněmovny. Unikátními je dělají i jejich funkce u Pirátů. Olga má na starost výdaje, Mikuláš pak řeší, aby na ně byly peníze. Politika se tak stala jejich denním chlebem, ne všem je to ale po chuti. "Občas už lidé z našeho okolí chtějí řešit jiné věci, třeba vnoučata, synovce a podobně," říkají sourozenci v rozhovoru pro eXtra.cz. 
14.06.2021 08:40 |

podobné články