Článek

Ivermektinu věříme, lidé by ale lékaře neměli tlačit, říká primář Rezek

 
V brněnské Fakultní nemocnici u svaté Anny dostává v současnosti ivermektin 30 covidových pacientů, ve středu to řekl primář a zástupce přednosty I. interní kardioangiologické kliniky nemocnice Michal Rezek. I přes to, že ivermektin zatím nemá oficiální doporučení jako jiné léky, vidí ho Rezek jako možnost, kterou je škoda nevyužít. „Naše zkušenosti rozhodně nebyly negativní,” poznamenal.
10.03.2021 19:00 |

podobné články

Podobné články

Primář Rezek: Ivermektin bych si vzal bez problémů

 
Primář a zástupce přednosty I. interní kardioangiologické kliniky FN u svaté Anny v Brně Michal Rezek řekl v rozhovoru pro Právo, že zkusit sáhnout po ivermektinu nebyl jen jeho nápad.
11.03.2021 15:10 |

podobné články

Ivermektin funguje! Na remdesivir se nahlíží jinou optikou, tvrdí brněnský primář Rezek

 
Primář I. interní kardioangiologické kliniky ve Fakultní nemocnici u svaté Anny Michal Rezek nerozumí tomu, že všichni brojí proti ivermektinu. Tvrdí, že jde o lék, který nemá příliš mnoho negativních účinků a po jeho nasazení lze sledovat pozitivní zprávy. Jeho nemocnice tak bude v léčbě ivermektinem pokračovat. Informaci přinesl deník Právo.
23.03.2021 08:30 |

podobné články

Z toho mrazí: Zpěvák Petr Rezek měl vážnou autonehodu: Zagorová unikla jen o vlásek!

 
Zpěvák Petr Rezek měl vážnou bouračku. Při cestě na společný koncert s Hanou Zagorovou  (65) na Slovensku v Michalovcích se z kamiónu jedoucím před jeho vozem začaly valit sudy piva. A vůz, kde seděl Rezek kličkoval mezi sudy až vylezetělo z vozovky. Rezek žije snad jen zázrakem.
23.06.2012 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Hana Zagorová (539 článků) , Petr Rezek (15 článků)

Pořád nechápu, co se tu děje, říká brněnský primář Rezek

 
Michal Rezek, primář I. interní kardioangiologické kliniky ve Fakultní nemocnici u svaté Anny nechápe tažení proti léku Ivermektin. Je to podle jeho slov lék, který nemá moc negativních účinků a po jeho nasazení jsou k dispozici pozitivní zprávy, řekl pro úterní vydání deníku Právo. Nemocnice bude zatím v léčbě tímto medikamentem pokračovat.
23.03.2021 04:15 |

podobné články

Primář Rezek: Zájem o ivermektin je velký. Chceme ho zpřístupnit všem

 
Chceme zpřístupnit lék Ivermektin všem, kdo mají zájem, řekl v úterý v rozhovoru pro Právo primář I. interní kardioangiologické kliniky FN u sv. Anny v Brně Michal Rezek.
03.03.2021 08:15 |

podobné články

Dieselgate? Hromadná žaloba teď nepomůže, říká expert na spotřebitelské právo

 
Expert na spotřebitelské právo Martin Rezek z advokátní kanceláře Rezek & Prunner považuje podávání hromadných žalob minimálně za předčasné řešení. Lidé, kteří byli kauzou dieselgate postiženi, by měli vyčkat, s jakým řešením koncern přijde. „Samy kanceláře, které nabízejí zastupování v hromadné žalobě, ani nevědí, jestli zákazníkům vůbec nějaká škoda vznikne,“ konstatuje Martin Rezek.
11.01.2016 16:56 |

podobné články

Zpěvák Rezek vážně havaroval: Zavalilo ho pivo! Jel na koncert s Hanou Zagorovou!

 
Velké štěstí měla včera zpěvačka Hana Zagorová (65). Když se totiž rozhodla, že na slovenský koncert poletí letadlem a nepojede automobilem, ani netušila, jaké životní rozhodnutí učinila. Její parťák, se kterým měla jet – zpěvák Petr Rezek (69) –, se totiž do Michalovců vypravil autem, které havarovalo. „Jsem živý, ale auto je totálně na odpis,“ řekl deníku Aha! Rezek.
23.06.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Hana Zagorová (539 článků) , Petr Rezek (15 článků)

Studie vychválila ivermektin jako zázračné léčivo proti covidu. Byla ale plná chyb a plagiátů

