Článek

Ivo Valenta: Covid pasy prozatím dostaly stopku

 
Poslanci odmítli projednat zákon o covid pasech. Je to důkazem toho, že tlak na vládu, který byl dnes navíc podpořen také demonstrací v blízkosti sněmovny, se vyplácí.
10.06.2021 07:30 |

podobné články

Podobné články

Koudelka (ČSSD): Ivo Valenta bez cenzury

 
Senátor a majitel společnosti Synot IVO VALENTA bude mít na Vysoké škole Karla Engliše Brno v úterý 4. 4. 2017, 9.40 h přednášku pro studenty i veřejnost: Od rodinné firmy k mezinárodní skupině. Přednáška je projevem svobody slova v rámci vysokoškolského prostředí. Nejde o samozřejmost, protože Ivo Valenta čelil snaze o omezení prezentace svých myšlenek a postojů na vysoké škole v Praze. Na Moravě však pražská cenzura nemá šanci.
28.03.2017 12:35 |

podobné články

Covid pasy?! Jít do kina, restaurace nebo na fotbal není bonus! Žít normálně není bonus! V Trikolóře to jiskří vzteky

 
Jedna z hlavních tváří hnutí Trikolóra, Natálie Vachatová, se vyjádřila k tomu, že Evropská unie hodlá zavádět pro své občany covidové pasy. Před časem to prý byla ještě dezinformace, ale dnes už ne. Zmínila i jistou pofidérní firmu. A lhala i eurokomisařka Jourová? Covid pasy prý nejsou součástí normálního světa. „Jít na fotbal nebo do kina není bonus! Pamatujme si to.“
22.05.2021 18:30 |

podobné články

Senátor Valenta zdvihl "vhozenou rukavici". Bude kandidovat na hejtmana

 
Majitel loterijní společnosti Synot a senátor Ivo Valenta zvolený za Soukromníky bude lídrem kandidátky Strany soukromníků a Strany svobodných občanů pro podzimní krajské volby ve Zlínském kraji. Dnes to řekla mluvčí skupiny Synot Magda Pekařová. Valenta svou možnou kandidaturu oznámil již dříve, nebylo však jasné, zda stihne změnit trvalé bydliště a přesídlí z Monaka do Zlínského kraje. Dvojkou na kandidátce je krajský šéf Svobodných Tomáš Pajonk, který by se stal lídrem, pokud by Valenta změnu bydliště nestihl.
30.06.2016 19:50 |

podobné články

Těžká váha? Hlavní sponzor fotbalové ligy, hazardní boss Ivo Valenta, vstupuje do politiky

 
Podzimní senátní volby získají do řad svých kandidátů další významnou osobnost. Zájem proniknout do horní parlamentní komory ohlásil Ivo Valenta, majitel koncernu Synot. Valenta, který sám sebe představuje jako „podnikatele, investora a donátora“, kandiduje pod hlavičkou Strany soukromníků České republiky v obvodu Uherské Hradiště s cílem pomoci právě regionu Slovácka.
05.08.2014 10:00 |

podobné články

Kandidáti do Senátu Valenta a Botek mluvili v ČT. To homosexuální páry nepotěší

 
Ivo Valenta kandidoval jako nezávislý za Stranu soukromníků ČR. Pokud uspěje i ve 2. kole, stane se senátorem za Uherské Hradiště. Jeho vyzyvatelem bude již tento víkend místostarosta Ostrožské Nové Vsi Pavel Botek (KDU-ČSL). Oba se domnívají, že za útokem ve Žďáru nad Sázavou stojí systémová chyba. Adopci dětí homosexuálními páry zásadně odmítá Ivo Valenta a lidovec Botek je rovněž spíše proti.
16.10.2014 16:26 |

podobné články

Senátor Valenta proti zákazu kouření v barech: Nemá to výchovnou funkci, spíše to potlačuje svobodu

 
Senátor Ivo Valenta se důrazně staví proti plošnému zákazu kouření v restauracích a barech, jak ho prosazuje ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Nezávislý senátor Ivo Valenta k tomu poznamenává, že zákaz málokdy lidi od něčeho odradil. Zakázané ovoce o to víc láká. A co je snad ještě horší, čeští politici přestávají čtvrtstoletí od sametové revoluce obhajovat prostor svobody.
18.01.2015 19:02 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (386 článků)

Senátor Valenta: Soukromníci jdou dál, uspěli ve trojích volbách po sobě a chystají se na další!

