Článek

Ivo Stejček: Zastropování jako vysvobození?

 
Všem dnešním deníkům a ostatním médiím dominuje informace o včerejším vládním rozhodnutí zastropovat ceny energií. Už samo slovo „zastropování“ zřejmě v lidech vzbudí pocit „ulehčení“, snad i „zabezpečení“ před všemu myslitelnému se vymykajícím cenám elektřiny, plynu a konec konců i nafty. Je ovšem pocit „zase bude dobře“ správný a je na místě? Není v důsledku ono zastropování pouze formou legalizace, akceptace podmínek, které nám vnutily „zelené“ politiky a následně nastavili producenti a distributoři energií?
15.09.2022 21:45 |

podobné články

Podobné články

Kraje nemají na energie, burcoval v ČT Netolický. Jediným řešením je zastropování cen

 
Většina krajů v České republice stále nemá zajištěné energie na příští rok. Mají problém nejenom energie sehnat, ale především zaplatit. „Ty částky jsou šílené. Potřebujeme jisté zastropování. Situace krajů je úplně na vodě!“ alarmoval hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) v pořadu Interview ČT24, že vláda ani po výzvách nepřichází s řešením a místo zastropování řeší jen dávkový systém.
22.08.2022 21:30 |

podobné články

Zastropování cen: Ve vládě už tušili, co z EU přijde. A vydělá kdo?

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Zastropování cen energií je dle komentátora Tomáše Vyorala jen slabým a alibistickým gestem současné vlády. Které si prý mohla dovolit jen proto, protože věděla, že zastropování bude celoevropskou politikou. A komentátor si klade otázku: „Proč občané České republiky, která je jedním z největších vývozců elektrické energie v Evropě a je v její výrobě soběstačná, mají za tuto komoditu platit prakticky nejvíce ze všech?“ A dává hned několik návrhů na odpověď.
16.09.2022 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vyoral (188 článků)

Zastropování cen: Ve vládě už tušili, co z EU přijde. A vydělá kdo?

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Zastropování cen energií je dle komentátora Tomáše Vyorala jen slabým a alibistickým gestem současné vlády. Které si prý mohla dovolit jen proto, protože věděla, že zastropování bude celoevropskou politikou. A komentátor si klade otázku: „Proč občané České republiky, která je jedním z největších vývozců elektrické energie v Evropě a je v její výrobě soběstačná, mají za tuto komoditu platit prakticky nejvíce ze všech?“ A dává hned několik návrhů na odpověď.
17.09.2022 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vyoral (188 článků)

Ivo Stejček: Méně bývá mnohdy více

 
Ivo Strejček k povinné výuce dvou jazyků.
22.05.2022 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Strejček (202 článků)

Vondrák: Inflace je děsivá, dočasné zastropování cen je řešením

 
„Ano, naši lidé bojují s propadem ekonomiky, inflace nabírá na děsivých obrátkách, ceny energií rostou, téměř všechno je výrazně dražší než před půlrokem. Máme to těžké a zastropování cen by mohlo být dočasným řešením. Musím ale zdůraznit, že pomáháme lidem, kteří jsou bezprostředně ohroženi válkou, a ti si jistě zaslouží pomocnou ruku,“ říká moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO).
31.05.2022 18:40 |

podobné články

Ivo Stejček: Čtyři letmé obrázky z dnešního Německa

 
Titulky německých novin z konce července 2022: „HDP Německa během letošního druhého čtvrtletí ve srovnání s předchozími třemi měsíci klesl“, „Naše ekonomika se jako jediná ze čtyř velkých členů EU dostala do stagnace“, „Čekají nás opravdu těžké časy“. Ne válka na Ukrajině, tohle je zpráva číslo jedna pro Českou republiku, tak těsně navázanou na německý hospodářský rytmus.
03.08.2022 11:50 |

podobné články

Ivo Stejček: Programové prohlášení Fialovy vlády - ne politický, ale úřednicko-byrokratický text

 
Koaliční vláda pod vedením Petra Fialy složená z pěti různých politických subjektů předložila 7. 1. 2022 Programové prohlášení vlády ČR, se kterým se bude ve středu 12. 1. 2022 ucházet o vyjádření důvěry v Poslanecké sněmovně PČR. Fialova vláda se opírá o spolehlivou většinu 108 hlasů, což z hlasování o důvěře činí politicky nezajímavý akt. Této jistotě, o níž je vláda přesvědčena, odpovídají i formální a obsahová povrchnost celého textu.
11.01.2022 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4253 článků)

Ivo Stejček: Kostnický koncil byl pramáti dnešních summitů EU. Předsednictví má Čechy převychovat

 
Předsednictví Radě EU bylo vždy pouze falešným nástrojem demonstrace „evropanství, ve kterém jsou si všichni rovni“. Unii podle této – nikdy vážně míněné – představy prý mohli řídit velcí i malí, všichni se stejným právem. Vždy to byl směšný a průhledný trik „hry na rovnost“.
06.07.2022 19:40 |

podobné články

Ivo Stejček: Tak už dost!

