Článek

J. Dobeš: Srovnávací testy v páté a deváté třídě jsou nezbytné

 
Prohlášení Josefa Dobeše ke srovnávacím zkouškám v pátých a devátých třídách.
21.05.2012 15:55 |

podobné články

Podobné články

Odstartovaly srovnávací písemky základních škol. VYZKOUŠEJTE SI TESTY

 
V českých základních školách začalo velké srovnávací testování školáků. Během následujících tří týdnů bude více než 160 tisíc školáků skládat srovnávací testy z češtiny, matematiky a angličtiny.
21.05.2012 11:50 |

podobné články

Dobeš a Klaus ml. uvádí: Testy na ZŠ ukáží, kdo má na gymnázium

 
Maturita je zkouškou dospělosti. Není však jediným důležitým testem, který musí školáci podstoupit. Již nyní se musí vypořádat s mnohdy náročnými přijímacími zkouškami na střední školy. Možná, že jim přibudou i zkoušky další, srovnávací testy v páté a deváté třídě. Půjde v nich o hodně.
09.11.2011 09:40 |

podobné články

VZOROVÉ TESTY! Páťáky a deváťáky čekají srovnávací zkoušky!

 
Ministr školství plánuje zavést srovnávací zkoušky pro páťáky a deváťáky. Na stovce vybraných škol je pilotní projekt srovnávacích zkoušek v plánu letos na podzim. Generálka se chystá příští rok a na ostro se budou žáci 5. a 9. tříd testovat v červnu 2013.
09.05.2011 16:50 |

podobné články

Žák, který neudělá srovnávací testy, půjde na učňák, plánuje Dobeš

 
Testy, které ministerstvo školství hodlá zavést pro žáky pátých a devátých tříd, by mohly rozhodovat o tom, zda se žák dostane do učení nebo maturitní obor. Kdo neuspěje, měl by podle ministerstva zapomenout na obor s maturitou.
09.11.2011 10:25 |

podobné články

Dobeš najal firmu bez telefonu, aby připravila srovnávací zkoušky

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) pracuje vedle státních maturit na své další prioritě – na elektronických srovnávacích zkouškách v 5. a 9. třídách základních škol. Projekt má hodnotu vyšší než 50 miliónů korun a spustí se v roce 2013. Třebaže má ministerstvo 17 vlastních organizací, které přímo řídí, specializované sekce a stovky zaměstnanců včetně desítek právníků, vyhlásil Dobeš tendr na odbornou pomoc s vedením projektu.
17.02.2011 05:15 |

podobné články

Velký srovnávací test aut: Za jak dlouho si zatopíte?

 
Zkoušeli jste si někdy stopnout, jak dlouho trvá vašemu miláčkovi, než začne pořádně topit? V německém autoklubu ADAC se rozhodli udělat velký srovnávací test vymrzlých automobilů.
16.02.2011 12:05 |

podobné články

Ministr J. Dobeš: Budeme testovat moderně a rychle

 
Standardy pro chystané srovnávací zkoušky v 5. a 9. třídách základních škol jsou hotové. Letos na podzim proběhne pilotní testování na stovce vybraných škol. "Testovat se bude elektronicky a rychle. Půjde o prověřování hodné 21. století," říká ministr školství Josef Dobeš.
26.07.2011 13:20 |

podobné články

Dobeš chce v červenci zveřejnit všechny maturitní testy

 
Ministerstvo školství začátkem července oficiálně zveřejní všechny maturitní testy. V pondělí to řekl ministr školství Josef Dobeš (VV). Většina testů už přitom unikla na internet, za utajování byl úřad kritizován.
13.06.2011 14:45 |

podobné články

Dobeš: Maturitní testy v červenci zveřejníme

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) v pondělí oznámil, že resort v červenci zveřejní veškeré maturitní testy. Hodlá tak zabránit tomu, aby byla kvalita úloh zpochybňována.
13.06.2011 14:50 |

podobné články

Dobeš obnovuje zrušené školské osnovy. Za 300 milionů korun

 
Před pár lety byly za nemalé peníze zrušeny školné osnovy. Za další nemalé peníze se dnes mají osnovy do škol vrátit. Ministr školství Josef Dobeš (VV) vyplatí za obnovení osnov téměř 300 milionů korun. Nově stanovené standardy budou prověřovat testy pro žáky pátých a devátých tříd. Ty už ale nebude připravovat společnost Cermat. Dobeš se prý poučil u státních maturit.
01.11.2011 10:30 |

podobné články

Dobeš: Když ministerstvo školství nevyčerpá dotace EU, nemám problém rezignovat

 
Kdyby ministerstvo školství nevyčerpalo peníze z fondů EU, ministr Josef Dobeš (VV) rezignuje. Dobeš to dnes řekl v České televizi. Kvůli chybám bude ministerstvu zřejmě pozastaveno čerpání v programu s rozpočtem 53 miliard korun. Dobeš minulý týden slíbil nápravu do tří měsíců. Problémy s čerpáním evropských dotací už stály v minulosti křeslo někdejší ministryni školství Danu Kuchtovou.
08.01.2012 15:15 |