 
ROZHOVOR Strana soukromníků vstala z popela. Poté, co na její kandidátce uspěl v roce 2014 slovácký senátor Ivo Valenta, teď strana zaznamenala úspěch jak v krajských volbách, tak díky koaličním kandidátům de facto také v senátních volbách. „Pomalu rosteme, nikam nespěcháme,“ řekl pro ParlamentniListy.cz Ivo Valenta.
20.10.2016 13:40 |

podobné články

Ivo Valenta se ponořil do dat hygieniků a nestačil se divit: Úplně zbytečná likvidace malých prodejen!

 
Zastavení české ekonomiky bylo v případě zamezení provozu malým prodejnám a službám naprosto zbytečné a napáchalo víc škody než užitku, komentuje bývalý senátor Ivo Valenta. Statistiky hygienických stanic totiž ukazují, že co do počtu ohnisek jsou obchody či restaurace jedny z nejméně rizikových míst v šíření nákazy. „Konečně tomu, že by se lidé ve velkém mohli nakazit v malých obchůdcích, do nichž za den přijde pár lidí, přece nikdo ani nemohl věřit,“ píše Valenta, že „malé prodejny a služby byly uzavřeny a nepřímo tak likvidovány zcela zbytečně“.
20.12.2020 15:00 |

podobné články

Kulhánek: Covid pasy zajistí volné cestování

 
Takzvané covid pasy jsou podle ministra zahraničí Jakuba Kulhánka jedinou možností, jak zajistit volné cestování do ciziny resp. ze zahraničí do Česka. Současně půjde o pojistku „předvídatelného cestování“, prohlásil ministr v diskusním pořadu Partie na CNN Prima News. Minstr věří, že EU spustí projekt unijní covid pas k 1. červenci.
06.06.2021 13:55 |

podobné články

ČÁRA PŘES ROZPOČET! Lev musí hrát na Ukrajině, hráči narychlo shánějí pasy

 
Tak to je nemilé překvapení! V Bratislavě se prodávají vstupenky, autobus pro fanoušky je přichystaný, hráči s sebou nemají pasy, a teď tohle! Hokejisté Lva Praha budou muset šesté čtvrtfinále KHL odehrát v pátek v Doněcku. Vedení soutěže dnes povolilo Donbassu hrát zápas na svém domácím stadionu. Tak to je nemilé překvapení! V Bratislavě se prodávají vstupenky, autobus pro fanoušky je přichystaný, hráči s sebou nemají pasy, a teď tohle! Hokejisté Lva Praha budou muset šesté čtvrtfinále KHL odehrát v pátek v Doněcku.
27.03.2014 13:45 |

podobné články

Němci hledají 12 běženců s pasy z dílny ISIS. A do Evropy přišel milion migrantů

 
Německé zpravodajské služby u skupiny migrantů na svém území odhalily falešné syrské cestovní pasy. Pasy podobné těm, které se našly na místech pařížských teroristických útoků z 13. listopadu. S odvoláním na zdroj ze spolkové vlády o tom v úterý informoval německý deník Bild. Důkladně kontrolovat všechny utečence je značně obtížné, do Evropy letos dorazil už více než milion migrantů. Informovala o tom Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).
22.12.2015 12:00 |

podobné články

Nové pasy pro Brity bude dělat francouzská firma v Polsku. Lidé je dostanou od března