 
Ivermektin patřil loni mezi testovanou léčbu koronaviru, v západních zemích se však od teorie, která naznačovala rychlejší uzdravení díky antiparazitiku, brzy odstoupilo. Proti užívání ivermektinu v souvislosti s covidem se postavila i Mezinárodní zdravotnická organizace (WHO). V poslední době se zájem o tento lék začal opět zvedat, a to převážně kvůli velké lékařské studii egyptského lékaře Ahmeda Elgazzara, která potvrzovala až 90 procentní efektivitu ivermektinu při léčbě hospitalizovaných pacientů s covidem. Tato studie však byla nedávno stažena kvůli plagiátu. Do vyšetřování možného podvodu s falešnými daty se zapojili vědci po celém světě. O věci informoval server The Guardian.
19.07.2021 05:10 |

podobné články

Primář: Ivermektin zabírá. Lidé nepotřebují kyslík. Ale už není čas

 
Invermektin. Kontroverzní lék, který dokonce Státní úřad pro kontrolu léčiv kvůli nedostatku dat ani pro léčbu covidu nedoporučuje. Přesto jej využívá Michal Rezek, primář a zástupce přednosty I. interní kardioangiologické kliniky FN u svaté Anny. O jeho výsledcích píše deník Právo.
24.02.2021 10:50 |

podobné články

Ivermectin: Primář z Brna našel odvahu. V době, kdy jiní váhali. A covid je stále nebezpečnější...

 
REPORTÁŽ Premiér Babiš označil současnou situaci s pandemií koronoviru za pekelný čas. Díky některým odvážným lékařům ale může být i lépe. Brněnský primář Michal Rezek začal s úspěchem aplikovat svým pacientům lék ivermectin, který jim pomohl od těžkého průběhu nemoci. Navíc nebyl tento lékařský specialista sobecký a nechal zajistit více dávek i pro jiné nemocnice v ČR. Teď je jen na vládě a Ministerstvu zdravotnictví, aby nové účinné preparáty nechaly rozvézt v potřebném množství do celé republiky. Mohou tak významně ulevit všem kolabujícím kovidovým jednotkám.
06.03.2021 12:50 |

podobné články

Jak překonat problémy s alkoholem během Vánoc? Primář radí

 
Vánoční večírky jsou velkým rizikem pro lidi, kteří bojují se závislostí na alkoholu. Primář oddělení závislostí Všeobecné fakultní nemocnice Petr Popov jim radí, aby z oslav včas odešli. Pokud okolí o jejich problému s alkoholem ví, omluvu pochopí. Když to lidé kolem nevědí, stačí říci, že dnes pít nebudou. Výmluvy primář nedoporučuje, člověk se jen zaplete do lží, ze kterých se těžko dostává.
17.12.2011 12:15 |

podobné články

Útočník Plzně Jan Rezek o oslavách titulu: Mistři se ztratili!

 
Oslavy ligového titulu neberou v Plzni konce. Když útočník Jan Rezek (29), jeden z tahounů týmu, zahlásil, že rozhodně nebudou jen třídenní, ale pořádně se protáhnou, nemluvil do větru. Včera se podělil o první dojmy hodně zastřeným hlasem.
24.05.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Rezek (42 článků)

VIDEO Rezek dal gól šest vteřin po začátku druhé půle

 
Rezek byl rozhodl o výhře 2:1, byl ale vyloučen
06.12.2011 15:10 |

podobné články

Bílek nominoval na Dánsko: nechybí nováčci Rezek a Hubník

 
V nominaci fotbalové reprezentace na přípravný zápas v Dánsku jsou i nováčkové Jan Rezek z Plzně a olomoucký Michal Hubník, do výběru se po roční pauze vrací také Mario Lička.
09.11.2010 14:51 |

podobné články

Osobnosti: Jan Rezek (42 článků) , Michal Bílek (366 článků)

Debutant Rezek: Modlil jsem se, aby Čech chytil penaltu

 
Premiéru v seniorské reprezentaci má za sebou po středeční bezbrankové remíze na půdě Dánska tahoun vedoucího celku Gambrinus ligy Jan Rezek.
18.11.2010 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Rezek (42 článků)

Necid chybí v základu na Chorvaty, na hrotu je Rezek

 
Rezek bude jediným útočníkem v Bílkově sestavě
09.02.2011 16:55 |

podobné články

Plzeňský Rezek to vzal na sebe: Kvůli mně jsme ztratili dva body

 
Za hlavního viníka klopýtnutí fotbalistů Viktorie Plzeň po sobotní remíze 2:2 se Slováckem se sám označil Jan Rezek, který zahodil dvě vyložené příležitosti ke skórování.
06.03.2011 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Rezek (42 článků)

Nešťastník Jan Rezek: Zavinil penaltu a nemohl spát!

 
Byl sklíčený, nešťastný. Plzeňský útočník Jan Rezek (28) svým faulem na Iniestu zavinil penaltu a Villa pak zvýšil na konečných 2:1 pro Španěly.
28.03.2011 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Rezek (42 článků)

Reprezentační útočník Rezek jde do kyperské Famagusty

 
Útočník fotbalové reprezentace Jan Rezek odchází z Viktorie Plzeň na hostování s opcí na pozdější přestup do Anorthosisu Famagusta.
14.06.2011 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Rezek (42 článků)