podobné články

Skončil jsem ve VV, hlásí Dobeš. Podle Klasnové kolem sebe nezodpovědně kope

 
Bývalý ministr školství Josef Dobeš opustil Věci veřejné, nezaplatil pravidelný členský příspěvek. Potvrdil, že už nechce být členem strany. Zvažuje také, že opustí poslanecký klub VV a Sněmovnu. Karolína Peake jeho postoj odmítla s tím, že Dobeš nezaslal VV rezignaci na členství ve straně. Další místopředsedkyně Kateřina Klasnová se pozastavila nad tím, proč Dobeš řeší tuto věc přes média.
06.04.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (518 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Kristýna Kočí už mě podruhé vypekla, přiznal se Josef Dobeš

 
Bývalí poslanci Josef Dobeš a Kristýna Kočí. Oba spolu byli ve Věcech veřejných: Dobeš místopředseda a ministr školství, Kočí předsedkyně poslaneckého klubu. Dobeš ParlamentnímListům.cz řekl, že ho Kočí už podruhé „vypekla“.
11.09.2013 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Kristýna Kočí (701 článků)

Dobeš vyhrožuje mentálně ratardovanými bakaláři. Chce zpřísnit

 
V českém školství chybí bariéry, alespoň je o tom přesvědčen ministr resortu, Josef Dobeš. Proto by mělo absolventy vzdělávacího procesu čekat více přísných zkoušek, které ztíží prostupnost mezi základními, středními a vysokými školami. Jednou z těchto bariér by měly být i zkoušky v 5. a 9. třídě ZŠ. Tyto testy by zároveň měly sloužit i k nastavení určitých učebních standardů, které základní školství ztratilo spolu s jednotnými osnovami.
18.11.2011 12:15 |

podobné články

Dobeš: Učitelky neví, co mají v páté třídě učit. Nastavme laťky pro děti

 
Ministr školství Josef Dobeš chce zlepšit výsledky školáků takzvaným plošným testováním. “Je potřeba žáky testovat, měřit klima školy a zjišťovat standardy pro vzdělávání neboli kontrolovat rámcové vzdělávací programy,“ řekl v pořadu Hyde park.
22.11.2011 22:30 |

podobné články

Necháme padnout vládu, ozvalo se z VV. Jde o rozpočet

 
Čtvrtek měl být dnem jednání a diskusí o státním rozpočtu pro příští rok. A rozhodně se dalo očekávat, že bude dnem plným napětí. To se ukázalo hned po poledni, kdy nakonec bylo jednání přerušeno. Ve vládě "napnelismus" vyvolávají hlavně ministři Věcí veřejných - dopravy a školství. Jak Pavel Dobeš, tak i Josef Dobeš se nechtějí smířit se škrty, jež v jejich rezortech navrhuje ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Pokud jim nebudou peníze, jež považují za nezbytné pro fungování rezortů, přidány, jsou připraveni rozpočet nepodpořit. Již před časem však premiér varoval, že by to znamenalo rezignaci ministrů, kteří vládu nepodpoří či dokonce pád vlády. Člen poslaneckého klubu VV Josef Novotný i tuto variantu připustil jako možnou.
08.09.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (513 článků) , Josef Novotný (195 článků) , Miroslav Kalousek (6888 článků) , Josef Novotný (195 článků) , Pavel Novotný (837 článků) , Miroslav Novotný (52 článků)

Poc (ČSSD): Testy jaderných elektráren budou třífázové

 
Zátěžové testy jaderných elektráren v Evropské unii, které jsou reakcí na nedávné události v japonské Fukušimě, budou třífázové.Zátěžové testy jaderných elektráren v Evropské unii, které jsou reakcí na nedávné události v japonské Fukušimě, budou třífázové.
12.05.2011 20:10 |

podobné články

Státní maturity jsou jen buzerací studentů, řekl Nečas

 
Místopředseda a volební lídr ODS Petr Nečas potvrdil, že není zastáncem nynější podoby státních maturit. Místo nich by zavedl srovnávací testy pro různé typy škol, které by se staly vstupenkou na vysoké školy. Nečas je tak dalším z politiků, kteří dávají od projektu ruce pryč. Jde prý o "buzeraci studentů a zatěžování učitelů". KDU-ČSL prosazuje systém dopracovat a ne vymýšlet zcela nový.
06.04.2010 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9309 článků)

Po skandálu na právnické fakultě se změní přijímačky, prosadil Pospíšil

 
Od příštího akademického roku budou muset všichni zájemci o studium podstoupit nezávislé srovnávací testy.
07.10.2009 17:55 |

podobné články