 
Občané Spojeného království začnou dostávat nové pasy po odchodu Británie z Evropské unie už od března. V pátek to oznámilo britské ministerstvo vnitra. Už se ale nezmínilo, že se tyto pasy budou vyrábět v Polsku. Upozornil na to list The Times.
23.02.2020 09:15 |

podobné články

Ivan Bartoš: Covid pasy nesmí dělat z neočkovaných lidi druhé kategorie

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš odmítá covid pasy, tedy certifikáty o očkování, jež by umožnily volně cestovat po Evropě. „Nemůžeme z lidí dělat občany druhé kategorie pouze proto, že nejsou očkovaní,“ zdůraznil. Očkování je sice dle Piráta klíčový prostředek boje s pandemií, ne každý se však dle něj může nechat očkovat. Alternativou pro cestování mají být PCR testy.
11.03.2021 12:31 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1929 článků)

Kolaja (Piráti): Kvůli národním vládám můžou covid pasy diskriminovat

 
Covid pasy dávají možnost členským zemím občany diskriminovat. Tak hodnotí výsledek včerejšího vyjednávání mezi členskými státy a europarlamentem pirátský místopředseda Evropského parlamentu Marcel Kolaja.
21.05.2021 16:40 |

podobné články

Vyzula a Svoboda: Jak si povede staronový ministr Vojtěch? A kdy využijeme covid pasy?

 
Nesprávně vyplněné přiznání a "mediální lynč", to jsou podle slov ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) hlavní důvody jeho úterní rezignace. Ve funkci byl necelých sedm týdnů. Nahradil ho Adam Vojtěch (ANO), který resort vedl do loňského září. Co můžeme čekat od staronového nástupce necelých pět měsíců před volbami? Kdy budou Češi moci používat covid pasy a jak kauza Dominika Feriho zahýbe říjnovými volbami? To byla témata dnešního Epicentra s místopředsedou Výboru pro zdravotnictví Bohuslavem Svobodou (ODS) a s jeho kolegou z Výboru profesorem Rostislavem Vyzulou (ANO).
26.05.2021 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1364 článků) , Adam Vojtěch (1061 článků) , Dominik Feri (309 článků) , Petr Svoboda (615 článků) , Petr Svoboda (606 článků) , Petr Svoboda (615 článků) , Petra Svoboda (180 článků) , Vojtěch Svoboda (15 článků) , Petr Svoboda (21 článků)

Řecko startuje s covid pasy už před 1. červencem. Chce rychlý a hladký návrat turistů

 
Řecko se chystá zavést covidové pasy před 1. červencem, kdy mají začít platit unijní pravidla pro toto potvrzení usnadňující cestování v rámci EU. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Podle ní plánuje otestovat systém covid pasů před začátkem července desítka zemí EU, včetně například Francie či Španělska.
28.05.2021 19:30 |

podobné články

Zákon zavádějící covid pasy má nedostatky, ale může být schválen, rozhodl úřad

 
Návrh zákona zavádějící takzvané covid pasy pro cestování v EU, kterým by se měla ve středu zabývat Sněmovna, má některé procedurální nedostatky, ale není v rozporu s právem EU ani ústavním pořádkem ČR.
08.06.2021 15:35 |

podobné články

Covid pasy schváleny: Cestovatelům přesto hrozí komplikace

 
Evropský parlament schválil covid pasy, které by měly začít platit od července. Jedná se o bezplatná osvědčení o očkování, negativním testu či prodělané nemoci a měly by je uznávat všechny členské země. Ty si nyní musí doporučení sami odhlasovat. Na Malostranském náměstí poblíž Poslanecké sněmovny kvůli tomu již probíhá demonstrace iniciativ Chcípl PES a Volný blok. Promluvit by na akci měl i nezařazený poslanec Lubomír Volný.
09.06.2021 13:30 |

podobné články

Covid pasy jako záchrana cestovního ruchu: Experti řekli, co jim chybí v Česku

 
S blížícím se termínem začátku letních prázdnin se stále častěji vede debata okolo covidových pasů. Ty by měly po roce plném neustále se měnících nařízení lidem usnadnit život a Evropskou unii vrátit zpět k volnému pohybu lidí. Podle europoslance Alexandra Vondry (ODS) jsou covid pasy kompromis v mimořádné době na přechodnou dobu, který by měl Evropě pomoci dostat se zpět do režimu před pandemií. Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza upozornil na to, že by se měla začít řešit otázka uznávání očkování osob ze třetích zemí.
15.06.2021 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1292 článků)