 
Horší už to být nemůže, napadne člověka s každou odcházející vládou. A vždy to horší je. Platí to i o českých ministrech a ministryních školství. Náš vzdělávací systém zažil už leckoho: Buzkovou, Kuchtovou, Bursíka, Lišku, Valachovou - abych připomenul pár z těch, co se na dnešní katastrofální úrovni české vzdělanosti „vyřádili“ nejvíce. Představit si po těch zkušenostech ještě něco horšího, to dá práci. Zdá se ale, že „postgazdíkovský“ ministr školství „z uleknutí“ Balaš to dokáže. Prohlásil: „Žáci jsou přehlcováni znalostmi, které pak neumí aplikovat. Takže se možná omezí počet hodin. Rád bych škrtnul první hodinu“.
27.07.2022 07:35 |

podobné články

Ivo Stejček: Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř

 
V roce 2005, za ministrování hrobařky českého vzdělávací systému Petry Buzkové, spatřily světlo světa tzv. rámcové vzdělávací programy. Definitivně byl tehdy opuštěn údajně starý, rigidní, moderní době neodpovídající systém tzv. jednotných osnov. Bylyrozbity struktura a řád, rozmělnil se obsah vzdělání. Výsledkem nemohlo a nemůže být nic jiného, než setrvalý trend snižování úrovně znalostí českých žáků a studentů.
23.08.2022 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Petra Buzková (59 článků)

Chile: Zavalení horníci už vědí, že vysvobození potrvá týdny

 
Rodiny třiatřiceti zavalených horníků v chilském dolu obdržely první poštu od mužů uvězněných 700 metrů pod zemí. Havířům již bylo také sděleno, že jejich vysvobození potrvá dlouho.
26.08.2010 15:30 |

podobné články

Francie vyslala speciální komando k vysvobození rukojmích Al-Káidy

 
Vláda francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho vyslala speciální vojenskou jednotku k vysvobození sedmi rukojmích africké odnože Al-Káidy.
22.09.2010 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Nicolas Sarkozy (315 článků)

Tymošenková vyzvala evropské lídry k "vysvobození" Ukrajiny

 
Vězněná ukrajinská expremiérka Julie Tymošenková vyzvala evropské vůdce k "vysvobození" Ukrajiny tím, že pokud možno na dnes začínajícím summitu východního partnerství ve Vilniusu s Kyjevem podepíšou bez dalších podmínek dohodu o přidružení k Evropské unii. 
28.11.2013 12:22 |

podobné články

Osobnosti: Julia Tymošenková (40 článků)

Jak žádat o oddlužení? Vysvobození z dluhové pasti od začátku do konce

 
Dlužíte, kam se podíváte. Vzali jste si úvěr, máte kreditní kartu, nestíháte splácet účty za energie a výdaje už dávno přesáhly vaše příjmy. Na dveře vám buší exekutoři a věřitelé neúnavně vymáhají svoje pohledávky. Spadli jste do dluhové pasti a už nevíte, jak z ní ven. Už vám jen zbývá zažádat o oddlužení. Jak na to? Poradíme, jaké kroky vedou k dluhovému vysvobození.
29.10.2015 05:40 |

podobné články

Neckář promluvil o zemřelé manželce (†76): Smrt byla vysvobození! Už to nebyl život...

 
Na Vánoce Václav Neckář (72) manželku už nepolíbí. Milovaná Jarka (†76) mu zemřela v pondělí, jen deset dní před Štědrým večerem. Zpěvák truchlí, na druhou stranu ale říká: „Bylo to vysvobození!”
16.12.2015 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Neckář (412 článků)

Babiš opět zaútočil na úřad EU. Agrofert beze mě trpí, dodal a sdělil, že bude brát důchod z Česka i Slovenska

 
Andrej Babiš na svém facebookovém profilu shrnul opět ve svém týdenním hlášení některé své aktivity z minulého týdne. Připomněl některé cíle vlády například ze sociální oblasti. Důležité je podle něj zastropování sociálních dávek, tak aby na nich někteří lidé „dělali kariéru“, a s tím související zastropování také nájmů v bytech, které lidé z dávek platí. Zmínil se i o vládě. Doufá, že tentokrát vláda získá důvěru, a bude tak moci dál pracovat. „Úplně stejným tempem, jako jsme makali doposud,“ říká Babiš.
10.06.2018 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24791 článků)

ČR chce z páteční Rady EU vyjmout zastropování cen ruského plynu jako nekonstruktivní návrh

 
Česká republika se pokusí vyjmout otázku možného zastropování cen plynu z Ruska z programu pátečního jednání ministrů zemí EU odpovědných za energetiku. Jak na dnešním zasedání senátního výboru pro hospodářství řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN), jde spíše o politický nástroj, nikoliv o řešení současné energetické krize v Evropě. V pátek chce ministr jednat například o oddělení cen elektřiny a plynu, daňových změnách pro výrobce a distributory energií nebo o emisních povolenkách.
07.09.2022 11:40 |

podobné články

Tunel, to „zastropování“, řekl docent. Zima? Mrznutí? Ještě hůře

 
„Vždyť to už není chování k naší zemi jako ke kolonii, ale to je její obětování!“ Vysokoškolský pedagog, ekonom, docent Radim Valenčík, už bouchnul do stolu. Způsob zastropování cen energií považuje na nejhorší z možných řešení. „Vyvážet vše za nesmyslně nízké ceny a dovážet za ceny několikanásobně vyšší je perverzní a nemá s hodnotami, na kterých je založena EU, nic společného,“ říká. Podezírá kabinet z cíle: „Zlikvidovat to, co dokázalo přežít, abychom upadli do ještě větší závislosti.“ Naši zemi podle docenta rozděluje jediná věc, a to vztah ke kolaborantství.
15.09.2022 07:40 |

podobné články

„Mimo chápání.“ Fiala a EU: Spor o čísla pokračuje

 
Dvojí zastropování cen elektřiny hýbe českou mediální scénou. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) je zastropování garantované českou vládou úplně něco jiného než to, které představila Evropská komise a které se jeví jako nižší, než to české. To říká i jeho mluvčí Václav Smolka. Ekonom Lukáš Kovanda s tím ale nesouhlasí. Ozvali se i ekonomičtí insideři Skočdopole a Motejlek.
15.09.2022 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4253 článků) , Václav Fiala (149 článků)